Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Asztmások! Hallottatok már a Buteyko légzéstechnikáról? Mi a véleményetek róla? fórum

Asztmások! Hallottatok már a Buteyko légzéstechnikáról? Mi a véleményetek róla? (beszélgetős fórum)


17. anikam (válaszként erre: 15. - Tóth Ádám)
2012. okt. 24. 20:27

igaz,hogy meg nem egy ev telt el,csak 2 het miota kozelebb kerultem ehhez a modszerhez,DE hihetetlen eredmenyek vannak. Asztma ,allergia,copd,reflux ezt mind magamnak tudhatom DE 3. hete szinte kutya bajom...16 honapja hasznalok szteroidokat rengeteg alternativ gyogyaszatot kiprobaltam idot,penzt nem sajnalva,DE meg ilyen jo allapotban nem voltam.

5 eve napi 5o-1oo zsepit hasznaltam ma reggel 2 db.-ot!! Rohamom nem volt,jo a kozerzetem hihetetlenul jol vagyok.

Ezert kerek mindenkit aki nem ismeri nem tapasztalt meg a terapiaval kapcsolatosan semmit,negativ dolgokat ne allitson.

2012. júl. 4. 22:07

Én nem vagyok asztmás, és allergiás sincs a családban olyan akit komolyan kéne venni.

Én láttam egy ismertető filmet, a legtöbb gyakorlat, már amit látni lehetett, erősen emlékeztet a jóga-légzésgyakorlatokra.

Annak is a nyugalom és a mély légzés elérése a lényege, némi lassú gimnasztika segít ebben.

Ez viszont könyvből is elsajátítható. Közösségben is jó persze, és az igazi jóga-tanfolyamok nem is drágák. Annyira biztosan nem, mint ez s csodatanfolyam.

2011. febr. 5. 07:25

Valóban nem lehet megszabadulni egykönnyen, merthogy az orvostudomány jelen állása szerint gyógyíthatatlan. Tünetmentesíthető, de gyógyíthatatlan.


Nézd, akinek van kedve és 85ezer forintja elvégezni egy ilyen tanfolyamot, nosza rajta, aztán úgy egy év múlva írjon be ide, hogy mi történt.


Nem vagyok egy földhözragadt típus, anno akkupunktúrára is jártam pl, és segített, szóval nem ez a gyógyszermániás alkat vagyok. :o) De ahogy mondtam, ezeknek sem az ára, sem a honlapjuk nem győzött meg.

14. Gavrilo1 (válaszként erre: 13. - Tóth Ádám)
2011. febr. 4. 23:00
Még hogy nem kell segítség!! Pont az agyban eldőlő dolgokhoz kell- nagyon kevesen tudnak autentikusan elsajátítani valamit. Szerintem az emberek nem akarnak asztmások, allergiások lenni, mégse tudnak megszabadulni egykönnyen.
13. Tóth Ádám (válaszként erre: 6. - Gavrilo1)
2011. febr. 4. 22:55
Hát pont ez az. Agyban dől el minden. Ez is. Ehhez pedig nem kell külső segítség.
12. Tóth Ádám (válaszként erre: 7. - Gavrilo1)
2011. febr. 4. 22:54
Nekem ennyi pénzért ez lehúzásnak tűnik, nem segítségnek. Persze ha elém áll 10 tanfolyamos, akikből mondjuk 8-nak megszűnt az asztmája, akkor lehet, hogy másképp értékelném a dolgot. De ez akkor is nagyon sok pénz, és a honlapjukon olvasható szöveg legalább fele is kotyvasz.
11. Gavrilo1 (válaszként erre: 10. - Vii555)
2011. febr. 4. 21:49
Szerintem is próbáljátok meg- még előtte áll az egész élet, ne kelljen már gyógyszereken élnie.
10. vii555
2011. febr. 4. 21:40
Az én fiam két éves kora óta szed az asztmára gyógyszereket(most 6 éves)ha ezeket elhagyjuk már megérte ez a tanfolyam .Sztem kipróbáljuk majd
2011. febr. 4. 21:11
Nekem parlagfű allergiám volt (vanmég talán, majd jövőre meglátjuk)és én is gondolkodtam hogy elegyek egy tanfolyamra.
8. Ametiszt19 (válaszként erre: 7. - Gavrilo1)
2011. febr. 4. 21:08
Van benne igazság :) Amúgy én nem vagyok asztmás csak "rám fogata" anno a dokinő,mert jobb ötlete nem volt. De azóta ezek a dolgok már megoldódtak.
7. Gavrilo1 (válaszként erre: 3. - Tóth Ádám)
2011. febr. 4. 17:41
Minden tanfolyam pénzbe kerül. A gyógyszerek is. De ha eltud valaki egy ilyen tanfolyam után egy gyógyszert (mondjuk havi 3000 Ft értékben) hagyni, akkor mennyit nyer vele.
6. Gavrilo1 (válaszként erre: 2. - Tóth Ádám)
2011. febr. 4. 17:39
Te magad írtad, hogy javult az állpotod- futsz, bicajozol stb- tornáztatod a tüdőd. A torna lényege pont az amit Te is csinálsz , csak ők tudják, hogy kell úgy csinálni hogy hatékonyabb legyen.
5. Tóth Ádám (válaszként erre: 4. - Ametiszt19)
2011. febr. 4. 14:36
Tanítják.
2011. febr. 4. 14:06
Én is hallottam róla, külföldön nagyon jó eredményeket ért el, de itthon még nem hallottam róla hogy tanítanák.
2011. febr. 4. 13:51
Aham, a tanfolyam ára 85 000.- Szóval erről szól ez az egész....
2011. febr. 4. 13:50

Rákerestem, mert eddig nem találkoztam vele.

Biztos van benne némi igazság, de alapjában véve kuruzslás, illetve egy jó módszer, hogy ők pénzt keressenek vele.


Nekem a szakorvosom egy igencsak elismert doktor, neki, és a többi szakirodalomnak valahogy jobban hiszek... és ők azt mondják, hogy az asztma gyógyíthatatlan betegség. Ez van sajnos. Viszont - gyógyszeres kezelés mellett - az ember a saját határai ki tudja tolni. rendszeresen futok, bicajozok, és két-három év alatt elértem, hogy sokkal nehezebben fulladok ki, mint előtte.

2011. febr. 4. 13:17
Mi a véleményetek róla? Vélemények, tapasztalatok érdekelnének.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook