Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » TB fizetés saját jogon fórum

TB fizetés saját jogon (beszélgetős fórum)

2011. máj. 12. 14:45

Légyszi segítsetek

Nekem is magam után kellene fizetnem a tb-t de nem tudok bejutni apehhez.Postán szeretném beküldeni nekik a nyomtatványt csak nem tudom hogy a 11T1011nyomtatványok közül pontosan melyiket kell kitölteni.csak az elsőt vagy kell hozzá a többi is.

Aki ért hozzá írjon.

Köszi

2011. febr. 4. 19:52

Jajj de jó. Már bánom hogy ebbe az egészbe belefogtam. Áprilisig ha nem jön semmi akkor addig húzom az elmaradást anyagi okok miatt sajnos. ja most beszéltem az egyik barátnőmmel aki szintén pályakezdő munkanélküli már több mint egy éve. Neki megadta az önkormányzat másodszor is. Neki sikerült engem elutasítottak. :(

Nem is kérvényezhetném újra mert nem vagyok regisztrálva ujra a munkaügyi központnál. Ápolásin kellene itthon lennem a nagyival és a fogyatékos hugommal mert anyum talált munkát és a házhitel miatt nem engedheti meg anyagilag hogy ő maradjon itthon. Persze hogy azt is elutasították mert eleve munkanélküli voltam és nem az állásomat adtam fel ez miatt még a környezet tanulmányt aki írta családsegítős is kivolt akadva mert mindent beleírt amit csak lehetett hogy segítsen. Áh barom egy ország.

Arra meg esély sincs hogy még 5 évig itt üljek munkanélkül. Azt nem bírnám max két év anyámék helyre állnak és én a párommal költözök nagyvárosba.

Hát akkor ezt nem úszom meg! Látom vagyunk egy páran szar helyzetben...

Szar ez az ország meg ez a helyzet de külföld sem jobb! Lenézik a magyart...

2011. febr. 4. 16:49

Én is fizetem magam után a tb-t már 2 éve.

Pont ma kérdeztem az apeh-nál,hogy mi történik akkor,ha nem fizetem.Azt válaszolták,hogy ráterhelik az ingatlanra,autóra,persze ha az én nevemen van.

Ha 5 évig nem dolgozok sehol,akkor automatikusan elévül,de ha 5 éven belül találok munkát,akkor a fizetésemet a bankkártyámról leveszi az apeh,ami azt jelenti,hogy dolgozok a semmiért.

Úgyhogy nincs mit tenni,muszáj fizetni.

19. 9e32886f4a (válaszként erre: 18. - Tisztisz0719)
2011. febr. 4. 15:01
épp most jövök párommal a dokitól neki is ő néztem meg, hogy van elmaradása, valamit félre irtak mert 2008. jan. 1től kezdje meg ... 2008-ban párom még suliba járt. most 1 hónap elmaradása van amit fixre tudunk mivel decemberben 20.-án végzet a munkaügyön keresztül egy tanfolyamot és abban voltunk hogy januártól már melozik de ez most kitolódik február végére ha minden jó. Szóval most intézhetjük ezt az 1 hónapot. Nekem mikor 1 hó elmaradásom volt azt kb majdnem év vége felé küldték ki.
18. Tisztisz0719 (válaszként erre: 17. - 9e32886f4a)
2011. febr. 4. 13:36

Mennyi idő után küldik ki az elmaradásra a csekket? Nekem orvosi ellátásom nem volt ez idő alatt még nem fizettem.

A mostohafaternak is úgy derült ki hogy elment gyógyszert íratni magának...


Most minden esetre írtam az OEP-nek e-mailt mert telefonon már nem lehet őket elérni csak délig voltak.

17. 9e32886f4a (válaszként erre: 1. - Tisztisz0719)
2011. febr. 4. 13:24
én lassan a 4 éve fizetem magamnak, behajtják de be ám,szépen kiküldik a csekket ha elmaradtál 1 havival pl, mehetsz dokihoz pl receptért ilyenért, mütétnél szerintem mint külföldön lehet kiküldik arról is a számlát. nem tudom. barátnöm 1,5 évig szart befizetni a tb-.t meg is vágták majdnem 200 ezerrel amit bekell fizetnie.
2011. febr. 4. 12:55
köszi az eddigi válaszokat!
2011. febr. 4. 12:52
Hát kár volt kimenni. :(
2011. febr. 4. 12:50

A most jutott eszembe, hogy a mostohaapámnak sem volt egy-két hónapig fizetve de neki jött év végén egy összesítő és ami hiánya volt fel volt tüntetve és az üres csekket kellett volna kitölteni. Nem fizette be ennek már két éve. És semmi nem lett belőle. Hát nemtudom.

Az egyik barátnőm babát vár ő két éve mikor végeztünk nem is tudta hogy kell fizetnie, persze ő sem kapta meg az önkormányzattól. Most ment be az apehhoz de nem kérték tőle visszamenőleg. És még GYEDet és GYESt is kapni fog.

13. d3752afcf3 (válaszként erre: 1. - Tisztisz0719)
2011. febr. 4. 12:48
szerintem fizetni kellett volna akkor is, amikor nem voltál Magyarországon, kivéve, ha hivatalosan dolgoztál volna, mert akkor ott fizetted volna a tb-t Azért szerintem hívd fel inkább az oep-et....
12. Tisztisz0719 (válaszként erre: 2. - 171925f409)
2011. febr. 4. 12:44
Köszi ez a lehetőség kilőve ugyanis élettársi kapcsolatban élek a párommal és mivel az ő jövedelme kettőnkre meghaladja a minimális egyfőre jutót így elutasítotak.
2011. febr. 4. 12:36
De ha kapsz rendszeres szociális segélyt vagy aktív korúak ellátását akkor nem kell ilyet igényelni mert a Tb abba már benne biztosítva van.De ezekhez a munka ügyi központal együtt kell működni 1 vagy 2 évig hogy ilyet igényelhess
2011. febr. 4. 12:30

[link]

Itt le van minden írva

9. varga.nora (válaszként erre: 1. - Tisztisz0719)
2011. febr. 4. 11:50
Amikor én igényeltem ezt az Önkormányzatnál, akkor annyi lett beírva,h szüleimmel élek egy fedél alatt, de külön háztartásban - és simán megkaptam én is, és így nem számíott se öcsém jövedelme, se anyuéké, csak az enyém, ami meg ugyebár nem volt.
2011. febr. 4. 11:47

Szia .

Én nem kaptam meg az önkormányzattól,mert a férjem dolgozik.

Nekem nincs munkahelyem 2 éve,s fizetem magam után.Én is úgy tudom,hogy kamatostul behajtják.Itt a szomszéd csaj sem fizette 2 hónapig,s azt mondta a könyvelő ismerőse,hogy sürgősen pótolja.

7. 0d717b184a (válaszként erre: 3. - 9925394c3b)
2011. febr. 4. 11:42

azért nem teljesen így van

meg van határozva, hogy mennyi lehet az 1 főre eső jövedelmetek

2011. febr. 4. 11:42

Nem mindenkinek adják meg, én pl hiába mentem be nem segítenek a hivatalba

fizetni kell a társadalombiztosítást ha azt akarod, hogy kapj orvosi ellátást

egyébként azt mondják, hogy visszamenőleg is be fogják hajtani

gondolom úgy mint pl a büntetéseket amikor már jó sok kamat lesz rajta

de az esetedben mivel nem tartózkodtál az országban így ez nem érvényes

de mikor itthon vagy akkor fizesd a tb-t

2011. febr. 4. 11:36
Én a párommal lakom de ezt eltagadnám ha rákérdeznének és nincs munka helyem nincs vagyonom ennyi és így megkaptam
2011. febr. 4. 11:35

Ennek azért vannak feltételei és nem biztos, hogy sokan megfelelnek ennek:

"Általános információk:


Egészségügyi szolgáltatás igénybevétele céljából annak a személynek állapítható meg a szociális rászorultsága,


* akinek családjában az egy főre jutó havi jövedelem az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 120 %-át

* aki egyedülélő és jövedelme az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 150 %-át


nem haladja meg, és családjának vagyona nincs.


A bizonyítvány érvényességi ideje 1 év."

2011. febr. 4. 11:34
én is tavaly augusztus óta fizetem...komoylan lehet igényelni? Azt mi alapján bírálják el, vagy milyen papírt kell beadni az önkormányzathoz????
2. 171925f409 (válaszként erre: 1. - Tisztisz0719)
2011. febr. 4. 11:30
Szerintem ne fizesd a Tb-t én sem fizetem már 3 éve Az önkormányzatnál van ilyen egészségügyi szolgáltatásra való jogosutlság és azt kérd meg alanyi jogon jár mivel nincs munkahelyed én is megkaptam 1 évre évente kell újra kérni
2011. febr. 4. 11:28
Sziasztok! Olyanokra lennék kíváncsi akik saját jogon fizetik maguk után a tb-t. Pályakezdő munkanélküli vagyok 2009.08.hó óta. Saját jogon fizettem a Tb-t. Kimentem külföldre dolgozni pár hónapra de nem jött össze. Nem hivatalosan voltam kinnt. Itthon addig nem fizettem magam után a tb-t. Idén januárban befizettem az aktuálist meg is küldték az idei 12db csekket. A kérdésem az lenne hogy azt amit nem fizettem behajthatják? Nem vettem igénybe az idő alatt semmilyen orvosi ellátást. Vagy hogy működik ez akkor szünetelt és most ezzel folytatódik a biztosítási jogviszonyom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook