Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor van szívhangja a babának? Kinek hányadik héttől volt? fórum

Mikor van szívhangja a babának? Kinek hányadik héttől volt? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. febr. 22. 19:24

Biztosan helyrejössz! Amit túlélünk, attól megerősödünk, állítólag.

Próbálkozni úgy próbálkozunk, hogy nem védekezünk, aztán majd lesz valami. :) Ez a lakásprojekt nagyon izgalmas most, igazából erre koncentrálunk még egy ideig, de ez jó is, mert így nincs görcsölés a babaprojekt fronton.

Hozzá kell tegyem: még ősszel elgyengültem és vettünk egy törpenyuszit, már fél éves és nagyon cuki! Úgyhogy kicsit pótolja most a harmadik családtag hiányát, átmenetileg.

Köszönöm a jókívánságaidat, nagyon szurkolok Neked, hogy mielőbb helyrejöjj!

38. Narancsika (válaszként erre: 37. - Kéknefelejcs79)
2011. febr. 22. 19:14

Aranyos vagy,köszi!A múlt hét nem tagadom nagyon nehéz volt lelkileg,azt hittem begolyózok.De úgy érzem,helyrejövök,Mert kell,muszály!

Veled miujság?Próbálkoztok már?Mit mond a dokid?

A lakásproject nagyon jo,nagyon de nagyon jó!Sok sikert és egészséget hozzá!

Üdv:Dia

2011. febr. 22. 19:00

Kedves Narancsika!

Nagyon sajnálom hogy ez történt, és csak közhelyeket tudok mondani: biztosan oka volt.. Nehéz hónapok után vagy, testileg meg sajnos mindig benne van a pakliban, hogy a szervezet szelektál (elnézést a csúnya szóért).

Erős csajszi vagy én úgy látom, biztosan túl leszel ezen is és megerősödve megint babát várhatsz, ha eljön az ideje! Kitartás, addig is koncentálj valami másra (mi például lakásprojektbe fogtunk :), amiben örömödet leled és fellelkesít! Szeretettel: kéknefelejcs

36. jenny79 (válaszként erre: 34. - Narancsika)
2011. febr. 9. 22:51
Nagyon sajnálom!!!
35. kkrisztina76 (válaszként erre: 34. - Narancsika)
2011. febr. 9. 21:30
Sok sikert kívánok nektek.
34. Narancsika (válaszként erre: 32. - Kkrisztina76)
2011. febr. 9. 17:48
óóóó...sajnálom én is.de mindenen tul kell lenni.én most ugy érzem egy darabig jól vagyunk baba nélkül.az elvesztett kislányomon még nem voltam tul és gyorsan teherbe estem.nem csoda,h nem maradt velünk,mert szétidegeskedtem magam.majd akkor jön a következö,ha teljesen lenyugodtam.
33. gabika79 (válaszként erre: 31. - Narancsika)
2011. febr. 9. 15:58
:( Ilyenkor nem lehet okosakat mondani, fel a fejjel, legközelebb minden rendben lesz!
32. kkrisztina76 (válaszként erre: 31. - Narancsika)
2011. febr. 9. 13:36
Nagyon sajnálom. Sok erőt és kitartást kívánok neked. 5 hetes terhesen én is vesztettem el babát, és az első kisfiam 6 és fél hónapos terhes voltam mikor a nyakára tekerte a köldökzsinort. Őt meg kellett már szülnöm. Tudom milyen nehéz dolgok ezek.
2011. febr. 9. 12:16

Sziasztok.Hát elhalt a magzat.Ilyen az élet.Tavaly a koraszülött kislányomat vesztettem el,ez a dolog ahoz képest nem olyan megrázo.Csak a 2 együtt.Meg hogy nem ennek kellett volna történnie.Majd pár honap mulva ismét terhes leszek és ott már nem lesz semmi baj.Se az utána következönél.

:/

30. Narancsika (válaszként erre: 24. - Homern)
2011. febr. 6. 09:55
Műteni???És utána volt szívhang?te jó ég!Megusztátok.Azota mi van veletek?
2011. febr. 6. 09:53
köszi!A dokim pesten van,a nöi 1esen én meg 80km.re lakom.ugyhogy itthon is elmegyek(holnap) egy dokihoz,mert érthetöen nem birok várni szerdáig.már lélekben felkészültem a legrosszebbra is,de nagyon rossz örlödni...majd irok.
28. kkrisztina76 (válaszként erre: 27. - Narancsika)
2011. febr. 6. 09:38
Szerdán azért majd jelentkezz, hogy mi van veletek.
27. Narancsika (válaszként erre: 26. - Kkrisztina76)
2011. febr. 6. 09:37
nem semmi,uram atyám!nagyon nagy szerencsétek volt!jó hallani ilyen pozitiv kimenetelű dolgokat is!
2011. febr. 3. 21:20
Én 6 hetes terhes elmúltam mikor elütött egy teherautó, a sofőr hibázott én kerékpárral voltam. Épen tanácsadásra mentem. A jobb lábam a kerékpár alá szorult és a kerékpáron keresztül ment az autó. Össze zúzodott a lábam és az UH csak a petezsákot mutatta még napokkal később is. Így az orvos elrendelt egy vérképből kimutatható terhességi tesztet azzal is ellenőrizve, hogy él e még a baba. A kislányom most nyáron lesz 9 éves.
25. kkrisztina76 (válaszként erre: 23. - Narancsika)
2011. febr. 3. 21:16
Erre nem tudok mit mondani. Sokáig csak a petezsák látszik ás nem lehet megmondani mi van a babával.
24. homern (válaszként erre: 23. - Narancsika)
2011. febr. 3. 20:52

Megnéztem a papíromat:)

Nekem ápr.13 án volt meg utóljára,és jun 8-án találtak először szívhangot(előtte 4 nappal még tuti nem volt,mert műteni akartak elhalt terhességgel ,mert ahhoz képest mikor fogant icipici volt a petezsák)

23. Narancsika (válaszként erre: 22. - Kkrisztina76)
2011. febr. 3. 16:27
Szia!Ez nem semmi volt!Köszönjük.De én most kicsit lecsapok rád,hadd kérdezzek.dec 7-én jött meg utoljárra,most 8+0 vagyok.Az embrio 6+1 méretű és azt irták a papiromra,h életjelenség biztosan MÉG nem látható.De csóválta a fejét az összes ultrahangos.Most ez elhalt terhesség?Az embrio 4mm.Szerinted mi lesz?Jövöhét szerdán kell mennem,de addig még simán lehet életjel,nem?
2011. febr. 3. 16:10

Cardiotocográfia (CTG), non-stress teszt (NST)


Az ultrahang technika segítségével az embrió szívműködése már a terhesség korai szakaszában azonosítható. Az embrió szívfrekvenciája az első három hónapban jellegzetesen változik: a 8. hét előtt percenként 100, utána akár 160-ra emelkedik, majd a 12. héttől állandósul az alapfrekvencia 120 körüli értéken. A magzati életképesség alsó határa a 24. hét. A magzatmozgás számolásnak és a magzati szívműködés ellenőrzésének ettől kezdve egyre nő a jelentősége. A fejlett országokban a 36. héttől kezdve hetenként végeznek tartós szívhang ellenőrzést. A magzati szívfrekvencia (cardio) és a méhizom (toco) működés együttes regisztrálása a cardiotocográfia, rövidítve CTG. A vizsgálatot az anya nyugalmi állapotában végezzük, innen származik a másik elnevezés, a non-stress teszt, az NST, ami szó szerint nyugalmi szívhanghallgatást jelent.


A terhesség utolsó hónapjában az egészséges, jól táplált, és a lepény által jól oxigenizált magzat szívműködése jellegzetes. Az alapfrekvencia élettani esetben 120 és 160, angolszász iskolák szerint 110 és 150 közötti percenként. A magzat szívműködése nem állandó gyorsaságú, szabályos esetben a frekvencia percenként többször váltakozik, ezt rövid távú variabilitásnak, vagy oszcillációnak nevezik, amplitúdója több mint 10. Lényeges, hogy az ébren levő magzat mozgását követően a szívfrekvencia gyorsul, ezek az akcelerációk, vagy a hosszú távú variabilitás, amelyeket a gyakorlatban reaktivitásnak neveznek. A szívműködés észlelését általában 20-40 percig célszerű végezni, hogy az alvó magzat felébredhessen és a mozgásait követő reaktivitás 20 perc során, legalább 5 alkalommal látható legyen.

21. bettike2007 (válaszként erre: 19. - Narancsika)
2011. febr. 3. 16:08
4hetesen voltam dokinál akkor még nem volt szívhang 12hetesen már igen.
2011. febr. 3. 16:01
A baba szíve a 16-22 naptól ver. De szívhangot hallgatni csak jóval később szoktak. Ez általában csak a 12. hét. Ne aggódjatok.
19. Narancsika (válaszként erre: 18. - Bettike2007)
2011. febr. 3. 15:55

4hetes?Hogy érted?12 hetesen?Az nem lehet...

Most komolyan,légyszi mondjátok már meg!A mensitöl számitott 8 hét 6 hetes embriot mutat.Akkor melyik számolásnál van 7.hét végén a szívhang?Már fáj a fejem a sok agyalástól.

18. bettike2007 (válaszként erre: 16. - Narancsika)
2011. febr. 2. 21:22
Hát amikor nem jött meg és + volt a teszt voltam de még csak egy pötty volt ott,így a doki azt mondta menjek 12ik héten(akkor voltam 4hetes)
17. gabika79 (válaszként erre: 1. - Narancsika)
2011. febr. 2. 17:35
Én 8.héten voltam először uh-on, ott már volt. Barátnőék 12 hetes ultrahangon tudták meg, hogy nincs szívhang tavaly... de azóta újra terhes, áprilisban fog szülni:) Biztos minden rendben van nálad, ilyen korán én nem is engedném, hogy uh-ra menjenek a kismamák, mert csak az izgalom van...
16. Narancsika (válaszként erre: 15. - Bettike2007)
2011. febr. 2. 17:26
akkor te csak a 12.héten voltál?
2011. febr. 2. 15:28
7ik héttől van szívműködés,ezt tanultam,de én csak 12hetesen voltam akkor már javában dobogott a szíve:)
2011. febr. 2. 12:11
nálunk 6 hetesen dobbant meg a kislányom szíves
2011. febr. 2. 11:29
Nekem sem volt 6 hetesen szívhang, 8 hetesen már igen.
12. homern
2011. febr. 2. 11:22
7-8 hét között lett szívhang.2 is,de az egyik baba 1 hétre rá felszívódott.
2011. febr. 2. 11:14

Nekem az előző kapcsolatomból van egy 8 éves lányom. Jelenlegi párommal 2 babát vesztettünk el 2008-ban. Igaz, én nem hordtam Őket 7 hónapig, mint Te, de nagyon összetörtem lelkileg. Most 8 hónapos lesz a pici fiúnk, akit imádunk, de neki lett volna egy ikertesója, aki a terhesség 10. hetében nem kívánt tovább velünk lenni. De itt van Öcsike, és nagyon jó érzés!

Gratulálok Nektek, hogy ilyen erősek vagytok, és kívánok nagyon boldog babavárást!!! Miden rendben lesz!

10. Narancsika (válaszként erre: 8. - Kisfiamlesz)
2011. febr. 2. 10:51
tudod milyen érzés?mi történt?sajnálom én is:(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook