Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyengén látók hogyan juthatnak pénzbeli támogatáshoz? fórum

Gyengén látók hogyan juthatnak pénzbeli támogatáshoz? (tudásbázis kérdés)


16. gyöngyi 49 (válaszként erre: 15. - Grimné)
2013. okt. 26. 19:31
anyukám nyugdijas,és kapja mellette a fogyatékosságit a kettő nem függ össze. teljesen vak
2013. okt. 26. 17:38
Nem tudjátok nyugdíjasnak is jár a gyengénlátóknak adható járadék ?
2013. okt. 17. 20:04
nem, akkor nem jár. nem változtak a szabályok.
2013. okt. 16. 11:09
Tehát,ha szemüveggel korrigálható a látás,bármilyen erős kell,akkor nem jár?
2011. febr. 8. 20:35

Szia! Nagyon remélem,h amit írtam az segíteni fog Neked ! Szeretnélek megkérni rá,h üzenj nekem a fórumon,h mit sikerált intézni. Olyan jó érzés,h ismeretlenül is tudtam segítő információkhoz juttatni.

Üdvözlettel :

Napsugár

11. napsugár3 (válaszként erre: 1. - Noorah)
2011. febr. 8. 19:10

Szia!Én is gyengénlátó vagyok,szóval:1.lépés:a háziorvoshoz kell elmenned,akinek elmondod,h látási fogyatékossági támogatást szeretnél igényelni.Erre ő kitölt pár papírt és ad beutalót szemészetre,ahol megvizsgálnak és elbírálják a fogy.támogatásodat.Ha az orvos rábólint visszamész a szemészeten kapott papírokkal a háziorvoshoz.Én eddig jutottam ui.én is gyengénlátó vagyok,csak nekem nem adták meg.Ha 60 százalékot kapsz,az jelenti a havi tizenpárezret-ezt a támogatást "örökre"kapod,annyi a velejáró,ha esetleg javul a látásod jelenteni kell.Ezenkívűl nem árt tudni,h a Magyar Vakok és Gyengénlátók Szövetségénél a fogyatékossági támogatást igazoló papírjaiddal igényelhetsz tagsági igazolványt,ami 1500 Ft 1 évre,de helyközi járatokon te és egy fő kísérőd INGYEN utazhat,csak fel kell mutatnod az igazolványt.Távolsági járatokon te és a kísérőd is 90 százalékkal utazhattok.Az igazolványhoz fénykép is kell.Székesfehérvári vagyok ,így csak azt tudom ,h itt hol vannak az illetékes szervek,de gondolom a háziorvos tudja pl.ezt az igazolvány témát,h a lakóhelyden hol tudod igényelni,v.a neten biztos van erről a Magyar Vakok és Gyengénlátók Szövetségéről info.Remélem segíthettem.

Üdv.

Napsugár

10. 5e48d37001 (válaszként erre: 8. - Noorah)
2011. febr. 1. 08:41
Nincs mit,sok szerencsét!
9. 5e48d37001 (válaszként erre: 6. - 7f1efd4c7b)
2011. febr. 1. 08:41
A "szocsgély"nem egyenlő az emeltszíntű családi pótlékkal.Teljesen más a kettő,még a folyósító szerv sem ugyanaz.
2011. jan. 31. 21:08
Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak!
2011. jan. 31. 18:21
Én úgy tudom,ennek-csúnya szóval élve-vaksági járadék vagy segély volt a neve,ma már fogyatékossági támogatás és mindenképp kell hozzá a szemész szakorvostól a papír.
6. 7f1efd4c7b (válaszként erre: 5. - 5e48d37001)
2011. jan. 31. 18:03
nem kizáró ok ,anyum a szocsegély mellett kapja a fogyatékosságit..
5. 5e48d37001 (válaszként erre: 4. - 5e48d37001)
2011. jan. 31. 17:40

De ha kapod az emeltszíntű családi pótlékot akkor ez kizáró ok.

Én ezt már végizongoráztam.A tesóm beteg,ő magasabb csp-t kap így nem jogosult a fogyatékossági támogatásra.

4. 5e48d37001 (válaszként erre: 2. - Noorah)
2011. jan. 31. 17:36

Szia!

Fogyatékossgi támogatás a neve.

Ki kell hozzá tölteni neked egy kérvényt+ a háziorvosnak is igazolnia kell.Be kell menni az önkormnyzat szociális osztályára,és ott adják hozzá a papírokat.Kb 2-3 hónap az átfutás. Ha meitélik a leadás dátuma számít és visszanenőleg utalják a pénzt.

2011. jan. 31. 17:35

google a barátod :)

Fogyatékossági támogatásra az a 18. életévét betöltött súlyosan fogyatékos Magyarországon élő magyar állampolgár, továbbá bevándorlási engedéllyel rendelkező külföldi, valamint a magyar hatóságok által menekültként elismert azon személy jogosult, akinek segédeszközzel vagy műtéti úton nem korrigálható módon látóképessége teljesen hiányzik vagy aliglátóként minimális látásmaradvánnyal rendelkezik és ezért kizárólag tapintó-halló életmód folytatására képes (látási fogyatékos), hallásvesztesége olyan mértékű, hogy a beszédének hallás útján történő megértésére és spontán elsajátítására segédeszközzel sem képes és

halláskárosodása miatt a hangzó beszéd érthető ejtése elmarad (hallási fogyatékos),

értelmi akadályozottsága genetikai, illetőleg magzati károsodás vagy szülési trauma következtében, továbbá tizenegyedik életévét megelőzően bekövetkező súlyos betegség miatt középsúlyos vagy annál nagyobb mértékű (értelmi fogyatékos), a mozgásrendszer károsodása, illetőleg funkciózavara miatt helyváltoztatása a külön jogszabályban meghatározott segédeszköz állandó és szükségszerű használatát igényli (mozgásszervi fogyatékos), halmozottan fogyatékos, hallásvesztesége olyan mértékű, hogy a beszédnek hallás útján történő megértésére segédeszközzel sem képes és még más, a fenti fogyatékosságok valamelyikében is szenved, és állapota tartósan vagy véglegesen fennáll, továbbá önálló életvitelre nem képes vagy mások állandó segítségére szorul.

2011. jan. 31. 17:13

Eddig nem igazán foglalkoztam vele, de nagyon nem lenne rossz, ugyanis kicsi korom óta komplexen rossz a szemem. Van rövidlátásom, fénytörésem, kancsalságom, szürke homályom (ami lehet egyszer szürkehályog lesz) és nem lehet megműteni, pedig már minden klinikán voltam vele. Bal szememmel soha nem láttam szinte semmit (mínusz huszon-valahanyas), a jobb szemem pedig olyan -4es.


Apukám ma volt SZTK-ban és ott valami beszélgetőpartnere azt mondta neki, hogy ő havonta kap kb. 18 ezret a szeme miatt. Legalább a kontaktlencse egy része kijönne belőle...


Tudtok erről valamit?

2011. jan. 31. 17:10
Gyengén látók hogyan juthatnak pénzbeli támogatáshoz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook