Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Progeszteron krém-Women's cream fórum

Progeszteron krém-Women's cream (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
382. kteky
2012. okt. 26. 11:23
Sziasztok. Szeretném a segitségeteket kérni. Most ajánlották a progreszteron krém kezelését nekem mert kialakult az ösztrogén dominencia nálam. Hosszas vizsgálat után talán ez lehet a gond amiért nincs még babánk. Állandó hugyuti fertőzéssel is szenvedek ami szerintük lehet ettől is. Találtak PCO-t de a cukrom rendben volt. Az endót gyanitják most de nem szeretnék még műtétet most. Kipróbálnám a krémet hátha mindent rendbehoz. A kérdésem annyi lenne hozzátok h szerintetek mikor kezdjem el kenni? 14. naptól? A ciklusom mosst össze vissza van. Hol 28 nap hol 30 majd már most 34 lett. Külföldön csak az Emerita Pro-Gest krém van de nagyon dicsérik. Szerintetek?
381. Hedi13
2012. okt. 25. 14:18

Van esetleg valakinek bontatlan krémje, amit eladna?

(hol lehet olcsóbban beszerezni a krémet, van valakinek tippje?)

380. Hedi13 (válaszként erre: 378. - White_angel)
2012. szept. 24. 13:17

Még nem gyógyultam meg. :( Várom a hormon vizsgálat eredményét és majd meglátom merre tovább, hogy mit ajánl majd ez a nődoki..

De jobban vagyok és nem érzem magam betegnek.

Amit tudok ajánlani: kezdj el sportolni (ha még nem csinálod) rendszeresen, figyelj a táplálkozásra. (erről nagyon sokat olvashatsz a neten, hogy mit ajánlott és mit nem).

Szerintem keress egy olyan nőgyógyászt, aki nem ráz le egy fogamzás gátló recepttel. Lehet nem ártana egy hormon labor, abból már sok minden kiderül.

Jobbulást! :)

379. nitanita76 (válaszként erre: 375. - White_angel)
2012. szept. 23. 07:41

Szia


Szerintem keress egy hormonszakértőt... akár itt

-lumin- akár a keresőoldalra beirod... én még csak most kezdtem a krémet használni de csak jót mondtak róla azok akiknek már müködött...

378. white_angel (válaszként erre: 377. - Hedi13)
2012. szept. 21. 13:48

De tudnál ajánlani valamilyen alternatív megoldást? Ami Neked esetleg segített? Én eddig csak erről a krémről hallottam itt a neten. De gondolom, mivel Te írtad, hogy sok mindennek utánanéztél, biztosan tudsz mondani valamilyen tanácsot. Neked hogy sikerült leküzdened a betegséget?

Köszi!

377. Hedi13 (válaszként erre: 375. - White_angel)
2012. szept. 21. 13:19

Még valami: azt nem mondták ezek a nőgyógyászok, hogy mi lesz ha abbahagyod a fog. gátlót? Nem lehet a változókorig szedni.. Mivel nem rakja helyre a hormonrendszert, csak befolyásolja, az alapbetegséget nem gyógyítja meg. Olvastam, hogy számos esetben a fog.gátló elhagyása után belobban a betegség és tombol újra!

Szerintem átgondolandó, de ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. Ne azért szedd, mert kedves volt az orvos és segíteni próbál. :)

376. Hedi13 (válaszként erre: 375. - White_angel)
2012. szept. 21. 13:17

Szia!

Engem 9 hónapja műtöttek, csak a petefészekben volt csoki ciszta. Utólag már nem biztos, hogy megműttetném magam.. de utólag mindenki okosabb kicsit.

Nagy fájdalmain nincsenek, bár a hormonrendszerem nincs rendben. Ugye az endót az ösztrogén dominancia okozza, felborul az ösztrogén-progeszteron arány.

Ezt nem fogja meggyógyítani a fogamzásgátló.

Sőt, csak problémákat fog okozni a későbbiekben. Kialakulhat inzulinrezisztencia, ebből PCO, endo..egyéb más szépségek, ráadásul nemrég olvastam, hogy a fog.gátlók a pajzsmirigyet is tönkre tehetik.

A lényeg, hogy az ösztrogén dominanciát valami kiváltja a szervezetben és ezt kell megszüntetni.

Én most várom a hormonvizsgálat eredményét. A régi dokim otthagytam, mert a kérdéseimre nem tudta a választ és csak haladt az idő, a gyógyszeren kívül nem kínált más lehetőséget.

Találtam egy olyan nőgyógyászt, aki természetes módszerekkel kezeli az endót és nem mesterséges hormonnal.

Azt mondja, hogy valószínű kell a progi krém, de ki kell derülnie annak is, hogy mi okozza az egész hormon problémát és azt is kezelni kell. Lehet abból endokrinológus lesz..

Táplálkozás és mozgás a másik kulcs.

Mióta rendszeresen eljárok fitnesz terembe és nem eszek cukrot (xilitet helyette), műkaját nagyon keveset, csak teljes kiőrlésű pékárut veszek, azóta alig fáj a hasam.

Én csak azt ajánlom, hogy változtatni kell, hogy változzon a betegségről kialakított képed is!

Én nem érzem magamat betegnek, pedig a múltkor azt mondta az új doki, hogy a méhemben is lát endót. De én akkor is eldöntöttem, hogy nem vagyok beteg és így is van. :)

Arwen tornát esetleg?

375. white_angel (válaszként erre: 374. - Hedi13)
2012. szept. 21. 12:35

Szia!


Az az igazság, hogy már a 6.nőgyógyásznál vagyok. Mindegyik azt mondta nekem, hogy ha megfelelő a fogamzásgátló tabletta, akkor az 80%kal is csökkenti a kiújulás kockázatát. Most ez a nőgyógyász akihez kerültem, ő anyukám unokatestvére és baromi kedves és látom rajta hogy segíteni akar, meg jó orvosnak is számít. Ő írt fel nekem egy új tablettát, amit majd ma kell elkezdenem szedni. Azt mondta hogy pozitívak a visszajelzések ezzel kapcsolatban és hogy már sok endós betegének írta fel ezt.

Megmondom őszintén, mivel ő adta, megpróbálom, adok neki pár hónap esélyt, de ha nem leszek jól tőle, akkor én is befejezem ezt és csak alternatív módon fogok próbálkozni.


Te egyébként találtál már bevált módszert? Sikerült leküzdened a betegséged? Szívesen fogadnám a tanácsaidat, hátha nekem is segítene.

Köszönöm!

374. Hedi13 (válaszként erre: 373. - White_angel)
2012. szept. 21. 10:43

Szia!

A fogamzásgátló szerintem nem megfelelő kezelési módja az endónak. Én anno nem fogadtam el, sőt, semmilyen más hormont sem. Nagyon sokat utána olvastam és tájékozódtam, mielőtt meghoztam volna ezt a döntést. Persze az én orvosom is rögtön fog. gátlót írt fel.

A hormonrendszert kell helyre rakni és nem elnyomni a gyógyszerrel.

Sok orvos úgy van vele, hogy majd a fog. gátló megold mindent. Hát persze, nekik így könnyebb, mert igazán nem tudnak mit kezdeni az endóval, te meg szedd..

Volt hormonvizsgálatod egyébként?

Szerintem keress egy olyan orvost, aki nem akar kipenderíteni a rendelőjéből, ha alternatív módon szeretnél segíteni magadon!

Hidd el, az orvosnak tök mindegy, de Neked nem!

2012. szept. 20. 20:30

Sziasztok!


Engem is endometriózisra műtöttek 2 hónapja, azóta egyre rosszabbul vagyok, állandó hasi görcsök, derékfájás, holott a műtét előtt semmi gondom nem volt.

A doki fogamzásgátlót írt fel, de össze-vissza pecsételő vérzésem van. Neten olvastam erről a krémről, de mikor az orvosomnak említettem, majdnem kipenderített a rendelőből.

Az mindegy honnan rendelem meg? Én ezt az oldalt találtam:


[link]


Szerintetek megbízható, innen rendelt már valaki?

Köszi!

372. Gabi31
2012. szept. 13. 21:10

Sziasztok! Kérlek Benneteket, hogy már ne írjatok, mert a problémám megoldódott. Minden érdeklődőnek, aki segíteni akart nekem, nagyon köszönöm!

Gabi

371. nitanita76 (válaszként erre: 370. - Gabi31)
2012. szept. 13. 17:23
küldtem privit...
370. Gabi31
2012. szept. 13. 14:57

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni ahhoz, hogy ne kelljen kidobnom egy egész flakon krémet. Most egy időre meg kell szakítanom a kenést és van egy olyan flakonom, amiből csak egyszer nyomtam. Ezt a krémet féláron szeretném felajánlani nektek. A lejárata 2012/11, ezért gyorsan el kellene használni. Talán közületek valaki megért engem és így ő is jól jár és nekem pedig nem kellene kidobnom a krémmel együtt ennyi pénzt. Előre is köszönöm.

Gabi

369. d71ef05a8e (válaszként erre: 366. - Lidi10)
2012. szept. 10. 15:04
Nekem a tanácsadóm azt mondta, hogy egy picivel tovább tartó krémezés nem okoza bjat, még akkor sem, ha rosszul ítéljük meg véletlenül a ciklus első napját. Tehát én folytatnám, amíg rendesen, egyértelműen, pirosan meg nem jön a vérzés.
2012. szept. 10. 13:06
Sziasztok Köszönöm a tanácsokat válaszokat :)
367. lidi10 (válaszként erre: 358. - Mesi42)
2012. szept. 10. 09:51

Szia,


utána volt egy 28, majd egy 30 napos ciklusom. Most a 27. napnál tartok éppen, még nem tudom mi lesz.

366. lidi10
2012. szept. 10. 08:45

Sziasztok!

Progi krémezéssel kapcsolatban szeretnék kérdezni. Ebben a hónapban kenem úgy ahogy tanácsoltátok, hogy addig kenem amíg meg nem jön. Szóval szombaton volt a 25. nap még kentem, de este úgy tűnt megjött, mert elkeztem vérezni. Aztán reggel láttam, hogy nem tartott ez a vérzés túl sokáig, reggel már szinte semmi nem volt. Azóta néha semmi, néha barnázás, de a krémezést még nem hagytam abba. Ma van a 27. nap, most tanácstalan vagyok, hogy krémezzek még vagy sem?

365. Hedi13 (válaszként erre: 363. - Onlyoneonlyone)
2012. szept. 8. 07:39
Szia! Dr Pusztai Zoltán nőgyógy. alternatív módszerekkel kezeli az endót, nem gyógyszerrel. Ő csinálhat neked hormon labort és az alapján beállítja a progi krémet.
364. bibi03 (válaszként erre: 363. - Onlyoneonlyone)
2012. szept. 7. 22:36
Nekem nem írtak semmilyen gyógyszert, mert jelenleg nem szeretnék gyereket. Ha neked vannak ilyen terveid, biztos rásegítenek.
2012. szept. 7. 15:11
Sziasztok én új vok itt köztetek! Szerintetek az endos doki alacsony progiszintre ír fel vmi gyógyszert, vagy vegyek én is inkább progi krémet? ti kihez jártok hormontanácsadóhoz és hova? Előre is köszike Szaisztok
362. CsillagTM (válaszként erre: 361. - Telifánt)
2012. szept. 7. 00:29
a kérdés arra irányult, h hanyadik napon...
361. telifánt (válaszként erre: 360. - CsillagTM)
2012. szept. 6. 22:05
elvileg a pg53 teszt alapján tegnap.
360. CsillagTM (válaszként erre: 359. - Telifánt)
2012. szept. 6. 13:58
mikor volt tüszőrepedésed?
2012. szept. 5. 19:53

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni hogy az okozhat e gondot hogy véletlenül a 14.napon kezdtem el krémezni és nem a 15.en. Babát szeretnénk.

358. Mesi42 (válaszként erre: 357. - Lidi10)
2012. aug. 31. 20:30

Szia Lidi!

megkérdezhetem, hogy hogyan alakultak a dolgok azután? A következő ciklus már normál volt? Mióta kened a krémet?

357. lidi10 (válaszként erre: 354. - Mesi42)
2012. aug. 31. 15:41

Szia!

A 2. krémezős hónapban nekem is 38 nap volt, én is reménykedtem de aztán semmi.

356. Mesi42 (válaszként erre: 355. - Angica0901)
2012. aug. 30. 21:40

Köszi a biztatást!

4 hónap krémezéssel a siker érdekében bármikor kiegyeznék :)

355. angica0901 (válaszként erre: 354. - Mesi42)
2012. aug. 30. 17:54
Én négy hónap krém után jártam sikerrel, és előtte nagyon sok rosszat éltünk meg. Ne add fel, sikerülni fog!!!!!!!!
354. Mesi42
2012. aug. 28. 23:29

Sziasztok! Köszönöm, hogy válaszoltatok! Sajnos közben kiderült, hogy nincs baba...

A hormontanácsadót is sikerült elérnem, hamar válaszolt a kérdésemre, gyakorlatilag ugyanazt, mint Ti.

Kicsit persze reménykedtem (nem mertem nagyon), mert inkább csak arról olvastam, hogy a krém hatásaként eleinte a ciklus rövidülésére lehet számitani, erre tessék, a második körben hirtelen 39 nap lett belőle :). Meg az első hónapban annyira eltűnt a PMS-em és az összes túlságos ösztrogén tünet, hogy azt hittem, ez már mindig igy lesz. Hát nem :)

Ettől függetlenül optimista vagyok, mert legalább történik valami, dolgozik a krém és remélhetőleg a zebracsikok is megjelennek vmikor.

Köszi még1x a tanácsokat!

353. d71ef05a8e (válaszként erre: 351. - Mesi42)
2012. aug. 28. 17:44

Először is, én is remélem, hogy mégis várandós vagy, picit nyugodtan várjál még, és tényleg hívd fel a hormontanácsadódat is. De ha nem érnéd el rögötn, akkor se hagyd abba semmiképp a krémezést! Ha várandós vagy, akkor azért ne, de ha esetleg nem, akkor sem árthatsz vele, megjön a vérzés, ha nincs baba. Ha eleve részben azért is hazsnálod a krémet, hogy normalizáld a ciklushosszt, akkor azért nem kell kétségbeesni, ha közelít a 28 nap felé:). Akárhogy is: addig kell kenni mindig, amíg meg nem jön rendesen a vérzés, akkor azonnal le kell tenni peteérésig.


de különösen fontos, hogy ne hagyd abba, ha nem zárható ki teljesen, hogy mégis sikeres hónap volt:) Két nap múlva tesztelj újra:)

❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook