Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Befektetésem hozama megillet fórum

Befektetésem hozama megillet (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Befektetésem hozama megillet

14. kneseva (válaszként erre: 13. - Trixi50)
2011. febr. 8. 16:45
Megértem, amit írsz. Biztatás ként: a legkétségbeesett helyzetbe jön a megoldás. Keresni kell. A rendszerválltás hajnalán megszünt a munkahelyem ( egy az egy millióból )ahol főosztályvezetői besorolásban dolgoztam, nagy vállatnál.A férjem már nyugdíjas volt. Egyszeriben szegények lettünk.Mit csináljak? Munkanéélkülire nem mentem, az akkor nekem még megalázó volt. ( ma már más )Majdnem annyi idős voltam, mint Te most.Addig kerestem, míg adódottt egy lehetőség, ha tanulok egy évet, vizsgát tehetek az --akkor új-- számviteli törvényből, s majd meglátjuk. Napi 8 órát tanultam az iskolában, este 7 órától pénzintézetet takarítottam, hétvégén az iskolai feldatokat oldottuk meg csoporrtosan. ( nagyon komoly oltatás volt, főkönyvelőknek, gad.igazgatókna )Néha azt hittem, nem bírom, sírtam, lábamon alig álltam. És jött a megoldás: A suliban odajött hozzán az egyik cég igazgatója, s megkérdezte, hogy tényleg munkanélkül9 agyok-e? Mire végeztem egy magán cág vezető könyvelője lettem. Nagyon rég foglalkoztam korábban ezzel, rokon szakmában voltam.Sok mindrnt előlről kellett kezdenem. Megérte. Innen indulva alapítottam a vállalkozásomat. Fel a fejjel ! Még nem veszett el semmi ! Nagyon nehéz, de lehet.
2011. febr. 8. 10:16

A fizetés az ember munkájának fokmérője.Sajnos nem kapunk annyit amit szeretnénk ill. megérdemelnénk de ez nem rajtunk múlik.Dolgoztam nagyon kevés pénzért becsületesen és kaptam úgy,hogy jól jött és különösen nem kellett érte dolgoznom.Különböző megbizatások elismeréseként.Ha több volt, takarékoskodtam ha kevesebb, kerestem azokat a megoldásokat,hogy tudnám a kiadásokat csökkenteni, mi az amiről letudok mondani, esetleg későbbi időpontban lehet róla szó.Természetesen ez nagyon nehéz,főleg amikor az ember megszokik egy életszínvonalat aztán munkanélküli lesz és nincs mit beosztani.

Sajnos lelkileg is megvisel és jönnek a szervi bajok.Az orvos látja ,hogy sajnos addig amíg megoldást nem talál magának az ember a problémájára addig a gyógyszerek csak részben segíthetnek.Ki így ki úgy próbál megoldást keresni elhelyezkedni, de az újtól való félelem a környezet a munkatársak nagyban meghatározzák sikerül-e a megszerzett tudást érvényesíteni, vagy az ember csak a folyamatos alkalmazkodástól kiborul.Hát nem könnyű az élet persze ezt senki nem állítja!

2011. febr. 6. 10:30
Való igaz, nagyobb érdeklődésre számítottam. Vagy még mindig igaz a régi mondás:" Az orovs a halál vámszedője "? Ennyire tabu téma lenne a hálapénz? Magam nem vagyo híve , sőt gyakorlója sem a " hálapénz"nek.Meggyőződésem, hogy egy orvos attól nem lesz okosabb, pontosabb, odafigyelőbb, hogy pénzt adok Neki. Tapasztalatom: 7 éve operált egy jó nevű tanár méhnyak rákkal.Hazudnék, ha azt mondanám nem féltem. Igen, féltem, sőt a következények is a fejembe jártak.Hétfőn bementem, kedd reggel én votam az első betege. Szerdán a VIZITEN megkérdezte, hogy vagyok. Csütörtök, nem látom.. Röviden május l, vagy valami más ünnep lévén, 4 napos vikkendre ment, amiről egy szót se szólt nekem.Pénteken úgy engedtek haza , hogy hétfőn majd jöjjek be, hogy a tanár úr láthasson.( a műtét Pesten volt , én vidéken lakom , 2 nap szabi a gyerekemnek , ő vitt-hozott )Hétfőn mikor találkoztunk, megköszöntem a műtétet, s elmondtam milyen rosszul esett, hogy rám se nézett,és a világon senki észre se vette, hogy ott vagyok.Rövid magyarázkodás a részéről, s én úgy gondoltam, a 40 000.- Ft jobb helyen van az én bukszámban. Egy szót nem szólt, pedig hozzá jártam felülvizsgálatra is. Szerintem így van rendjén.
11. syria (válaszként erre: 10. - Syria)
2011. febr. 3. 16:05

Sajnos.

De ez csak az én véleményem. Vagy másé is?

10. syria (válaszként erre: 2. - Dolores007)
2011. febr. 2. 17:44

Ha valaki, akkor én ugrok a helyesírási hibákra. Ebben a cikkben nem fedeztem fel egyet sem. (Ha mégis van benne, jó lenne, ha sok más írásban annyi akadna, mint ebben.)


A cikkíró olyan kérdéseket feszeget, amikre ebben az országban nagyon sokáig nem lesz elfogadható válasz. :(

9. kneseva (válaszként erre: 4. - 6c4fb2f974)
2011. febr. 2. 14:29
Nem biztos, hogy jó az összehasonlítás. A friss diplomás orvos-akinek még nagyon sokat kell tanulnia, hogy életet tudjon menteni--az állami ellátási rendszerbe helyezkedett el, egy olyan hierarhiában, ahol évekig a létra legalsó fokán fog állni. Az esztergályos, aki esetleg 40 éves és mindent ud a szakmájában, a versenyszférában dolgozik, méghozzá, feketén szerzi a jövedelme jó részét. Mi a tanulság: ha az esztergályos is fizetne SzJA-t, a vállalkozó járulékot és adót, az ő fizetése se lenne ennyi, s jobban járna esetleg az orvos, meg mások, mert több pénz lenne a gazdaságba. Azt kéne megnézni mennyit keres a kezdő orvos, tanár, közgazdász, azonos gazdasági környezetben. Ez inkább hasonlítható. Ezzel együtt fenntartom, hogy mindenki ott vállal munkát, ahol tud és akar, de ha ezt idegen országban teszi, fizesse vissza a tanítassás , igen tekintélyes összegét.Erre nagyon sokan nem áldozunk pénzt.
2011. febr. 2. 13:38

Én sem nézem le a szakmunkásokat, de nézzük már meg, hogy szakorvosnak hány évig kell tanulni...


Az orvosi egyetem 6 éves. (plusz a csúszás:D)

Ez után van a szakképzés. A szakképzés első 26 hónapja a rezidensképzés (törzsképzés).

A szakképzés szakonként változó hosszúságú, a legtöbb 60 hónapos (ebben már benne van a 26 hónap rezidenskedés).

Itt egy részletes lista:

www.sote.hu/download/inst145/7_jogszab66_1999.doc

7. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 6. - Gabriellusz)
2011. febr. 2. 13:21
senki sem nézi le az esztergályosokat, sem a szakmunkásokat. csak példaként említettem a nem éppen korrekt jövedelemelosztásra vonatkozóan.
2011. febr. 2. 13:16
Az orvosokkal kapcsolatban egyertértek, meg kell fizetni a munkájukat, de akkor joggal elvárható, hogy ők is a maximumot nyújtsák. Viszont nem szabad lenézni egy esztergályos munkáját sem. Főként mivel már senki sem akar ilyen munkát végezni. Az országban felszaporodott gagyi főiskoláknak köszönhetően már a kettes átlaggal rendelkező nebuló is továbbtanulnat és diplomát szerezhet, aztán pedig rázza a nyálát, hogy nem azért tanult ennyit hogy szakmunkásként helyzkedjen el.
2011. febr. 2. 12:53

Akinek volt már beteg a családjában, főleg súlyos betegség, az tudja, hogy a világon mindennél fontosabb az egészség!

Én sem örülök, hogy magán dokihoz kell járnom, szerencsére nem sűrűn, de múltkor láttam a tv-ben hogy tanári életpályát dolgoznak ki, sokkal magasabb fizetések lesznek mint eddig. Én ezt rendben is találom, de véleményem szerint az orvosokkal kéne kezdeni, ilyen életpályát nekik miért nem tudnak csinálni? Én tőlük nem sajnálom egyáltalán ha többszörös fizetést kapnak. A legnagyobb gond a fiatal orvosok kitaníttatása sok sok pénzért, és ők elhagyják az országot, mert nincs megélhetési lehetőségük itt.

4. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 1. - Kneseva)
2011. febr. 2. 12:35
végigolvastam a cikket.A következő jutott eszembe: vállalkozó ismerősömnél dolgozó esztergályos, (aki max. egy vasdarabot tud elrontani)minimálbérre van jelentve de zsebbe kap nettó 160 körül. friss diplomás orvos barátom (akinek a munkájától életek függnek) nettó 90 körül visz haza.azért ennél jobban meg kellene becsülni az orvosokat, ha pedig ennyit ér Nekünk a munkájuk, akkor joguk van ott dolgozni, ahol minden értelemben elismerik Őket.
3. kneseva (válaszként erre: 2. - Dolores007)
2011. febr. 2. 12:01

Szia.

A helyesírásról. Magam is nagyon fontosnak tartom, hogy az interneten is figyeljünk erre. Tapasztalatom, bizony ez sokszor nem így van.Ahol erre lehetőség van, mindig használom az ellenőrzéső programot. Itt nem találtam ilyet, ezért, így utólag, áttettem, amit írtam egy másik, ellenőrizhető programra. A következőt hozta ki: bankszámla, egyenlegközlő, kvantumelmélet,tőkevédett,orvosellnes,csúszópénz, igazságérzet, vérnyomás szavakat kéne külön írni. Mivel ez a rendszer idegen nyelv fordítása, ezért nem feltétlen jó. Megnéztem ezeket a szavakat még a Wikipédiában, az Értelmező Kéziszótárban és a banki póstámban. Szerintük, helyesen írtam. És most azt kiérném, légyszíves megírni, hol követtem el hibá-- ami nem kizárt-- és mi magunk gyakran átsiklunk felette.

Ennyit a lényeges külsőségről, a tartalomra vonatkozóan nem teszek észrevételt, hisz alapelvem, hogy tiszteletben tartom mindenki véleményét.

2011. febr. 2. 10:16

Szia,

Ha már cikket írsz, a helyesírásra egy kicsit oda kéne figyelni.

Az utolsó párbeszédet értem, a többi rész másodszor átolvasva is zavaros nekem. De lehet, hogy én vagyok kialvatlan... :)

2011. febr. 1. 21:08
Mindennapi életünk része, hogy takarékoskodnunk. Tesszük ezt egészen különböző képen, és más-más céllal. Kisebb céljainkat „malac perselyben” gyűjtött apró forintjainkkal valósítunk meg. Vannak nagy elhatározásaink, aminek érdekében már komolyabb mértékben teszünk forintot forint mellé, okoskodunk, hogy lehet a kicsiből valamivel többet kihozni, jobb kamatozású befektetéseket csinálni. Alig várjuk, hogy egybegyűljön a pénz, s máris megvalósítjuk álmainkat.

Ugrás a teljes írásra: Befektetésem hozama megillet

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook