Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bevásárláskor tapasztaltad... fórum

Bevásárláskor tapasztaltad... (beszélgetős fórum)

1 2
55. lonelywolf (válaszként erre: 53. - Kriszti1212)
2017. nov. 7. 15:24
Én mindig így megyek
54. fnagyzs (válaszként erre: 53. - Kriszti1212)
2011. febr. 2. 08:17
Ez rendben van bármelyik más áruházban és akkor, ha nem éppen nagybevásárlást tartassz. :DDD
53. Kriszti1212 (válaszként erre: 52. - Fnagyzs)
2011. febr. 1. 21:02
Én mindig úgy megyek vásárolni, hogy szövet szatyrokat viszek magammal. Régebben direkt vettem ilyeneket és nejlont csak akkor kérek, ha nagyon muszáj.
2011. febr. 1. 11:01

Én azon szoktam bosszankodni, mikor a madaras hipermarketben a kasszánál kérem a pénztárost, hogy egy zacskóba minél több terméket pakoljon, hogy ne gyarapítsam a szemetsem tartalmát környezetbarátnak nem nevezhető nylonokkal, mire nemcsak hogy 3-4 termék bepakolása után máris a következőbe pakol, de még elém is rak egy tucat zacsit, hogy hátha majd kell még.

Ráadásul látja, hogy már ott a kasszánál kiveszem az árut a zacsikból és átrakom egy olyanba, amibe még alig van vmi.......

51. Tücke
2011. jan. 31. 15:25
de érdekes ez is mert csak ez az ewgy nő volt ilyen mindig mindenkli más türelmes volt és kedves még gügyögtek is a gyereknek
50. Tücke
2011. jan. 31. 15:24
:DDDDD
49. fdóri (válaszként erre: 48. - Tücke)
2011. jan. 31. 15:10
Gyere hozzám vásárolni, és meglátod hogy milyen kedves vagyok a karon ülős babás anyukákkal (én is végigcsináltam már 2x), a nyugdíjasokkal, és mindenki mással. Konkrétan, kedvesen segítek nekik bepakolni, hacsak nem a szatyorba próbálnak azon nyomban...
48. Tücke
2011. jan. 31. 14:45
szó ne érje a ház elejét próbálok én gyorsabban pakolni csak akkor kicsit lkehetnének türelmesebbek amikor karonülő babával megyek vásrolni akivel nem épp egyszerű de nincs kire hagyni mert mindenki dolgozik apa meg nagyon későn jár haza
47. Andika_ (válaszként erre: 46. - Fdóri)
2011. jan. 31. 14:20
Én értem és próbálok a lehető leggyorsabban pakolni, főleg a "nevezett" áruházban!
46. fdóri (válaszként erre: 44. - Andika_)
2011. jan. 31. 14:08
De jó hogy valaki más is ugyanonnan hozza a tapasztalatokat :) ÉÉÉÉrtitek?
45. Tücke (válaszként erre: 42. - Huldra)
2011. jan. 31. 14:04
nekem a gyerekem mellettem volt épp megkérdezte a lányom hogy anya vehetek egy csokit? erre mondom persze a pénztároscsaj meg elkérte a személyimet hog elmúltam e már 18 hogy dohányárut veszek :DDDDDDDDDDDD és akkor már igencsak 26 voltam
44. Andika_ (válaszként erre: 11. - Kriszti1212)
2011. jan. 31. 14:04

Megmondom Neked miért "dobálják" kapkodva a pénztárosok a cuccaidat és miért "toporog" amíg pakolsz. A műszak végén a pénztárosnak nem csak a kasszáját ellenőrzik le ,de "nyomom követik" a percenkét lehúzott termékek számát is, ami képet alkot a pénztáros munkájának gyorsaságáról.

Ha vásároltál már a L*** áruházban lehet észrevetted, hogy a pénztáros amíg Te ott fizetsz, vagy pakolsz, nem zárja vissza a kasszáját, mert addig a rendszerben az ő "órája" áll. Amint a kassza bezáródik az idő elindul és lehet, hogy Te még ott "szöszmötölsz" az ő idejére. Nap végén meg, meg megkapja a bolti alkalmazott, hogy "ejnye bejnye, nincs meg a percenkénti termékszám, gyorsabban kellene dolgozni!"

43. fdóri (válaszként erre: 38. - Kriszti1212)
2011. jan. 31. 14:01
Megint csak azt tudom írni, hogy kitől mit várnak el...
42. Huldra
2011. jan. 31. 13:59
Hipermarketben várásolva,- asszem tavaly- a deresedő hajú pénztáros kiszasszony mindenféle szó és kérdés nélkül nem húzta le a három üveg sörömet, félrerakta, majd amikor reklamáltam, hogy hoppá, arra igényt tartanék, otrombán közölte, hogy még nem vagyok 18, tudnom kéne, hogy nem vehetek sört; különben se igyak szeszt. Még csak személyit sem kért, holott pár évvel már elmúltam az említett korhatárnál.
41. Kriszti1212 (válaszként erre: 36. - Fdóri)
2011. jan. 31. 13:56
Nekem kereskedelmi végzettségem van, büszke vagyok rá és ha nem így lenne, akkor sem nézném le az eladókat, pénztárosokat. Becsületes munkája van, nem könnyű ott ülni órákig és egyes vevők süketségét, bunkóságát elviselni. De én például mindig kedvesen köszönök, rájuk szoktam mosolyogni, ettől pedig kölcsönösen szimpatikussá válunk egymásnak, és kicsit sem sürgetnek.
2011. jan. 31. 13:55
En is dolgoztam kereskedelemben. Abban a boltban az volt a forgatokonyv, hogy ha bejon egy vasarlo, akkor egybol a nyakaba kell ugrani es felajanlani a segitsegemet, azonnal verskent eloadni neki az aktualis akciot, es raeroltetni valamit. Nos, ugye ezt minden vevo utalja, ha meg csak az egyik laba van bolton belul, mar akkor ramasznak. En is utalom. Es nem is igy csinaltam. Bejott a kedves vevo, vartam egy picit hogy nezelodjon, ismerkedjen a valasztekkal, es csak utana mereszkedtem a kozelebe, es megkerdeztem, hogy segithetek-e. Persze ez a tobbi kolegamnak nem tetszett, mert ha munka van, akkor dolgozzal. Jol ki is lettem osztva ezert. De konyorgom, ha en is utalom azt, ha meg be se csuktam magam mogott a boltajtot es maris a fulembe duruzsol az elado, akkor en miert csinaljam ugyanezt? Ilyen helyre inkabb be se megyek ...
39. fdóri (válaszként erre: 37. - Tücke)
2011. jan. 31. 13:55
Én igen :)
38. Kriszti1212 (válaszként erre: 35. - Fdóri)
2011. jan. 31. 13:54
Találkoztam már olyan eladóval, akinek sajátja volt a bolt és egyáltalán nem volt kedvesebb, türelmesebb, mint az alkalmazottak. De például én két helyre járok nagyobb helyre vásárolni: egyik Sp.. a másik meg a Pe.. Égetően nagy különbség. Mert érdeke módon az S-ban senki nem siettet, nem topog, hogy húzzak már a pi--ba, míg a P-ben ott igenis áll a kasszánál és ugrál, hogy menjek már. Amúgy úgy vagyok vele, hogy amíg normális ideig tartom fel a sort, egész pontosan míg kényelmesen visszapakolok a kosárba, addig az eladó is legyen türelemmel. Nem tetű tempóban szoktam vásárolni, de azt nem tűröm el, hogy "ostorral a hátam mögött" hajtsanak, hogy igyekezzek jobban. Egyébként pedig figyelek az áru épségére is, mert ha összetörik, kiszakad, megnyomódik valami, aminek nem kellene, akkor ki fog nekem újat vásárolni?
37. Tücke (válaszként erre: 36. - Fdóri)
2011. jan. 31. 13:51
persze ez természetes csak az a baj hogy már nem tesz különbséget pl a pénztáros sokszor vevő és vevő között
36. fdóri
2011. jan. 31. 13:49
Rendben. Én csak azt írtam meg miért néz rád sürgetőleg a pénztáros. Na meg hogyha lenézik nem fog kedvesen csevegni. Ennyi
35. fdóri (válaszként erre: 30. - Tücke)
2011. jan. 31. 13:47
A kereskedő, pont itt a lényeg. Ha a saját boltja lenne akkor kedves lenne... De amíg a 21 db főnöke nem azt várja el hogy kedves legyen, hanem azt hogy gyors, addig bizony azért kapja a fizetést hogy gyors legyen.
34. Tücke
2011. jan. 31. 13:47
de a flegma és bunkó megjegyzéseket senkitől se tűröm legyen az egy másik vevő vagy az eladó
33. Tücke (válaszként erre: 32. - Fdóri)
2011. jan. 31. 13:46
na a dolgozó embereket soha nem néztem le mert én is munkából kaptam a pénzem mindig is ...
32. fdóri (válaszként erre: 26. - Tücke)
2011. jan. 31. 13:44
Látod pont ezért ilyenek, egyik oldalról megértem. Másik oldalról, mivel én is pénztáros vagyok, nem hiszem hogy ezt a vevőkön kéne levezetni, én mindig kedves vagyok. Kivéve azzal aki láthatóan lenéz azért mert pénztáros vagyok és nem segélyért állok sorba...
31. Tücke (válaszként erre: 29. - 937a2a883a)
2011. jan. 31. 13:42
az is kedves dolog
30. Tücke (válaszként erre: 27. - Fdóri)
2011. jan. 31. 13:41
neki abból van pénze hogy én ott vásárolok onnantól kezdve elvárja az ember hogy türelmes legyen a KERESKEDELEM MINDIG IS Erről szólt a kereskedő van a vevőért nem pedig fordítva
2011. jan. 31. 13:41
Igazából nekem most bevásárlásos nem jut eszembe,de egy kínai kajálda igen.Annyira tud idegesíteni,hogy épp belépek az ajtón (szó szerint) és már a pulttól szól,hogy mit kérsz?Aztán szépen közlöm,hogy először hadd nézzem már meg,mik vannak.Eltelik 1 perc és már megint kérdezi,pedig még a végére se értem a választéknak.
28. fdóri
2011. jan. 31. 13:41
termék
27. fdóri (válaszként erre: 11. - Kriszti1212)
2011. jan. 31. 13:38

Tudod azoktól a bunkó pénztárosoktól elvárják a normát. L..l, 4o beblokkolt termák 1 perc alatt... Addíg nem tud tovább dolgozni amíg te szöszölsz. Ez van... Abban a pillanatban érted volna, ha megfizetnék, legalábbis nagy részük.


De a bunkó, flegma eladóktól stb... én is kivagyok.

26. Tücke
2011. jan. 31. 13:31
jahhh és az a legszebb hogy átlag napi 2-3000Ft-ot keresnek ésa akkora mellényük van hogy csak nanem tudom mit képzelnek magukról
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook