Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Apai jogok, amiket nem gyakorolnak fórum

Apai jogok, amiket nem gyakorolnak (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Apai jogok, amiket nem gyakorolnak

1 2 3
2016. dec. 15. 02:54

Sziasztok! Új vagyok mèg, nem tudom hogy ode tartozik e amit szeretnék megtudni! Külföldön élek, van egy 20 hónapos kisfiam!A gyerekem apjàval nagyon megromlott a kapcsolatunk, mikor megszületett a kisfiunk rá két hónapra derült fény arra hogy mellettem a szeretőivel van kapcsolatban,mellőlem az ágyból

Is azokkal

Irogatott! Amikor làttam hogy ír , azt gondoltam hogy csak egy haveri alapon barátnője, aztán kiderült hogy nem "csak" .... aztán egyre több és több dolog derült ki, hazugságok tömkelege! Aztán jőttek a bántalmazások! Nagyon sokszor kértem hogy fejezze be a hazugságokat s a többi aljas dolgot! !Nem tette, folytatta... idén is, s már abszolut semmibe veszi azt hogy mit érzek min megyek át! Nemtörődömsége felém, s még ő elvárja hogy olyan legyek mint régen! Ezek a dolgok után ! Igaz, még ezek után én voltam aki kezdeményezett, aki bújt ki ragaszkodott, nagyon megérte! Ő semit nem

Tett hogy helyre hozza!Azokat a napokat elfelejti mikor nincsenek balhék! S azt mondja ő törődik velem, persze! Egész nap a kisfiammal a négy falat nézzük, nem tudunk emberek

Közé menni mert nincs pénz még vonat vagy buszjegyre! Szerintem ez alap lenne hogy embereket lássunk! Ő meg elvan , fogalma sincs milyen érzés ez!S hogy egész nap ő úton van, s én abszolut de nem érdeklem. De most már tényleg végképp döntöttem elakarom hagyni mert semmi értelme ennek így! Én szenvedek , lelkileg teljesen belebetegedtem már. Viszont múltkor azt mondta hogy én tegyek amit akarok de a gyereket nem vihetem! Mi az hogy nem?! Ő még papíron nem

az apja, nincs apasági nyilatkozat! Nem vagyok felesége sem! S a kérdésem hogy ha ilyen van hogy nincs apasági nyilatkozat joga van elszedni tőlem a kisfiamat?! Megteheti hogy nem engedi el

Velem?! Mert szerintem nem, de szeretnék biztos válaszokat kapni! Előre is köszönöm!

76. Andi3780 (válaszként erre: 74. - 8b7e22b4a7)
2012. máj. 23. 14:07
A gyerekek szeretnek kitalálni, kiszínezni dolgokat. Szerepet játszanak, hogy itt is, és ott is elfogadják őket. Ha kell, kitalálnak történeteket, és így próbálnak a középpontba kerülni. Meg akarnak felelni mindenhol, és ha az kell, hogy "hazudjanak" megteszik, mert sajnos az esetek zömében a sztorikra ugranak a felnőttek- elvált felek. Mert ugye nem azért váltak el, mert szeretik egymást....így egy szaftos kis történet borzolja a kedélyeket, és máris van mivel foglalkozni......
75. Andi3780 (válaszként erre: 72. - E95a0fd259)
2012. máj. 23. 14:01

Én úgy tudom, amennyiben tiéd a teljes gyerekfelügyeletet, az apuka csak bírósági úton tudja elperelni tőled. Ha közös, megosztva nevelhetitek a volt férjeddel kislányt. A te szüleidnek, és a volt férjed szüleinek is több joga van a gyerekre vigyázni, mint az új párod édesanyjának. Hiába szeretik..

Az nem lehet, hogy az apuka azért nem tud rendszeresen menni a kislányért, mert olyan a munkabeosztása? Szerintem örülj neki, hogy a kislányod szereti a volt férjed párját. Hiszen a te párod is elfogadta. Ha vissza olvasod az előző hozzászólásokat, láthatod mennyi problémát tud okozni az állandó gyűlölködés, ellenkezés. És a gyereknek sem hiszem, hogy használna.

74. 8b7e22b4a7 (válaszként erre: 72. - E95a0fd259)
2012. máj. 21. 13:28

A kislánynak pedig olyan dolgokat áruljatok el, amit szeretnétek,hogy az apa megtudjon, mert kotyogósak a gyerekek,hízelegnek nekik és máris kihúznak belőle mindent,mert még hiszékenyek.Sokat beszélgess vele, nem tudom , nem szabad mások ellen beszélni(ha jön egy nehéz bukkanó majd,értem itt a: nehogy a másik "nászasszony"elédesgesse.)

Igyekezzettek teljesen megnyílni egymásnak,lelkitársak is lenni a lánykával,legyél a bizalmasa és okosítsd apránként,hogy az ilyen elszólások nem jó dolgok,mert ez lehet a következménye.Mesélni jó és rossz dolgokról neki,mi minek a következménye,nem minden ember olyan jó mint mutatja magát.Okosítsd ki mindenről.Nagyon okosak a gyerekek,egy 5 éves is megérti,kis idővel lesz gyümölcse.Mert sajnos az ilyen nőkből nem sok jót nézek ki, aki összejön egy férfivel és azt képzeli magáról,hogy ezáltal mások életébe is belepetézhet!!Ehhez már tényleg sokat kell képzeljen magáról és egy rettentő irígy,örök elégedetlen nő kell legyen .

De egy anyánál jobban szeretni valakit a gyerek soha nem fog tudni.

Az a gyermek is szereti az anyját akit bántanak,vágyik a szeretetére azután is,tehát ha ez a nő bármit is piszkálódik soha ne félj!

73. 8b7e22b4a7 (válaszként erre: 72. - E95a0fd259)
2012. máj. 21. 13:15

Ha ő kamionozik,kíváncsi vagyok ő kire bízná a gyereket....talán az a másik spiné akivel él,nem egy idegen?

Szerintem a nőci akarta nagyon megismerni a lányotokat,lehet neki nem lehet már,lejárt a biológiai óra,vagy ki tudja.De olyan szempontból is jobb itthon,tudom anyagilag jobb volna külföldre menni....A kislány miatt is,mert 1-2 hét után már elviselhetetlenül tud hiányozni akit szeretünk, hiába a hétvégét otthon tölti.Kevés arra,hogy ki anyukázza magát.Mert ezer dolgod lesz,pakolászás,főzés stb,párod 1 heti szennyese és tányér maradványai..Mennyivel tud jobban fizetni egy olyan külföldi munka,ahol hetente jár haza az ember.Az úti költség az első után,de lehet az elsőnél is saját kontó.Családunkból 3 ember dolgozik külföldön.(Skócia,ketten pedig Németországban, és 2-3 havonta járnak haza az úti költség miatt.)Ismerek olyanokat is,pl.az egyik barátnőm kiment,hatalmas ígéretekkel,majd 1 hónap után hazajött,mert annyira nem volt olyan szép mint ahogy leírták,majd fizethette a hiteleket,amit emiatt vett fel..A párom ismerőse pedig már a kiutazás előtt befürdött,lelépett a pénzel a muki.

Párkapcsolati szempontból is megviselő egy ilyen munka.Gondold alaposan végig.Lehet lesz kellemesebb megoldás is.Tudom milyen nehéz,hasonló helyzetben vagyok,munka keresés,ha lejár a GYEDem, mert oviszezon elkezdődésekor ahogy elköltöztünk nem lesz senki segítségként,aki vigye,vagy elhozza a gyereket az oviból.Egy 8 órás munkahelyet kell találni.Nem könnyű.

Egy ügyvédet kellene megkérdezni, erről miket tehet meg a férj és neked milyen jogaid lehetnek.

2012. máj. 15. 10:43
Sziasztok! Új vagyok itt remélem jó helyre irom a problémámat és azt is remélem tudtok segíteni!...Hú hol is kezdjem?? Van egy kislányom 6 és fél éves. Az édesapjával elváltunk 2 és fél éve. Azóta látogatta el vitte havonta 1-2 hétvégén de nem rendszeressen! Lett neki egy kapcsolata most együtt él egy növel. Most úgy 1-2 hónapja minden hétvégén jön érte. A Párommal ezt furcsának is találtuk.. Eddig nem igazán foglalkozott vele. El-el vitte, de még azt sem tudta hányas lába van a kislánynak... 2 hónapja kirugtak a munka helyemről és kétségbe esés közepedte kaptam egy ajánlatot. Kimehetnék külföldre takaritani heti 5 napra pénteken este jöhetnék haza és hétfö hajnalban meg vissza. A párom édeanyja nagyon szereti a kislányt és a kislány is őt! Felajánlotta hogy ö vigyáz rá megy érte az oviba hozza viszi.. Jó lenne mert helyre rázna minket anyagilag! DE! A kislány ezt elmondta az apukájának és most azzal jön hogy ö nem engedi hogy "idegenek" vigyázzanak a kislányra. És azt is mondta hogy bíroságra megy! (Nálam van elhelyezve a kislány havi 20e ft-ot fizet gyerektartást) Azt nem tudom mi célból nem mondta! Én meg nem is kérdeztem olyan ideges lettem! A kislány mondta anyósomnak hogy mond egy titkot de nem szabad anyának elmondai. Apa meg az élettársa veszekedtek ez miatt... Gondolom akkor innét ered az apa okisítása mert nem hinném hogy magától ilyen eszébe jut nem olyan beállitottságú ö :) Azt mondta az apja hogy ezt ö nem engedi meg! Ö kamionozik tehát nem tud vigyázni rá amikor én dolgozom. Ezt ö mondta! Arra lennék kiváncsi hogy mit tud tenni? Jogilag ezt meg tilthatja e? Esetleg el tudja e perelni tőlem a kislányt? Mit tudok tenni?? Esetleg tapasztalat van e? Köszi a segítséget!
71. Andi3780 (válaszként erre: 70. - B74f6e5cdd)
2012. ápr. 21. 17:26
Köszi! ;)
70. b74f6e5cdd (válaszként erre: 69. - Andi3780)
2012. ápr. 21. 17:05

Ez így van. Teljesen egyet értek.

Viszont a kicsi az Párom eszét örökölte és majd ha nagyobb lesz akkor szépen az apai verzió is elő lesz adva...

Amúgy nekem semmi bajom nem lesz vele szerintem,de úgy gondolom nem mindig kell haza vinni a másik háztartásba,el lehet menni találkozni máshova is..

Ezek még később lesznek.


Amúgy mindenben igazat adok neked és nagyon kis aranyos vagy!

69. Andi3780 (válaszként erre: 68. - B74f6e5cdd)
2012. ápr. 21. 16:47

Valóban nem normális, hogy 22 évesen 2 gyerek két férfitól, ezt jól látod. Amin én vagyok felháborodva az, hogy ha az apuka menne a gyermekért, keresné a társaságát, foglalkozna vele, de folyton falakba ütközik. - az anya miatt. Mert éppen pont akkor beteg a gyerek, nincsenek otthon, vagy valami eszement orbitális baromság a kifogás....

Új élettársnak azzal kedveskedni, hogy apának szólíttatja a gyerekkel....szerintem megint csak nagy butaságra vall. Bár ha az ember tudná, hogy valóban együtt maradnak, és ő fogja felnevelni a gyereket érthető, mivel az igazi apukája nem látogatja, így annyira nincs is "bekavarva" a kis lelke. De abban az esetben, ha az igazi apa is a gyerek életének a része, egészen más a helyzet. Ott igen nagy károkat okoznak az önző nők. Hogy az elvált nők hogyan kavarják a szálakat, miért is váltak el, mi a gyűlöletük oka, amit a volt férj, vagy annak a már új családja váltott ki iránta, semmiképp sem volna szabad, hogy a gyermek lelki fejlődésének központjában álljon. Magyarán nem volna szabad nyíltan gyűlölködni, mert a gyerek issza meg a levét. Lehet, hogy nem most, lehet hogy csak ha felnőtt lesz, de ki fog hatni az életére. Olyat is láttam már, hogy a gyerek annyira meg akart felelni az anyukának, hogy emiatt nem mert találkozni az apukájával. Inkább azt mondta, hogy nincs kedve menni, kockáztatva ezzel azt, hogy az apját bántja meg, hiszen őnála is szeretve van. Persze ezt egy pszichológus pillanatok alatt ki tudja deríteni. :)

68. b74f6e5cdd (válaszként erre: 60. - Andi3780)
2012. ápr. 21. 16:18

Ez nem rajta rajtunk múlik ő a mostani párjának úgy akar kedveskedni hogy úgy neveli a gyereket,hogy a nevelő apuka az igazi apuka..párom meg csak valaki..

Hidd el az is nagy igazság,hogy amilyen az adjon isten olyan a fogadj isten.


Az én párom kidolgozta a belét is..exike meg kipakolta a lakást..lelépett az 1 éves gyerekkel.

Párom is új életet kezdett és ő is..

Az hogy az ember x hétvégére apuka sem apuka..csak biológiai az az igazi apuka és anyuka aki napi szinten az a gyerkének.

Szerintem..de ezzel senkit nem szeretnék megbántani.

Van úgy is hogy senki sem hibás..és szétmennek..úgy másabb és lehet szépen csinálni a dolgokat.


Azonban persze reális,csak tudod én nem függök akkor sem pénzügyileg tőle,tehát nem úgy mint az ő exe.


Ugyanis nézd szerintem az sem normális,hogy 22 évesen egy nő két apától két gyerekees..

Viszont ez az ő élete ő választása én másként gondolom és gondolnám.


Úgy is,hogy ha van gyerek akkor kell megoldás és egy gyerekenek családban a helye.

Ott már nem arról szól kinek mi a sérelme,hanem arról,hogy az apa és anya az pótolhatatlnan.

Amúgy sosem mondtam vártam kértem hogy így legyen ő döntött így.

Mondjuk azért én is zokon venném még melózok....tudod van ám férfiúi hiúság is a világon nem is kicsi. Ahogyan női is.


Azért az aggódást köszönöm,de nem hinném,hiszen nem rajta múlott náluk sem az ami történt.

67. Andi3780 (válaszként erre: 65. - 474687f420)
2012. ápr. 20. 19:45
Ha viszont Te is ilyen helyzetben vagy, hogy hihetted feltétel nélkül azt, amit lejjebb régebbi anyukák okádtak ide? Mert szebb szóval ezt sajnos nem tudom jellemezni. Azt hiszem ancsapancsa, és ha jól emlékszem kkrisztina a nevük. Ancsapancsánál uncsitesó lecsapja a labdát, így lehet fogalmunk mindkét oldalról. De a másik eset nagyon "izgatja" a fantáziám. Szívesen kielemezném, mert a hölgy hozzászólásaiból számomra az derül ki, hogy féltékeny a volt férj boldogságára, talán még az új élettársra is. Hiába bizonygatja, hogy boldog, a soraiból sajnos pont az ellenkezője derül ki. Minden sikertelenséget pedig az új élettársra vetít ki. Valószínűleg miatta válhattak el.....
66. Andi3780 (válaszként erre: 64. - 474687f420)
2012. ápr. 20. 19:29

Most már értem. :)


És ugye ez a történet is az "édesanya" szimpatikus hozzáállásáról szól.;) Ezért mondom én, hogy nem szabad ítélni anélkül, hogy ismerné az ember az egész kerek történetet. Sajnos Te is beleestél abba a hibába, hogy ítélkeztél anélkül, hogy ismernéd a másik oldalt. Lentebb megfogalmaztam mire is gondolok. :)

2012. ápr. 20. 19:27
Nálunk anyuka csalta meg a párom, ő költözött el, most már van új férje, másik gyerek is.Mégis a gyereket ellenem biztatja, volt, hogy azt híresztelte, miattam váltak el (több mint fél éve külön voltak, amikor jöttem én).A gyerekkel volt, hogy közös hangot sikerült találnom, utána nem is köszönhetett és biztatta.Én próbálkoztam sokáig, de már nem.Már 15 éves a gyerek, lehetne annyi esze, amennyi mindent adtam neki, nem csak ajándékokat, hogy felfogja, nem vagyok rossz.Igen volt, hogy anyuka kitalálta barbie házat vegyünk neki, nekünk meg még pelenkára is alig volt.Ekkor persze mondtam, hogy azért ez már sok.Volt, hogy amikor megtudta, én vettem az ajándékot már nem kellett neki.Volt hogy azt mondta, együtt vegyük az ajándékot ami egy 10-es volt, belementünk, hiba volt, odaadtuk neki a felét és vett belőle egy bóvli babát 600 ft-ért.De nálunk az első hiba volt, hogy a férjem is a pénzel akarta megfogni a gyereket, mindent megvett neki és amikor nagymama nem igazi pónit vett szülinapjára, akkor mondta, hogy nem kell mert nem igazi.Szóval bele van nevelve már a gyerekbe.Én már nem idegesítem magam rajta, van aki engem szeressen.Ő az apját szeresse az a lényeg, de azért rossz azt látni, hogy őt is csak a pénzért, ha nem kap meg valamit orrol érte.De ez az apja hibája is és főleg anyósé, aki egykor azt mondta, meg kell mutatni az exnek, hogy milliomosok vagyunk :(
64. 474687f420 (válaszként erre: 40. - Andi3780)
2012. ápr. 20. 18:54

Szia

A 20 gyerek 20 ezerrel azt akarta jelenteni, hogy ha nekünk be kellett adni 20 ezret pluszban, akkor a többieknek is mind a 20 gyereknek tehát 20 szorozva 20 ezerrel.Ez nem elmaradás, mert állítólag rendszeresen fizette, ezt a ballagási ajándék, stb. -re szánt pénzhez kellett volna a diákoknak hozzáadni, hogy a tanároknak vegyenek valamit, és a bankett, stb. Ja és ezen összeg mellett még ott volt a 8 év alatt szedett összeg...

63. Andi3780 (válaszként erre: 61. - Virágka77)
2012. ápr. 20. 15:04
És sajnos mindig a gyerek issza meg a levét. Épp ezért nem értem, hogy ha már ilyen szerencsétlenül alakult, és nem tudnak együtt élni miért nem éli mindenki a saját életét? Miért kell szurkálódni, ellenkezni? Én nem mondom hogy minden esetben, de tapasztalatom szerint a legtöbbször az apa az, akinek tűrnie kell. Kevesebbet látja a gyermekét, ezáltal elidegenednek egymástól. Hallgathatja nap mint nap az apja, és sokszor az új nő iránti gucsmolódást. (És most ismétlem magam) de ezzel is csak elidegeníti az anya a saját gyermekét az apjától. Nem az lenne az ideális megoldás, hogy ha már így alakult, hogy én élek XY-al, Te élsz YZ-vel, mindenki boldog. A gyerek így is sérül, de legalább az ideális apa képet nem rombolja le a SAJÁT gyerekében. Merthogy egy nevelőapa nem édesapa! Sok esetben igen, de legtöbbször az édesapa nem helyettesíthető egy új férfival.
62. Virágka77 (válaszként erre: 59. - Andi3780)
2012. ápr. 20. 14:57
Csak tudod mi az érdekes? 10 éve elváltak a szülei és régen, még előttem, tudom, hogy sokkal jobb volt a kapcsolata az apjával, igaz, nem is volt az apjának ilyen komoly kapcsolata senkivel, a kisgyerek talán 2 nővel találkozott. Mindkettőjüknek akkor változott meg a viselkedése (anyukának, gyereknek) amikor én a képbe kerültem. 130 km-re laktam a páromtól (másfél évig éltünk távkapcsolatban) majd ideköltöztem, teltek a hónapok, még mindig együtt voltunk/vagyunk és jött a baba. Még azt sem lehet mondani, hogy párom elhanyagolta volna miattam a gyereket, mert ez sem igaz. Csak a gyerek most azt látja, hogy apa boldog valakivel, mi szépen beszélünk egymással párommal, sokat megölel, megpuszil, az anyjának van élettársa, de a gyerek elmondása alapján (nem mi kérdezzük, ő mondja) mindenkinek külön szobája van, nem igazán élnek úgy, mint egy igazi család, talán csak a külvilágnak. Hát igen. Nem irigylem a helyzetét. ÉS az anyja csak tetézi a bajt. Hú, de rossz egy gyereknek, amikor így alakul a szülei élete, kapcsolata. Tudom, mert én is elvált szülők gyereke vagyok.
61. Virágka77 (válaszként erre: 60. - Andi3780)
2012. ápr. 20. 14:51
Ez nagyon igaz! A szülőknek ezért van iszonyú nagy felelősségük az első perctől kezdve. Az elvált szülőknek meg különösen oda kellene figyelni a dolgokra, elég szerencsétlen helyzet a válás amúgy is.
60. Andi3780 (válaszként erre: 58. - B74f6e5cdd)
2012. ápr. 20. 14:41

"Lesz majd ő 100%-os apuka a mi kapcsolatunkba."


Remélem tényleg így lesz, én drukkolok Nektek! De azt ne felejtsd el, hogy ha az előző gyerekével nem foglalkozott, miért pont a tiéddel foglalkozna? Egy gyermeknek szüksége van mind a két szülőjére. Ugyanúgy az apjára is, mint az anyjára. A viselkedése, az értékrendje akkor fog egészségesen alakulni, ha mind a két részről látja a példát.

59. Andi3780 (válaszként erre: 57. - Virágka77)
2012. ápr. 20. 14:36
Gondolj csak bele! Körülötte forgott a világ, rajongott az apukájáért. Most pedig csak hétvégente találkoznak, ráadásul még itt vagy Te is, és még kistesója is lesz. És hallgathatja nap mint nap a "házsártos" anyját... A hab a tortán, hogy még kamasz is, ami a legnehezebb kor! Szegény. Nagyon figyeljetek rá, ha már az a nő nem teszi!
2012. ápr. 20. 14:30

A vehemens az stimm:-)


Amúgy meg nem vagyok már 20 éves éppen 29 éves:-)

A kis hölgy pedig 19 volt amikor is Párom 12 órába eljárt melózni a kis hölgy meg cunát maszíroztatni majd talált is rá vevőt és kipakolta a lakást és elköltözött persze akihez az dobta majd jött valaki más és annak pedig gyorsan szült egy kislányt.

Nem mindig a pasi a hibás.

A pénzét megkapja,de ott csak biológia apuka és a gyereket is neveli ellene,tehát Párom nem is erőszakolja a témát,de a a csajszi sem.

El van így teljesen boldogan és mi is.


Később ha jönne a gyerek,pedig meggondolom hogy be engedem-e de szerintem jogosan.-)


én meg sosem kértem Páromtól,hogy fogadjon el így:-) ő ragaszkodik hozzám tehát valamit akkor csak tudok nagyképűség nélkül.


Lesz majd ő 100%-os apuka a mi kapcsolatunkba.

Mindenki élje az életét. Látogatja mikor úgy van..de szerinte sem lenne jó ha a mi háztartásunkba részt venne..nem is ismeri jóformán..de tény hogy az övé fizetjük is rendesen amit kell.


Szóval én úgy gondolom ha gyerekezés van azt meglehet oldani úgy is hogy nem kell a gyereknek a saját otthonukba minden héten brilirozni:-)



A Párod szerencsés veled nagyon Virágka..bízok benne megbecsül:-)babával is.


Én nem tudnám,nem fogom tudni azt csinálni amit te.


Hogy ismeri-e majd a mi gyerekeinket? Persze majd ha lesznek annyi idősek és eldöntik hogy kíváncsiak-e rá,hiszen joguk van eldönteni,nem fogok én rájuk erőszakolni semmit sem!:-)

57. Virágka77 (válaszként erre: 56. - Andi3780)
2012. ápr. 20. 14:23
Azt hiszem, igazad van. Csak a kisfiú amúgyis olyan kis zárkózott, magának való, arra gondoltam, talán jobban megnyílna, ha az apjával ketten lenne. Biztos bennem is van hiba, nekem sem egyszerű ez a helyzet, nekem még csak most lesz gyerekem. :) Szerintem rajtam is észre lehet venni, hogy ideges vagyok, türelmetlen talán (9.hónapban vagyok, nagy a hasam, fáj mindenem, dolgozok is még, anyagi dolgok stb.stb.) szóval senkinek nem egyszerű ez a helyzet. De a kissrác a rajongásig szereti/szerette az apját, szerintem most is, csak össze van zavarodva. Fogom mondani páromnak, hogy mindenképpen beszéljenek egymással.
56. Andi3780 (válaszként erre: 53. - Virágka77)
2012. ápr. 20. 14:17
Véleményem szerint, fontos, hogy Te is ott légy, a beszélgetéskor, mert Te már a párod része vagy.
55. Andi3780 (válaszként erre: 53. - Virágka77)
2012. ápr. 20. 14:15
Szerintem is hagyni kell a volt feleséget főni a saját levébe. Hidd el, nagyon rossz lehet neki. Bár tudom, ez Téged nem vígasztal. A kisfiú egy áldozat. Üljetek le Ti a kisfiúval, és mondjátok el neki, hogy nagyon szeretitek, érezze, hogy fontos a számotokra. Mivel kiskamasz, reakciót látni rajta nem fogtok, de hidd el, a lelkét meg fogja érinteni, és el fog rajta gondolkodni.
54. Virágka77 (válaszként erre: 52. - Andi3780)
2012. ápr. 20. 14:09
Köszi, én olyan jót mosolyogtam a hozzászóláson, de nem akarom megbántani a kis hölgyet, valószínűleg még nagyon fiatal és vehemens is. :)
53. Virágka77 (válaszként erre: 48. - Andi3780)
2012. ápr. 20. 14:08
Biztos, hogy az a baja, ezt tudom. Én mondtam már páromnak, hogy üljön le a kisfiúval, párom legutóbb az anyjával akart, de annak jó vége nem lenne szerintem. Amúgy sem tudnak sajnos értelmesen beszélni egymással. A gyerek biztos, hogy az anyjának akar megfelelni, páromon látom, hogy nagyon bántja a kisfiú viselkedése és én ráadásul tudom, hogyha megszületik a mi babánk, a helyzet csak rosszabb lesz.
52. Andi3780 (válaszként erre: 51. - Virágka77)
2012. ápr. 20. 14:05
TÖKÉLETESEN EGYETÉRTEK! :)
51. Virágka77 (válaszként erre: 46. - B74f6e5cdd)
2012. ápr. 20. 14:04

Ne haragudj, de megkérdezhetem, hány éves vagy? 20 körülire tippellek, vagy még kevesebb. :)

Én nem játszok pót anyukát, nem vagyok csicska, de egyértelmű, hogy normális vagyok a kisfiúval, hisz ő a párom gyermeke. Mit várhatnék tőle, ha csak küldené a pénzt a volt asszonynak, a gyerekkel meg nem foglalkozna? Na, akkor nem szülnék neki gyereket! A múltat megtagadni nem lehet, aki nem tudja elfogadni, hogy a párjának már volt kapcsolata, esetleg van gyereke, akiért felelősségel tartozik stb. az álljon össze egy szűz kisfiúval, véleményem szerint. Egy kapcsolatban nincs olyan, hogy vagy az van, amit én akarok, vagy semmi, az nem kapcsolat. Az egy egyoldalú valami, aminek jó vége nem lesz.

50. Andi3780 (válaszként erre: 42. - Andi3780)
2012. ápr. 20. 14:03

Ezt a gondolatmenetemet folytatva pedig:


"Vagy hogy a gyerekeket faggatják. Arra senki nem gondol, hogy lehet, hogy csak a gyerek mesél ezt azt. Mivel az anyával van többet nyilván arról, hogy otthon mit-kivel, mikor -miért, mit csinált. -Gondoljunk csak bele, milyen egy beszélgetés. Te feldobsz egy témát, én válaszolok. Ha nem értek valamit, rákérdezek. . . - Egy kisgyereket nem lehet leállítani, hogy most hagyd abba, nem érdekel mi történik veled, ne mesélj magadról, stb. . stb. . ? "


Ha a gyerek/ek így elmondanak mindent, keresik a "gonosz" élettárs társaságát, nem is lehet olyan rossz a viszonyuk.... de akkor miért fáj a kislány hasa amikor közeledik az apás hétvége?

Megmondom!

Azért, mert fél az anya, és az apa közti konfliktustól.

És miért ideges az anyuka? Mert nem tudja elfogadni, hogy az apa révbe ért. És mert (szerintem) a gyerekek szeretik a férfi élettársát. Remélem boldogok! :)

49. Andi3780 (válaszként erre: 46. - B74f6e5cdd)
2012. ápr. 20. 13:44
A párod "kölke" része az életének, és a tiédnek is. Már ameddig együtt vagytok. Nekem (és ez magánvélemény) nem is kellene olyan pasi, aki nem akar gondoskodni a gyerekéről. Egy férfi attól hogy elvált, még lehet jó apa. Csak a sok megkeseredett, és mindent kiforgató anyukák gondolják úgy, hogy tönkre kell tenni az életét bármi áron. Akár úgy is, hogy a saját gyermekének árt vele a legtöbbet.
48. Andi3780 (válaszként erre: 45. - Virágka77)
2012. ápr. 20. 13:30

Ez egy nagy igazság! "Ő árt a legtöbbet a gyerekének a viselkedésével. Ha a gyerek azt látná, érezné, hogy anya megbékélt a helyzettel, akkor ő is másképp állna sok mindenhez és nem lenne lelki sérült. De biztos, hogy érzi az anyja dühét, haragját, féltékenységét és ennek megfelelően viselkedik ő is."

A gyerekek nagyon befolyásolhatóak. Szerintem minden amit tesz azért van, hogy a "kedves" anyukának megfeleljen. Szerintem beszélj a pároddal, hogy üljön le a gyerekkel, és beszéljék át ezeket a dolgokat. A volt feleségnek csak az lehet a problémája, hogy Te, és a párod boldogok vagytok. :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook