Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy műtét utáni tünetek mire figyeljek? fórum

Pajzsmirigy műtét utáni tünetek mire figyeljek? (tudásbázis kérdés)


1 2
33. Jelus (válaszként erre: 32. - Najna)
2017. ápr. 22. 10:15
Sziasztok! Nanja, az a duzzanat savó, vissza kell menni a sebészhez és megpungálja. Műtét után 2-3 alkalommal előfordulhat. Neked hangod van?
32. najna
2016. júl. 15. 08:50
Sziasztok! Engem is most műtöttek. Az egész pajzsmirigy eltávolítása volt. Nekem is van 1,5hét után a vágás felett, dió nagyságú duzzanat. Lehetséges,hogy felszívódik? Übv...
2016. ápr. 29. 06:58
Műtét után a bőr alatt kemény szilvásgombócnyi található. Mi a teendő.
30. Monika32 (válaszként erre: 27. - Febemola)
2012. okt. 5. 16:06
Febemola! Engem augusztus 3-án műtöttek, szintén ki vették az egészet. Ugyan így jártam, ahogy Te, annyi különbséggel hogy én nem lázasodtam be. Ennek ellenére egy nagyobb szilvásgombóc méretű duzzanat alakult ki a középső kapocs helye alatt. De ez már a műtét után 4 héttel! Most ott tartok, hogy nyitva már nincs a seb,kötözgetnem kell és legközelebb 8-án megyek a sebészetre. Október 1-én kezdtem a hormonpótlást Letroxot szedek 75 mikrogrammot. Igazából azért a Te hsz-hez írok, mert szinte ugyanazok a panaszaim mint neked, Kiváncsi vagyok neked mondott e valamit a háziorvos vagy az endokrinológus arról, kb. mikor fog ez megszűnni.Illetve Neked a zsibbadáson kívül van e valami más panaszod ami műtét előtt nem volt.Válaszodat előre is köszönöm!
2012. okt. 4. 10:05
Sziasztok ! műtét után hányadik naptól lehet a sebet bekenni ? egy helyen egy kissé duzzadt. Contractubex gél és körömvirág krémmel szeretném kenni, de nem tudom hány napot kell azért várni a műtét után? köszönöm...
28. Febemola (válaszként erre: 21. - Tery1)
2012. szept. 9. 09:15
csatlakoztam
2012. szept. 9. 09:08
Sziasztok.2012.08.27-én műtöttek.Nekem ki kellett venni az egészet.(Hétfőn műtöttek szerdán haza jöhettem)Csütörtök este vissza kerültem,mert be lázasodtam nagyon.Semmit nem csinált velem az ügyeletes orvos,azt mondta menjek vissza másnap ahhoz aki műtött.Így tettem,vissza mentem pénteken,addigra a nyakam feldagadva.Újra kellett metszeni mert fel tellett gennyes folyadékkal.2naponta jártam ellenőrzésre tisztításra, közben a metszetben egy gumi darab ,hogy ne forrjon össze és tisztuljon.Ez volt 10 napja.3.napja ki vehettem a a gumi darabot.A metszés nem igazán forr vagy iszonyú lassan és ugyan úgy folyik még.Én kötözgetem és körömvirág kenőcsel kenegetem.De e mellett ami a legrosszabb az a ZSIBBADÁS.Kezem fejei és a lábaim térdtől lefelé.Szedem a kalciumot rágótablettában napi 4x1.Eszem a töménytelen banánt,tejet iszom...Már uncsi mindegyik.De a zsibbadásom még csak nem is enyhül.Vezetni nem igazán tudok,sokszor a járásom is olyan mint akinek strokja volt.Amúgy jól vagyok,szerencsére a szövettanom is jó lett.Szedem minden nap éhgyomorra a hormon pótló tablettát.Csak úgy le írtam , hogy én hogy élem meg a pajzsmirigy utáni felépülést.
26. nikol67 (válaszként erre: 25. - Eandi78)
2012. máj. 10. 19:03

Szia eandi78!

Bocsi ,de eddig nem értem ide.Köszönöm,hogy válaszoltál!Elkezdtem szedni a kálciumot és a magne- b6-ot ,zsibbadás csak a a nyakamon van.De annyira fáj minden porcikám, mintha összevertek volna.Hamar fáradok.Pedig jövő szerdán vizsgám lesz, csütörtökön varrat szedés, TSH vérvétel.Azutáni hétfőn már mennem kell dolgozni,de még nem vagyok valami happy.

Köszi, hogy meghallgattál.

25. eandi78 (válaszként erre: 24. - Nikol67)
2012. máj. 4. 21:25
Lehet kalcium nem ártana, ha görcsöl a lábad. Zsibbadás nincs?
2012. máj. 4. 21:17
Sziasztok!Had csatlakozzak a csapathoz.Ma érkeztem haza műtétről, szerdán vették ki a jobb és a bal lebenyt és még egy csomó göböt.Egy-egy teáskanálnyi pajzsmirigy darabot hagyott a doki,előtte egyébként alul működött. Most az a tünetem, hogy mocskosul fáj a sebem és környéke, görcsöl a lábam.De semmilyen gyógyszert nem kaptam a sebésztől csak a vérhígító injekciókat. Nem kell ilyenkor valami hormonpótlót szedni, vagy belgyógyászhoz menni?? Bocsi, hogy ennyit írtam!
23. Tery1 (válaszként erre: 22. - Nemethtimi)
2012. ápr. 13. 09:45
Csak ennyi a panaszod? Vagy vannak más tüneteid is, zsibbadás, izomrándulás stb? Én sem érzem az izeket rendesen.
2012. márc. 24. 22:38
Sziasztok, egy hete vettek ki a fel pqjzamirigyemet!! Azota nem erzem az izeket!! Az normalis??
21. Tery1 (válaszként erre: 1. - 441b7dc459)
2012. márc. 18. 14:45

Sziasztok!

Elindítottuk a Facebook-on a mellékpajzsmirigy-hormon hiányban szenvedők magyar nyelvű közösségét. (MHMK)

Sz1vesen várunk, hogy megoszd velünk tapasztalataidat! A Hypopara Thyroid néven lehet minket megtalálni. Reméljük összefogunk és támogatni tudjuk egymást. Várunk!

20. Tery1 (válaszként erre: 18. - Tilla52)
2012. márc. 18. 14:41

Sziasztok!

Elindítottuk a Facebook-on a mellékpajzsmirigy-hormon hiányban szenvedők magyar nyelvű közösségét. (MHMK)

Szívesen várunk, hogy megoszd velünk tapasztalataidat! A Hypopara Thyroid néven lehet minket megtalálni. Reméljük összefogunk és támogatni tudjuk egymást. Várunk!

A magas vérnyomás ingadozás lehet kalciumhiány, ami a mellékpajzsmirigy hiány esetén jön létre. Ugyancsak D vitamin esetleg magnézium is okozhatja a rosszullétet.

19. Tery1
2012. márc. 18. 14:39

Sziasztok!

Elindítottuk a Facebook-on a mellékpajzsmirigy-hormon hiányban szenvedők magyar nyelvű közösségét.(MHMK)

Sz1vesen várunk, hogy megoszd velünk tapasztalataidat! A Hypopara Thyroid néven lehet minket megtalálni. Reméljük összefogunk és támogatni tudjuk egymást. Várunk!

2012. jan. 2. 08:26

szept.28-án pajzsmirigymütétem vot,totál,rossZidulatú,többgócú daganatok. Most 2,5 hónap múlva kaptam 6 napos BENNFEKVÉSEST, jódizotópkezelést,elötte 1 hónap hormonelvonás.Nekem a hormonelvonás végén szemszárazság fejfájás stb fázás,alvászavar volT.

A KEZELÉS UTÁN MOST 2. HETE ITTHON,MÁR SZEDEM A HORMONT,DE IDEGES FÁRADT vagyok,vérnyomásom ingadozik fölmegy,de ami aggaszt benntmaradt 2szer 2 cm-es pajzsmirigy jo.-on.ezért fél év múlva ujabb kezelés lesz.

meddig tart a kezelés utáni rossz közérzet?

gyengeség,stb.volt v.kinek ilyen tapasztaATA?

KÖSZI.

2011. febr. 5. 19:01
viszont kívánom mindenkinek
16. bige
2011. febr. 5. 18:51
jobbulást:D
2011. febr. 5. 18:33
úgy legyen..addig is köszönöm
14. bige (válaszként erre: 13. - 441b7dc459)
2011. febr. 5. 18:19
szerintem ahogy beépül a szervezetedbe - úgy jobb lesz
13. 441b7dc459 (válaszként erre: 12. - Bige)
2011. febr. 5. 18:18
gondolom majd az egy hónap mulva esedékes vérvétel megmondja a dokibácsimnak hogy mi a teendő a gyógyszeradaggal.akkor addig csak aludni fogok??
12. bige (válaszként erre: 11. - 441b7dc459)
2011. febr. 5. 18:14

..és kell még emelned? Idő kell neki, mire beépül a szervezetbe.

én 2 naponta szedek 150-t, és 2 naponta 175-t.

11. 441b7dc459 (válaszként erre: 8. - Bige)
2011. febr. 5. 18:06

hát ez bíztató.mert már 2 hete szedek gyógyszert,letroxot,1 hétig 50 mikrogrammos-ból felet aztán már egy hete egy egészet naponta.ezekszerint tul sok haszna még nem volt.tudom enyhíteni a rosszabbik oldalát valamivel?

mert ha most felsöpörnének egy lapátra és kukába vele..bizony azt se bánnám.

ráadásul érzékeny a vágásom.az elsőnél nem volt az.most nagyon.pedig bebugyoláltam sálba is.

10. bige
2011. febr. 5. 18:02
most néztem vissza, hogy figyelmetlenül olvastalak...de ha már folyamatban van a gyógyszerszint beállításod, akkor a nehezén már túl vagy!
9. bige (válaszként erre: 5. - 388b941089)
2011. febr. 5. 18:00
Neked valószínűleg túlműködött. Egy pici csonkot úgy tudom mindig hagynak, de az édes kevés, ha nem a túlműködés volt a gond. Nekem tele volt göbbel, a göbökben ciszta, és az egyik göb hideg göbbé alakult. Ezért kellett műteni. Hogy totális eltávolítás lesz - szerintem csak közben döntötték el, mert nem tudták lefejteni a göböket a pajzsmirigyről
8. bige
2011. febr. 5. 17:57

Mivel ürül ki a pajzsmirigy hormon a szervezetedből - ezért vannak ezek a tünetek. Egyre rosszabb lesz, ahogy csökken a hormonszinted, de ez természetes folyamat.

A pajzsmirigy az anyagcsere és a vegetatív idegrendszer szervezõ középpontja, mely a szívmûködésre, a hõháztartásra, az idegrendszeri érzékenységre, az emésztõrendszeri mûködésre, a táplálék-hasznosításra, a menstruációs ciklusra alapvetõ befolyással van.


Ahogy ürül ki a szervezetedből a hormon - ezeket a funkciót nem tudja megfelelően ellátni "életet adni", ezért lelassul z anyagcseréd, szárad a bőr, fáradékonyság, alacsony vérnyomás -t stb. okoz. Arra érzékeny egyéneknél depressziót, pánik betegséget okozhat. ..de ez csak addig tart, amíg be nem állítják a gyógyszert. Utána midnez rendeződik

7. 441b7dc459 (válaszként erre: 5. - 388b941089)
2011. febr. 5. 17:54
az első műtétnél hagytak egy pici csonkot,meg ugye bent maradt a másik.most nem szaroztak..azt mondták kivele!
6. 441b7dc459 (válaszként erre: 4. - 388b941089)
2011. febr. 5. 17:51

szia.

már másodszorra műtöttek.először az egyik felét,madj a másikat,egy hónapja.így lett teljesen eltávolítva.

ha ez így marad az nagy gáz,mert nem egy nyugalmas egyhelyben ülő típus vagyok.szeretném ha ugy lenne minden mint régen,és ahhoz nagyon sok enrgia kell.akkor most mi lesz?

2011. febr. 5. 17:48
miért vették ki nektek az egészet?? nekem hagytak bent egy kis darabot, ami fenntartja a normális hormonszintet
4. 388b941089 (válaszként erre: 1. - 441b7dc459)
2011. febr. 5. 17:47

szia

valszeg össze fogják vonni a fórumodat egy másikkal, mert többen vagyunk itt,műtöttek.

Miért távolították el az egészet?

Amúgy sztem normálisak a tüneteid. Én is aludtam délutánonként műtét után csomó ideig. :)

De esetleg kérdezd meg a dokidat, ha nagyon aggódsz. :)

mikor műtöttek?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook