Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Progeszteron krém-Women's cream fórum

Progeszteron krém-Women's cream (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
292. df09e0b1d7 (válaszként erre: 290. - CsillagTM)
2012. márc. 20. 18:02
igen nekem is ugyanaz a mértékegység,
291. CsillagTM (válaszként erre: 289. - Ivi79)
2012. márc. 20. 10:31
jaja, nekem a D-vitamin jött be...meg a teák lehet.
290. CsillagTM (válaszként erre: 288. - Df09e0b1d7)
2012. márc. 20. 10:30
a 13 neked miben volt, abban, amiben nekem a 14,4? mert akkor az tényleg klassz!:)
289. ivi79 (válaszként erre: 288. - Df09e0b1d7)
2012. márc. 20. 10:21
szóval abbahagytad a krémet és jólett a progi? te nem próbáltad még a málnalevélteát(péig) és utána meg palástot? ja és d-vitamin, úgylátom Csillagnak ez bejön..
288. df09e0b1d7 (válaszként erre: 287. - CsillagTM)
2012. márc. 20. 10:02

tegnap én is mértékegységek és értékek után kutattam, a másik gépemen vannak elmentve az oldalak, ha ott leszek, elküldöm neked. én megtaláltam minden átváltást . Ott az is benne van mi a normális mikor( terhességnél is)

én is tegnap voltam az eredményét, és az abbahagyott krémez után 13 lett a progim. Előtte így alakul: 12, 6, 4, és múlt hnapban 2 volt:(

a 13nak nagyön örülök!!!!!

2012. márc. 19. 20:15

ide is bemásolom, amit egy másik fórumba írtam, hátha valaki vágja ezeket...


"megvan a vérvétel eredményem!


24. napi vérvétel (16. napon volt PÉ):

(zárójelben a novemberi, 21-23. napi vérvétel eredményei)


TSH: 1, 998 mIU/L (1, 02, a mértékegységet sajnos nem írtam fel anno)

FSH: 1, 1 IU/L (2, 91)

LH: 6, 18 mIU/ml (5, 77)

prolaktin: 428, 3 mIU/l (310, 11)

ösztradiol: 287, 0 pg/ml (437 pmol/l, erre nem találtam átváltást. . . valaki??)

progeszteron: 14, 4 ng/ml, azaz ha jól láttam az átváltási arányt, 45, 8 nmol/L (16, 4 volt!!!)

tesztoszteron: 1, 83 nmol/l (2, 03)


én szerintem: TSH necces, mindig 1 körül volt, nemtom, ez mennyire para.

az ösztrogén nő, ezzel nem tudok mit kezdeni. . .

de minden hormon a luteális fázisnál normális intervallumba esik, és a progim majdnem a háromszorosára nőtt!!:))) az jó, nem?


tényleg, 4 hetes terhességnél (azaz amennyi most lennék, ha nem véreznék) mennyi lenne a normál progiszint?"

286. ivi79 (válaszként erre: 282. - Df09e0b1d7)
2012. márc. 18. 20:14

őő nődoki valszeg néz nagy szemekkel h mitakarsz:D ritka esetben hozzá tud szólni a dolgokhoz, de inkább egy endokrinologust kéne keresned, bár az sem garancia arra h tud veled mit kezdeni.. akik iylen problémával küzdenek, nagyrészt kikötnek a mensmentisnél és ott megfelelő ellátást kapnak(ir, pcos, endometriozis). ha kiváncsi vagy mennyi d-nek kéne lenni, keress rá szendi újabb cikkére a témában..


én alapban szedek 500egység d3-at,de ha volna vmi bajom, akkor 5ezret is kéne..

285. df09e0b1d7 (válaszként erre: 284. - Pethoevi)
2012. márc. 18. 19:33
nekem ez történt, borult minden :(
2012. márc. 18. 14:13

Sziasztok!

Látom,amíg nem voltam,jöttek a tapasztalatok...

Hát most elég nehéz döntenem,mert nekem több ismerősöm is van,aki kente a krémet és másfél hónap múlva babás lett.Gondoltam,én is kipróbálom.De most,az olvasottak alapján lehet,h a Dvitamint kéne megnézetnem.Bár kb egy hónapja szedem,de nem patikait.

Amit még mindenképpen megvárok,az a pajzsmirigy hormon,szerdán megyek valszeg.Addig,amíg nincs eredmény,nem rendelek krémet.Pedig ez volt a terv...elbizonytalanodtam.

Mondjuk az én véleményem az,h van,akinek használ,van,akinek nem,de ezt úgyis csak akkor tudjuk meg,amikor már kenjük...

De mivel IR vagyok,van elég bajom,félek tőle,h ha rontana a krém,akkor borulna minden...

283. 1c92396beb (válaszként erre: 281. - Df09e0b1d7)
2012. márc. 18. 11:50
több évet. Előtte két vetélésem is volt. Viszont ahogy kiderült a D3 vitamin hiány, utána fél év múlva megfogant.
282. df09e0b1d7 (válaszként erre: 278. - Ivi79)
2012. márc. 18. 11:47
és ha megvan az eredményem viszem a nődokihoz? hogy tessék itt van, ezzel kezdjél vmit?:)
281. df09e0b1d7 (válaszként erre: 280. - 1c92396beb)
2012. márc. 18. 11:46
hú,akkor kezd izgi lenni nálatok:) mennyit vártatok a babára??
280. 1c92396beb (válaszként erre: 277. - Df09e0b1d7)
2012. márc. 18. 11:45
április 6-ra vagyok kiírva. Úgyhogy már nincs sok hátra.
279. 1c92396beb (válaszként erre: 276. - Df09e0b1d7)
2012. márc. 18. 11:44

A tb elvileg nem támogatja.

Nagyobb kórházakban esetleg ha el tudja intézni a doki.

Volt olyan kórház ahol megcsinálták, máshol nem.

De sajnos az általános gyakorlat nem.

Én a SOTE magánlaborjában Pentacore csináltattam.

A férjemnek megcsinálták a MÁV Kórházban, de később amikor egy ismerős akarta ott csináltatni, akkor azt mondták, hogy a tb nem támogatja, és nem csinálták meg.

278. ivi79 (válaszként erre: 276. - Df09e0b1d7)
2012. márc. 18. 11:39
ez fizetős labor, bár sok rendelő velük van szerződésben. dokifüggő h ki az aki ad beutalót és ki nem, ahogy hallottam..
277. df09e0b1d7 (válaszként erre: 272. - 1c92396beb)
2012. márc. 18. 11:31
mikor születik a baba? gratula, jó ilyeneket is olvasni!!
276. df09e0b1d7 (válaszként erre: 274. - Ivi79)
2012. márc. 18. 11:30
TB alapon nődoki nem nézei meg ha kérem. Vagy ők ezzel nem foglalkoznak?
275. df09e0b1d7 (válaszként erre: 269. - Ivi79)
2012. márc. 18. 11:28
én ugyanezt tapasztaltam, amikor kérdezgettem lány koromban a dokit hogy nem kéne-e szünet, azt mondta nem, mert ezek már nagyon kevés hormont tartalmaznak és ha abbahagyom nagyon könnyen terhes lehetek. Na ezt egy lány aki fiatal és tanul, meghallja, nyílván szedi továb. Legalábbis én is így tettem...sajna évekig. Ha még egyszer kezdhetném, sosem szedném, de akkor ez tünt a legbiztonságosabbnak. Rettegtem tőle, hogy terhes leszek, most meg attól félek, mi van ha soha:(
274. ivi79 (válaszként erre: 273. - Df09e0b1d7)
2012. márc. 18. 11:26
sztem bármelyik laborban, de a centrumban biztos..
273. df09e0b1d7 (válaszként erre: 265. - 1c92396beb)
2012. márc. 18. 11:23

Szia!

A D3 vitamint hol tudják megnézni? Mondjam a nődokinak? A héten abbahagytam a krémet erre ma 21 napra megjött. Szuper! Nyílván amiatt, hogy abbahagytam, de inkább, mint hogy tovább kenjem...

272. 1c92396beb (válaszként erre: 271. - Ivi79)
2012. márc. 17. 18:10

Köszönjük. Az életmód váltás mellett a D vitamin segített. Az vitte fel a progeszteron szintet is, és hozta helyre az IR-t is.

Szülés után újra fogom szedni, a diétát most is tartom.

271. ivi79 (válaszként erre: 270. - 1c92396beb)
2012. márc. 17. 17:42

én kisvárosban lakom, van pici kertünk is, épp most jöttem be a túrásból, de állatot nem tartanék semmiképp. volt régebben csirkénk, nem is ettem meg..nyulat is csak addig, míg nem hallottam meg sírni.. szóval inkább az állat helyére ültetek paradicsomot meg füszernövényt, mert abból megterem amit igénylek, de a húsigényemhez a fél város sem lenne elég:D


olvastam h neked IR-ed van, hát az piszok dolog az tény, de h helyrejött és hamarosan megszületik a baba, gratula:)

270. 1c92396beb (válaszként erre: 269. - Ivi79)
2012. márc. 17. 17:13

abban igazad van, hogy teljesen bio életmódot kellene élni.

Mi ezért költöztünk falura, és városi létünkre tanultuk meg a kertészkedést, valamint tartunk szárnyasokat. Ugyanis bár szerettük volna és fogigátlót sem szedtem mégsem jött a baba, aztán jött kétszer is de elment.

Majd be kellett látni, hogy az életmódunkban van a hiba. Nagyon nehéz volt főleg az elején az életmódváltás, de megérte.

269. ivi79 (válaszként erre: 268. - 1c92396beb)
2012. márc. 17. 15:26

de ez alapján totál bio módon kéne élni, húst max kistermelőtől stb, de ezt nagyon kevés ember engedheti meg magának, hisz a legtöbbünk csak az akciókban tud vásárolni..

én a fogigátlót nem bánom, inkább ez, mint pár nemkivánt terhesség.. ha akartam volna gyereket, biztos leteszem hamarabb, ahogy kiderült h nem oylan jó, mint ahogy azt hirdetik. eleve a tájékoztatás hiányzott a mi korunkban, 1vérvétel nem volt elötte, így honnan is kéne tudni h rossz..az exnődokim, mikor mondtam neki h abbahagyom győzködött h ráérek, ha gyereket akarok:D és ez egy jónevü orvos..

tény h a következő gebnerációnak már könnyebb dolga lesz, mert ismeri a hátrányait is

268. 1c92396beb (válaszként erre: 266. - Loreal)
2012. márc. 17. 14:48

A fogamzásgátló a szervezetet megtréfálja. Azt érzi a szervezet, hogy az illető terhes. Így nem csodálom, hogyha sok-sok év fogamzásgátló után sokan nem tudnak teherbe esni, mert a szervezet azt mondja, hogy ennyi és ennyi éven keresztül terhes voltam, és most már szünetet akarok.

Ezt egy nőgyógyász mondta az egyik ismerősömnek.

Én soha nem szedtem fogamzásgátlót.

Az biztos, hogy nagyon sok sikertelenség miatt a fogamzásgátló nagyon nagy szerepet játszik, utána meg jön a cukor, az ipari élelmiszerek, hiszen a szervezetünk nem erre van genetikailag kódolva.

Sajnos a tejjel is az a gond, hogy még amit termelőtől veszel, az sem a legjobb, mert a tehenek kapnak antibiotikumot, és különböző gyógyszereket hatóságilag előírva az állatorvostól.

A hús jórésze pedig tápos.

267. Zsanetta (válaszként erre: 258. - Df09e0b1d7)
2012. márc. 17. 13:19

Őszinte részvétem ami anyukádat illeti!

Nagyon borzasztó lehet.

Tudod vmikor már nem segít semmilyen csodaszer sem,mert éppen már menthetetlen ,annyira elhatalmasodott a szervezetében a rák.

De attól még vmi nem rossz,csak lehet ő későn kapta már.

Én így gondolom,mint egészségügyis.

A rák nem válogat!

De jó tanács ne ezeket raktározd el magadban ,hanem a pozitív dolgokat,hogy igen is lehet jó ,mert sokaknak használt.

Persze neked nem vált be,sajnálom én szerencsés vagyok,mert úgy érzem segített.

266. loreal (válaszként erre: 265. - 1c92396beb)
2012. márc. 17. 13:14

Igen, nincs olyan, hogy egyetlen üdvözítő megoldás.

Húst néha biztos fogok enni, eddig is kb. 1-2 hetente egyszer ettem, amikor megkívántam. Gyerekkorom óta van bennem egy viszolygás az íze és állaga miatt. De néha jó, viszont én csak fehér húst bírok megenni, a többitől öklendezem. A vashiány szerintem nem a hús hiánya, bár ha azelőtt csak vörös húsból vitted be, és hirtelen elhagytad, az eredményezhet ilyet. A fehér húsban nem sok vas van. Egyik barátnőm húst hússal eszik, imádja a májat is, amiben aztán tényleg van vas, mégis állandóan vérszegény és vashiányos. A másik bnőm meg vega, babát vár, és normális a vasa. Nem ennyin múlik, az biztos.

Tej: nem állítottam, hogy minden rossznak a tej az oka, sőt. De ha valaki túl sok tejterméket fogyaszt, mint pl. én (sok sajt, joghurt, és hát a csoki is, bár az inkább a sok cukor meg egyéb miatt káros, de azért abban se kevés tejszármazék van), akkor az is okozhat problémákat. Meg a mozgás- levegő- vitaminhiány, stb. Túl komplex rendszer az emberi szervezet, hogy egyetlen komponens bolygatásával mindent helyre lehessen hozni hipp-hopp.

Aki írta, hogy tizenévekig fogigátlót szedett, ott egyértelmű, hogy mi az ábra, és hogy nem a tej okozta a galibát.

265. 1c92396beb (válaszként erre: 263. - Loreal)
2012. márc. 17. 12:34

Progiszint emelésre.

Nos, én nem használtam a krémet, mert ismerősök használták, és többet ártottak vele mint használtak.

Viszont nekem nagyon alacsony volt a progi szintem. Oka D3 vitamin hiány, amit vérvétellel nézettem meg.

Fél év nagy dózisú szedése után minden hónapban emelkedett a szintje. DE én nem a Nóra által reklámozott D vitamin krémmel kentem magam, hanem orvos írta fel receptre, amit folyamatosan vérvétellel néztünk.

Én kipróbáltam a húsmentességet is, eredmény vashiány lett, úgyhogy visszatértem a hús evésre, de igyekeztem házit enni, ami nem táppal és szójával van etetve.

Tej. Teljesen elhagytam a doki tanácsára. Csak néha fogyasztottam kevés sajtot és túrót. Semmi mást.

Sok tengeri halat kertemben termet zöldséget ettem.

Teljesen cukormentes és édesítőszermentesen étkeztem.

Fél év után helyrejöttem, és megfogant a baba, akire nagyon régen vártunk.

264. ivi79 (válaszként erre: 263. - Loreal)
2012. márc. 17. 11:38

szerintem ez a tejnélküliség vizsgálat akkor lenne reális, ha semmi más hormonbaja nincs az illetőnek, de akkor nem is lenne sztem itt a fórumon. én csak 1deci tejet iszom a kvba reggelente, illetve most szokok vissza a kaukázusi kefirre mert jó, de nem hinném h ez káros lenne rám nézve.. nálam pl 14év fogiggátló ami megborogatta a dolgokat és lehet ettől van az ai pmalulmüködésem is.

fehérjét én izomépités miatt eszem nagymennyiségben, és fehérjeevők közt is vannak makkegészségesek, mint vegák közt is betegek.. nem ettől függ.

263. loreal
2012. márc. 17. 11:17

Nézegettem a neten a tej összetételét, és hát az se kevés hormont tartalmaz ugye, márpedig orrba szájba toljuk a tejtermékeket. Vaj, sajt, joghurt, kávéba tejszín, kakaó, tejcsokiban is ott figyel ugye..

Közületek van, aki nem fogyaszt tejterméket? Kíváncsi lennék, hogy nekik is vannak-e hormonális problémái, illetve ha igen, milyen jellegűek.

Én úgy döntöttem, mielőtt bármit magamra kenek, kipróbálom a tejtermék-nélküliséget, bár nem lesz könnyű. Viszont a kineziológusom kb. 15 éve vegán, és makkegészséges. Semmilyen hiánya nincs. Igaz, értelmesen táplálkozik, nem kenyeret eszik csokival, stb. Mindig mondta nekem, amikor a fehérjékről kérdeztem, hogy ez most a mánia, a fehérje, de az embernek nincs szüksége annyira, mint gondolják, az anyatej CH koncentrációja is sokkal nagyobb, mint a tehéntejé, a fehérjetartalma pedig alacsonyabb. A szója, a minőségi gabonák, a hüvelyesek, a magvak mind tele vannak fehérjével. Ráadásul a szója ún. fitoosztrogént tartalmaz, ami a pont hogy jó a túlzott osztrogén ellen, nem pedig fordítva, ahogy elterjedt a hit. (ezt wolfgang köbel egyik előadásán hallottam, hogy igaz-e, azt nem tudom, mindenesetre mint mondtam, az ismerősöm vígan eszi, és nem nőtt ki a cicije (férfi) :)

Majd beszámolok időnként, hogy hogy érzem magam tej nélkül, eddig sose mertem nekiállni, de most már nagyon kíváncsi vagyok :)

❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook