Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Németesek segítenétek? Indikatív, konjuktív kérdésben. fórum

Németesek segítenétek? Indikatív, konjuktív kérdésben. (tudásbázis kérdés)

11. k_nm (válaszként erre: 10. - Schnuffiland)
2016. ápr. 26. 13:14
Zajong
2016. ápr. 10. 10:48
Az indikatív az a kijelentö mód, a konjunktív a feltételes mód. a Presens az pedig a jelent idö :) Az Indikativ presens a jelen idö kijelentö mód. Amúgy mit jelent a tollen?:)
9. k_nm
2011. jan. 30. 12:41
leginkább...a konj. I-II inkább felsös, ha nem gimis, bár fogalmam sincs, én itt Németországban tanultam németül felnött fejjel. De késöbb vettük, nem ezzel kezdtük :-)
2011. jan. 30. 12:05
Köszi szépen, legközelebb ha ilyen lesz, akkor mindenképpen az indikatív ragozás, ami nekünk kell. :D
7. k_nm
2011. jan. 30. 10:59
Na, így már érthetö a kérdés...az ált isisek nem hiszem, hogy konjuktivval indítanának, az késöbi tananyag...indikatív lesz az....zebracsikó már le is ragozta nektek :-) Jó tanulást
2011. jan. 30. 10:58
köszi
2011. jan. 30. 10:47

ich tolle

du tollst

er/sie/es tollt

wir tollen

ihr tollt

sie tollen

2011. jan. 30. 10:43

Köszi, de a német szöveg egyáltalán nem segít.

Csak azt szerettem volna tudni, hogy általános iskola 3. osztályában, amikor a ragozást tanulják, akkor a tollen szót hogyan ragozzák. Ami az 1. hozzászólásom linkében van, ott nem tudtam eldönteni, hogy most melyik az a ragozás, ami sima jelen idejű.

2011. jan. 30. 10:02

Olvasd el, talán segít.

[link]

2011. jan. 30. 09:43

[link]


A 3.os gyerkőcnek segítek itthon a németben.

Ez a szó, hogy tollen, nem tudom, most melyik ragozás az, amit ők használnak.

Amit belinkeltem oldal, ott megvan a ragozás, ne fogalmam sincs mi az indikatív, és konjuktív prasens ragozás, ami kell nekünk.


Amúgy most tanulják a ragozást, de ezt az egy szót nem írta fel, hogyan ragozták a suliban.

2011. jan. 30. 09:40
Németesek segítsetek. Indikatív, konjuktív kérdésben.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook