Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ha én köszvényes vagyok, ehetek gesztenyepürét? fórum

Ha én köszvényes vagyok, ehetek gesztenyepürét? (tudásbázis kérdés)


2011. jún. 2. 15:08

A húsokat purinmentesítsd, ha enni akarsz belőle...

Fontos,hogy zsírszegényen táplálkozz,kerüld az édességet(csokoládé,cukrozott üditő)

A naplómba sok hasznos tanácsot találsz.

A FÉRJEM HÚGYSAVSZINTJE NORMALIZÁLÓDOTT!!! :)

Jó a DIÉTÁS NŐVÉRE:))))))))))

2011. máj. 23. 15:37

Mátyás király a köszvényébe halt bele.

Megevett egy kis fügét és annyi lett neki.

Mondhatni királyi betegség.


Eddig is komoly, de nem ajánlott a bolti gesztenyepüré, mert beledarálják a héját is, amit nem jól dolgoz fel a köszvényes szervezet.

Viszont ha háznál veszed, akik kikapargatják rendesen, akkor lehet:)


Nem ajánlott: Vörös húsok - marha , stb

növények közül az aprómagvasak:

eper, málna, ribizli, egres, banán!, kiwi

füge, stb...


Nem túlzottan ajánlottak a tej és tejtermékek.


Marad a csirke, pulyka, zöldségek, gyümölcsök...

8. t.Ili (válaszként erre: 6. - Fe9e12ede0)
2011. máj. 22. 17:32

Mint ahogy nagyon,de nagyon sok mindent!:(

A mai orvostudomány,nagyon sok téren begyepesedett.

Az újabb kutatásokat,jó ha húsz év múlva használják fel!

Talán magyarázható ez azzal is,hogy akinek van joga dönteni,az már a hetven,nyolcvanat tapossa,és félti a fiatal felfedezőktől a presztisét.

Aki meg fiatal,és felfedező,újító,azoknak semmi joguk nincs a továbblépésre.Ez egy ördögi kör,mert ha a mai fiatalok 20-30 év múlva "elismert" professzorok,tanárok lesznek,ők sem fognak másképp gondolkozni,mint elődeik.

Hogy egyék meg a gesztenyét nyersen!:)

7. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1. - Irma mami)
2011. febr. 6. 15:43

Köszvény ellen : kurkuma!

jó néha egy kis gesztenyepüré...

6. fe9e12ede0 (válaszként erre: 4. - A14deb9047)
2011. febr. 5. 22:25

Hát próbáljuk meg átvinni a valós életbe. Eldugul a lefolyó egy lépcsőházban. Erre fel el kell zárni a házba vezető vízvezetéket. Aztán korlátozni kell, hogy mennyit pisilhassanak a lakók. Tudom, nevetséges, de kb. ugyanezt ajánlottad. Ha a szervezet annyi purintól sem tud megszabadulni, mint a saját sejtjeinek elhalásából keletkezik, akkor mi lesz? Nem inkább a lefolyót kellene kipucolni? Tettek ilyen kísérletet, hogy köszvényes betegeket fehérjével(!) és alacsony glikémiás indexű szénhidráttal etettek! 40% CH, (ugye milyen kevés a hivatalos ajánláshoz képest?) 30% protein, 30% zsír étrenden. 12 kísérleti alanyból 7 -nek normalizálódott a húgysavszintje. A tanulmány utolsó mondata szerint újra kellene gondolna a köszvényről eddig vallott nézeteinket!


[link]

5. NOA (válaszként erre: 1. - Irma mami)
2011. febr. 4. 13:01

A legújabb kutatások szerint génhiba okozza a köszvény.


Nekem is magas a hs.szintem de mindent eszem válogatás nélkül.Húst sosem szerettem..régen arra fogták, hogy az okozza.

2011. febr. 4. 12:32

A köszvény diétás kezelése

A köszvény kialakulásának oka a szervezet purin anyagcsere zavara. Ilyenkor a szérum húgysavtartalma magasabb a kelleténél. Ebből a túltelített oldatból a húgysav a szövetek közé áramlik (főleg az ízületekbe) és gyulladás alakul ki.


A köszvényben kulcsszerepet játszó húgysav a sejtmaganyagcsere, a purinbázisok lebontásának végterméke, amely a vizelettel ürül ki a szervezetből.


A szérum húgysavszintjét a szervezet saját sejtjeinek lebontásából felszabaduló purinbázisok és a táplálékkal felvett purin határozzák meg.


Az étrendi kezelés célja a szérum húgysavszint csökkentése. A szokásos táplálkozással naponta 600-1000 mg purin jut a szervezetbe. A diéta során ezt a mennyiséget 200 mg alá csökkentjük.


Ha elhízott betegről van szó, fontos a testsúlycsökkentés, de nagyon lassú ütemben, mivel az éhezés a szervezet saját anyagainak lebontása kapcsán emeli a húgysavszintet.


Az egyszeri bőséges étkezés köszvényes rohamokat válthat ki, ezért inkább a napi többszöri (4-5-szöri) étkezést ajánlom. Az alkoholos italok szintén rohamokat váltanak ki, ezért az alkoholfogyasztást semmilyen formában nem javaslom.


Az ételek zömét azok az élelmiszerek alkossák, amelyek egyáltalán nem, vagy csak minimális mennyiségben tartalmaznak purint. A mérsékelten nagy purintartalmúakkal színesítheti étrendjét, viszont csak heti 1-2 alkalommal válasszon a nagy purintartalmúak közül. A különösen magas purintartalmú élelmiszerek fogyasztása egyáltalán nem ajánlott.


Nem- vagy csak minimális mennyiségben tartalmaznak purint:

Tojás, tej, tejtermékek, zsiradékok (a sertés- és baromfizsírok kerülendők, kis mértékben napraforgó-, olívaolaj és margarinok használhatók), gyümölcsök, gyümölcslevek, zöldségfélék nagy része (kivéve spárga, hüvelyesek), a burgonya és a diófélék.


Mérsékelten nagy purintartalmúak:

Liszt, lisztből készülő termékek (mivel az élesztő magas purintartalmú, kenyér fogyasztása kis mennyiségben ajánlott), kelbimbó, kukorica, rizs, karfiol, gabonapelyhek, paraj, a legtöbb tengeri hal, rákok, kagylók.


Nagy purintartalmúak:

Hüvelyesek( zöldborsó, szárazbab, lencse), spárga, édesvízi halak, húsok, húskészítmények, szalonna, tonhal, libahús, tőkehal, makréla, ürü, fogoly, galamb, pulyka, borjú, szarvashús stb.


Különösen magas purintartalmú élelmiszerek:

Velő, vese, máj, szardínia, borjúmirigy, élesztő, szív, hering. (fogyasztásuk tilos!).


Mindemellett mérsékelni kell a fehérjefogyasztást 0,8 mg/testtömegkilogrammot ne haladja meg (ez felnőtt embernél kb. 50-60g/nap).


Bőséges folyadékbevitel segíti a purin kiürítését, ezért naponta 2-3 liter folyadékot javaslok, legjobb a tiszta víz vagy szénsavmentes ásványvíz, semmiképp sem a cukrozott üdítőitalok..


Teát, kávét, kakaót napi 1-2-szeri alkalommal lehet fogyasztani.


Élelmianyagok purintartalma (mg/100g):

Fehér liszt 15 Paraj 80

Sör 16 Hüvelyesek 150

Barna kenyér 40 Spárga 150

Kelbimbó 40 Édesvízi halak 190

Kukorica 40 Húsok 190

Rizs 40 Velő 250

Karfiol 50 Vese 250

Gabona pelyhek (búza,rozs,árpa) 65 Máj 300

Tengeri rákok,halak,kagylók 75 Szardínia 360

Borjúmirigy 1270

2011. febr. 4. 12:32
Én is csak a húsról tudok.
2011. febr. 4. 12:31
Én úgy tudom állatai eredetű fehérjét nem ehetsz csak. Főleg vörös husikat.
2011. febr. 4. 12:22
Ha én köszvényes vagyok, ehetek gesztenye pürét?Mivel imádom!kösz

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook