Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Használt-e már valaki Visanne gyógyszert endometriózisra? Érdekelne minden, mellékhatások, meggyógyult-e, visszajött-e, hogyan kell szedni.. fórum

Használt-e már valaki Visanne gyógyszert endometriózisra? Érdekelne minden, mellékhatások, meggyógyult-e, visszajött-e, hogyan kell szedni.. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
12. kisbrekkencs (válaszként erre: 11. - KisManka)
2011. okt. 20. 10:28
Köszönöm szépen, igyekszem :)) Jövő héttől már megyek újra aerobicra, de eddig még nem lehetett, mert 4 hete műtöttek. viszont alig várom, hogy mehessek :)) bizakodok, hogy nem lesz más mellékhatás és igenis végigcsinálom ezt a 6 hónapot!! Későbbiekben még jelentkezem :))
11. KisManka (válaszként erre: 10. - Kisbrekkencs)
2011. okt. 20. 10:05

Nézd, én vállaltam a 6 hónapos GNRH-t tavaly. Arról is mindenki csak rosszat írt. Nekem semmi bajom nem volt tőle. OK, csak a nemalvás, de vettem sedacur forte-t és azzal tudtam aludni. Utólag azt mondom, hogy jó döntés volt felvenni a szurikat. Legyél kicsit aktív. Én sokat sportoltam, jártunk úszni, szaunázni, közben csináltam a fősuli utolsó félévét. Elfoglaltam magam, így nem volt időm agyalni. Remélem, hogy most sem lesz semmi gond.

Aztán meg egyszer talán feltalálják az ellenszerét:) Fel a fejjel:)

10. kisbrekkencs (válaszként erre: 9. - KisManka)
2011. okt. 19. 13:46
Csak az a baj, hogy mindenki olyan rosszakat ír róla mellékhatások szempontjából, én 5 napja szedem, de mindig szédülök és nagyon rosszul alszom azóta. Mondjuk ha csak "ezek" maradnának, még vhogy elviselném... :(
9. KisManka (válaszként erre: 8. - Kisbrekkencs)
2011. okt. 19. 08:27
Szia! Én májusban szültem, éppen tegnap írattam fel én is a Visannet. Nekem a doki ugyanezt mondta, hogy szedjem folyamatosan, majd akkor állít le róla, ha tesót szeretnénk.
2011. okt. 16. 00:20
Sziasztok! Tanácsokat szeretnék kérni Tőletek!! Nekem augusztusban kezdődött a betegségem egyetlen egy tünettel, elkezdett szúrni a hasam bal oldalon, a köldököm mellett. A dolog nem hagyott nyugodni, így hosszas orvostól orvosig járkálás után az ultrahang kimutatta, hogy a méhem és a petefészkem között egy óriási csokicysta van. Szept. 18-án megműtöttek, sajnos nem laparoscopiás műtétem volt, mert épp elromlott v.mi a műtőben, ezért vágni kellett, szóval laparatomia. Rá két hétre megjött a szövettani eredményem, ahol beigazolódott én is sajnos az endo-val fogok küzdeni. Orvosom Visanne szedését javasolta, véleménye szerint 3-6 hónapig, de majd Bp.-en megmondják pontosan címszöval, el is indultam. Tegnap utaztam fel a SOTE-ra, ahol fel is írták nekem a 3 havi adagot, viszont az orvos azt felelte kérdésemre, hogy meddig kell szednem a gyógyszert: "Addig, amíg nem szeretne szülni." Hát én hiába mondtam, hogy 2-3 évig még nem tervezek gyereket, ő azt mondta akkor addig szedjem. Ilyet én eddig még nem is olvastam és hallottam sehol, hogy v.kinek ennyi ideig folyamatos szedést javasoltak volna. Teljesen elbizonytalanodtam és kétségbeestem. Kérlek benneteket segítsetek, mit javasoltok??? Nem túlzás ez egy kicsit?? Amúgy ma vettem be az első szemet, de kicsit én is tartottam tőle, olvasva a sok nem kívánatos mellékhatást. Ezúton is mindenkinek jobbulást kívánok, és bízom benne, hogy lesz aki felfigyel a hozzászólásomra. köszönöm :)
2011. márc. 26. 22:58

Visanne az egyik legjobb szintetikus hormon gyógyszer.

Hatóanyaga a dienogest, egy szintetikus progeszteron (progesztin).

A Dienogest egy sor fogamzásgátlónak is alapanyaga.

Amit a szintetikus hormonokról (így a progesztinekről) tudni kell: ahogy a nevében is benne van, SZINTETIKUS. Azaz csak nagy vonalakban hasonlít a szervezet által előállított progeszteronra.

Mivel az egyezőség nem teljes, így aztán mellékhatásokkal nyugodtan lehet számolni.

Vannak olyan hormongyógyszerek amelyeknél a mellékhatások ütősebbek, van ahol enyhébbek. Vérrög képződés, mellrák ez szinte normális mellékhatás egy szintetikus hormon gyógyszernél.


A megoldás lehet egy olyan készítmény, amelyben a természetes progeszteron van jelen, olyan módon, ahogy azt a szervezet előállítja és ahogy az a szervezetben jelen van.

Ilyen készítményt az orvos soha nem fog neked ajánlani, pedig van.

Természetes progeszteron krém létezik és az endometriosis jó hatásfokkal kezelhető vele.

És éppenséggel mellékhatás mentes.

2011. febr. 11. 14:56

Sziasztok!

Nekem volt endo-m, megműtöttek, minden ok, azóta szültem is, voltam kontrollon, ott is minden ok, most azt mondta a dokim, aki műtött, hogy visanne-t kellene szednem, hogy ne újuljon ki. Még nem írattam fel, de tervezem, csak előbb kíváncsi lennék olyanok véleményére, akik már szedik, vagy szedték. Mik a tapasztalatok, tényleg elmúlik a mensi, milyen a fogamzásgátló hatása stb. ? Köszi :)

5. a14deb9047 (válaszként erre: 4. - A14deb9047)
2011. febr. 2. 14:15
Megkereshettek privátban, szívesen segítek információval, tapasztalattal; sajnos a tabl. nem oldja meg ezt a gondot.
2011. febr. 2. 14:13
Tapasztalatból mondhatom, hogy a gyógyszer nem végleges megoldás. Én Danovalt kaptam, de semmi... az mellett még jobban szenvedtem.
2011. febr. 2. 14:10

Szia Zsóka,


Igaziból barátnőmnek kell, akkor megmondhatom esetleg neki, hogy téged keressen priviben?

2011. febr. 2. 11:47
Van több endometriosissal foglalkozó fórum, de szívesen válaszolok később.
2011. febr. 2. 11:36

Sziasztok!


Érdeklődnék, hogy használt-e már valaki Visanne gyógyszert endometriózisra? Érdekelne minden, mellékhatások, meggyógyult-e, visszajött-e, hogyan kell szedni, stb.......

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook