Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Otthagynátok egy munkahelyet úgy, hogy nincs más, de ott annyira rossz a helyzet? fórum

Otthagynátok egy munkahelyet úgy, hogy nincs más, de ott annyira rossz a helyzet? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. febr. 8. 23:41
nem, mert nem tehetem meg...
33. lilluska25 (válaszként erre: 32. - Ebf2510f25)
2011. febr. 4. 16:32
jo neked
2011. febr. 4. 12:11
Nekem még sehol sem volt olyan rossz, hogy felmondtam volna. Mindig megvártam, amíg adódik valami...
31. lilipeti (válaszként erre: 26. - Lilluska25)
2011. febr. 3. 19:46
én ezt így hallottam, pont a visszaélések miatt. Bejelenkezett az illető, de feketén dolgozott valahol, csak akart egy kis plusz pénzt, ezért nem fogadta el soha a felajánlott állást. Mondjuk ez régen is volt. Kiközvetítettek engem is egy helyre. Kimentem, és mondtam a főnöknek, hogy igaz, hogy az a szakmám, de nem értek hozzá, és csak ártanék a munkámmal. Alá is írta a papírt, hogy alkalmatlan vagyok. De ez már régen volt. Szerintem érdeklődj utána.
2011. febr. 3. 19:44
majd lesz vmi..de koszi arik vagytok
29. lilluska25 (válaszként erre: 28. - Lilipeti)
2011. febr. 3. 19:43
mindegy az max csak idohuzas lenne szerintem
2011. febr. 3. 19:42
nem rughat ki, ha táppénzen vagy!
27. lilluska25 (válaszként erre: 24. - F303be5590)
2011. febr. 3. 19:40
de a betegszabit tuti nem värnä ki,15 nap :)kirugnaaa
26. lilluska25 (válaszként erre: 25. - Lilipeti)
2011. febr. 3. 19:39
igen????
2011. febr. 3. 19:38
és most megszigorították a munkanélkülit is. El kell fogadnod, amit felajánlanak (ha jól tudom).
2011. febr. 3. 19:37

ha ki vagy borulva, elmehetsz a körzeti orvosodhoz, és ha úgy ítéli keresőképtelen állományba vesz. arra ját betegszabadság (15 nap) majd táppénz.


ezt jogviszony megszűnése után is megteheted (3 napig) ám akkor legfeljebb 30 napig kapsz táppénzt (előzményeket itt is nézik és annak van felső korlátja is)


szóval ne mondj fel

2011. febr. 3. 19:36
persze valami szar gyärba 3 muszakba sikerult volna lehet de oda nem akartam akkoriban
2011. febr. 3. 19:35
másrészt: ha jogosult vagy is munkanélküli ellátásra ámde te mondasz fel a munkahelyeden és ez szerepel a kiállított dokumentumokon akkor vélhetően 3 hónapig csak a nyilvántartásban fogsz szerepelni, az utalási listán nem
21. lilluska25 (válaszként erre: 19. - Lilipeti)
2011. febr. 3. 19:35
sajnos ez elott 2 evvel amikor szinten felmondtam,egy evig nem talältam....mär a munkanelkuli segely sem järt...
2011. febr. 3. 19:34
eleg szar h az embernek annyi mindent nyelni kel,bänom h anno nem vmi szakmät välasztottam tuti többre mentem volna
2011. febr. 3. 19:34
mondjuk, ha ezt meg tudod oldani, akkor nem kell feltétlenül felmondanod. Gondolj arra, hogy úgy is találsz majd magadnak új melót, és csak iő kérdése, hogy elmenj onnan, tehát látod a fényt az alagút végén. Ezzel szerezz erőt magadnak, és akkor könnyebb lesz. Én is eladó voltam... nekem nem volt olyan szar
2011. febr. 3. 19:31

szerintem maradj jogviszonyban

borzasztó nehéz visszakerülni, hidd el

17. lilluska25 (válaszként erre: 15. - Lilipeti)
2011. febr. 3. 19:30
voltam elado...tudom milyen...eleg szar...hat ha lenne egy interju akkor max momdom h orvoshoz kell mennem vagy en mondom azt h hetfokent pl szabad vagyok az tuti vagy du-onkent...majd ha lesz räerek ezen gondolkodni de ez teyleg problema lehet..
16. lilluska25 (válaszként erre: 14. - Walnut)
2011. febr. 3. 19:25
ja nem kifizeti tuti.masik csajnak is kifizette ....utolag
2011. febr. 3. 19:24
Csak azt nem tudom, hogy ha azt sem tudod egyik nap, hogy a másik nap dolgozol-e vagy sem, akkor miképp tudsz állásinterjút szervezni magadnak? Vagy azért van annyira rugalmas a főnök, hogy tudsz kérni szabadnapot? Meg szerintem az is nagyon fontos, hogy milyen magasan van az a bizonyos léc. Mármint, milyen melót keresnél. Eladói állást találnál...
14. Walnut (válaszként erre: 13. - Lilluska25)
2011. febr. 3. 19:22
hát, akkor szerintem inkább tűrj egy ideig még! No meg, hogy írod, hogy még 50-nel tartozik: szerintem, ha közölnéd vele, hogy lépsz, akkor keresztet vethetnél arra a pénzre. Egy barátnőm legalábbis így járt nemrégiben. A főnök közölte vele, hogy neki nincs most pénze (!), de ha lesz is, előbb azokat fizeti ki, akik neki dolgoznak (tehát maradtak), a lány meg várjon a sorára, majd ha egyszer lesz pénze, akkor kifizeti őt is! Én csak ezt a sztorit ismerem ilyen témában, szerencsére én még nem jártam így, de tartok tőle, hogy ez nem egyedi eset. Szóval csak akkor mondj fel, ha arra az 50-re (vagy amivel tartozik a főnök addigra) már esetleg nem lesz szükséged. Kitartást! Sajnos a munkáltatók tudják, hogy most a legtöbb állásra 10 ember is jelentkezne, és a legtöbben ezt ki is használják.
13. lilluska25 (válaszként erre: 11. - Walnut)
2011. febr. 3. 19:16
sajnos semmi tartalek,most o´daadott egy 30 at de mint irtam log meg 50 el a decemberibol.akkor Ad ha van penze....ennyi sajna.
2011. febr. 3. 19:13
Mindenképpen keress munkát, és úgy mondj fel, hogy van másik, mert ha rendszertelenül fizetnek, ki tudja, mennyit kellene várnod a pénzedre. Így legalább addig is lenne miből élned, amíg oda nem adják a jussod. A munkanélkülire nem lehet alapozni szerintem. Kitartást!
11. Walnut (válaszként erre: 1. - Lilluska25)
2011. febr. 3. 19:13
Szerintem ha van annyi tartalékod, hogy abból kb. egy fél évig - évig akkor is meg tudsz élni, ha nem találsz addig munkát, akkor rajta! Tény, hogy kikészülni nem érdemes egy munkáért sem, de ha az álláskeresés idején nincs pénzed rezsire, kajára, telefonra, benzire vagy buszjegyre, akkor nincs miről beszélni. Nem tudom, a munkanélkülit meddig kapnád, és mennyit, de szerintem csak arra számítani nem lehet... esetleg, ha a családod tud támogatni. De ha a magad lábán kell megállnod, akkor sajnos ötször is meg kell gondolni! Én is voltam hasonló helyzetben (kikészített a főnök), leléptem... volt egy jó nyaram, ősztől meg szerencsére lett munkám. De ez évekkel ezelőtt, még jóval a válság előtt volt. Nem tudom, ma mit tennék. Lehet, hogy inkább munka mellett keresnék, és ha lenne tuti helyem, csak akkor mondanék fel.
10. lilluska25 (válaszként erre: 9. - Lilipeti)
2011. febr. 3. 19:09
persze,ha azt vesszuk apummal lakok de nekem is vannak ugyaugy szamlak stb....
2011. febr. 3. 19:08
én is felmondtam, amikor titokban(!) kijelentettek 4 órára. Ha csak magadról kell gondoskodni, akkor szerintem lépj ki. Addig változtass, amíg megteheted...Ha dologzni akarsz úgy is találsz munkát.
8. viliflora (válaszként erre: 1. - Lilluska25)
2011. febr. 3. 19:07

Szia!


Nehéz helyzetben vagy látom:-(

Kapásból azt mondtam volna, hogy persze.

De most elolvastam háát... Nem fizetnek, kiszámíthatalanok... Nekem ezek ismeretkólen fogalmak.

Nem tudom mennyire van kilátásod egy új munkára, mert ugye a munkanélküli egyrészt kevés másrészt véges. Találsz addig, amire lejár?

Nehéz itt okosnak lenni.

Sok sikert Neked, hogy megoldódjon a problémád mihamarabb.

2011. febr. 3. 19:07

Szia!


Én azt javaslom, hogy húzd, ameddig tudod, közben pedig aktívan keress munkát. Amint lesz másik, akkor tudsz váltani. Ha végképp nem bírod, akkor beszélj az orvosoddal és menj el táppénzre. Tudom, ez most sokak szemét szúrni fogja, de van olyan munkahely, ahonnan az ember a végén az idegosztályra kerül...

Nem vagyok a helyedben, nem tudom pontosan milyen a helyzet.. éppen ezért inkább gondolkodj el rajta, hogy vagy-e olyan helyzetben, hogy a munkanélküliből megélj. Én mindenféleképpen maradnék a mostani helyen, de mindent elkövetnék, hogy másikat találjak. Ha jobbat nem is, legalább olyat, ami rendesen fizet... aztán lehet keresgélni tovább. Előbb-utóbb talál az ember olyat, ahol viszonylag jól is érzi magát.


Fel a fejjel! :)


Mónika

2011. febr. 3. 19:05
Nem! Még mindig jobb, ha az embernek van munkája, mintha nem lenne semmi... Keresnék másikat, és csak akkor hagynám ott, ha felvennének máshová.
5. lilluska25 (válaszként erre: 4. - Ba9d1cefa0)
2011. febr. 3. 19:03
es mi tortent ?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook