Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit egyen, igyon és mit ne egy szoptatós kismama? fórum

Mit egyen, igyon és mit ne egy szoptatós kismama? (tudásbázis kérdés)


2011. febr. 3. 20:58
nálam a gomba van tiltólistán.
2011. febr. 3. 10:13
ha hasfájós a baba jobb a puffasztó ételeket elkerülni az első félévben(hüvelyesek, káposztafélék) a tejre oda kell figyelni, nálunk a nagyobbal nem ihattam-ehettem tejterméket mert kiütéses lett tőle. a kisebbel még a paprika paradicsomról is le kellett mondanom, annyira hasfájós volt szegénykém. kati
21. a10e31f3b5 (válaszként erre: 20. - Gavrilo1)
2011. febr. 3. 09:45
az orvosok szerint a tej egy nehezen emészthető dolog. Annak idején erőszakkal öntötték belém naponta háromszor, a tehén alól kivett habos, még forró tejet. Brrrrr.
20. Gavrilo1 (válaszként erre: 17. - F8db0709b8)
2011. febr. 2. 18:36

a joghurt is tejtermék- nagyon sok kisbabának problémát okoz, ha az anyuka eszi. Vannak ismerőseim, akiknek semmiféle tejterméket nem volt szabad enniük amíg szoptattak, mert a baba mindig tele lett kiütéssel.

Én szerencsés voltam, mert az enyémek mindnt bírtak (de lehet hogy csak én vagyok jó labor, amelyik nem engedi át a tejbe a rosszat) :-))

19. titati (válaszként erre: 18. - A10e31f3b5)
2011. febr. 2. 15:38
tényleg csodaszer :-)))
18. a10e31f3b5 (válaszként erre: 16. - Titati)
2011. febr. 2. 14:32
ha tudtam volna annak idején, hogy a bodzaszörp serkenti a tejet, akkor nem ittam volta azokat az émelyítő szoptatós teákat literszám. Brrr.:D
2011. febr. 2. 14:19

Én már terhesség alatt sem ettem olyan dolgokat,amiket szoptatás alatt sem javasolnak.Bab,borsó,káposzta,tehát ami puffaszt.

Nálam egyik lány sem volt hasfájós,én ennek tudtam be:)

Viszont sok joghurt,gyümölcs, az nem árt:)

16. titati
2011. febr. 2. 14:14

ami még eszembe jutott...

jó kis tejserkentő az igazi bodzaszörp (házi), birsalma és a a teavaj is :-) Az utóbbival óvatosan, ha a baba érzékeny.

2011. febr. 2. 12:15
Szia!Nálunk nagyon érzékeny volt a pici.Eleinte mindent ettem a K betűsökön kívül, aztán körvonalazódott,hogy mire is érzékeny.Pl.virsli,tejtermékek,tonhal,camembert-egész éjszaka sírt szegény tőle,megkérdeztem a védőnőt ő azt mondta nyugodtan ehetem,hát nem jött be.A Heim Pálban voltunk alváslaborban ott azt mondta a doktornő kerüljem az édességeket is,mert attól is fájhat a hasa.Mindent kiiktattam az étrendemből és el is múlt a hasfájás.A petrezselyemről,zellerről úgy hallottam csökkenti a tej mennyiségét.Alkoholmentes sör,rengeteg folyadék gyarapítja.Sok sikert!
14. a10e31f3b5 (válaszként erre: 13. - Vimitu)
2011. febr. 1. 12:06

érdekes, a babtól az én kisfiamnak sem volt semmi baja, viszont a zöldborsófőzeléktől picit nyugtalanabbnak tűnt.


Amikor hazajöttünk a kórházból a férjem nagyon a kedvembe akart járni és elkezdett minden nap főzni. Mivel ismerősöktől szedte össze a tippeket, hogy mit szabad és mit nem a szoptatósnak így kaptam olyan ízetlen, sótlan vizes leveseket, főt húsokkal, hogy két hét után fellázadtam, és elkezdtem normális ételeket főzni.

13. Vimitu
2011. febr. 1. 11:33

Szia!

Szerintem is egyénfüggő. Én mindent eszek, a hasfájós időszakot így is kinőttük 6 hét alatt.

Régi - állítólag - tévhit, hogy a káposzta rossz a picinek. Pedig nagyon sok a folsav és a rost benne.

Az én fiamnak pl. a chilisbabtól sem volt semmi baja (babot persze nem két pofára ettem belőle) :o)

Óvatosan próbálj ki minden ételt és ha nincs gondja a babódnak, akkor egyél nyugodtan, neked is kell a tápanyag, vitamin.


Ami allergiát okozhat, na azzal azért óvattyával :)

2011. febr. 1. 09:28

Amit megkíván :) aztán, ha azt látja az anyuka, hogy nem jó a gyereknek, amit evett, akkor azt az ételt el kell hagyni. Mondják a K betűs ételetek, de azok nálunk nem okoztak gondot. Viszont ha túl sok tejterméket fogyasztottam, kiütéses lett a gyerkőc, meg én is (korábban semmi gondom nem volt a tejjel).

Jók a szoptatós teák, de ha nem ízlik, akkor lehet más teákat is inni, a lényeg a sok folyadék. Az alkohol mentes sört nekem is ajánlotta a védőnő, + mondta még a kesudiót is.

2011. jan. 31. 16:05

Ez tényleg baba függő:)

Nálam mind a 3nál más volt a tiltó listán:)

Lányomnál szinte mindent ehettem nem volt érdekes.

Nagyobbik fiamnál tabu volt a puffasztós és a tej termékek az első jó 4 hónapban.

Most a legkisebbik fiamnál a puffasztó és bubis üdítők egy kicsit fűszeres már megérzi öneki az első 2 hónapban nagyon érzékeny volt a pocija.

Cicis teát és pirítost ettem .

Ma már egy kicsit merészebben eszek és még nem kiabált miatta:)

Ugyhogy nem egyszerű az

2011. jan. 31. 15:48
Én is amellett voksoslok, hogy ki kell próbálni van-e bizonyos ételeknek, italoknak egyáltalán hatása a babára. Teljesen felesleges csupán elővigyázatosságból megvonni magától az embernek ételeket.
2011. jan. 31. 14:17

Sziasztok! Az itt leírtakon kívül én még a füstölt húsokról, halakról hallottam, hogy ne egyen az ember, és a penészes dolgokról, mint a téliszalámi, Camambert sajt, stb.


És én is hallottam az alkoholmentes sör jótékony hatásáról, a fodrászom mondta, hogy ezt ajánlották neki és tényleg több teje lett.

2011. jan. 31. 13:59
Jöhet bármilyen tanács evéssel és ivással is!
2011. jan. 31. 13:52

nagy igazság, hogy ami az anyukát nem puffasztja, az a babát sem fogja, mivel a gyerek az anyuka flóráját örökli.


De igyekszem témánál maradni, mert a topikindító az ivással kapcsolatban kérdezett :D

2011. jan. 31. 13:45

Sziasztok!

15 honapos most a gyerkocom, 13 es fel honapig szopizott. Soha nem fejtem , mindig annyit es azt ettem es ittam, ami jolesett, megis tobb mint 1 evig szopiztunk. De viszont bagyon hasfajos volt, nem ehettem puffaszto dolgokat , szensavas asvanyvizet 5 honapos koraig. Kavet elejetol fogva ittam, sot kivantam, este ugy fekudtem le hogy alig varom a reggeli kavet, ami egy nagy bogre coffetas kave volt, es ez valoszinuleg azert volt, mert szules utan a baba kaveval kinalt, es borzasztoan jol esett. De soha nem volt a babamra semmilyen hatassal.

Lehet egyentol is fugg, de a szoptatassal mentek le nalam a plussz kilok, ami nem volt sok, 7 kg. De ha mar sokaig szoptatsz akkor az csak kaloriaegetessel jar.

2011. jan. 31. 13:17

Sziasztok!

Szerintem is egyén, és baba függő!

Már a puffasztó ételeket is meglehet úgy főzni (többször forralod és leöntöd, de így a íz és a tápanyag egy része is távozik)hogy ne legyen puffasztó! Nekem ami bevált az ananász minden formában mert (konzerv, gyümölcslé,nyers)segít a szervezetnek kiválasztani a fölös zsírt és nagyon finom tőle az anyatej is én megkóstoltam:)

Ösztön,ez a legjobb mindenki érzi ha saját magára is oda figyel!

A szoptatás is ugyan olyan mikor terhes voltál amit megkívánsz attól szuper dús a tejed is, és igen érdemes inni szoptatás közben is mert akkor is termelődik a tej, a tej folyamatosan termelődik és mindig csak annyi termelődik vissza amennyit kiszív a pici és kifejsz,ha szeretnéd eltenni akkor az első időkben fejél sokat és fogyassz sok folyadékot!

Biztosan a borász szoptatós anyuka nem a hordó oldalában aludt betintázva a bor mennyiségétől, tudják ők, hogy mennyi az annyi:), és terhesen is lehet fogyasztani mértékkel mert a szervezet nagy segítője....

Amit ma megadhatsz magadnak, azt ne halaszd holnapra:)

Tápanyag,rost és vitamin dús táplálkozás javasolt minden szoptatós anyukának.. aki ilyenkor is a kilókkal foglalkozik az inkább ne is szoptasson,igen tudom hogy ez meredek amit leírtam, de a gyermek vállalás áldozatokkal jár,én is sokat feláldoztam volt jó alakom, szép ruhatáram, de most van 3 csintalan örökké mosolygó gyermekem és csodálatos alakformáló fehérneműm amiben alig kapok levegőt!:)

4. a10e31f3b5 (válaszként erre: 1. - Hope21)
2011. jan. 31. 12:13

annak idején azt mondta a védőnő a kórházban, hogy napi 1 pohár gyümölcslénél többet ne igyon a kismama, mert az hasmenést okozhat a gyereknek.


Kávéról-teáról nem mondtak semmit, hogy befolyásolja-e az alvását vagy sem. Én nem ittam kávét egyáltalán a szoptatás alatt. De ismerek olyat, aki ivott és az ő gyereke nem aludt ettől kevesebbet, sőt.


Láttam olyan kismamát, aki vígan itta a vörösbort a szoptatás alatt. Nekem fura volt, de a nő, végzettségét tekintve borász, ki tudja miket oktattak neki?


Beszéltem szoptatási tanácsadókkal, mert kevés tejem volt. Ők ajánlották az alkoholmentes sőrt és, érdekes módon azt mondták, hogy szoptatás közben is igyak, mert szoptatás közben és termelődik a tej.

2011. jan. 31. 12:12

Puffasztott dolgokat ne egyél,pl: káposzta,bab,borsó stb.


Nekem azt mondta a gyerekorvos,h tejet is max. 2-3 dl egy nap. Kávét nem szabad,de bevallom én ittam tejeskávét,mert anélkül nem bírom :-) Semmi baja a Manónak tőle. Igyál sok ásványvizet.

2011. jan. 31. 12:11

Szia!

Ez abszolút egyénfüggő!

Figyeld a babád reakcióit.

Én pl mindent ehettem, kivéve fokhagymát...azt nem bírta egyik gyerkőcöm se....de semmi más nem zavarta őket.


Erre nincs általános szabály. Amit mondani szoktak, kerüld a hüvelyeseket, K betűs és puffasztó ételeket.

De minek, ha pl a te babádat se zavar(na) semmi.


Jó szoptatást!

2011. jan. 31. 12:06
Mit egyen, igyon és mit ne egy szoptatós kismama?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook