Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Büszke vagy arra, hogy magyar vagy? fórum

Büszke vagy arra, hogy magyar vagy? (beszélgetős fórum)


1 2 3
64. spinneli (válaszként erre: 63. - C1e9612cd3)
2011. febr. 9. 18:53

ja ilyenekből nincs kevés.

:)

63. c1e9612cd3 (válaszként erre: 60. - Spinneli)
2011. febr. 9. 18:48
az, amelyik mindenbe csak a hibát keresi, semmi nem jó, csak keseregni, mocskolódni tud, stb.... Szóval azok, akik csak lehúznak, és nem építik se jellemed, se az életed.
2011. febr. 9. 18:45
Azt, hogy miért is nem vagyok büszke, már többen összefoglalták előttem, úgyhogy nem írom le újra.
2011. febr. 9. 18:44

Ha megkérdezik Angliában, elmondom hogy magyar vagyok...de egyáltalán nem vagyok rá büszke.

Mikor fiatalabb voltam...kisiskolás... akkor még szerettem a hazámat, de onnantól kezdve csak rosszabb lett a helyzet, és most már csak a családom miatt szeretek haza menni.

És arra a kérdésre, hogy akkor minek érzem magam? Hát magyarnak...csak büszke nem vagyok rá.

60. spinneli (válaszként erre: 59. - C1e9612cd3)
2011. febr. 9. 18:31
milyen tipus ez?
59. c1e9612cd3 (válaszként erre: 57. - 1e2be55d4a)
2011. febr. 9. 18:29

én alapból kerülöm az ilyen embereket. Van belőlük bőven, ez jogos, viszont, amint kiderül vkiről, h ebbe a típusba tartozik, én kipottyantom a baráti körömből, és ha lehet, akkor a leg szükségesebbekre hagyatkozok vele kapcs., ha találkoznom kell még vele, vagy muszály, mert a kollegám.

Persze, volt már nem is kevés konfliktusom emiatt, van aki nagyképűnek tart, mert nem állok szóba vele, nem keresem a társaságát, stb. Pedig ennek köze sincs ilyesmihez! Csak egyszerűen, nem tudom elviselni őket, és nem szeretném, ha olyanná válnék, mint ők.

58. spinneli (válaszként erre: 56. - 1e2be55d4a)
2011. febr. 9. 18:07

Értem miről beszélsz-a támogató környezet tényleg sokat számít.

Én arról a tipusról beszélek, akik itthon még egy gyári melót is képtelenek összekaparni, és kimennek ugyanúgy heréskedni, vagy olyan vágyálmokkal, hogy kint 1 hónap alatt milliomosok lesznel.

2011. febr. 9. 18:06
MO-n nem a kultúrával és magával az országgal van a baj...hanem az itt élő emberekkel, mentalitással és rendszerrel. De azzal óriási...
56. 1e2be55d4a (válaszként erre: 54. - Spinneli)
2011. febr. 9. 18:05
Én meg nem a lehetőségekről beszélek. Mindenhol nehéz. Én éltem olyan országban évekig, amiről azt hiszik az emberek hogy ott aztán tényleg kolbászból van a kerítés. És nem volt könnyű dolgom, szarrá melóztam magam, alig kaptam munkát és még sorolhatnám, mégis boldogabb és nyugodtabb életem volt, mint itt bármikor. És ez az emberek, az ottani mentalitás, a kultúra és a környezet miatt volt. Mert az emberi viselkedés totál ellenkezőjét tapasztaltam ott, mint itthon. Hiába pucolod a szart egy étteremben, és alig van pénzed, mégis boldogabban élsz, ha jó környezetben és normális emberek közt vagy.
55. spinneli (válaszként erre: 54. - Spinneli)
2011. febr. 9. 18:01
jobban mondva ugyanúgy meg kell érte küzdeni.
54. spinneli (válaszként erre: 53. - 1e2be55d4a)
2011. febr. 9. 18:01

Én nem a helymegtalálásról beszéltem, hanem a hosszútávú boldogulásról.

Egyébként kint sincs kolbászból a kerítés, aki életében 1 hónapnál több időt töltött kint és nem nyaralt, az tudja ezt.

A lehetőségek, mivel külhoni az ember ugyanolyan korlátozottak, mint itthon.

53. 1e2be55d4a (válaszként erre: 50. - Spinneli)
2011. febr. 9. 17:57
Nem feltétlen azért nem találja valaki a helyét egy országban, mert nem életképes. Hanem mert a környezete nem teszi lehetővé a boldogságát, mert egy ilyen helyen, ahol ilyen dolgok mennek, nem tud boldog lenni, számomra teljesen érthetően. És egy életképtelen ember is lehet életképes ha jól érzi magát valahol.
52. elszabadult hold (válaszként erre: 49. - C1e9612cd3)
2011. febr. 8. 08:20
ne is politizálj - gyárilag be vagyok oltva ellene :)
2011. febr. 8. 07:38
A nemzeti öntudatot nem hangoztatni kell,hanem érezni és úgy élni!
2011. febr. 7. 22:51
Az én tapasztalataim szerint aki itthon nem életképes, külföldön sem lesz az.
49. c1e9612cd3 (válaszként erre: 46. - Elszabadult hold)
2011. febr. 7. 22:43
erre tudnék vmi olyasmit írni, amit nem írok, mert ez nem egy politikai fórum.....
48. 1e2be55d4a (válaszként erre: 46. - Elszabadult hold)
2011. febr. 7. 20:03
Pontosan.
47. 1e2be55d4a (válaszként erre: 44. - C1e9612cd3)
2011. febr. 7. 20:02
Igen, mindenkinek olyan az élete amilyenné teszi, az alapján amilyen lehetőségei vannak. És ha valakinek a környezetéből árad ez a negatívum ami itt ebben az országban, akkor ez alapból megbélyegzi egy ember közérzetét. Erről ennyit. Én ebbe nem fogok jobban belemenni, mert ez egy olyan téma amiről évekig lehetne zsinórban vitatkozni, és mindketten tudnánk olyan érveket mondani, amivel ütnénk a másikat. De én ezt most itt abba hagyom. Van akinek jó itt, van akinek nem. Én az utóbbi táborba tartozom, és már nem is maradok itt sokáig. Én élni akarok és nem szenvedni.
2011. febr. 7. 20:01
Meg...-tod a magyarságod ha rajtad kívülálló okokból cseszik el az egyszem életedet a hazádban, ahova születtél, ahol dolgozol, amelyik hazának te utódokat adsz.
45. 1da9380ac7 (válaszként erre: 44. - C1e9612cd3)
2011. febr. 7. 19:52

Büszke magyar vagyok,mégis szégyellem MAGYAR embertársaim viselkedését és amerre az ország halad!

"...Sehonnai bitang ember,

Ki most, ha kell, halni nem mer,

Kinek drágább rongy élete,

Mint a haza becsülete..."

44. c1e9612cd3 (válaszként erre: 43. - 1e2be55d4a)
2011. febr. 7. 19:29

mindenkinek olyan az élete, amilyenné teszi, ahogy éli! Nagyon sok szegény ember él nálunk is, és más országokban is, mégis tudnak boldogok lenni, örülni egymás örömének, boldogságának.

És nem tudom, te milyen más országokban éltél, de saját tapasztalatom szerint minden más országnak megvan a maga árnyoldala is, épp úgy, mint a miénknek!

Igen, valóban vannak dolgok, amik nekem se mosolyt csalnak az arcomra. De! Ez még nem ok arra, h letagadjam a magyarságom, megatagadjam a hazám, a származásom, stb.

nem is tudom, miért vársz összetartást, és még sokminden mást, amit leírtál ettől a nemzettől? Visszaolvastad, h mit írtál???? Tudod, azt szokták mondani, h csak annyit várj, amennyit te adsz.......

43. 1e2be55d4a (válaszként erre: 34. - C1e9612cd3)
2011. febr. 7. 17:47
Szerintem nem csak a felsoroltak hozzák egy emberbe azt az érzést, hogy büszke a hazájára. Nekem legalábbis ezek egyáltalán nem. Kétségtelen igazak, amiket írsz, de ezek számomra eltörpülnek amellett, hogy egy ilyen primitív, ellenséges és végtelenül bunkó nép vagyunk. Hogy áskálódunk egymás ellen, a saját társaink ellen, hogy ennyire pénzéhesek vagyunk, hogy ennyire buták és amatőrök minden tekintetben és még sorolhatnám. Az olimpiai érmeink nem számítanak akkor, amikor menekülnek tőlünk az emberek, mert élhetetlen és feszült a hangulat ebben az országban. Innentől kezdve olimpia ide vagy oda, ha nincs meg az, amitől jól érzi itt magát az ember, és amitől az ország lakóira is büszke lehet, onnantól kezdve számomra nincs szó büszkeségről. Ha nem lenne benne az útlevelemben, én le is tagadnám hogy magyar vagyok. Éltem más országban és tudom mihez hasonlítani. Ha az ember jövőt akar magának, akkor eltakarodik innen, mert itt nem vár rá semmi, csak a megkeseredés.
42. annácskaa (válaszként erre: 35. - C1e9612cd3)
2011. febr. 7. 12:15

magyarnak,nem tagadom,csak nem hangoztatom!

Hát mit írjak,nem szállok el a tudattól.....

41. elszabadult hold (válaszként erre: 35. - C1e9612cd3)
2011. febr. 7. 11:40
ez a kettő egymástól független. nem szereti a magyarságát, de attól még az :(
2011. febr. 7. 10:25

Büszke vagyok, nagyon is. :-)

Csokimókus, kék írisz és bubó bubó már leírta, hogy miért. :-)

2011. febr. 7. 09:29
igen, büszek vagyok arra is hogy sohasem tagadtam meg a testvéreinket és elhatárolódom a mocsok emberektől. .
2011. febr. 7. 09:22
Sajnos nem. Ez az ország egyre rosszabb és az emberek is egyre önzőbbek.
2011. febr. 7. 05:03
igen
36. Dodi44 (válaszként erre: 29. - Mosoly30)
2011. febr. 7. 02:43
Lehet, hogy kifelejtetted az orszag "hazaaruloi" szot?
2011. febr. 7. 00:14
azért, kíváncsi lennék, h azok, akik nem büszkék magyarságukra, vajon milyen nemzetiségűnek vallják akkor magukat???????
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook