Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Problémás ovi (állandó kikötések) fórum

Problémás ovi (állandó kikötések) (beszélgetős fórum)


1 2
2011. febr. 2. 18:03

Köszönöm, aranyosak vagytok, csak hivatalosan ugye kiröhögnének, hogy azt mondom nem értek egyet a módszereivel.Igen az óvódaváltás sem olyan egyszerű és a gyerek issza meg a levét.

És ugye az óvónők tanárok olyan szinten védik egymást...

Mothertiger ahhoz tényleg semmi joga egy óvónőnek, vagy pedagógusnak, hogy bántsa a gyereket, nálunk még ez nem fordult elő

56. tündér74 (válaszként erre: 55. - Mothertiger)
2011. febr. 2. 14:35
Amilyen a vezető óvónő olyanok az óvónők is. Ezt a vezető óvónőt azonnal le kellene váltani.
2011. febr. 2. 13:18

Az én esetemhez még annyit tennék hozzá, hogy elképesztő dolog történt, amikor panaszt tettem a verekedős "óvónőpótló" miatt a vezető óvónőnél. A vezető óvónő mentségként azt hozta fel, hogy a lány nagyon sokat tanul, és sok vizsgája lesz a közeljövőben, ezért olyan ingerült. Nem bírja a feszültséget...

Na persze. Ettől függetlenül akkor sincs joga, hogy a gyereken vezesse le a feszkót! Egyiknek sincs joga hozzá, hogy a gyereknek ártson, bármi kínja van otthon, vagy a magánéletében, vagy a franc se tudja, miben!

A hivatalos eljárás simán kettétörné a pályáját, és az ezzel való fenyegetőzés talán bejöhet.

Talán...

54. anyucika3 (válaszként erre: 53. - 474687f420)
2011. febr. 2. 12:30

Azért ahhoz nagyon primitívnek kellene lenni az óvónéninek,hogy ha veled konfliktusba keveredik azért a gyereknek ártson.

A leírásaid alapján nagyon ellenszenves minden esetre,simán kinézni belőle.

Menj be hozzá,és beszélj vele.Sőt,hívd fel arra is a figyelmét,hogy Te vagy annyira intelligens,hogy nem közönség előtt parádézol vele ahogy ő,hanem félrehívod,és megbeszélitek a problémákat.

Oviváltást a legkönnyebb tanácsolni.Csakhogy nem minden környéken van több óvoda amikből válogatni lehet.De ha erre kényszerülnék,akkor hivatalosan is eljárnék ellene az tuti!

2011. febr. 2. 11:19
És inkább leírom itt és fortyogok magamban névtelenül, minthogy nekiállja az óvónőnek minden dühömmel és a gyerek igya meg a levét
2011. febr. 2. 11:18
Én nem vergődök, csak szerettem volna tudni másnak vannak e hasonló történetei és amíg a gyereket reggelente nem kell sírva oviba vinni addig nem akarok balhézni.Ezért akarom a fogadóórán megbeszélni szépen a dolgot hogy a gyerek ne érezze.
51. trapiti (válaszként erre: 50. - 474687f420)
2011. febr. 2. 11:07

Ha ennyire úgy érzed, hogy nincs jó helyen a gyerek azokkal az óvónőkkel, akkor szerintem nem itt kellene napok óta vergődni, hanem már régen megpróbáltam volna megbeszélni a problémákat az óvónőkkel. Ha ez nem megy, már óvodát keresnék. De ennek így semmi értelme.

Ha meg a gyerek jól érzi magát, jól nevelik, jól bánnak vele, akkor meg nyeld le a békát. Kompromisszum nélkül nem megy, az biztos.

Az viszont, hogy magadban fortyogsz, szidsz mindenkit, közben meg oda hordod a gyereket, semmi értelme a világon.

2011. febr. 2. 10:54
Azt nem szeretném, akkot inkább ovit, mert ugye ő a vezető helyettes és tuti pikkelnének a gyerekre.
2011. febr. 2. 07:41
Tényleg elég hülye húzásai vannak! Csoportot nem lehet váltani?
2011. febr. 1. 22:14

Már nem egyszer gondoltam ovodaváltásra, csak ugye az is a gyereken csattan lassan 2 éve jár ide.Meg az ovi miatt költöztünk 5 percre lakunk most.

Igen beszari banda én tuti nem hagyom a gyerekem mert egy óvónő Istent akar játszani egyszer már sikerült finoman leépíteni, akkor egy ideig minket nem cseszegetett, kiderült, akkor mást talált meg.Most úgy látom megint el kell beszélgetni vele.Azt nem értem hogy egy ilyen miért csinálhatja évek óta ezt, meg az az igazság, hogy nekem kezdetben nem volt vele bajom, ső örültem hogy lesz egy határozott óvónő is, aki nem folyton nyájaskodik, hanem kordában tartja a gyerekeket.És nem is volt probléma 1 évig kb. A második évben talált meg minket.

47. mothertiger (válaszként erre: 45. - 474687f420)
2011. febr. 1. 19:30

Téged meg felstuffolnak, hogy mondd el a véleményedet, ugye? Beszari egy banda, komolyan... Elvileg az ő érdekük is lenne a változtatás, nem?

Nem tudom, hogy érdemes-e megvárni, hogy a gyermekeden csattanjon az ostor?

46. trapiti (válaszként erre: 45. - 474687f420)
2011. febr. 1. 19:26
Ha ennyire elégedetlen vagy, akkor szerintem óvodát kellene váltani...
2011. febr. 1. 17:40

A mi óvónőnk az óvódavezető helyettes és még a vezető sem mer szólni neki, ma kiderült, hogy még egy anyukával eljátszotta hogy nem rakott a szekrénybe szöveget és azt mondta, hogy ő rakott, az nem lehet hogy a szél fújta ki és mindezt fennhangon.Az anyuka besokalt és ő is fennhangon mondta, hogy őt hazudtolja meg?

Az a baj hogy túl nagy hatalmat adtak a kezébe és elszállt.Nagyon várom már a fogadóórát és ott elmondom a sérelmeimet, mert senki nem mer szólni semmiért.Viszont ha a gyerekemen csattan le valami mert ő túl sokat képzel, akkor tuti nem leszek kegyelmes!

Csak az a gáz hogy sok anyuka hallgat, mert fél.

2011. febr. 1. 11:50

Nálunk egy közmunkás "óvónéni" volt a csoportban, és püfölte a gyerekemet. Könyvvel ütött a fejére.

Hát elkaptam...


Az én véleményem a témával kapcsolatban az, hogy mindig meg kell mondani, ha van valami problémánk! Ha meg még több gáz van, lehetőség szerint el kell vinni onnan a gyereket.

Decemberben melózni jártam, dél után mindig bementem a gyerekért, mielőtt elaltatták volna őket, de már feküdtek. Erre nekem estek, hogy ez a vezető óvónőnek nem tetszik... Azt feleltem nekik, hogy ha a vezető óvónőnek ez nem tetszik, akkor hozza ő haza idejében a fiamat. Senki sem mert visszaszólni.

Azt hiszem az óvoda van a gyerekért, és nem mi az óvodáért... :P

43. anyucika3 (válaszként erre: 42. - 474687f420)
2011. febr. 1. 09:14

Én az óvónénit hoztam volna nagyon ciki helyzetbe a helyedbe.Úgy eligazítanám,hogy leesne róla a szoknya.És azt is megmondanám a plénum előtt,hogy minden szülő véleménye ez,csak nem mernek szólni.

A gyereket meg abba öltöztetném,ami lenni akar.

Ha kikötik mik legyenek,akkor oldják is meg,de legalábbis segítsenek működjenek közre ne ukázba adják ki.Ez felháborító,miért nem mész be az óvodavezetőhöz beszélni?

2011. febr. 1. 08:53

Akit érdekel leírom a fejleményeket:

Tavaly is volt kikötés akkor állatok kellett hogy legyenek a gyerekek, csak mi nem tudtunk róla.

Egy héttel a farsang előtt mentünk vissza oviba(betegek voltunk), de senki nem szólt.Még jó, hogy 101 kiskutya volt a kicsim.

Most is lesz a szülők belenyugodnak úgyhogy én is, így is kapunk kiszúrásokat:a karácsonyi bulira szövegeket adtak ki amit fel kellett olvasni vagy megtanulni a családnak, mi nem kaptunk és ez ott derült ki.Az óvónő felvolt háborodva, hogy ez nem igaz ő mindenkinek rakott a szekrényébe.És most jön a poén:Mi lettünk volna az elsők.Szintén menet közben derült ki.Tök ciki volt.

Most kíváncsi vagyok a kisfiúval mi lesz, de a fogadóórán biztos mindenki kap valami beszólást, hogy anyuka ne legyen egyedül, mert szmk szülő

41. Akvamarin (válaszként erre: 27. - 474687f420)
2011. jan. 30. 11:49

Nálunk is kétszer lesz jelmezbál,egyik nap ronygyosbál,másnap igazi jelmezes.

A rongyosbál költségkímélő,mert itthonról kell bevinni rossz ruhákat,és az óvónők kirojtozzák,foltokat varrnak rá.Akkor mindenki olyanban lesz,és a szülők is ott lehetnek,lesz élőzene,tánc,mulatság.Olyan mint egy nyílt nap.

Másnap jelmezbál,szép jelmezzel,csak a gyerekek jelenlétével.

40. Akvamarin (válaszként erre: 22. - A26b2a1b7e)
2011. jan. 30. 11:43
Na az szép karrier... :DD
2011. jan. 30. 10:28

Itt az a baj hogy már nem egyszer volt olyan hogy én szóltam valami miatt amivel a többiek is egyet értettek, és amikor arra került a sor ők nem merték vállalni a véleményüket.Ott tartunk, hogy látom hogy ezek miatt nem nagyon csípnek az óvónők, pedig én ha azt látom hogy valami nem jó a gyereknek, akkor szólok.

Nemrég kitalálták, hogy nemcsak játékot, de újságot, sem vihet a gyerek oviba mert csak keménykötésű könyvet.Az enyém betartotta a másé nem.Arról nem beszélve hgy egy meseújság 5-700ft, amig egy könyv min2000.még az újságot is sajnálom, ha pedig könyvet visz, legalább 1 lap megvan szakadva szóval nem vigyáznak rá.Az én gyerekem itthon nagyon óvja a könyveit és mondja hogy kik a "könyvtépők".Ha nem engedem neki hogy vigye akkor neki is rossz, mert a többi visz.Ha ő azt mondja hogy csak nála nézhetik a könyvet az óvónő rászól.Szóval ebből sincs kiút.És még mindig van szülő, aki újságot visz, és nem egy gyerek vitte be a játékát.

Én teljes mértékben kiálok a gyerekem mellett, és ezért én vagyok a mumus meg még 2 szülő aki szintén nem fél tőlük.

Nem tudom hgy szóltak e azóta a szülőknek vagy mit beszéltek meg de nálunk a marás egyszer fordult elő és van 2 csik a gyerek kezén 1-2 cm esek.De tuti hogy hétfőn erről is szólni fogok, hiszen amikor az én gyerekem "leharapta" a másik karját, akkor mindenki nekem állt.Meghát nehogy már azért az én gyerekem.Ez az egyetlen kis porontyom van .És én vagyok pont az aki nem elfogult, mert először mindig mérlegelek, kiderítem hogy igazat mondott e, persze közben érzi hgoy mellette állok.

Nálunk az óvónők megmondták hogy reggel adjuk harisnyát a gyerekre (kiscsopisok)mert ők nem tudják 20 gyerekre feladni.Igen sok a gyerek, de 3-an vannak rájuk és volt olyan hgoy a legnagyobb hidegben kvitték a kislányt harisnya nélkül mert anyuka reggel elfelejtette ráadni.

És sztem nem egyszer azért betegek a gyerekek, mert amikor jó idő van egész héten bennt vannak, és ha nagyon hideg van irány ki.

2011. jan. 30. 01:23
A farsangos dologban meg nem értek egyet, hogy fogja a gyerek megtanulni érvényesíteni az érdekeit, ha már a szülő se nyitja ki a száját, ha ellenvéleménye van?
2011. jan. 30. 01:21
én oviskoromban is volt egy ilyen kisfiú, hát addig tűrték az óvónénik, amíg egyszer le nem lökött a mászókáról, épp mikor fejjel lefelé himbálóztam. betört a fejem, egy csomó öltéssel varrták össze. ezután vitték csak el az oviból a gyereket. anyámék is rásegítettek, mert apám igen indulatos ember, megkereste a szülőket, és megmondta nekik, hogy még egyszer meglátja az óvodában a fiukat, péppé veri az apját. sajnos akkoriban így kellett rendezni a dolgokat.
36. anyucika3 (válaszként erre: 24. - 474687f420)
2011. jan. 29. 23:29

Szerintem ezt így simán meg lehetett volna mondani,hogy mi a gyerek kívánsága.Elvégre is róluk szólnak(elvileg) az óvodai rendezvények nem az óvónéniről.És az anyagi részéről sem kellene hallgatni,hogy ezt hogyan gondolják megoldani.

Ezt nem várhatják el,hogy a szülők ennyit áldozzanak egyetlen eseményre.Ha nekik kész elképzeléseik vannak,akkor arról is legyen,hogyan lehet kivitelezni minél olcsóbban.Keveseknek lapátolják az ablakon be a pénzt.

35. anyucika3 (válaszként erre: 12. - Vaczila)
2011. jan. 29. 23:24

Én pl feljelenteném az óvodát,hogy veszélyeztetve van ott a gyerekem,ha rendszeresen össze karmolva harapdálva jönne haza.Nehogymár a mások tehetetlensége miatt kelljen neki szenvednie,és még igazságtalanul el is hallgattassák!

Oldják meg,nem az én gondom.Majd ha az én gyerekem viselkedik így,akkor várhatják tőlem a megoldást.

Miért az "áldozatnak" kellene megértőnek lenni?!

2011. jan. 29. 17:38
Nálunk az oviban is van egy ilyen verekedős, magatartásproblémás kisgyerek. Mikor az én gyerkőcömet bántotta, sírva jött az enyém, bizony én a kisgyerekkel a saját anyukája előtt elbeszélgettem. Megkérdeztem tőle, hogy miért bántotta az én kisfiamat? Persze nem tudta megmondani. Megkérdeztem tőle, neki hogy esne, hogyha az enyém ütné-verné? Elszégyellte magát. Mondtam neki, hogy meg ne halljam, hogy még egyszer ok nélkül bántja az enyémet. Azóta nem is bántja. Éreznie kell a saját gyerkőcünknek is hogy mellette állunk. Ezzel nem azt akarom írni, hogy mindig helyette kell megoldani a problémát, mert most már az enyém is megtanulta kezelni az ilyen helyzeteket. Sajnos nagyon meg van fogva a keze az óvónőknek.
33. trapiti (válaszként erre: 27. - 474687f420)
2011. jan. 29. 15:20

Farsang: nálunk is így van, egyik nap van a szülőkkel közös jelmezbál, erdei állatnak kell öltözni, másnap pedig egész nap jelmezben lehetnek a gyerekek, ami szerintem tök jó buli, élvezni fogják. Ez lehet a kedvenc jelmez vagy ugyanaz mint előző nap. Nem tudom, milyen egy "normális" jelmez, én nagyon szép pillangót és tündért vettem a kislányomnak a teszveszen :) és nem mentem csődbe tőle...


A másik problémát - de minden problémát szerintem - első körben az óvónőkkel, vezetőnővel, ha van, akkor az ovi pszichológusával kell átbeszélni. Ha nem tudtok közösen elfogadható megoldásra jutni, marad a csoport- vagy óvoda váltás. Persze mindeig azt kell mérlegelnie az embernek, mi a dolog előnye-hátránya.

32. 474687f420 (válaszként erre: 31. - 474687f420)
2011. jan. 29. 14:52
Ja hozzáteszem majd egy órán keresztül beszélgettem a fiammal du. és éreztettem vel hogy haragszom rá emiatt és óránként felhoztam neki.Ugye abban a hitben voltam hogy szegény gyereknek majd leharapta a karját és biztos üszkösödik és belegondoltam az anyuka helyébe, aki épp az ügyeletre viszi emiatt.
2011. jan. 29. 14:49

Ja igen az én kisfiam valamiért tavaly megharapta a legjobb barátját, hogy akkor mekkora patáliát csináltak!Azzal vár 2 óvónő hogy a fiam feketére harapta a gyereket, 2 óvónő megállított a folyosón, a dada meg szalad, hogy dicsekedett e a fiam.

Amikor én másnap elkaptam a gyerek anyját, és bocsánatot kértem meg kérettem a kisfiammal, ő elmondta hogy neki az óvónők mondták,és a gyerek a másik karját mutatta, amikor ő kérdezte és egyébként semmi nem látszik!

2011. jan. 29. 14:46
Nekem is volt hogy nem pakolt el a gyerek én versenyzek vele, hgoy amig én megágyazok el tud e pakolni, vagy hasonló.Egyébként mondták az óvónők ezt is hogy elsomfordál ha a többiek pakolnak.Most lesz fogadóóra biztos beszélnek anyukával, persze ha hajlandó elmenni.
2011. jan. 29. 14:44

Nálunk is van hogy itthon veszekedek hangosabban a gyerekre mert rossz és nem akarom bántani.De sztem aki már az oviban is ezt csinálja az nem 100-as.

Na meg a többi gyerek is megilyed az anyukától amikor veszekszik, köztük az enyém is,pedig én is szoktam.

28. a26b2a1b7e (válaszként erre: 25. - Martin3)
2011. jan. 29. 14:43

Igen az meg a másik, hogy az óvó néninek tudnia kellene kezelni az ilyen gyerekeket. Ő ezt tanulta! Ez a szakmája, ebben kellene, hogy jó legyen. És tudnia kellene jó tanácsokkal ellátni az anyukát, hogy esetleg mit próbáljon meg otthon a gyerekkel, mi az amivel úgy látják, hogy hatni lehet Rá....


Nálunk az ismeretségi körben van egy kisfiú, aki sose pakolja össze maga után a játékokat.

Én ezt otthon nem tűröm. Én nem pakolgatok a gyerekem után. Mindig mindent szépen eltesz a helyére, ha nem játszik már azzal.

És amikor az a kisfiú nálunk van, Ő is elpakol.

A szülők meg csodálkoznak, hogy hogyan tudom erre rávenni a gyereküket, amikor Ők naphosszat könyörögnek Neki?

Nagyon egyszerű... felteszem a "ki tud a legügyesebben elpakolni?" kérdést, és máris egymással versenyezve pakolnak.... és nyilván utána megölelgetem, megpuszilgatom Őket, hogy milyen ügyesek voltak, és büszke vagyok rájuk, nagy segítség nekem, hogy ügyesen elpakolnak...

A szülei azzal próbálkoznak ehelyett, hogy rádörrennek otthon: "Miért nem vagy képes elpakolni?" ... ez nem sokat használ...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook