Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Járt már valaki a Zöldfoki-szigeteken? fórum

Járt már valaki a Zöldfoki-szigeteken? (tudásbázis kérdés)


30. andi6020 (válaszként erre: 27. - Gesztenye57)
2011. febr. 2. 06:45

Itt érdeklődj:


Országos Epidemiológiai Központ

Nemzetközi Utazás-egészségügyi és Oltóközpont

Tel.: (06-1) 476-1364

(Cím: 1097 Budapest Gyáli út 3/a)


A hányós-fosós nyavalya amúgy teljesen független az oltástól.

29. gesztenye57 (válaszként erre: 28. - Éva1951)
2011. febr. 1. 17:22
oké:)
2011. febr. 1. 17:11
Ezek után egyáltalán nem vágyom ilyen helyre. Akkor inkább Ausztria, vagy itthon.
2011. febr. 1. 15:31

Igazából ilyan malária meg sárgaláz ilyesmirte gondoltam meg hepatitisz. azt írták nem kötelező de lehet. Akkor most nemértem.:(

lehet megkérsezem aháziorvosomat mit tanácsol?

2011. febr. 1. 09:57

Nagyon szívesen.Ha van még bármi kérdésed,írj nyugodtan.

Mivel én terhes voltam nekem lehetett,de anyósom és mama be voltak oltva.Hogy mivel,azt nem tudom.De a férjem sem meg én sem.De hát mindannyian benyaltuk a fosós bacit,úgyhogy ennyit az oltásról.:-)

2011. jan. 31. 14:30

Köszi szépen hogy ilyen sokat segítettél!!!!:)

Még annyit szeretnék megkérdezni,hogy ugyan nem mondták de ti beoltattátok magatokat valamilyen oltással???

2011. jan. 31. 14:23
A papírt az utazási irodától kapjátok.A repülőn töltsétek ki,Valaki szedje össze a papírokat, a pénzt meg asszen az útlevél is kell hozzá és akkor csak egy valakinek kell sorba állni.
2011. jan. 31. 13:15

Háát akkor nem biztos hogy viszem a netbookomat. max hogyha a képeket egyből rá akarom tölteni.

És a vízumhoz a papírt a repülőn adják?? és akkor szedjük össze pár papírt amit egyszerre leadunk?? Hú nagyon izgi lessz már látom:)

2011. jan. 31. 12:29

Júúúújjj!!!Hát akkor ezt is elmesélem!:-)Vittünk laptopot,mert a szállodában van Wifi.Hehe.55perc után sem töltött be a net,így elmentünk az internet kávézóba.Helyzet a következő.A hely tulajdonképpen egy ruha üzlet,nem volt egyszerű megtalálni.No,de sikerült.Leperkáltuk az összeget leülünk és várunk és várunk és várunk.Másfél óra volt,amíg 5db e-mailt el tudtunk küldeni a családnak.Úgyhogy megírtuk szépen,hogy kb.mikor érkezik a gép Ferihegyre és ennyi.Amikor megérkeztünk Sal-ra,akkor smst írtunk,de csak Tmobilról lehet,a többi nem működik.

Én azt tanácsolom,hogy nézegesd a neten még itthon a képeket,hogy hova mentek.Mert amúgy tényleg szép.Így tutira várni fogod.Én is így voltam evvel.De nagy dolgokat ne várjál,mert alapjába véve nagyon szegény egy ország,ahol nincsenek munkahelyek,csak a szállodák.A külvárost felejtsétek el,mert rányomja az emberre a szomorúságot a látvány.Ha marad a hét végére kekszetek,kávétok vagy bármi amit kivisztek,akkor azt adjátok oda az idegenvezetőnek és majd elviszik a szegényekhez.A hivatalos pénzük az escudo,de mindent euroba kérnek.Ha váltasz pénzt,akkor költsd el,mert kivinni az országból tilos.És még egy jó tanács:a cseheknek az utazási iroda elintézi a vízumot,a magyaroknak sorba kell állni.Még a gépen töltsétek ki a papírokat és álljatok össze páran,mert a vízumot 1darab nőci csinálja a reptéren 500embernek.Minél gyorsabban szálljatok le és sprinteljetek a vízumoshoz,mert kb.az is másfél óra.Utána sorba állsz az útlevél ellenőrzéshez,ahol nagy darab néger katonák is állnak,majd jól megnéznek,(konkrétan nem tudtam eldönteni,hogy tetszem neki,vagy le akar tartóztatni)aztán mehetsz a csomagodért.Onnan irány az idegenvezető,felszállás a kisbuszra,ott elmondják a legfontosabb tudni valókat,majd este ismét gyűlés és további infók.Ja és a koktélokat is bátran ajánlom.

2011. jan. 31. 11:23

Hát köszi szépen. A salátákat én is szeretm de a halat én sem. Mindegy péksütikék jöhetnek.

Akkor itt tényleg főleg a pihenés ami afő profil:) nem baj.

Azért annyira remélem nem elsz rossz hogy csalódni fogunk.:)

Telefon? Internet?? Azt mondták vannak valami "internetes kávézók" ahol érdemesebb netezni.

2011. jan. 31. 10:37
Péksütit nagyon ajánlom meg a felvágottakat.A saláták is frissek,persze a hús nélküliek.Kis pizza,hot-dog nagyon finom,na meg a gyümölcsök.A húsokkal kell nagyon vigyázni.A halak frissek,mert minden reggel halásznak,csak hát én szeretem,ezért szinte vega lettem a héten.A fakultatív programok iszonyat drágák.Férjem elment búvárkodni 90euróért a háborgó óceánba egy kis gumi motorcsónakkal,víz nélkül minden nélkül vitték őket.Van egy só tó,ahova asszem 45euró volt a beugró és semmi extra.Mi azt a bérelt kocsival néztük meg,a kék szemet szintén.Szóval sokkal jobban jártok,ha béreltek kocsit.Eltévedni nem igazán lehet,mert nagyon kicsi a sziget.
19. gesztenye57 (válaszként erre: 18. - Visinka.ildiko)
2011. jan. 31. 10:12

Basszus sajnálom hogy ennyire kalandos volt az utatok.

valami jót is mondjár légyszi. Mire érdemes befizetni? Van valami fakultatív program??

Akkor mit lehet enni?? van valami amit kimondottan nem ajánlasz??

2011. jan. 31. 08:23
Húha,jót?Hát nem is tudom.Mi a Novorizonte-ba voltunk bungikba.Tök tisztaság,a medencék is tiszták voltak.Mi inkább azokba fürödtünk,mert az óceán nagyon nagy hullámokat vert.Amúgy nagyon szép.Ami tényleg gáz volt,az a kaja.Persze minden fogás jól nézett ki,csak amikor a darálthús már harmadik napja más formában volt tálalva és a szaga is elég kemény volt,na hát az azért nagyon gáz volt.Mi all inclusivba voltunk,ami ott kint megint csak egy külön fogalom.Reggel 7-10-ig reggeli,majd 12-14-ig ebéd,15-17-ig snack bár(mini pizza és maradék reggeli),17-21-ig vacsi.A pia korlátlan,mini poharakba,hogy minél többet szaladgálhass.:-)Borravalót nem igazán fogadnak el,pedig megérdemlik.Mi mindig rájuk tukmáltuk.Ja és még egy jó tanács:reggel hagyjátok a kulcsot a zárba,ha nem keltek korán,mert minden szívbaj nélkül rátok nyitnak a takarítók a saját kulcsukkal.Éjjelre vigyetek szúnyog riasztót!A gyógyszereket a nagy poggyászba rakjátok,mert én konkrétan hasfogót vittem a kézibe és kipakoltatták az egész táskámat,hátha drog.Amúgy mi az úttal is szívtunk.Hajnali 3-ra kint kellett lenni a reptéren,5-kor indultunk,7-re Prágába voltunk,a gépet nem hagyhattuk el,meg kellett várni,míg a csehek felszállnak.9-kor fel is szálltunk,majd a cseh pilóta oda verte a gép farkát a földhöz,így vissza Prága kényszerleszállással,12:30 körül újra felszállhattunk és olyan 6körül meg is érkeztünk.Haza fele pedig 3 órát késett a gépünk.Annyira fasza volt az 50fokban 600 emberrel bent ülni a terminálba!Na mindegy.Összegészében nem volt olyan rossz,de akik két hétre mentek,azok jöttek volna velünk haza.Minden esetre még egyszer nem mennék oda.Inkább Kanári szigetek.Pihenésre egyébként nagyon jó hely,mert nem lehet semmit csinálni azon kívül.De biztos jól fogjátok érezni magatokat!
2011. jan. 30. 20:30

Hát igazából el sem hiszem még én sem.....szülinapi dolog összedobta a család:)

Nagyon nagyon izgulok még sosem voltam ilyen messze. Anyu még nem is tudja neki totál meglepi. ő 60 én 40 leszek az idén:)

egy kis vígasz:):)

16. szimba (válaszként erre: 14. - Gesztenye57)
2011. jan. 30. 20:20

Nővéremék is voltak, és bár elég igényesek, nagyon bejött nekik, úgyhogy nyugi, szerintem szuper lesz! :)

(Ha lenne pénzünk, idén én is ide vagy a Kanári-szigetekre mennék.)

2011. jan. 30. 18:51
Már nem is irigykedem!:-)
14. gesztenye57 (válaszként erre: 12. - Visinka.ildiko)
2011. jan. 30. 16:44

Hú nemsok jót írtál. Úgylátom neked csalódás volt sajnálom.

A Carioula szállodába megyünk anyukámmal ketten. Neki meglepi.

Valam jót is mesélj légyszi!!

2011. jan. 30. 16:26
Ja,a szél mindig fúj.Állandóan,reggeltől-estig és fordítva.A nap nagyon erősen süt,nagymamámnak másodfokú égési sérülése lett a lábán.50faktor a minimum.Az esték nagyon kellemesek,de a légkondi akkor is ment,mert meg lehet fulladni.És sok a szúnyog!
2011. jan. 30. 16:25
Szia!Mi tavaly márciusban voltunk és hát ne készülj egy nagy csodára.Nagyon kicsi a sziget és a szállodákon kívül nem igen van semmi,csak jó sok néger,akik minden sz@rt rád akarnak sózni,horror áron.Majd hallasz olyat is,hogy:"Magyar?Ismerem,Balaton!"Na ez elég vicces,de nagyon erőszakosak.Mi béreltünk autót és mentünk körbe a szigeten,bár ne tettük volna.Nyomor a köbön.A kajával is vigyázni kell,mert heti 2x kapnak ellátmányt Portugáliából és minden kaját újra hasznosítanak.Ezt szó szerint értsd!Nekünk is sikerült benyalni finom vírust vagy bacit.Természetesen én 3 hónapos terhes voltam és nem szedhettem az ő gyógyszerüket,így 45euróért vehettünk bogyót.A sörük helyi vízből készül,így hasmenést okoz.Vizet mindig készítenek a szobákba.Vagyis nálunk így volt.Amúgy melyik mentek?
2011. jan. 30. 16:00

Most kb olyan 24-25 fok lesz márciusban azt olvastam. Meg már nem lesz olyan nagy szél sem állítólag. Hát az tuti hogy veszek valami erős naptejet.

Az esték is melegek?? nem kell valami vastag cucc??

10. bared
2011. jan. 30. 15:50
*kőzetről
9. bared (válaszként erre: 6. - Gesztenye57)
2011. jan. 30. 15:50

ők voltak több helyen is, hajóval mentek át...

emlékszem, voltak olyan fényképek, amik egy sziklában kialakult rózsaszín közetrőll készültek...

van egy santo antao, vagy ilyesmi nevű heyl, azon rengeteg növény van, gyönyörű zöld, a többi sziget inkább sziklás-növényes vegyesen...


de a barátnőm kedvence egy kis falu volt, ahol halászok élnek, és élt halt a piacért:DDD

8. bared (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2011. jan. 30. 15:45

amikor andiék voltak 31-32 fok volt...

a gyerekek pecsenyére sültek, ő is leégett, pedig kreol egyébként:-((

2011. jan. 30. 15:42

Ott nincs is olyan nagyon meleg, bár a naptej kell, de inkább erős tavaszi időjárásnak mondanám, 25 C° max.

Állandóan fúj a szél, ami csökkenti a hőérzetet.

2011. jan. 30. 15:40

Én olyan nagyon nem vagyok alkudozós tipus de majd anyu:)

Kalapot veszek akkor.:)

Érdemes elmenni hajókirándulásokra?? Gondolom azok is jó drágák. De más nemigen van ott látnivaló vagy tévedek??

2011. jan. 30. 15:36

drága... ami nagyon kell: világos ruha, kalap a meleg miatt, és nagyon erős naptej...

igazából minden tipikusan egyiptomi áron van...

alkudni kell, sokat... általában feléért el tudod hozni amit akarsz:-))

2011. jan. 30. 15:31

Mesélj:) Mit érdemes vinni és mennyire drága vajon??

Mit érdemes megnézni vagy mire érdemes befizetni?

2011. jan. 30. 15:29
igen, a barátnőm..csodaszép volt:-)))
2011. jan. 30. 15:26

Sziasztok.

Valaki járt már ott?? mesélne nekem hogy milyen???

2011. jan. 30. 15:26
Járt már valaki a Zöldfoki-szigeteken?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook