Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tgyáson vagyok közben felmond a munkáltató, jár utána azért még a gyed? fórum

Tgyáson vagyok közben felmond a munkáltató, jár utána azért még a gyed? (tudásbázis kérdés)


2011. jan. 30. 17:44
Tehát rád a B pont igaz!
2011. jan. 30. 12:12

Gyermekgondozási díj


42/A. § (1) Gyermekgondozási díjra jogosult

a) a biztosított szülő, ha a gyermekgondozási díj igénylését - a gyermeket szülő anya esetén a szülést - megelőzően két éven belül 365 napon át biztosított volt,

b) a terhességi-gyermekágyi segélyben részesült anya, akinek a biztosítási jogviszonya a terhességi-gyermekágyi segély igénybevételének időtartama alatt megszűnt, feltéve, hogy a terhességi-gyermekágyi segélyre való jogosultsága a biztosítási jogviszonyának fennállása alatt keletkezett és a szülést megelőzően két éven belül 365 napon át biztosított volt,

és a gyermeket saját háztartásában neveli.

(2) Az (1) bekezdés a) pontjának alkalmazásakor nem tekinthető szülőnek a nevelőszülő és a helyettes szülő.

(3)

(4) A gyermekgondozási díjra történő jogosultsághoz szükséges előzetes 365 napi biztosítási időbe be kell számítani

a) a biztosítás megszűnését követő táppénz, baleseti táppénz idejét,

b) a közép- vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán egy évnél hosszabb ideig folytatott tanulmány idejéből 180 napot,

c) a rehabilitációs járadék folyósításának idejét.

2011. jan. 30. 12:10
igen
2011. jan. 29. 23:37

Sziasztok!


A jogpont.hu-n találsz olyan irodák címeit,ahol munkaügyben ingyenes jogi tanácsokat adnak. Érdemes ott érdeklődnöd.

2011. jan. 29. 23:30

igen sajna jogutód nélkül szünik meg a cég !

Csak sokan tanácsoltak sokmindent és már nem tudom hogy mivan a tb.-nél meg persze nem nagyon akarodzik segiteni .

2011. jan. 29. 23:26
Viszont ha jogutód nélkül szűnik meg, akkor nincs védettség ugyanúgy nem lesz mhelyed, mint másoknak akiknek megszűnik. ennek ellenére a GYED jár majd, ha már T_GYÁS-on vagy, annak viszont érdeklődj utána, onnan ahonnan a T-GYÁS-t és a GYED-et kapod, hogy ha jönne majd még egy baba (pl. 2 éven belül ) akkor jár e majd arra... bocsi hogy hosszú voltam...
2011. jan. 29. 23:24

Ha a TGYÁS-t megkezdted, akkor jár a GYED. Én is így voltam...

Nekem 3 nappal azután szűnt meg a munkaviszonyom, hogy megkezdtem a T-GYÁS-t (a dokim direkt visszadátumozta a szülés várható időpontját).

2011. jan. 29. 23:16

Bővebben a szitu!

február 15.-re vagyok kiirva szülés előtt kivettem a tgyást és most derült ki hogy a munkahelyem ahol 2005 óta dolgozom jan 31 jogutód nélkül megszünik és felszámolás alá kerül rendes felmondással szertnének felmondani .De nemtudom hogy most kelle aláirnom vagy csak a felszámolás után van e védetségem és hogy igy jár e a tgyás után a gyed!

2011. jan. 29. 23:14
Tgyáson vagyok közben felmond a munkáltató jár utánna azért még a gyed?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook