Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cserepes bazsalikomunk van, panelba lakunk, és soha se marad meg. Mit lehet tenni, hogy meg maradjon? Ablakba van, napos, félárnyékos helyen fórum

Cserepes bazsalikomunk van, panelba lakunk, és soha se marad meg. Mit lehet tenni, hogy meg maradjon? Ablakba van, napos, félárnyékos helyen (tudásbázis kérdés)


2012. márc. 31. 07:15
mert szereti a napos,meleg helyet,naslunk imad ausztraliaban,de telen elhal es tavasszal ujra kell mindig ultetni.
2011. febr. 3. 10:58
köszi csajok az infókat:)
15. globus (válaszként erre: 1. - Törpilla 89)
2011. febr. 2. 20:48
Nyáron vetettem cserépbe, az erkélyen szépen kikelt, izmos növényke lett. Aztán elkezdett felfelé veszettül növekedni, virágot hozni, visszavágtam az egészet. Innentől nem ment semmire, nem hajtott ki újra, kidobtam. :D
14. 81002da781 (válaszként erre: 13. - Törpilla 89)
2011. febr. 2. 20:43
Nem én voltam okos, a férjem súgott. :)
2011. febr. 2. 16:02
igen köszi:)
12. 81002da781 (válaszként erre: 11. - Törpilla 89)
2011. febr. 2. 15:43

Szia,

Ezek a növények általában 1 éves növények. Magot hoznak, vagy megpróbálnak (ha kevesebb a fény a kelleténél) és ezután menthetetlenül elpusztulnak akármit csinálsz velük. Annyit tudsz tenni, hogy bazsalikom magot veszel és magad nevelgeted, akkor rendszeresen lesz friss bazsalikomod.

Egyébként a bazsalikom cserepes ill. balkonos termesztése elég nehéz feladat, lakásban mert sok napfényt igényel és az alul vagy túl öntözöttség is ártalmas neki.


Remélem segítettem.... :)

2011. febr. 2. 15:19
értem köszi mindenkinek a válaszát:)
2011. febr. 2. 15:07
Az hipermarketes növények eléggé meggyötörve kerülnek ki és fogynak el a polcról. Szállítás, hideg-meleg, X ideig napfény nélkül. Plusz a szerép méret, föld minőség tényleg nem arra van tervezve, hogy eldegéljenek benne sokáig és "boldogan". Ha átülteted, jóval jöveled az esélyét a túlélésre.
2011. febr. 2. 15:06

:) köszönöm szerintem majd megpróbáljuk átültetni vagy a magos megoldást:D


Köszönöm Nektek

2011. febr. 2. 15:02

Próbáljátok átültetni egy számmal nagyobb cserépbe, jó minőségű virágföldbe. Én kiraktam a hűvös napos előszobába, és így egész jól bírja a rozmaring is, és a citromfű is. A melegben nekem mind kiszáradt.


De egyszerűbb megoldás, hogy veszel bazsalikommagot, és saját magad neveled. Ez azért jó, mert eleve ehhez a klímához szokik majd...

2011. febr. 2. 15:01
Én is inkább kertészetben venném, vagy magról szaporítanám
6. mamcuka (válaszként erre: 3. - Törpilla 89)
2011. febr. 2. 15:00
Szia! A bazsalikom a napos helyet szereti, naponta 2x locsold! Cseréld ki a földet jó tápértékűre. Kertészetben megmondják melyik a legjobb neki.
2011. febr. 2. 14:58

A tesco-ban vettem januárban...és már elszáradt.

Pedig locsoltam...Engem is érdekelne...

2011. febr. 2. 14:57

ha boltból veszi a bazsalikomot akkor nem hiszem, hogy meg fog maradni

egyszer megkérdeztem egy tecós ismimet, hogy miért van ez, hogy a bolti fűszernövények nem maradnak életben otthon akkor azt mondta, hogy mert valami szert adnak a vízhez

valamivel tápoldatozzák és hát utána ezt tőlünk nem nagyon kapja meg

2011. febr. 2. 14:54

Anyukámnak van bazsalikomja (cserepes) panelba lakunk és neki soha se marad meg mit csináljon,h meg maradjon ablakba van napos félárnyékos helyen


Előre is köszi a tanácsokat

2011. febr. 2. 14:53
várjuk:)
2011. febr. 2. 14:52
Bazsalikomról lenne pár kérdésem

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook