Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Átalányadózó kozmetikus járulékai - segítség!!! fórum

Átalányadózó kozmetikus járulékai - segítség!!! (beszélgetős fórum)


2011. febr. 28. 11:27

Szia!

Én is kétségbeesetten kerestem a kiskapukat, végül saját magam találtam ki:

A férjemnek van főállása, mellékállásban vállalkozó lett. Így neki nem kell maga után semmit fizetnie.

Én pedig be lettem jelentve hozzá, mint segítő családtag. Havi 5 ezret kell fizetnem így, bár ez nem számít kifejezett munkaviszonynak.

Ezt csak azért írtam le, hogy hátha segítettem ezzel egy kicsit.

2011. jan. 31. 21:20
Hát igazából én sem olyan kiskaput kerestem amiből baj lehet hanem amiből nem. Ma felhívta a könyvelőt és kb32 ezer ft lesz.
2011. jan. 31. 17:11
Nekem 38.000 körül volt a járulék,minimálbéren.Kiskapu nem volt,illetve én be se vállaltam volna.
2011. jan. 31. 16:58
köszi mindenkinek, nekem a könyvelő 30-at mondott kb, de azt mondta, ha eldöntöttem mit akarok megmondja pontosan. Van startkártyám de mivel kb fél éve vállalkozó vagyok, ez semmit nem számít már.Remélem vannak kiskapuk :)
2011. jan. 31. 15:27
szerintem :D
4. terek (válaszként erre: 1. - Renice13)
2011. jan. 31. 15:26

kb. 50.000.- a járulékok ha minimálbérre vagy bejelentve. ha egyéni vállalkozó vagy és nem éri el a jövedelmes a min.bért, akkor is az után fizetsz.

keress egy könyvelőt, ő biztos tud kiskapukat :)

2011. jan. 31. 15:25
akkor is meg kell fizetni a minimálbér után a járulékokat, szóval olcsóbb volna, ha start-kártyával valaki bejelentene
2011. jan. 31. 15:15

Sokáig nekem sem közelítette meg és ez senkit nem érdekelt, mégis annyival voltam bejelentve és ahhoz számították a nyugdíjt, TB-t és az Adókat.

Sajnos azt nem tudom, mennyi, ha nem jelented be magad, de van egy minimum amit a TB szed az egészségügyi ellátásokra!

2011. jan. 31. 15:11
Sziasztok. Kozmetikus vagyok, és átalányadózó. Jan.31.-ig nappali tagozatos hallgató voltam, így nem kellett járulékot fizetnem, viszont febr. 1.-től kell. És nem tudom mennyit. A jövedelmem nem éri el a minimálbért, de még csak meg sem közelíti. Lehetnék bejelentve is, de nem szeretném, mert az korlátoz valamennyire. Szóval kérlek segítsetek, mennyit fizetnék, számít-e, hogy a jövedelmem nagyon alacsony. Az adózást tudom, csak a járulékot nem. KÖSZÖNÖM

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook