Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért lehet az, hogy a másfél éves kislányom minden éjjel kivétel nélkül éjfél körül felébred? fórum

Miért lehet az, hogy a másfél éves kislányom minden éjjel kivétel nélkül éjfél körül felébred? (beszélgetős fórum)


30. cooltim (válaszként erre: 29. - Fülöpke)
2011. febr. 12. 22:26

Szia, köszönöm, hogy írtál!

Gyümölcsöt max. 4 óráig adok neki. Az ágyának pedig ez már a második helye, éppen hasonló okok miatt tettük át máshova.

Egyelőre most én arra gyanakszom, hogy evéssel van összefüggésbe. Eddig én tejbegrízt adtam neki fürdés előtt, fürdé után pedig tejet. Tegnap adtam neki "rendes" ételt fürdés eltt. Kenyér, zöldség, felvágott stb. , majd fürdés után a szokásos tej és "csak" 03:30- kor kelt. Eddig éjfél, egy körül ébredt. Hát, majd remélem megtalálom lassan a megoldást. Ma is bevacsizott rendes kaját, kíváncsi leszek...

2011. febr. 12. 22:14

Szia!

A mi kisfiunk is rendszeresen felkelt általában éjfél és 2 között.Tőlem azt kérdezte egy ismerősöm, hogy este szoktam-e adni gyümölcsöt a gyereknek? Én annyit mondtam neki, hogy szoktam, erre ő azt mondta, hogy ne adjak 17 óra után a gyereknek gyümölcsöt, mert ettől ébred fel.Ugyanis a máj és az epe ebben az időszakban dolgozik, és ez kelti fel a piciket. Mi erről leszoktunk, így a drágaságom végig alussza az éjszakát.Próbáld meg ezt is. Vagy méresd be az ágyát, hogy jó helyen van-e? /Víz-,és a Hartman-ére gondolok./

28. cooltim (válaszként erre: 27. - Jucus77)
2011. febr. 8. 18:55

Szia.

Köszönöm, hogy leírtad a tapasztalataidat!

2011. febr. 8. 10:32

Sziasztok!

Kisfiam csütörtökön tölti a 4. évét. Nálunk is hasonlóan kezdődött, bár nem előzte meg kórházi műtét vagy ilyesmi, tehát igazán okot nem találtunk. Eleinte éjjel ébredt ordítva, sírva, aztán sokszor előfordult délutáni alvásnál is, hogy sírt és kiabált. Addig csak éjszakai fényt használtunk, most kislámpánál alszik, ami valamennyire enyhítette a problémát, mert nem sír, csak felkel és átvándorol közénk. Az időpont teljesen változó, ha beteg, akkor korábban szokott jönni, van, hogy már éjfél előtt. Ha elfárad rendesen napközben az oviban, akkor csak 3-4 óra tájban, ami nálunk nagy szó!

Nem igazán tudok én se vele mit kezdeni, de úgy látom, most már mióta a kislámpát használjuk legalább nem ordítva ébred és nagyon hamar el is alszik, nem kell nyugtatgatni, csak átbaktat a kis tencijével, bebújik közénk és már alszik is.

Nálunk nem függött az esti evéstől, mert én is próbáltam azzal trükközni. Már én is kértem sok embertől tanácsot, de a nagymamák adták meg a választ. Apukája és én is vándoroltunk kiskorunkba, bár sírva, ordítva ébredésre egyik mama sem emlékszik. Mi már belenyugodtunk, majd kinövi. Azért ő már okos, és mindent megért, sőt ő is megmagyaráz mindent, ahogy mi tesszük neki. Szóval, próbálkozunk neki elmagyarázni, hogy az ő helye az ő szobájában, az ő ágyában van.

Biztos sokan azt mondják most, hogy gyengék voltunk, hagytuk magunkat és a fejünkre fog nőni, de az éjszaki hisztinél ez csak jobb megoldás. Próbálkoztunk egy idő után azzal is hogy visszakísértem, de csak hiszti lett belőle.

A doktornénink, illetve a nevelési tanácsadóból egy ismerős is azt mondta, hogy a legfontosabb, hogy apukával egyetértésben döntsük el, mi a jó megoldás számunkra és hogy a lurkó biztonságban érezhesse magát. Így várunk és remélünk, hogy idővel majd szépen fog aludni a helyén.

Nektek kitartást kívánok, remélem, hamar megoldást találsz a problémára.

Judit

2011. febr. 7. 21:23

Nem nagyon tudjuk mozgatni, ill. mivel kombiágy, így elég nagy.

Ma volt a védőnő és ő azt javasolta, hogy esetleg ne kakaót, vagy Ovomaltine-t adjak neki este lefekvés előtt. Ez eddig eszembe sem jutott... Azt hiszem már írtam, hogy nemrég voltunk egy wellness hétvégén és ott átaludta mindkét éjszakát. Nos, oda nem vittem Ovomaltine- t, így sima tjet ivott. Esetleg lehet benne valami.

Ill. most nem húztuk be a sőtétítő függönyét és a reluxát sem húztuk le.

Hát, próbálkozunk-próbálkozunk, hátha elérünk valamit...

De azért köszi!

25. zümmi (válaszként erre: 24. - Cooltim)
2011. febr. 7. 18:30
Nem tudjátok az ágyát betenni a szobátokba?
24. cooltim (válaszként erre: 23. - Zümmi)
2011. febr. 7. 12:52
Vanda is sirassal ebred mindig. Du. is. Pedig kisebb koraban kindig nevetve, kacaraszva ebredt. Vagy "beszelt"! Most nem. :-(
23. zümmi (válaszként erre: 22. - Cooltim)
2011. febr. 7. 09:43
A lánykám sokáig a déli ébredéskor is sírással kelt,ha nem voltunk mellette .Mondjuk olyankor hamar meg lehetett nyugtatni.
22. cooltim (válaszként erre: 21. - Zümmi)
2011. febr. 7. 09:38
Igen, sajnos nekem is van egy ilyen sejtésem... :-( De azért még próbálkozom ezzel-azzal. Fény, rácslevétel, párásító stb. Hátha valamelyik megoldja a gondot! Remélem már!
21. zümmi
2011. febr. 7. 08:35
Szerintem ezt az idő fogja megoldani.
2011. febr. 7. 07:39

Jo reggelt mindenkinek! (aki meg figyeli a forumot) :-)

hat, ejjel ugyanz tortent, mint eddig. 01:45 korul uvoltes. :-( 4 orakor aludt vissza Anyum mellett nagy harcok aran. Meg ket napig marad az ejjelifeny, aztan levesszuk a racsot...

2011. febr. 6. 21:41

Nos! Beiktattunk a szobájába egy kislámpát. Éjjel várni fogjuk a hatást. Remélem nem fogja megzavarni és nem fogja azt hinni, hogy játszhat... :-) Lefekvéskor elmagyaráztam neki, hogy miért ég a villany stb. Mondta is, hogy "okéj"... :-)

És közben azt gondoltam, hogy nem vesszük ki az ágyból, hanem visszaaltatjuk így lámpa mellett, hátha... Köszönöm mindenkinek a segítséget!

18. cooltim (válaszként erre: 15. - Zümmi)
2011. febr. 6. 17:45
Szia. Igazából Vandi addig nem nyugszik meg, amíg ki nem vesszük. Ezt ugye nekem most nem szsbad, így anyum, vagy férjem veszi ki és van, amikor át kell, hogy adják nekem. Ilyenkor le kell ülnöm Vele és megnyugszik. De elaludni már iszonyú nehezen tud. Nem tudom nálunk mikor és mitől fog elmúlni, de már fáradok...
17. cooltim (válaszként erre: 14. - A14deb9047)
2011. febr. 6. 17:44
Szia. Köszönöm az ötletet! Van is itthon kettő. Lehet ma este kipróbáljuk.
16. cooltim (válaszként erre: 13. - Vadasztmaria_)
2011. febr. 6. 17:43
Őrület!!! Pár hete éppen néztem ezt a leesésgátlót, de valahogy nem jutott el a tudatomig, hogy kipróbáljuk... Köszönöm!!! Szerintem utánanézek...
15. zümmi
2011. febr. 6. 15:19
Az Én lánykámmal is volt ilyen.Este felébredt és szívfájditóan sírt.Nállunk akkor kezdődött amikor átraktuk a szobájába.Nagyon nehezen tudtam megnyugtatni,volt,hogy anyira hisztizett,hogy dobálta magát az ágyán.Mesét kezdtem el ilyenkor neki mondani,vagy énekeltem a kedvenc dalocskályát,és szépen megnyugodott.Soha nem mondta meg miért sírt.Elhagyta 1 1/2 hónap után.
14. a14deb9047 (válaszként erre: 12. - Cooltim)
2011. febr. 6. 15:10
Ajánlom a sólámpát! Nem erős a fénye, nyugtató hatású és még a levegőt is tisztítja. Lehet még rá egy-két csepp illóolajat is tenni.
13. vadasztmaria_ (válaszként erre: 11. - Cooltim)
2011. febr. 6. 13:09
Nekünk van leesésgátló rakva az oldalára, egy kb. 25-30 centis hely van, ahol ki tud mászni. Még sosem esett ki, pedig 17 hós kora óta az ágyában alszik. Igaz, nekünk nem kombi űgy volt, úgyhogy tuti ami tuti, eleinte leraktam az ágya mellé a földre a régi matracát.
2011. febr. 6. 12:10

Köszönöm a válaszokat!

Azt hiszem meg fogjuk próbálni első körben, hogy ne teljes sötétségben aludjon. Aztán, ha ez nem válik be, akkor marad az a verzió, hogy kivsszük a rácsot az ágyikójából...

További szép vasárnapot mindenkinek!

11. cooltim (válaszként erre: 6. - Vadasztmaria_)
2011. febr. 6. 12:05
Szia. Erre már én is gondoltam, csak félek, ha kiveszem a rácsot, leesik az ágyról, mert annyira mozog, mocorog álmában. Többször jutott eszembe, hogy bezártságérzése is lehet... Kombi kiságya van, azaz csak le kell venni a rácsot. Az is gondom, hogy magas az ágy, mert ágyneműtartó is van alatta, magasról pottyanna le...
10. cooltim (válaszként erre: 5. - Frenszy)
2011. febr. 6. 11:52
Szia. Igen, sajnos ez aggaszt engem is nagyon, hogy neki még rendes, normális alvásra lenne szüksége. Így Ő is kimerült napközben esetleg. De ráadásul próbál is visszaaludni szegénykém...
9. cooltim (válaszként erre: 4. - Aranel)
2011. febr. 6. 11:51
Szia. Igen, a műtét eltt is ugyanez volt. Szeptemberben voltunk nyaralni külföldön, itt romlott el minden. Mivel itthon saját szobában, saját ágyban alszik első perctől kezdve, így ott is ez volt. Nem is volt gond addig, amíg egyik éjjel vihar volt és félt. Átvittük magunkhoz. Másnap éjjel ismét vihar volt, rángatta az ablakot, ajtót a szél, félt. Ismét magunkhoz vettük. Azóta van ez itthon is.
8. cooltim (válaszként erre: 3. - 4b138bec0c)
2011. febr. 6. 11:49

Szia. Van, hogy egész hamar visszaalszik, van, amikor másfél-két óra. De szegénykém altatja magát vissza, de nem megy neki. Illetve sokszor csak ugrál, dobálja magát, helyezkedik... Amikor a hasa fáj - pl. zöldborsótól - azt látni szoktam rajta ilyenkor, meg mutatja, hogy "hasa-hasa"...

Igazából én valami félelemre gondolok, vagy ilyesmi. Férjem is, Anyum is segít, de éjjel van, amikor csak én vagyok jó neki, ilyenkor mennem kell hozzá. Anyum itt aludt a múlt héten, most haza kellett mennie, ma jön vissza. Olyankor - jó esetben - vele alszik a Vandikám. Akkor nincs gondom, de ez akkor sem jó így neki sem, nekünk sem...

A gyerekorvosunk azt mondta, hogy sajnos vannak gyerekek, akiknél ez előjön ebben a korban és mondjuk elmúlik két éves koruk körül. Szerinte ez teljesen normális jelenség...

7. vadasztmaria_ (válaszként erre: 6. - Vadasztmaria_)
2011. febr. 6. 08:08
Az ágycsere azért volt jó nálunk, mert szabadon tudott közlekedni, és lemászott mellém a matracra odabújni. Egy idő után rájött, h nincs magára hagyva, megnyugodott, elkezdte átaludni az éjszakát, és mikor egy hétig nyugodtan aludt, úgy gondoltam, kimerészkedem. Néha vannak még most is sírós ébredések, de mellébújok, és visszaalszik.
2011. febr. 6. 08:02
Nálunk is volt ilyen. A megoldást az hozta, h lecseréltük a kiságyat gyerekágyra. Eleinte ott aludtam a szobájában a földön egy matracon, de egy idő utám átaludta az éjszakát.
2011. febr. 6. 07:16
Sajnos tanácsot nem tudok adni, vannak bizony ilyen rossz alvó babák. És az "hagyján", hogy a te idegrendszered nem bírja, de bizony az övé meg fejlődésben van. Pl egyik ismerősünknél hasonló volt a gond, mostmár 5,5 éves a gyerek, hiperérzékeny és még mindig a szüleivel alszik, mert fel kell éjszaka és átmegy.
2011. febr. 6. 07:13

A műtéted előtt is csinált ilyent?

Nálunk is van ilyen csak már 4 éves... Amikor kórházba kerültem (hasnyálmirigy-gyulladás) kb. ilyen idős volt és kvázi rettegett hogy még egyszer "elhagyom". Ismerős a helyzet, nálunk az idő "oldotta csak meg" (a mai napig rosszakat álmodik konfliktusos nap után), remélem neked tudnak segíteni.

2011. febr. 6. 06:52

Hát, első körben talán dokihoz kéne vinni. Mondanám, hogy foga jön, de nem hiszem, ahhoz túl régóta csinálja ezt.

Ilyenkor mennyi idő amíg elalszik?

Nem látod esetleg a kis arcán hogy fájdalmai vannak?

Így látatlanban nem lehet véleményt mondani, de nem irigyellek!!

Neked, akit most műtöttek valóban pihenned, lábadoznod kéne...

Párod nem tud segíteni, nagymama?

Legalább hogy egy kicsit kipihend magad...

Nem tudom, milyen válaszok jönnek majd, de én azért orvostól is megkérdezném ezt a dolgot:)

2011. febr. 6. 03:05
...elfelejtettem. Ma 0:25- kor ébredt üvöltve és kb. 10 perce aludt el, én pedig már dührohamban kitörve jöttem ki a hálószobából és sírva fakadtam... :-(
2011. febr. 6. 03:03
... minden éjjel kivétel nélkül éjfél körül üvöltve felébred és ilyenkor gyakran órákig nem tud visszaaludni? Létezik az, hogy minden éjjel rosszat álmodik? Sosem volt jó alvó, de most már ez kissé sok az idegrendszeremnek. Egy hete műtöttek pajzsmiriggyel és egyszerűen nem tudok pihenni, aludni éjjel. Kb. 14 hós kora óta köztünk alszik, most is így van ez. Este szépen 8 körül elalszik a szobájában, az ágyában és mikor éjjel felüvölt torka szakadtából, ekkor hozzuk át hozzánk. Próbáéltam már az ágyában visszasimogatni, ennek az volt az eredménye, hogy 2 órát ültem ott, Ő ébren volt, motyogott, én pedig egyszerűen lefordultam már a fáradtságtól és bevittem inkább magunkhoz. Üvölteni, sírni hagyni nem akarom semmiképpen sem, tehát ez a drasztikus megoldás nálam nem jöhet szóba. Nem tudom mit tehetnék... Gondolkodtam már alváscentrumon is... Szeretném megtudni az ébredése okát! :-( Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook