Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 11-12 hónap körüli tápszeres babák anyukái, miket és mennyit esznek most a babáitok? fórum

11-12 hónap körüli tápszeres babák anyukái, miket és mennyit esznek most a babáitok? (tudásbázis kérdés)


6. kicsiszolo (válaszként erre: 2. - 14f968b657)
2011. febr. 14. 00:03

Szia a tápszerből napi fél liter a javasolt. Sőt 1 éves kor felett inkább a junior ital a megfelelő. Abban nincs keményítő így nem nyomja el az lakik tőle olyan jól szívesebben eszik akkor darabosabb ételt is. Fontos, hogy napi szinten egyen még gyümit és főzeléket is.

Tehát ha már van foga akkor a junior mellé tudsz adni neki kenyérkét vagy kiflit amin lehet felvágott, célszerű a teljes kiörlésüt választani.Ha nem kenyér akkor a juniorral elkészítheted a müzlijét vagy zabpelyhét.10 órai gyümi vagy pép, délben husi vagy egyéb fehérje és főzi, uzsi pép vagy gyümi és natúr joghurt vagy kefir vagy darabos enyhén főtt zöldség rácsának meg köles golyó, vacsi még lehet tápi amíg át nem alussza az éjszakát. Ha átalussza akkor már mehet a junior mellé kenyérke feltéttel.

Nekem ezek jöttek be.

Üdv

2011. febr. 3. 15:19

Az én kisfiam 13-án volt 1 éves:)

A napi menüje:reggel még az ágyban tápszer

reggeli: vajas vagy sajtkrémes kenyér, 1 szelet kenyér belét megeszi

tízórai: gyümölcs

ebéd: ha már eheti a miénket akkor az, ha nem akkor bébiétel ami már 1 éveseknek való

uzsonna: joghurt vagy krémtúró

vacsora: tejpép

Remélem tudtam ezzel segíteni, nekik már csak napi 2 étkezésnek kell tejalapúnak lennie.

4. Agnik1 (válaszként erre: 2. - 14f968b657)
2011. febr. 3. 15:13

Az én kisfiam most 21hós, de tisztán emlékszem az étkezéseire.

Leírom, hátha tudok neked segíteni.

Reggeli:210ml tápszer+babakeksz

Tízórai:1üveges gyümölcsdesszert

Ebéd:1üveges főzelék

Uzsonna:1üveges bébidesszert, vagy friss gyümölcs

de kapott túró rudit is, természetesen a csokit én ettem le róla!

Vacsi:210ml tápszer


Egyébként nyugodtan adhatsz neki kiflit felvágottal. Tegyél elé mondjuk egy kiflit felkarikázva, meg egy szelet felvágottat felkockázva. Ha esetleg ennyi kevés neki és éhes még jelezni fogja.

2011. febr. 3. 15:02
Ennyi idos babanak mar nem a tapszernek kene lennie a fo taplalkozasnak napkozben....Reggeli,tizorai,ebed,uzsi,vacsora es ezt mind rendes etel.Ha melle iszik tapszert az megint mas.A tapszer mennyisege naponta minimum fel liter kene hogy legyen de nem helyettesitheti az etkezest!!
2011. febr. 3. 14:59
Kisfiam jövő hónapban lesz 1 éves és mindig 3* eszik tápszert,mellette 1* főzit,meg tejpépet illetve kezdi kóstolgatni a mi ételeinket is de nem tudom mennyi lehet az ő kis adagja pl ha kifli vagy kenyeret eszik és hozzá kis felvágottat vagy ilyesmit...
2011. febr. 3. 14:57
11-12 hónap körüli tápszeres babák anyukái, miket és mennyit esznek most a babáitok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook