Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítsetek légyszíves! 9 éves kisfiam lázát nem tudom csillapítani fórum

Segítsetek légyszíves! 9 éves kisfiam lázát nem tudom csillapítani (beszélgetős fórum)


1 2
40. Jk
2011. febr. 3. 12:03

a Panadol betegtájékoztatójában A "Mikor nem használható a gyógyszer?" címszó alatt semmi nem szerepel a terhességről, a dobozon pedig annyi szerepel, hogy "Terhesség és szoptatás időszakában csak az orvos egyedi megfontolása alapján és előírása esetén alkalmazható."

Csak a rend kedvéért letöltöttem az Algopyrin betegtájékoztatóját is ( [link] "Ne szedje az algopyrin tablattát: ... Szoptatás idején. A terhesség első három és utolsó három hónapjában."

adott esetben az orvos javaslatára bármelyiket lehet szedni.

39. Jk
2011. febr. 3. 11:58

na megvilágosodtam!

mindenkinek igaza van. alapvetően tiltott a paracetamol szerek szedése, kivéve láz estén. láz és fájdalomcsillapítóként szedhető, például a panadol. átolvastam most hatszáz weboldalt, és felhívtam néhány orvos ismerőst:)

de egyébként terhesen tűrd a fájdalmat.:)

szóval megint mindenki meg van győződve és próbálja meggyőzni az igazáról másokat már már durva kifejezésekkel, miközben mindenkinek igaza van.

38. Jk
2011. febr. 3. 11:49
37. anyucika3 (válaszként erre: 35. - Andi6020)
2011. febr. 3. 11:12
Látom az olvasás,vagy annak értelmezése még mindig nem megy....:D
36. anyucika3 (válaszként erre: 34. - 4c1a787e8f)
2011. febr. 3. 11:09

Igen,csakhogy a Pyrin származékok bizonyítottan növelik a vetélési kockázatot kora terhességben,ha nagyobb mennyiségben szedi valaki.

Barátnőmnek 3-ik terhessége volt,azóta is szült.Csak akkor vetélt el,amikor Algopyrint szedett.Egyébként engem is mindig figyelmeztetett az orvos,hogy csak paracetamol tartalmú készítményeket vegyek be ha muszáj.Mondjuk én terhesen ha elkerülhető volt nem vettem be semmit.

Persze nem mindig lehet megúszni.

2011. febr. 3. 10:47
Ő saját maga is szuper okos, és nyugodt szívvel "idiótáz" le másokat.
34. 4c1a787e8f (válaszként erre: 27. - Anyucika3)
2011. febr. 3. 07:51

Ha valakinek terhesen gyógyszert írnak föl, annak oka van. Ott az alap bajnak nagyobb a vetélési kockázata... Ez az előny-kockázat mérlegelés, erre való az orvos... Persze baj, meg baleset mindig történhet.


És azt, hogy valójában mitől történt a baj, szinte lehetetlen bizonyítani. A legtöbb vetélés Algopyrin nélkül következik be... Mert ilyen az élet, a természet így dolgozik, bármennyire fáj az anyai léleknek...


Egyébként azért van már mindenre ráírva, hogy ne kelljen kártérítéseket fizetni, ha valami mégis lenne.

33. 1eb84e4bad (válaszként erre: 31. - Jk)
2011. febr. 2. 19:55
tilos. kifejezetten. legalábbis felénk :-)
32. anyucika3 (válaszként erre: 31. - Jk)
2011. febr. 2. 17:53
De igen.De hát mindenki azt szed be amit akar,úgy árt ahogy akar.
31. Jk (válaszként erre: 29. - 1eb84e4bad)
2011. febr. 2. 15:09
nem pont fordítva van? hogy a paracetamol tartalmú gyógyszert lehet szedni. nem?
2011. jan. 29. 08:40
Ma nem lázas idáig ,köszönöm mégegyszer a tanácsokat ,talán túl leszünk rajta lassacskán,bár nincs jól de legalább magas láza nincs,hőemelkedése "csak".Algopyrin injekciót ivott este,nekünk bevált.Erika
29. 1eb84e4bad (válaszként erre: 16. - Anyucika3)
2011. jan. 28. 20:45
én úgy tudom, az egyetlen tiltott dolog a Paracetamol!!! Pl. Neocitran és társai. Lázcsillapításra pedig csakis Algopyrin.
28. anyucika3 (válaszként erre: 24. - Andi6020)
2011. jan. 28. 19:31
Ja,és az oltással kapcsolatban írtam(" a sok okost"),hogy egyetlen orvos sem tud hasznos tanácsot adni a beadatással kapcsolatban.Mind a betegre bízza,mintha neki tudnia kellene,hogy véd vagy éppen káros.Aztán ha beteg lesz akkor is Ő tehet róla,ha meg az oltóanyagtól lesz baja,akkor azt mondják Ő döntött úgy,hogy beadatja.
27. anyucika3 (válaszként erre: 22. - 4c1a787e8f)
2011. jan. 28. 19:26

Lehet,h mind azok....:-)))

Minden esetre a barátnőm jól ráfázott az Algopyrin szedéssel.De keress rá neten,vannak kutatási eredmények,amik azt igazolják,hogy akár 80%-al megnöveli a vetélés esélyét ha valaki rendszeresen szedi a fogantatás körül,vagy nagyin fiatal terhesen.

26. anyucika3 (válaszként erre: 24. - Andi6020)
2011. jan. 28. 19:24

Én nem próbáltam lebeszélni semmiről!Az a te problémád,ha nem tudod értelmezni a leírtakat!

De leírom a kedvedért még egyszer,hátha felfogod ha ennyire fontos neked.Én azt javasoltam neki,hogy próbálja ki mi a leghatékonyabb a kisfia számára.Ugyanis nem reagálunk egyformán a gyógyszerekre.Nem egyedi eset,ha az Algopyrin nem húzza le a lázát.Plusz,az egyik legjobban allergizáló gyógyszer,nem véletlenül lett vényköteles.

2011. jan. 28. 18:19
És még háborogsz!
24. andi6020 (válaszként erre: 20. - Anyucika3)
2011. jan. 28. 18:19

Ezt most miért mondod pont TE?????????????????


"Minek van a sok okos,ha egy használható biztos tanácsot nem tudnak adni?!"


Te próbáltad lebeszélni arról a gyógyszerről, amit az orvos írt fel neki!!

23. andi6020 (válaszként erre: 14. - Anyucika3)
2011. jan. 28. 18:13
Na ugye, hogy nem mondtam hülyeséget az Algopyrin injekcióval!!!
22. 4c1a787e8f (válaszként erre: 16. - Anyucika3)
2011. jan. 28. 18:08
Ezt mondd el a Szt Imre Kórházban, a nőgyógyászomnak, a háziorvosomnak, a gyermekek háziorvosának, és még az Istenhegyi magánklinikán is... Ők bizti mind hülyék... Ha lenne scannerem, beszkennelném neked a receptet...
21. anyucika3 (válaszként erre: 18. - Kriszti020)
2011. jan. 28. 16:38

És te miért más hozzá szólásával foglalkozol?!

Adj tanácsot ha tudsz,ha nem akkor ne írj!

Talán több tapasztalatunk van 2-3 vagy több gyerekkel,mint neked,azért írjuk le minden nem gondolod?!Egyébként meg akkora hü..ségeket írtál,hogy csak na.....

20. anyucika3 (válaszként erre: 19. - 325b42d966)
2011. jan. 28. 16:34

Szegényke:(((

Lement a láza?

Tényleg nehéz eldönteni mi a jó.

Az a baj,hogy teljesen rábízzák a hozzá nem értő emberekre a döntést ilyen kérdésben.Ez felháborító!Aztán ha baj van,akkor te tehetsz róla.Ha nem oltatsz és elkapod azért,ha igen,és attól lesz baj akkor azért.Én nem találom ezt normálisnak.Minek van a sok okos,ha egy használható biztos tanácsot nem tudnak adni?!

Gyógyulást a kicsidnek.

Én is nagyon nem szeretem ha lázasak,mert az ember nagyon megijed mi lesz ha nem tudja lehúzni.

Ki kell próbálni neki mi a hatásosabb szer,és azt adni.

2011. jan. 28. 16:04
Köszönöm a tanácsokat,ma is látta újra orvos,ugyanaz aki tegnap felírta a maripen extrát,ma azt mondta hogy azt felejtsem el Sumetrolimot írt,és adott injekcióba algopirint hogy itassam meg vele ha 39fölé megy a láz,ha lejebb akkor algopirin tabletta.Normaflor és b6vitamin,szükség szerint.,és influenza azt mondta.Amióta közösségbe jár minden évben megkapta az oltást,de idén nem mert sikerült teljesen elbizonytalanítani engem azzal a sok össze-vissza információval amit a média közöl,és persze most magamat hibáztatom amiért beteg lett a gyerek.mindig a hagyományos influenza ellenivel volt beoltva a h1n1 ellen tavaly sem,de az idén együtt adták a kettőt és én ezt nem akartam beadatni ,.Erika
2011. jan. 28. 13:48

Egy dolgot nem érek.

Mért egymás módszereinek a fikázásával és az orvos döntéseinek bírálatával foglalkoztok?

Tanácsot kért az anyuka nem bírálatot.

Szerintem a hűtőfürdő ugyan olyan jó mint a vizes borogatás.

De egyébként egyszer a tesómnak úgy vittük le a lázát hogy egy krumplit félbe vágtunk és rákötöztük a talpára.

De én a hűtő fürdőt ajánlanám.

De természetesen melegről induljon de ne hagyd hogy a teljesen kihűljön a víz mert lázgörcsöt kaphat.

Egyébként a kúp is nagyon jó lázra,ekkora gyereknél már macerás de az kb 5-10perc alatt teljesen felszívódik.

2011. jan. 28. 13:35

a csukló és a boka borogatása semmit nem ér!!! Hűtőfürdő, folyamatosan, és mellette gyógyszer.


Ma semmi egyebet nem fognak vele kezdeni, ha nem javul holnap sem a láz, holnap vidd el az ügyeletre.

16. anyucika3 (válaszként erre: 15. - 4c1a787e8f)
2011. jan. 28. 12:43

Terhességben semmilyen Pyrin származék nem ajánlott!Algopyrin pláne nem!Nagyobb dózisban vetélést okozhat.Barátnőm tavaly szedte fogfájásra,el is vetélt a 8-ik héten tőle.

Persze ha bekap valaki 1 szemet fejfájásra attól nem lesz baj,de nem szabad szedni.

Ebben az állapotban inkább paracetamol tartalmú fájdalom csillapítót javallt.

15. 4c1a787e8f (válaszként erre: 14. - Anyucika3)
2011. jan. 28. 12:12

Amennyiben a 2.számú gyerekklinikán ezt javasolják, annyiban én nem óhajtok okosabb lenni az orvosnál.


Az általad felsorolt gyógyszerek hatóanyagai jórészt fedik az Algopyrinét, ezért a felnőtt orvos is elsőre azt javasolja láz csillapítására. Csak kifejezett kérésre szokott mást írni. Anyámnak is jobb az Aminazofen... Ő azt kér lázra...abban a 10 évben egyszer, amikor lázas.


Valóban vannak, akiknek nem jól reagál a szervezete az Algopyrinre, azok kerüljék, viszont akik bírják, azoknak nagyon jó gyógyszer, terhesség, szoptatás alatt is szedhető... Pesze indokolt esetben, és az orvos tudtával...


A háziorvosom mesélte, hogy az "angol nép", java része nem bírja, a nagy európai egységesülés jegyében ezért lett az utóbbi időben vényköteles... A magyarok java része bírja. Modnjuk a nagynéném meg pont allergiás rá. Ergo ő nem szedi...


Szerintem arra nem kell sajnálni a fáradtságot, hogy az ember jó háziorvost keressen,... olyat, akinek elfogadja a tanácsait, hasonlóan gondolkodik... Mert hát ez az én adnék, meg nem adnék azért veszélyes is lehet...

2011. jan. 28. 11:00

Egyébként pici babának Algopyrint???SSSSSSSSSSSS

Én nem adnék az biztos.

13. anyucika3 (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2011. jan. 28. 10:59

Már akinél,de amint látod náluk sem.Nekem sosem húzott a lázamon lefelé egy ml sem.

A munkahelyemen sem nagyon alkalmaztuk,mert hatásosabbak más lázcsillapítók.

Próbálgatni kell melyik hatásosabb.

Azok közt is van akinek ez jobb,van akinek a másik.

12. andi6020 (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2011. jan. 28. 10:38
Bocs, természetesen nem oltást, hanem injekciót.
11. andi6020 (válaszként erre: 9. - Anyucika3)
2011. jan. 28. 10:38

Mi baj az Algopyrinnel? Teljesen jó. Én amikor pici babám lázas volt, és nem tudtam a lázat levinni, Algopyrin oltást adtak neki. Sőt, az ampullát szájon át is be lehet venni, sokkal intenzívebb mint a tabletta.


"Erős vagy egyéb kezelésre nem reagáló fájdalmak és láz csillapítására szolgál.

A beadást követően rövid időn belül csökkenti a lázat, hatása legalább 4-6 órán keresztül tart."

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook