Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen egy jó bababizományi üzlet? fórum

Milyen egy jó bababizományi üzlet? (beszélgetős fórum)


18. petrikek (válaszként erre: 17. - Sivilla)
2013. jan. 11. 07:51
na az nincs
17. sivilla (válaszként erre: 16. - Petrikek)
2013. jan. 4. 09:43

Írásodból itélve te egy vevő központú ember vagy ami véleményem szerint nagyon fontos.

A jó, kedves kiszolgálás még mindig érték...sőőt ritka sajnos.

Sajátkészítésű dolgokat estleg értékesíthetnél, persze ha van kézügyességed.

2011. febr. 9. 05:02
Én igazából olyan ötletekre vagyok kíváncsi, mint a lejjebb olvasott: köszönjön az eladó... legyen méretre válogatva.... persze köszönök minden véleményt és ötletet...
15. petrikek (válaszként erre: 13. - 1eb84e4bad)
2011. febr. 9. 05:00

Ne értsél félre, nem vatera és teszvesz ellenes vagyok (én is sokat használom vásárlásra és eladásra is). De sok esetben nem éri meg anyukának (eladónak és vevőnek sem).

Egy body postaköltsége majdnem annyi mint a body. A ruhacsomagból mindet nem is igazán akartad volna megvenni, csak azt a kis helyes virágosat... amikor megérkezett akkor derült ki, hogy kicsit bolyhosabb, fakóbb, a kocsi kereke leereszt stb...

Arról nem is beszélve, hogy akinek nincs 500,-Ft-ja egy új bodyra annak sem net, sem digitális fényképezőgép nincs a birtokában....

14. petrikek (válaszként erre: 11. - Tótágas)
2011. febr. 9. 04:56

Szia!

Ebbe beletaláltál:) Először használt gyermekruha üzletem volt. Ezt egészítettem ki pár hónapja bababizományival, bár leginkább a babafelszerelés (kocsi, légzésfigyelő, hordozó) miatt. Aztán elkezdtem ruhát is bevenni. És tök jól kimondtad az igazat. Amíg valaki be akar adni féláron egy adidas kiscipőt 5000,-Ft-ért, addig azt én a súlya alapján a nagykerben kb. 150,-Ft-ért veszem.

Ezt nem értik meg a beadók. Nem az övét fogják megvenni, ha van tizedáron olcsóbb.De egyébként sokan (egyre többen) beadják a márkás cipőket 1000,-Ft-ért. (teszveszre feltölteni macerás, aztán meg feltöltési díj, jutalék, postán sorban állás). Ezt nem mindenki vállalja.

Nekem a ruhabizi nem nagyon éri meg, mert nagyon sok vele az adminisztráció, de kiegészítem vele a saját árukészletemet (főleg olyat veszek be, amiből én keveset tudok hozni), így a vevő szinte mindig talál valamit, és nem áll ezekben a ruhákban az én pénzem. Szezon végén visszaadom, így tárolnom nem kell.

Egyébként nagyon sok megszűnt gyermekruhás üzlet adja be fillérekért (tényleg fillérekért) az árukészletét bizományos értékesítésre.

13. 1eb84e4bad (válaszként erre: 11. - Tótágas)
2011. febr. 8. 20:15

A vevő csak X forintot akar kiadni egy ruháért. Az eladó pedig Y forintot akar kapni érte. A bababizi is szeretne érte Z forintot kapni, de abból ugye Y forintot oda kell adnia a ruha eredeti tulajának. A rizikótényező itt a Z-Y különbsége. A teszvesz-vatera azért jobb talán, mert ott megegyezik X és Y, és nincs még egy piaci szereplő beépítve, aki leveszi a hasznot.

Talán a nem ruha kategóriába tartozó dolgok jobban mennének, mert azt szereti az ember megtapizni, nem csak fotón látni. (játékok, babakocsik, bicikli stb)

12. 1eb84e4bad (válaszként erre: 8. - Bri*)
2011. febr. 8. 20:11
pedig jó a Tescos. Neked akkor nem valók ezek a boltok. :-)
11. Tótágas (válaszként erre: 10. - Petrikek)
2011. febr. 8. 09:37

Azért meg kell érteni a ruhák beadóit is...

Ha én veszek egy márkás babafarmert 5000.-Ft-ért,és az kb 3szor volt a gyereken,mert egyrészt hamar kinövik,másrészt csak gálaruha volt,azt szeretném minimum félárban eladni!Ha beveszed félárban és ráteszel 50%-ot akkor annyi lesz mintha újat vennék.

Azért teszik inkább fel akciós oldalakra,mert ott azért megkap az ember annyit amennyit gondolt.Elég sok dolgot veszek én is ott.És rengeteg darabos és kilós(angol) turkáló van,ahol tényleg szép dolgokat kapni.Szerintem jobban járnál ha nem bevennél cuccokat,hanem ilyennel foglalkoznál.(régen úgyhívták:bálás)

Tudom mit beszélek,én jópár éve befürödtem a bababizivel.

10. petrikek (válaszként erre: 9. - Bri*)
2011. febr. 8. 05:32

Ez teljesen igaz. Bár ha egy 3000,-Ft-os cuccon nem kereshetek csak 300,-Ft-ot akkor nem nagyon éri meg nekem sem. A babakocsira nem is teszek csak 20-30%-ot.


Azt szoktam mondani, hogy lehet vele a teszveszen vaterán próbálkozni. (jelenleg kb az én feltöltött cipőm lenne az 5000. darab.)

Egyébként régen én is itt adtam el a gyerekem kinőtt ruháit. Bár én csomagban feltettem 1,-Ft-ra.

Arra várni a mai világban, hogy valaki a jó kis márkás cuccaimat elvigye féláron, szerintem felesleges és óriási szerencse kell hozzá.

Vagy meg lehet várni, hogy a szekrény mélyén végleg kimenjen a divatból. Szerencsére ezt nálam már sokan megértették.

Persze nem kell elkótyavetyélni 100-200,-Ft-ért..., de mondjuk egy használt cipőnél a félár is nagyon sok. Az egy használt cipő...

9. Bri* (válaszként erre: 7. - Petrikek)
2011. febr. 5. 18:11
Meg az 50 % sem mindegy, hogy 300 Ft-nak az 50 %-a vagy 3.000-nek.
8. Bri* (válaszként erre: 6. - Petrikek)
2011. febr. 5. 18:11
Persze! csak nem mindegy, hogy egy Scamp-es bodyra mondasz 100 Ft-ot, ami újonnan 1.400 Ft. és csak ünneplőbe hordta a gyerekem, vagy egy elnyűtt Tescosra, mert a kettő teljesen más kategória. Kérdés, hogy ki mit keres a bizományiban is Én a Tescost újonnan se veszem meg, nemhogy használtan.
2011. febr. 5. 17:42
És az 50% nem is haszon csak árrés...
6. petrikek (válaszként erre: 5. - Bri*)
2011. febr. 5. 17:41
Ez nagyon nehéz. Megtalálni az egyensúlyt az eladók és a vevők között. Én a ruhákra 50% hasznot teszek. Ha te ruha beadó vagy és én azt mondom egy body-ra hogy 100,-Ft kiröhögsz. Ezt ugye én 150,-Ft-ért teszem ki. Ha te 300,-ért akarod beadni, akkor én azt 450,-Ft-ért teszem ki (akkor a vevő röhög ki, hogy a tescoban ennyiért újat kap). Szóval ezt nagyon nehéz eltalálni és jól összeszervezni.
5. Bri*
2011. febr. 5. 17:33

Nekem nem igazán van jó tapasztalatom a bababizományikról, holott nagyon jó dolognak tartom és örültem, amikor rájuk bukkantam a környéken.

Én azokat a tapasztalatokat írom le, ami nem tetszett. Ne vedd magadra.

- Szinte fillérekért veszik be a tökéletes, márkás és újonnan nem olcsó dolgokat. Pl. Egy tökéletes Nike gyerekcipőt 1.500 Ft-ért, egy szintén tökéletes ASSO téli bakancsot szintén 1.500 Ft-ért akartak bevenni. Hát hülye lennék odaadni, inkább eladom a Tesz-Vesz-en vagy börzén.

A barátnőm beadta ilyen áron a Siesta cipőket, és hívta a csaj, hogy engedjen belőle, mert ennyiért nem veszik meg. Mikor bement az üzletbe látta, hogy 4-4,5 ezerért árulják. Ez mindem, csak nem tisztességes haszon.

Persze senki nem várja el, hogy ingyen dolgozzon a bizományi, de ez túlzás.

- Ahol jártam, egy kis fakkban össze-vissza voltak gyömöszölve a ruhák. Mikor segítséget kértem, mondták, hogy ott van, aztán mutattak valahová.

- Én elég drágának is találtam és nem olyan szépnek a cuccokat.

Egyszer beszélgettem az egyik eladóval (aki nem a tulaj volt) és mondta, hogy nem is adják be a jobb cuccokat, mert szinte semmit sem adnak érte.


Szerintem a bababizományi egy nagyon jó ötlet/dolog, csak nem kell kapzsinak lenni. Lassan érünk messzire és a jó híredet vigyék a vevők/eladók, ne a rosszat.

4. pritta (válaszként erre: 1. - Petrikek)
2011. febr. 5. 16:17

lehetnek jó minőségű szép használt játékok is megfizethető áron.

voltam olyan bizományiba h olyan drágán adták h nem értettem hogyhogy használtak ezek???

2011. febr. 5. 15:50

Én szeretem, ha méret szerint vannak a ruhák, és nem kell az egész boltot átválogati. Jó, ha az eladó tudja, hogy mit hol talál, illetve vannak talonban esetleg cuccai. Pl ha kell nekem valami extra, és nincs neki, akkor van kapcsolata, ahol utánanéz.

Van egy bizi, ahol sosem köszönnek, és azt utálom. Kétszer voltam ott, többet nem megyek.

Legyen egy adott termékből különböző minőségi skála. Van, aki mondjuk kismotorból csak az agyonharcoltat tudja megvenni, ami még ugyan gurul, de csúnya, és van, aki a szépségre is ad. Kb. ezek:-)

2. pritta (válaszként erre: 1. - Petrikek)
2011. febr. 5. 15:42
babaágy, járóka, babakocsi lehetőleg jó minőségben és áron
2011. febr. 5. 15:37

Sziasztok!

Használt gyermekruha és bababizományi üzletem van egy kis városban. Folyamatosan azon fáradozok, hogy egyre jobb minőségű kiszolgálást, termékeket nyújtsak a vevőimnek. A véleményetekre vagyok kíváncsi. Milyen egy jó bababizományi? Mi az amit nem szerettetek abban a bizományiban, ahol már vásároltatok?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook