Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gas.hu (Emfesz kft)-hez tartoztunk, felfüggesztették őket. Most hová kell diktálni a mérőóra állást? A mol.hu-n nincs róla infó fórum

Gas.hu (Emfesz kft)-hez tartoztunk, felfüggesztették őket. Most hová kell diktálni a mérőóra állást? A mol.hu-n nincs róla infó (tudásbázis kérdés)

1 2 3
89. medike01 (válaszként erre: 88. - Kattyus)
2011. ápr. 14. 12:06

Szia!


Neten vagy telefonon próbálod?


Én 11-én diktáltam a neten. Regisztrálni kell (a számlán van két adata,ami kell hozzá).

Küldtek róla visszaigazolást is, hogy elfogadták. Nekem ez a módszer a legbiztonságosabb.

Ja, a regisztrációnál azokat az adatokat kell megadni, amikkel kiküldték a szerződést. (pl. 1900-as születési dátum :-)) Én ezért az "anyja neve" opciót választottam, bár nálam még azt is elrontották :-)

2011. ápr. 13. 20:26
Ki tudott már diktálni a Főgáznál? A végső menedékesekre gondolok. Nekem sehogy sem sikerül.
87. medike01 (válaszként erre: 86. - Kattyus)
2011. ápr. 8. 13:04

na, ez biztató

csak az a baj, hog ynekem csoportos beszedésem volt, úgyhogy nekem utalniuk kellene

de mivel még a számlát sem küldték ki, nem tudom mennyit és mikor kellene tőlük várnom :-)

de remélem, a türelem visszatérítést terem :-)

86. kattyus (válaszként erre: 85. - Medike01)
2011. ápr. 7. 19:47
A kolleganőmnek tegnap jött meg a túlfizetéses pénze. Visszafizettek neki 28000 forintot. Egy fillérig mindet ami járt:)
85. medike01 (válaszként erre: 80. - Metabó)
2011. ápr. 7. 12:30

én az emfesztől még semmilyen számlát nem kaptam :-(


bár gondolom azért nem, mert túlfizetésem lenne, és visszafizetni meg nem nagyon van kedvük :-(

84. medike01 (válaszként erre: 81. - Motibi)
2011. ápr. 7. 12:29

Nekem is válaszoltam épp a 30. napon :-)

53.000 helyett már csak 43.000 :-)mondjuk ez kétszer, mert még készítettek egy részszámlát.

De közölték, hogy 04.03-és 04.13 között diktáljam be az óraállást és az utolsó számlát eszerint fogják kiállítani :-)


csak akkor olvassák le ők személyesen, ha nagyon nagy az eltérés a becsült és a diktált adat között

83. Gy.Ibi
2011. ápr. 6. 23:12

13-án leolvassák?Másik szolgáltatót választotok?

A régim vett vissza,küldtek egy szerződést,hogy írjam alá.Majd októberben olvassák.

2011. ápr. 6. 20:29
Mindjárt itt van 13.-a. Kitartás:) Mi visszakapunk. Legalábbis remélem:)
81. Motibi
2011. márc. 31. 18:02
A FŐGÁZ válaszolta végre a levelemre, kérésemnek megfelelően az eddig kiküldött 2 x 30.000,- Ft-os számla helyett kaptam két 12 ezres számlát udvarias levél kíséretében.
2011. márc. 29. 18:51

Senkinek semmi fejlemény az emfesztől?

Én megírtam a panaszom,vissza is írtak,hogy ők nem hibáztak ezért be kell fizetni az összeget!Nem hibáztak,de a havi alapdíjat miért akarják 2×beszedni,meg részünkről az sem érthető,ha egy hónapban 40 m3 fogyaszt az ember akkor4 hónapra hogyan jön ki 310m3!Ez a fura,és megmagyarázzák!Röhej!

79. mkjudit (válaszként erre: 76. - Motibi)
2011. márc. 27. 11:41
Én ugyanezt teszem. Nem fizettem be az előzőt és a mostanit sem fogom,megvárom az április 13-i leolvasást,majd akkor kifizetem a tényleges fogyasztást. Olyan számlát küldtek,hogy szörnyű...
78. pista55 (válaszként erre: 77. - Motibi)
2011. márc. 26. 21:26
Igazad van. Még a telefonköltséget sem téríti senki, pedig szép összeget el lehet telefonálgatni. Legalább az is ingyenes lenne ilyen esetekben. Lehetne zöld szám is.
77. Motibi (válaszként erre: 75. - Gy.Ibi)
2011. márc. 26. 01:29

Hát én nem utazom 100 km-t a hülyeségük miatt.

Nem téríti meg azt nekem senki.

76. Motibi (válaszként erre: 74. - Pista55)
2011. márc. 26. 01:28

Nem hiányolták még, de küldték a következő havi magas számlát.:)

Megvárom az áprilisi leolvasást és majd akkor fizetek egyben, amennyit fogyasztottam!

De nem fizetek be nekik többet, mert ki tudja mikor és hogyan kapom vissza.

75. Gy.Ibi
2011. márc. 25. 19:21
A szomszédom elment az ügyfélszolgálatra/Szentes/,nagy nehezen írtak neki olyan szerződést,amiben havonta egyformán fizethet.
74. pista55 (válaszként erre: 73. - Motibi)
2011. márc. 24. 19:26
Erre majd lehet, hogy reagálnak.:)))
73. Motibi
2011. márc. 24. 17:24

Sziasztok!

Senkinek sincs fejlemény?

Nekem nem is válaszoltak a reklamációmra (be sem fizettem a magas átalányt)

72. medike01 (válaszként erre: 71. - Eperke78)
2011. márc. 8. 12:16

Nekem a tigáz megcsinálta azt is, hogy késedelmes fizetás miatt nem engedett átlépni az emfeszhez, mert adott hónap 15-én számlatartozásom volt......mindezt csoportos beszedési megbízás mellett.

bocsánatot persze nem kértek, mert bár ők levették 15-én, de csak 16-án könyvelték.

szóltam, hogy eddig mindig le tudták venni időben, csak most nem, mikor mennék máshová, de

most nyár van, ezért még oké, de ez a következő hónapban is előfordul, akkor megkérdezem a fogyasztóvédelmet, ki is itt a hibás....... Itt már sztornózták a számlát ezerrel :-)

71. eperke78 (válaszként erre: 70. - Medike01)
2011. márc. 8. 10:49

Köszi :) Holnap fel is adom a levelet. Telefont nem veszik fel, e-mail-re nem válaszolnak, menni fog a levél. Már csak azért is, mert így még azt is fogom tudni bizonyítani, hogy én szóltam, hogy ez hibás számla.

Egy röhely az egész. Eonnál voltunk szeptemberig, és ott is volt, hogy nem stimmelt valami, de vagy már másnapra ideért a bocsánatkérő levél, vagy felhívtak telefonon, hogy fogok kapni egy csekket, de dobjam a kukába, mert hiba miatt küldték, ha meg bementem hozzájuk, akkor is mindíg korrekt módon el tudtam intézni a dolgot.Van honlapjuk, ott is minden stimmel, én ezt egyszerűen nem bírom felfogni.

És akkor a híradóban még van pofája azt mondani, hogy ez azért van, mert késve fizettem be a számlákat, merthogy biztos csak két hete lett feladva. Hát azt hittem lefordulok a székről!! November óta nem könyveltek az egyenlegemre semmit, és a végén még az ügyfélre akarják ezt is rákenni.

70. medike01 (válaszként erre: 69. - Eperke78)
2011. márc. 8. 10:18

Azért küldd nekik vissza ajánlott tértivevényes levélben a számlákat és a befizetési bizonylatok másolatát, hogy jogosan nem fizeted be :-)

Mert lehet, hogy ők ennek nem fognak utánanézni, csak átdobják a végrehajtónak:-)

Nálunk így szokták az ügyfelek, ha valahol elfejtik a csajok bekönyvelni a befizetést és az ügyfél találkozik a behajtó cég levelével.

2011. márc. 8. 10:04

Én meg ezek után a kiküldött 36 ezres számlát egyszerűen tárgytalannak tekintem. :) A másikat befizetem, az jan 3-12-ig szól, de a novemberi, és a decemberi havidíjat mégegyszer nem fizetem ki. Nem tehetek arról, hogy ők nem könyvelték el, nálam vannak a számlák, és a bizonylat is megvan, hogy be lett fizetve. A többi nem az én gondom.

Csak tényleg az a dühítő, hogy nyílvánvalóan ők hibáztak, mégis engem fenyegettek meg végrehajtóval, és ügyvéddel.

2011. márc. 8. 09:37

Sziasztok!

Na, mostmár nagyon kíváncsian várom, mikor és milyen számlát kapok az Emfesztől.

A hozzászólásaitok és a reggeli hírek túl sok jóval nem kecsegtetnek.

Tegnap felhívtam a főgázt, hogy a reklamációmra történt-e már változtatás az adatokban, kijavították-e már a számlát. Elméletileg igen, de gyakorlatilag nem tudják, hogy mikor küldik majd ki. De fizessek előleget, hogy ne kelljen egyszerre sokat..... Jópofák, nincs is nálam eredeti számla, mert visszaküldtem. Mondtam, hogy nem vagyok hajlandó fizetni, mert nem is az én nevemre vették át a szerződést, ígyx nem is vagyok az ügyfelük. "Ja, tényleg, akkor mégis várjam meg a jó számlát"....jött a válasz....

A kifizetett emfesz számla és a fénykép a gázóráról nemigen hatotta meg őket, úgyhogy szerintem marad az 53 ezres számla :-(

A dologhoz az még hozzátartozik, hog ylassan már a telefonszámlám is eléri a gázszámla összegét:-)

Mert nem lehet ám őket felhívni úgy, hogy 5 perc várakozás után nem mondaná égy bájos női hang, hogy a megkezdett műveletet nem lehet folytatni :-)

(cseles voltam, mert a számlamásolat kérése gombot nyomtam meg, enm a számlaügyintézést, és ott fel is vették és nem hagytam magam lerázni :-) )


Az emfesznél meg még azt sem tudom megcsinálni, hogy nem fizetem be, mert mire ideér a papíralapú számlájuk, akkorára jellemzően le is emelik a bankszámláról az összeget:-( Szeretném már látni, hogy milyen óraállásig fognak számlázni, mert a Főgáz azt mondta, hogy a kezdő óraállást az emfesztől kapta. Így akkor nekik kellene visszafizetniük 75 m3-et. Ha-ha , ilyet még csak az émásznál láttam, a többi mind lenyúlta a túlfizetést :-)

2011. márc. 8. 09:09
Undorító, hogy mit meglehet tenni ma Magyarországon az emberekkel. A számla melléklete két oldalon megmagyarázza, hogy mit, miért számlaztak, és azt is hogy behajtják ám!! De a túlfizetésről MEGFELEDKEZTEK EGY ROHADT MONDATOT IS BELEÍRNI!!!!!!!!! Kétszer fordult elő, hogy néhány napot késett a befizetésem, keményen fel is számolták a késedelmi kamatot! NEKEM KIFIZETI MEG! Ez milyen törvény? EGYOLDALÚ!!!!!! Felhívni pedig nem lehet őket telefonon, már két napja próbálkozom, de csak a csengődallamot hallom.
66. eperke78 (válaszként erre: 65. - Motibi)
2011. márc. 8. 06:00
Most olvastam a hírt :D Adminisztrációs hiba, és Gallyas szerint csak hetven számlával van gond, szerintem meg ennél azért kicsit többen lepődtek meg. Fura dolog a matek, gas.hu-nak, EMFESZ-nek a jelek szerint nem megy.
65. Motibi (válaszként erre: 64. - Eperke78)
2011. márc. 7. 23:36

Most volt az RTL híradóban, volt akinek 160 ezret számlázott ki az EMFESZ, amit már korábban befizetett az ügyfél.

Elérni telefonon nem lehet őket, a vezetőjük nyilatkozott, ( Gallyas Igor - Aljas Igor? )

hogy adminisztrációs hiba lehetett, és hogy senkit nem érhet kár, visszafizetik akinek túlfizetése van.

Én meg jól megbüntetném őket, és kib.-nám mind közmunkára, ha nem tudják ellátni normálisan a munkájukat!!!!!

Amikor még számítógép sem volt, érdekes nem tudtak tévedni, most meg sorban ez történik.

2011. márc. 7. 21:18
Én ma kaptam számlát a gas.hu-tól...hát az még csak hagyján, hogy végrehajtóval, és ügyvéddel fenyegettek, de olyan időszakról készítettek számlát, amit én már befizettem. Tavaly nov harmadikától jan 4-ig küldtek számlát, összesen ez 36 ezer forint. Csak az a gondom, hogy én dec 31-ig rendesen fizettem mindent. Akkor most mi a jó búbánatnak számolnak ők november háromtól, ha egyszer az már ki lett fizetve. Mániákusan határidőre kifizettem mindent, általányt fizetünk, de akkor sem értem az egészet. Többletfogyasztás ennyi nem lehet, mert csak tavaly szeptemberben léptünk át hozzájuk. Nehogymár ők két hónap alatt háromszor annyi többletfogyasztást állapítsanak meg, mint az Eon egy év alatt!!! Pláne, hogy a gázszámlánk a hangzatos ígéretekkel ellentétben nemhogy nem lett kevesebb, de négyezer forinttal többet fizettünk, mint a régi szolgáltatónál. Nem fogom befizetni és kész. Oldják meg a problémáikat ahogy akarják, én meg maradok az Eonnál, és többet ezt a céget kívülről sem óhajtom látni.
63. pista55 (válaszként erre: 62. - Kattyus)
2011. márc. 7. 18:42
Bocs akkor félre értettelek!
62. kattyus (válaszként erre: 59. - Pista55)
2011. márc. 7. 18:17
A 63-as hozzászólásom a pista hozzászólására volt a válasz.
61. kattyus (válaszként erre: 54. - Kattyus)
2011. márc. 7. 18:16
Hát te nemigen olvastad el az előző hozzászólásomat. A Főgázzal van a gond, aki havi 245 köbmétert számláz ki és nem fogyasztottunk mióta ő a szolgáltatónk csak 92 köbmétert. Itt ez a probléma. Ez nem kintlévőség és szó sincs nnbehajtásról....
2011. márc. 7. 15:00

Végre átrágtam magam ismét a számlákon,és már kezd derengeni...

Sajnos nem igazán jött most jól ez a 3 számla...A főgáz 30 rugóról, most meg a 2 számla összesen 18 rugó...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook