Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Használt-e már valaki Visanne gyógyszert endometriózisra? Érdekelne minden, mellékhatások, meggyógyult-e, visszajött-e, hogyan kell szedni.. fórum

Használt-e már valaki Visanne gyógyszert endometriózisra? Érdekelne minden, mellékhatások, meggyógyult-e, visszajött-e, hogyan kell szedni.. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2013. szept. 9. 12:11

sziasztok!

most járok először ezen a fórumon, de a segítségeteket szeretném kérni. 2012-ben megműtöttek petefészekcisztára, amiről kiderült hogy endometriózis, egy féléves injekció kúra után, most már egy éve szedem a visanne gyógyszert. A migrénes fejfájáshoz és a hőhullámokhoz már hozzászoktam, viszont a műtét óta 20 kilót magamra szedtem és sehogy nem tudok tőle megszabadulni, az orvos javasolta a napi többszöri kis adagos evést és a napi minimum fél óra sportolást, de emmellett sem sikerült fogyni, sőt, ha esetleg van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata, kérlek írjátok meg.

71. CsillagTM (válaszként erre: 70. - Kri1978)
2013. máj. 26. 17:22
köszi!
2013. máj. 26. 08:37
sok sikert hozzá! :)
69. CsillagTM (válaszként erre: 68. - Kri1978)
2013. máj. 24. 21:19
semmit nem kapok. csak spontán. aztán nemsokára (?) lombik.
68. Kri1978 (válaszként erre: 65. - CsillagTM)
2013. máj. 24. 14:15
Csillag! Te műtét után most kapsz valamit?! Fogi gátló vagy Visanne, vagy spontán próbálkoztok?
2013. máj. 24. 08:09
Sziasztok! Ha van itt valaki kérem segítsen! Múlt héten mondták, hogy endom van. Júliusban lesz a műtét, de addig folytatnom kell a fogamzásgátlómat. Most meg hirtelen erősen barnázni kezdtem! Ez mitől van? Az endó tünete? Eddig soha nem volt ilyen pláne nem gyógyszer mellet.
66. Asszenav (válaszként erre: 65. - CsillagTM)
2013. máj. 23. 15:18
Köszönöm! Remélem akkor minden oké lesz....
65. CsillagTM (válaszként erre: 64. - Asszenav)
2013. máj. 22. 18:37
persze h lehet! ez csak "szüneteltet" téged kvázi, de hát a foggátló is ezt teszi...
2013. máj. 22. 15:10
Sziasztok! Múlt héten diagnosztizáltak nálam endót. Júliusban műtét, utána pedig Visanne. Mivel terhes még nem voltam, attól félek, hogy a kezelés után problémák lesznek. Nem értem, hogyan fog visszaállni a szervezet arra, hogy újból legyen peteérés, menstruáció? A Visanne után ugye lehet még kisbaba?
63. malzkati (válaszként erre: 62. - Juhász Katalin)
2013. máj. 20. 00:57
én már egy éve szedem a Visanne-t (most fogok vele leállni), és rettenetes hangulatingadozásaim vannak és depresszióm. mondjuk korábban se álltak tőlem távol ezek a dolgok, de ez a mostani minden korábbit felülmúl. teljesen kiszámíthatatlan a viselkedésem, emberi kapcsolataim romlottak meg az elmúlt évben. teljesen el vagyok keseredve, hogy ilyeneket kell tapasztalni magammal kapcsolatban. Pszichológushoz is jártam fél évig, de tablettát nem szedhettem, mert az antidepresszánsok rontják a Visanne hatását. Még a természetes orbáncfű-kivonatot tartalmazó Remotive is. szóval elkeserítő az egész, alig várom hogy vége legyen és újra a régi önmagam lehessek.
2013. máj. 6. 10:45

Sziasztok!

Engem januárban műtöttek másodjára endoval.Novembertől szedem a visanne-t.Amikor elkeztem szedni, akkor én is pecsételgettem,de a műtét után már nem.Visszont nagyon errős hangulat ingadozásaim vannak.Más is küzd ezzel a problémával?

2013. márc. 30. 20:22

Szia


Én 1 hónapon belül már masodjára vèrzek.

Közben barnãzgatok.

Annyi haszna volt a gyógyszernek,hogy a cystâim nem nöttek,sött picit ment össze,de a lènyegen nem vâltoztatott a CA -125 emelkedett ennek ellenére.

2013. márc. 30. 08:10

Sziasztok!!!

Rég jártam erre...

Szeptember óta nem menstruáltam és tegnap elött csodás módom ismét görcsök és megjött. Persze hívtam a dokit aki közölte, hogy ez is előfordulhat visanne ide vagy oda...most akkor, hogy is van ez????

59. Hugesz
2013. márc. 29. 23:51
Sziasztok! 2004-ben és 2005-ben műtöttek endometriózissal. Ha most ismét endometriózisos göbök tapinthatók ki nálam (de nem olyan mértékű még, hogy műteni kelljen), de szeretném rá feliratni Visanne-t (hogy ne is kerüljön sor a műtétre ha egy mód van rá), szerintetek járna rá a TB támogatás vagy vehetném 13.500 Ft-ért? Vagy orvos / kórház válogatja?
58. CsillagTM (válaszként erre: 57. - Zsanetta)
2013. márc. 18. 10:06
megmentette a bal petefészkemet. mikor már 7-8 centis volt a cisztám (az uh-n, a valóságban 11-12), akkor megállította a növekedést és elmulasztotta a fájdalmat, amíg a műtétre nem került a sor (3-4 hónap).
2013. márc. 17. 15:22
Miben segitett neked?
56. CsillagTM (válaszként erre: 55. - Zsanetta)
2013. márc. 17. 15:11
sajnálom a tapasztalataidat. nekem rengeteget segített. egy-egy :)
2013. márc. 17. 13:00

Sziasztok


Szerintem a gyógyszer egy nêpbutìtás,csak arra jò ,hogy ne menstruâljon töle az ember,bár ezt is cáfolnâm.

Sajnos az endo egy autoimmun betegsèg ,amire szerintem egyenlöre nincsen gyôgymòd.

10 hónapos szedès utân,a CA-125 vizsgâlatom rosszabb lett mint kezdetkor.

Akkor hogy is van ez?

54. rija78 (válaszként erre: 53. - Mezag)
2013. márc. 7. 17:20
Szia, irtam neked privibe!
53. mezag (válaszként erre: 52. - Rija78)
2013. febr. 23. 22:50

Én is ettől tartok,hogy így megint esélyt adok az endonak!Nem mondta hogy mitől van ez,de az orvos annyira nem problémázott ezen!Az utolsó két napban én is tapasztaltam hogy fáj mikor pisilek!

Igen jelenleg két gyógyszert szedek.De hatásos ez a vérzés csillapító,mert azóta szünnek a pecsételések.Legalább ez használ....

Kiváncsi vagyok Neked mit fognak mondani!Feltétlen írd meg!!!!

52. rija78 (válaszként erre: 51. - Mezag)
2013. febr. 23. 16:18
Szia, nem sok változás történt én rendszeresen pecsételek ez mellett sokat görcsölök és a pisilésel is vannak gondjaim, ugyhogy már nagyon várom. a március elejét akkor hátha okosabb leszek és remélem nem alakult ki ujabb endo,!:-) Nem mondta a dokid hogy mitől vérzel,? elvileg nem erre van a vissane,? Most akkor két gyogyszert kell szedjél?
51. mezag (válaszként erre: 50. - Rija78)
2013. febr. 21. 20:14

Szia!Ma voltam vissza az orvosnál!Mondtam neki a görcsölést és a vérezgetést!Mondta hogy akkor csinál egy uh-t!Hát a méhnyálkahártya valóban meg van vastagodva,de a petefészkeknek semmi baja,terhes sem vagyok,így elvileg nincs nagy baj!Kaptam vérzés csillapítót(Exacyl),ettől elvileg elmúlik!

Nálad van valami változás?

50. rija78 (válaszként erre: 48. - Mezag)
2013. febr. 20. 21:31
Köszönöm szépen, persze hogy érdekel én is nemsokára megyek a dokimhoz. :-)
49. e_dina
2013. febr. 19. 08:10

Sziasztok!

nekem tegnap irtak fel a visannet,a doki azt mondja h tuti endometriozis,pecsrol meg a szoveteredmenyben az jott h nincs endometriozis.mar masodik alkalommal mutottek,tavaly is ez jott vissza a szoveteredmenybe.

elegge tanacstalan vagyok mert erolteti a doki h kezdjem el szedni,de semmit nem tudok a gyogyszerrol.

olvastam a hozzaszolasokat,sokan fejfajasra panaszkodtok,senki nem hizott meg v szorosodott ki???megis csak hormon. :/

48. mezag (válaszként erre: 47. - Rija78)
2013. febr. 17. 21:42

Szia!

Én november végétől szedem és az első időben nem is nagyon volt mellékhatása csak a fejfájás.De ez 1-2 hét után megszünt!Most viszont lassan 1 hónapja minden nap pecsételek,barnázok olykor elég rendesen alvadt vér szerű jön!És mellette görcsölök is szépen!Nagyon aggaszt,de szerencsére csütörtökön megyek vissza az orvosomhoz és akkor remélem én is okosabb leszek!Majd megirom ha érdekel Nekem mit mondtak!

47. rija78
2013. febr. 12. 18:44
Sziasztok! Nekem tavaly novemberben volt egy műtétem ami után kiderült hogy endos vagyok ,azota szednem kell a visannet és igazábol semmit sem tudok még mindig erröl az egészről csak azt hogy nem lettek jobbak a napjaim mint azt mondták és én is vártam ,minden rosszabb sokszor kiugranék a bőrömböl ,vérezgetek, görcsölök, nem tudok aludni!, de látom másoknak is okoz ez a betegség elég problémát. Bármilyen hozzászolásnak nagyon örülnék amivel kicsit lehetne könyiteni ezen a sok mellékhatáson. Köszönöm! :-)
46. fodraszcsaj (válaszként erre: 45. - Mezag)
2013. febr. 5. 14:49

Szia!

Nekem azóta se barnás semilyen..csak a fejfájás de egyre többet....és néha a görcs.

45. mezag (válaszként erre: 44. - Fodraszcsaj)
2013. febr. 5. 10:26

Szia!

Az elején nekem is sokat fájt a fejem,még itt is írtam!De szerencsére nálam elmúlt.

A görcsölés nálam is megvan,pont úgy fáj mintha meg akarna jönni!Ami aggaszt engem hogy múlthéten 2-3 napig elég intenziven barnáztam!!! Pedig nekem sincs már meg szeptember óta!Ilyen nálad is volt?

2013. jan. 30. 16:42
Szia csajok! Boldog új évet nektek és sok kitartást továbbra is! Kérdeznék ezt azt szedem a gyógyszert május óta tehát /9 hónapja/ és egyre többet fáj a fejem, ráadásul sokszor érzem úgy, hogy "meg akar jönni" de gyakorlatilag szeptember óta nem menstruálok.Ráadásul néha görcsölök is úgy mint régen nem "sokáig" csak percekig. Volt valakinek ilyen tapasztalata a bogyó mellett? Köszi a válaszokat előre is!
43. Brumi5
2013. jan. 18. 15:17

2011. szeptemberében volt az első rosszullétem, ami borzasztó görcsökkel, erős vérzéssel, légszomjjal társult. Mivel 1 éve már a babaprojectben voltunk (eddig sikertelenül), ezért az orvosom, méhen kívüli terhesség gyanújával küldött a váci kórházba. Este elmentünk a sürgősségire. Vizsgálatok, vérvétel, a diagnózis: gyulladással egybekötött menstruáció. Gondoltam biztosan van ilyen és 2 fájdalomcsillapító injekcióval haza is küldtek. 3 nap fekvés, a hasfalam iszonyatosan fájt, nekem ez nem tűnt elfogathatónak. Ezért egy normál rendelésen felkerestem azt a nőgyógyászt, aki akkor este velem foglalkozott. 2 hét telt el, így még volt két hetem a következő mensi-ig. Emlékezett rám, de annak ellenére, hogy babát szerettünk volna, minden vizsgálat nélkül felírt 3 havi Diane 35 tablettát. Ezt sem értettem igazán. Hiszen ő az orvos. Természetesen nem szedtem be egyet sem.

Elérkezett a következő mensim, épp munkába indultam, amikor is már a cipőmet sem bírtam felhúzni. Ismét elviselhetetlen görcs, a levegőt kapkodva vettem, irány a háziorvos. Ismét fájdalomcsillapító injekciót kaptam, és javasolta, hogy ki kellene ezt vizsgálni. Ajánlott egy szakértőt Bp.-en. November volt, ekkor kerestem meg a doktor urat. Elmondtam az előzményeket és megvizsgált. Ekkor szembesültem a szörnyű hírrel, feltehetően endometriózis cisztát lát a bal petefészkemen, ami 7 cm-es. SOKK! Ekkor végigfutott az agyamon, hogy erre a problémára nekem Vácott fogamzásgátlót írtak fel. El voltam keseredve, ugyanakkor örültem, hogy végre fény derült arra, hogy mi okozta a problémáimat. A doktor közölte, hogy mielőbbi műtét, előtte ugye megelőző vizsgálatok. Innentől kezdve sodródtam az árral. Nem is gondoltam más megoldásra. 2012.01.12-én sor került a műtétre. Az orvosom nagy hozzáértése révén szerencsére laparoszkópos műtéttel el tudta távolítani a „csokicisztát” és sajnos ép állomány hiányában a bal petefészkemet is. Vegyes érzelmek keringtek bennem, de akkor a szerető családomnak hála nagyon gyorsan regenerálódtam. 2 hét után visszamentem dolgozni. Az endometriózis is bebizonyosodott a szövettanból és ekkor jött az utókezelés. Az orvosom szükségesnek tartotta a 6 hónapos VISANNE kezelést. Elég új gyógyszer, de nem kell tőle tartani. Szerencsére támogatással jutottam a gyógyszerhez. Alapvetően gyógyszer ellenes vagyok, de ebben az esetben nem láttam más megoldást. Teltek a hónapok, és igazából csak azt vettem észre, hogy nem menstruálok. Bár egy petefészkem maradt és már azon is találtak endo-s kezdeményt, én igyekeztem pozitívan hozzáállni a gyógyuláshoz. Nálam a Vissanenak, mellékhatásai nem jelentkeztek, a hangulatingadozások már előtte is megvoltak. 2012. augusztusában ért véget a kezelés. Kicsit tartottam az első menstruációtól, de ekkorra már sokat olvastam a javasolt diétákról és így életmódot is változtattam, csináltam egy méregtelenítést és megerősítettem az immunrendszeremet. Normál időben, szinte percre pontosan 28. napon először jött meg fél év után. Enyhe fájdalom, görcsmentes, átlagos vérzéssel, 5 nap. Ez volt szeptember hónap. Mivel már 2010-től próbálkoztunk a babával, így az orvosom is javasolta, hogy ha lehet, mielőbb próbálkozzunk újra. Mi meg is tettünk mindent ennek érdekében. Aztán eljött az október és reménykedve izgultam, hogy mi lesz. Októberben már nem jött meg, és pozitív lett a teszt. Most 2013. január 18.-a van, és boldogan elmondhatom, hogy 16 hetes kismama vagyok. Velünk is megtörtént a csoda. Higgyetek benne! Jó egészséget és kitartást kívánok mindenkinek!

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook