Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fogamzásgátlás a negyedik X után! fórum

Fogamzásgátlás a negyedik X után! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
146. 4705d7a6b8 (válaszként erre: 145. - Töprengő)
2016. okt. 3. 18:27
hú nem is mondd. főleg mikor az ember már úgy van vele, hogy igen felneveltem, eltuszkoltam az érettségiig most OKJ-zik szusszanok egyet amíg jön a lagzi meg az unokák. hát nem hiányozna egy gőgicsélő kisded az biztos
2016. szept. 29. 19:14
Hát még 28 éves mellé?? :P ;)
144. 4705d7a6b8 (válaszként erre: 143. - Töprengő)
2016. szept. 27. 20:39
utána fogok nézni a neten, de szerintem az ilyen eset ritka mint a fehér holló, nekem a doki is azt mondta, hogy ez az egyik szinte 100 %-os módszer. legalábbis ha megcsináltattam utána nem igazán lenne kedvem egy nem kívánt terhességhez egy 21 (4 nap múlva 22) éves gyerek mellé nagyikorban
143. töprengő (válaszként erre: 142. - 4705d7a6b8)
2016. szept. 24. 21:33

Írták hogy terhes lett elkötés után...

Ha statisztikát néznénk 1000 elkötésből vajon hányan lettek mégis terhesek? Kicsit kíváncsi vagyok.. ;)

142. 4705d7a6b8 (válaszként erre: 141. - Töprengő)
2016. szept. 24. 19:19
persze beszélem a dokival. ő azt mondta, a spirál, a gyűrű (egyébként is fémallergiás vagyok) és a felhelyezhető fogamzásgátló módszerek jó ha 80 %-osak. de az elkötésre azt mondta, hogy ez a legbiztosabb, de most megijedtem, hogy ez sem 100 %-os.
2016. szept. 18. 21:01

Ez se 100 % - os.

" Teherbe estél petevezeték elkötése után? " Kicsit olvass bele.

De a legjobb ha a dokidat kérdezed ki. Akár azzal az indokkal hogy olvastál erről is...

2016. szept. 18. 08:10
szia nekem az a gondom, hogy miután most nem szedhetek gyógyszert milyen megoldást válasszak, de valószínűleg én az elkötést választom mert arról szinte semmi negatívumot nem hallottam és 100 %-osan véd. persze még agyalok rajta egy kicsit és megbeszélem a dokimmal
2016. szept. 18. 05:11

" Nem nagyon megbízható módszer, a hüvelyi tampont használó nők 30%-a teherbe esik. "

Vény nélkül kapható.

Patentex és Pharmatex 2 közül használtam valamelyiket. Baba nem lett, de megkeverte a ph-mat. :(

138. Sokcsoki (válaszként erre: 135. - EdyNew)
2016. szept. 11. 20:19
Én használtam kétféle hüvelykúpot, Patentex és Pharmatex.Mindkettőt akció előtt 10 perccel kellett feldugni.Ha nem lehet gyógyszert szedni, vagy a hüvelygyűrűt használni, akkor szerintem elég jók.
137. töprengő (válaszként erre: 136. - Sokcsoki)
2016. szept. 10. 16:36

Az valahol jó ha nincs már ennyi ideje mensid.

Akkor már nincs peteérésed, nem kell félned, és vigyázni se... " Elvileg " ez vajon mit jelent?

Mert írtak itt egy másik fórumba olyant : El vagyok kötve, és mégis terhes lettem. Nem biztos szó szerint idéztem. De azért az is irtó érdekes... El vagyok kötve / égetve a petevezetőm. és mégis terhes lettem...

Még van, és rendszeres. Tehát nekem még van peteérésem. Gondolom Én... És jobb ha védekezünk. Tényleg nem akarok 50 évesen terhes lenni...

136. Sokcsoki (válaszként erre: 131. - Töprengő)
2016. szept. 10. 16:19
51 évesen már 1,5 éve nincs mensesem.A doki azt mondta, hogy "elvileg" már nem kell védekeznem. Hogy nem " elvileg" kell-e, azt nem mondta.
135. EdyNew
2016. ápr. 14. 14:32

Sziasztok,

Mivel a gyógyszert már nem szedhetem tovább és spriál sem jöhet szóban a nőgyógyászom a fogamzásgátló tampont ajánlotta. (Szülés után 10 éve használtam már.) Viszont ezt sehol sem találom. Lehet, hogy már nincs forgalomba? Tud valaki erről vmit?

Köszi

134. Le Bono (válaszként erre: 131. - Töprengő)
2016. febr. 24. 20:32
Ahogy kivettem soraidbol, te nem bizol igazán az orvosokban. Ez nem még egy stressz ráadas, ha beteg vagy és orvoshoz kell fordulnod?
2016. febr. 22. 21:49
Változókort nevezzük így. ;) 5 X-esen tök fölösleges már..
132. Le Bono (válaszként erre: 131. - Töprengő)
2016. febr. 22. 20:57

Köszi a kimeritô válaszod :)

Ne haragudj, nem tudom mi az a " Banyakór "

Te miért nem akarnád elköttetni magad?

131. töprengő (válaszként erre: 130. - Le Bono)
2016. febr. 21. 23:03

Annyira nem egyedi, mással is történt hasonló valószínű.

( honnan kellene tudnom a beleink hogy kanyarodnak a pocakban? és ha szorulása van valakinek a bélszakasz bármelyik részén elakadt bélsárt összekeverhetik 1 nem létező daganattal, akár 1 ultrahangos vizsgálatnál. Tűnödött a 2 orvos 30 éves szakmaiság mögöttük... Hol a ciszta? Kb itt volt... 1-ik száját elhagyta a " bélsár " szó. Akkor mondtam sokszor volt szorulásom, zöld teát iszok jó ideje, tudok wc-re menni ). És itt nem kutakodtak tovább, Ők is hibáztak.. Probléma megoldva.

Itt leírtam, könyvet nem írnék erről, azt hiszem.

Volt pár dolog amibe nem kaptam tájékoztatást.

Pl 1 bizonyos gyógyszer mellékhatásai, ez mindenkinél így van, szinte...

Továbbá ez a bogyó nincs 10 éve nálunk forgalomba, és sok tapasztalatuk nincs a doktoroknak ebbe.

Sok dolognak itt nézek utána.

Fő témához is szóljak. Vészesen 5x es leszek. Naptár módszer, peteérés kalkulátor, egyéb ( már írtam valahol ). " Banyakór " pillanatnyilag sehol. Tehát igencsak ciki lenne ha nagy pocakom lenne. Elkötni nem akarnám, spirál stb eszközökhöz is " öreg " vagyok.

Kizárólag a csontritkulás miatt ( valahol ) örülök hogy még megvan...

130. Le Bono (válaszként erre: 129. - Töprengő)
2016. febr. 21. 21:28

Szia Töprengő ,

Szerintem nem kell bocsit kérned, mert amit irtál az nem pontosan fogamzásgátlás, de azért egy kicsit kapcsolodik:) Meg egyébként is, ha valami nyomja a lelked, azt el kell mondani valahol, és itt nagyon szépen elmondtad. Igazad van, ha méltatlankodsz, hogy csak ugy kuldozgettek téged, de az orvosoknak és az orvostudománynak is meg vannak a határai, és lehet, hogy te egy kulonleges eset voltál akire nem voltak felkészulve? Errol talán konyvet is irhatnal "A petefészek arnyékaban" cimmel? Egyébként nekem nem a szakteruletem. En csak utánaolvasok és utánanetezek és megprobálok felvilagosulni... és most tőled is tanultam, koszi:) De szerintem a vazektomia 40 után egy jo dolog:)

129. töprengő (válaszként erre: 128. - Le Bono)
2016. febr. 21. 09:10

Köszönöm a választ.

Sőt örülök hogy te tudod, legalább felvilágosítasz.

Biztos szakterületed.

Nyílván tudják az orvosok!

Jó pár dolgot nem közölnek. Vagy fontos dolgot nem kérdeznek a betegtől.

Az uh szerint petefészek cisztát láttak nálam. Ct-re is küldtek, ott vissza küldtek nőgyógyászatra...

Újabb uh vizsgálatok. Ciszta eltűnt...

De azt senki nem kérdezte : a " belei rendbe vannak "?

Elkezdtem zöld teát inni, a beleim rendbe jöttek! ( beleuntam az állandó szorulásba )

Magyarul a petefészek árnyékában a " cucc " a bélben el volt akadva!

Szóval miről beszélünk?

Ennyit a tudásról.

Jaaj bocsika ez nem a fogamzásgátlás...

128. Le Bono (válaszként erre: 127. - Töprengő)
2016. febr. 20. 18:34

Ha te nem tudsz valamit, abbol még nem következik, hogy az orvosok se tudják. Nem kötnének le senkit, ha veszélyes lenne. Ha egy férfi hetekig nem ejakulál, akkor is felszivodnak a régi spermiumsejtek és ujak termelődnek.

Az obszkurantizmust meg abszolut nem lájkolom.

2016. febr. 20. 00:32

Szerintem a " lekötés ", nők vagy ffiaknál, 1 csomó dolgot nem tudunk.

Mikor mit csinál a szervezet.

Hova pottyan az " elvágott " petevezetékből az érett pete.

126. Le Bono (válaszként erre: 109. - Ca6f217644)
2016. febr. 19. 22:21
Szerintem meg éppen tanácsos a férfiak elkötése, mert a ki nem lövelt spermiumok felszivódasa normális és fiziológias dolog, nem lesz belöle semmi baja a férfinak. Söt, a herék több hormont termelnek és ez jót tesz a libidónak. Ezt magamon is tapasztaltam, mert engem is lekötöttek. Es nagyon jó, gondtalan, önfeledt azóta a szeretkezés nekem is és a feleségemnek is:)Se gumi, se spiral, se gyógyszerek se hormonok...
125. töprengő (válaszként erre: 124. - Ca6f217644)
2016. febr. 6. 15:21

Semmi sincs ingyen. Még az " élvezet " se :'(

Miért léptél le?

Ismerősbe botlottál? Az, személyesen is megtalál... ;)

124. ca6f217644 (válaszként erre: 123. - Töprengő)
2016. febr. 3. 16:18

A szexért fizetni kell. :))) Vagy így, vagy úgy. :))) Ha óvszert veszel, az is pénz. Ha utána gombás fertőzésed lesz, annak a kikezelése is pénz.


Jó lenne, ha bírnám a spirált.

123. töprengő (válaszként erre: 122. - Ca6f217644)
2016. febr. 3. 15:48

Mikor alkalmaztuk, én se igazán éreztem...

Utána gomba brrrr.

Kényelmes, nem kell tusolni azonnal. ;)

2016. febr. 3. 15:20
Valószínűleg nekünk is gumi lesz. Brrrr. Csak ne utálnám annyira. Nem érzek semmit.
121. ca6f217644 (válaszként erre: 120. - Mosolyka1111)
2016. febr. 3. 15:17
A második kép "typical use"-t = tipikus / hétköznapi használatot mond, azaz igen, igazad van, MEGFELELŐ használattal sokkal kisebb a hibaszázalék.
120. mosolyka1111 (válaszként erre: 117. - Ca6f217644)
2016. febr. 3. 07:46

Elhiszem, hogy ezt írják, de azért guminál durva lenne a 18, ha normálisan használják. Persze ha nincs végig fent, előtte szórakoznak gumi nélkül, az más, de az már nem a szakszerű használat. (Lányomék óvszert használnak, és amikor késik pár napot, én már ideges vagyok, ő tök nyugodt, azt mondja, fizikai képtelenség, nyugi. (ha szakad, az más téma lenne, nem tudom, ez a 18 mind szakadást takarhat?)

Mi is évek óta gumizunk, nagyon jó minőségűek amúgy.

2016. febr. 3. 06:43

Összefoglalva: vannak "biztonságos" - "nem annyira biztonságos" - "szoríts kalmopirint a combod közé" fog.gátló módszerek.

A biztonságos módszerek a(z)

- sterilizáció

- spirál (BÁRMELYIK - HORMONOS VAGY HORMON MENTES)

- "implant" - felsőkarba beültetett hormonos cucc.

118. ca6f217644 (válaszként erre: 115. - Mosolyka1111)
2016. febr. 3. 06:34
Értem.
2016. febr. 3. 06:28

Ezen a képen mutatják a fogamzásgátló módszerek hatékonyságát. [link]


És itt is.

[link]


Naptár módszer: 100-ból 24 esik teherbe egy év alatt ezt a módszert alkalmazva.

Na a kondom sem sokkal jobb: 100-ból 18 (!!!!!!!!!) esik terherbe egy év alatt.

1 2 3 4 5

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook