Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hagyományos rugdalózó vagy kétrészes ruhát vegyek pici babának? fórum

Hagyományos rugdalózó vagy kétrészes ruhát vegyek pici babának? (beszélgetős fórum)


2011. febr. 9. 21:56
...tehát a hátul+derékon patentosakat nem tartottam nagyon jónak (nehéz belőle a lábát kibújtatni), viszont elöl végig zippzáras ill. patentos sokkal megfelelőbb. A láb lábfejből való kihúzása ellen meg kitalálták már a bokánál passzés változatokat is. Alváshoz én inkább hálózsákba bújtattam őket, a kisebb 22 hónapos most is abban alszik (ujjatlan/vastagabb fajta, alatta pizsama+body). Elég hideg van éjjel nálunk, és a takarót lerúgja mindig, még úgy is, hogy zsákban van, kell valami a teste védelmében (nehogy megfázzon).
2011. febr. 9. 21:43
74-es méretig, ha tehettem rugdalózót adtam a fiaimra, bár volt kétrészesük is, igaz a láb közt patentos kantáros naci+felső (időjárásnak/hőmérsékletnek megfelelő) verzióban leginkább. Legbelső rétegnek bodyt adtam rájuk. A rugit azért szerettem, mert a gyerkőceimet többször fel kellett venni, kézben hordozni (v. kendőben), és a kétrészesekkel szemben, ahol a nadrágszár felcsúszik, a felsők alja szintén össze-vissza állhat, igazgatni kell - az egybe rugdalózókban, nyáron nagy melegben napozókban sokkal rendezettebb a kicsi. Szerintem a babákhoz inkább a rugdalózó illik, és szerintem nekik az a kényelmesebb viselet, de oda kell figyelni, mert én a hátul+deréktájon
2011. febr. 7. 21:58
ja, amúgy body mindig van rajta... de én azt hiszem, ez alap, hiszen lényegében az az "alsónemű".
20. youlcsi (válaszként erre: 17. - 3fcc53e39c)
2011. febr. 7. 21:58

jééé, nekem nem húzta ki még belőle a lábát. viszont gondot okoz, hogy vetkőztetésnél makacsul kinyújtja, és akkor egyszerűen képtelenség belőle kibújtatni.


egyébként ma csak rugi volt rajta, mert elérte a háton-kakálós korszakát :)

19. syria (válaszként erre: 17. - 3fcc53e39c)
2011. febr. 7. 16:04
Nekem jó néhány láb között cipzáras volt, nem volt vele semmi gond, könnyű volt a pelenkacsere.
2011. febr. 7. 08:24
n ki nem állhattam a rugikat. Mindig a nyakáig húzta fel a lábát benne a gyerekem és nem tudta visszadugni. Max ha 2 darabunk volt éjjeli alvásra. Fiúnak kis farmer, kord nadrág, hozzá pulcsi. a kislányom meg már a kezdetektől nagyrészt szoknyában, kisruhában volt.
2011. febr. 6. 21:39

Az első hónapokban rugit használtunk, de én is úgy gondolom, hogy sokkal könnyebb tisztába tenni ha két 2részes van rajta. Éjszaka mikor pelenkáztam, a rugit állandóan mellégomboltam olyan álmos voltam. A másik meg, hogy a rugiban állandóan kihúzta a lábát a ruhából, aztán meg ideges lett mert nem tudta kinyújtani. Nekem soha nincs kint a dereka mert mindig van alatta body.

Egyébként meg mindenki mást tart jobbnak... a férjem állandóan rugit akar, de úgyis én veszem a ruhákat! :)

2011. febr. 6. 18:15

mi éjjelre rugit használunk, de nappalra jobban szeretem a 2részeset.

nekem könnyebb tisztába tevéskor csak a nacit levenni és félre rakni, mint a rugit felgyűrni alá (amit nem mindig sikerül úgy, hogy az esetleg elszabaduló pisisugár a kukacból ne áztassa el valahol)

15. -magnólia- (válaszként erre: 14. - 3d777cc6a1)
2011. febr. 6. 15:21
Na erről jüt eszembe, hogy én is gondolkoztam azon, hogy nem-e kényelmetlen a patentokon feküdni...? És persze, hogy a nadrág nem szorítja a pocijukat, én se vagyok kötöztt sonka az én nadrágomban. :) Megfelelő gatyót kell választani ugyanúgy, ahogy a felnőttekél.
2011. febr. 6. 15:05
Sziasztok! Én nem annyira szeretem a rugit, ezért inkább pamut talpasnacit, meg bodyt adok a pici fiamra. Higgyétek el, nem szorítja a kis derekát és így legalább az én hasonfekvő babám nem a végig gombos, vagy patentos rugiban fekszik. Lehet, hogy nem így van, de nekem kellemetlen lenne, ha egész éjjel a végig patentos rugiban kellene feküdnöm.;) Arról nem is beszélve, hogy nekem a talpas naci-body összeállítás praktikusabbnak tűnik pl. vetkőztetésnél, vagy tisztába tevésnél.
2011. febr. 6. 13:50
amíg nem kezd el mozogni jobb a rugdalózó, később a body harisnya naci párosítás jó a zoknit levette mindkét gyerek folyton :)éjszakára a 16hónaposom rugiban van, mert folyton kitakarózik és így nincs ki a dereka-lába
2011. febr. 6. 10:57
A rugdalodzó jobb és abból is azt szerettem amelyiknek a lábaközt patentos volt, amiből alulról könnyen kiszabadíthattam a gyereke lábait, így felülről nem kellett vetköztetni, dea pelenkázásnál praktikus volt.
2011. febr. 6. 10:43
Én rugdalózót azt hiszem kisfiam 4 hónapos koráig használtam. Amíg nagyon pici, addig mindenképp rugi, hiszen annyira kalimpálnak, képtelenség a zoknit rájuk húzni... A kétrészesek egyébként praktikusabbak olyan szempontból, hogy tovább tudja őket hordani. És hogy ne legyen kinn a dereka olyat kell választani, ami nem csípőnacis, meg haspólós, mert bizony találkoztam ilyennel is, nem is értem... Lényeg a lényeg: én 4 hós korától a póló-naci összeállításra szavaztam.
2011. febr. 6. 10:18
Én is így gondoltam hogy jobba rugdalózó csak annyi helyen látok kétrészes ruhákat. Köszi a válaszokat.
2011. febr. 6. 10:06
Csakis egyrészes rugdalózót! Az biztosan nem szelel a derekánál, bokájánál.
2011. febr. 6. 10:04
A nagynál énis emiatt szerettem az egyberészest, mert folyton bevágta a zokni a lábát. A kicsi pedig vékonyka volt, és mindig kibújt rugiból, body mindig volt alatta, így nem volt ki a dereka. Minden gyerek más, emiatt kell rugalmasnak lenni. Két gyerekem van, két féleképp öltöztettem őket, ha lenne 3., kitudja melyik tíoust kedvelném jobban...
2011. febr. 6. 10:03
Rugi.Pont azért mert nincs kint a dereka,nem szorítja a hasát.
2011. febr. 6. 10:02

Picibabánál a rugikat részesítettem előnyben!!!

Totyogósnak, pizsinek szintén!!!

Konkrét bodyt szobatisztaságig használtam!!!

2011. febr. 6. 10:01
A kétrészesnél mindig kint van a dereka. Tehát rugi vagy kantáros+hosszúujjú póló.
2011. febr. 6. 10:00
A rugdalódzó nem csúszik szét, nincs ki a dereka, nem kell állandóan igazítgatni. Szóval egyszerűbb, kényelmesebb, praktikusabb, egészségesebb.
2011. febr. 6. 10:00
Ez nagyon sok mindentől függ. Az első gyereknél az egyberészeset szerettem, a második gyereknél pedig a kétrészeset, ez függ a babától is :)
2011. febr. 6. 10:00

Rugit hord még mindig, pedig egy éves.

Kényelmes, nincs kinn a dereka. Nem kell zoknival bajlódni, nem nyomja a pocit a harisnya.

2011. febr. 6. 09:58
Melyiket szerettétek jobban? A rugdalózót vagy a kétrészes nadrág és felső összeállítást.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook