Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Volt már valaki ilyen helyzetben? fórum

Volt már valaki ilyen helyzetben? (beszélgetős fórum)

2011. jan. 27. 18:30
Ilyenkor mondanak mindent, fenyegetőznek, de bizonyítania is kell, ezt meg tudja tenni?
13. evabeta (válaszként erre: 6. - Pen80)
2011. jan. 27. 13:45
Erről ha nem baj nem szeretnék itt beszélni .Mert ami rossz és csúnya van a világon az mind én voltam ott.
2011. jan. 27. 11:55
Csjt. 28§ (1). Itt találod a különvagyonos részt.
2011. jan. 27. 11:53
Ha nem volt semmije amikor össze házasodtatok akkor mindennek a fele a tiéd.Ha házról van szó azt is tudod bizonyítani mert gondolom házasság után vettétek ott vannak a dátumok.Amúgy meg azt hiszem 6 év házasság után minden feles.
2011. jan. 27. 11:53
Én is úgy tudom, hogy ha nem volt semmitek előtte, akkor minden közös, vagyis fele-fele lesz, de egyet értek az előttem szólóval, aki ügyvédet javasol Muszáj jó ügyvédet fogadnod, anélkül nem megy és behúzhatnak a csőbe.
9. sunshine24 (válaszként erre: 1. - Evabeta)
2011. jan. 27. 11:52

Haloványak már a családi jogi ismereteim, de a házasságkötés után szerzett minden vagyon közös vagyonnak minősül. Kivéve, ha ő örökölt, és annak értékén vett egy házat, vagy kocsit, az a különvagyonába tartozó tárgy lett.

A csjt. részletesen felsorolja, hogy mi tartozik a különvagyon körébe. Jogiforum.hu-n va számos ilyen topic, ott tudnak neked segíteni.

2011. jan. 27. 11:50
Elméletileg aki indít annak kell bizonyítania, tehát ha az ő szája jár akkor neki.
2011. jan. 27. 11:48
Nem vagyok jogász.De,ha valamit vesz az ember,főleg házat,ott a dátum a papiron hogy mikor lett megvásárolva. Minden adásvételi szerződésen ott a dátum. Ott a bizonyíték hogy közösen vettétek.
6. Pen80 (válaszként erre: 1. - Evabeta)
2011. jan. 27. 11:48

El tudta venni a gyerekeket? Hogyan?

Egyébként meg neki kell bizonyítania, hogy volt valami, amit hozott a házasságba, nem neked, hogy nem volt.

2011. jan. 27. 11:46
De ha nincs közös megegyezés akkor akár évekig is eltarthat egy vagyonmegosztásos per.
4. d3752afcf3 (válaszként erre: 1. - Evabeta)
2011. jan. 27. 11:44
én nem tudom, de úgy gondolom, hogy az kevés, hogy mond valamit, azt be is kéne bizonyítania.....
2011. jan. 27. 11:43
Igazából én úgy tudom hogy ha nem írtatok semmilyen papírt akkor a házasság után minden közös.Ő mondhat bármit.Bizonyítsa be hogy Neki volt külön vagyona...
2. beacska28 (válaszként erre: 1. - Evabeta)
2011. jan. 27. 11:43

Szia!

Anyósom jár most haonló cipőbe...

Először is keress egy nagyon jó ügyvédet,tudom,hogy drága de e nélkül mégnehezebb lesz és akár elveszítheted mindenedet:-(

2011. jan. 27. 11:40

Többen talán okosabbak lennénk!

Én elváltam a férjemtől és most megy a bíróságon a vagyon megosztási perünk.Röviden leírom :1994 márciusától 2008 májusáig voltunk együtt(14 év)nem írtunk semmiféle papírt hogy majd ha egyszer arra kerül a sor hogy elválun netán ki mit hozzot a házasságba. Jelzem egyikünknek sem volt semmije. Most pedig azzal jön hogy neki ilyen külön vagyona volt meg olyan külön vagyona volt.Szerintetek bekel bizonyítanom hogy nem volt semmink mikor összeházasotunk vagy a 14 év elég hozzá, hogy minden közös legyen?Mindent elvett tőlem a fiatalságomat a 2 gyerekemet és még a lakások is kellenének neki .Nem tudom mit tegyek én nem tudok úgy hazudni mint ő és neki hisznek én monthatok bármit !

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook