Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A különböző vallásokban a halottakhoz való viszony - Ez a téma érdekelne engem, aki tud, légyszi segítsen! fórum

A különböző vallásokban a halottakhoz való viszony - Ez a téma érdekelne engem, aki tud, légyszi segítsen! (beszélgetős fórum)

10. Huldra (válaszként erre: 8. - Andy332488)
2011. febr. 1. 11:47
Nálunk (sváb település),- a temető északi részén vizesárok van. Nagymamám szerint arra járnának ki a halottak lelkei, de vízen nem tudnak átmenni, így kénytelenek bent maradni. Érdekes, a század közepén még mindig élő babona volt.
2011. febr. 1. 10:46
Köszi az eddigi infókat!
8. andy332488 (válaszként erre: 2. - Huldra)
2011. febr. 1. 10:45
A jelenlegi világvallások érdekelnek, azon belül a halotti szertartások és a népi babonák is..!
2011. febr. 1. 10:38
Én is csak egy-két, a temetkezéssel kapcs szokást ismerek. a zsidóknál a sírra nem virágot illik vinni, hanem néhány kisebb-nagyobb követ (a szokás eredetét sajnos nem ismerem). A muszlimoknál pedig az exhumálás a legnagyobb bűnnek számít, így kiásni az elhantoltat csak extrém esetben engedélyezik. Szintén őnálluk a mai napig szokás személyes tárgyakat a sírba behelyezni a test mellé.
6. fairytalentum (válaszként erre: 3. - Erika13)
2011. febr. 1. 10:22

Hát ez elég badar info. :)

Ami a gyors temetést illeti,való igaz.Az is hogy nem koporsóban temetnek,hanem simán a halotti lepelbe csavarva rakják a földbe a halottat,arccal Mekka felé.De a többi nem stimmel.Van temető,de általában nem díszítik a sírt,és nem raknak felé

magas földkupacot,a fejfa sem divat.Egy kövön jelzik

az elhunyt adatait.A halottat 3x fürdetik meg,utoljára parfümös vízben.Tamponálják alúl felűl,majd lepelbe csavarják,nem öltöztetik!

Elviszik a legközelebbi mecsetbe ahol imát mondanak a lelkéért,aztán viszik a temetőbe.

Három féle lepel van ha jól tudom,de a fontos hogy gyorsan el legyen temetve.

5. d3752afcf3 (válaszként erre: 3. - Erika13)
2011. febr. 1. 10:05

Hát ez elég nagy hülyeség, már bocs....

Méghogy nincs sír, meg temető????

Van sír és temető is van.

Szépen rendben tartják és tisztelik a halottaikat, nem úgy, mint itt. :-(

Minden ünnepkor kimennek a temetőbe és megemlékeznek a halottról is.

Viszont nem koporsóba temetik, hanem betekerik anyagba a halottat.

A sírhely örökre szól, nem úgy mint itt, hogy 25 évre, aztán, ha nem fizetsz megint, akkor mást temetnek a helyére.....

2011. febr. 1. 09:34
Érdemes még böngészni a MAgyar Néprajzi Lexikon cikkelyeit is, online elérhető az oszk jóvoltából, az idevágó szócikkekben rengeteg érdekesség van a magyar kultúrkörből.
2011. febr. 1. 09:31
Szia! Én pont nemrég hallottam, hogy a muzulmánok 24 órán belül eltemetik a hallottjaikat, általában még kopórsóba sem teszik őket, csak egy falapra és a temetést követően többé nem mennek el sírhoz, mivel nincs is sír,sőt temető sincs állítólag. Ezt azért kicsit furcsállottam, mert azért nem lehet csak úgy eltemetni halottakat itt-ott a sivatagban..:-) Ennél több infóm sajnos nincs. :-( Üdv: Erika
2011. febr. 1. 09:23
Jelenlegi világvallások érdekelnek, vagy egy-egy nép mitológiája esetleg? Halotti szertartások, vagy népi babonák?
2011. febr. 1. 09:15
A különböző vallásokban a halottakhoz való viszony - Ez a téma érdekelne engem, aki tud, légyszi segítsen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook