Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Jó iskola az ÉLET, csak baromi magas a tandíj! fórum

Jó iskola az ÉLET, csak baromi magas a tandíj! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Jó iskola az ÉLET, csak baromi magas a tandíj!

2011. febr. 1. 13:25
Köszönöm, hogy közzé tetted gondolataidat.Többször is elolvastam soraidat és most jöttem igazán rá,hogy miért is szenvedtem én olyan sokszor a mások által kimondott vagy csak érzékeltetett szavaktól és tettektől. Mindig azt gondoltam,hogy ha én nem bántok senkit akkor nem alakulhat rosszul egy kapcsolat egy barátság. Már nem vagyok fiatal /60/ de ha újra indulna az életem teljesen másképp viselkednék bizonyos szitukban.
15. t.Ili (válaszként erre: 12. - 6fe1d096a6)
2011. jan. 30. 22:01

Puszi Neked!

Ne hagyd magad!:))

14. 6fe1d096a6 (válaszként erre: 13. - 3463b44dc6)
2011. jan. 30. 13:27

Igen teljesen igazad van,kábé ezért is ez a címe a cikknek....

A könyvtárat régóta fontolgatom,érdekes,hogy pont ezt írtad...lehet,hogy hallgatnom kellene magamra?

:)))

Szép napot neked!

2011. jan. 29. 13:13
Kedves Babocska. Cikkedet olvasva látom hogy néha túl sokáig rágodsz a kialakult helyzeteken.Régen én is elkövettem ezt a hibát,aztán elkezdtem utána olvasni a dolgoknak el sem hiszed hogy mennyi mindent tudtam meg a saját és más emberek érzéseiről,viselkedéséről.Ehez csak az kellet hogy beiratkoztam a könyvtárba.Imádom a mesterkurzus sorozatot ajánlom figyelmedbe nekem sokat segitett.
2011. jan. 28. 21:56

Jajj Drágáim!!

Ismét meghatottatok!!

Köszönöm a sok-sok dicséretet,és nagyon örülök,hogy tetszett amit írtam.Mikor beadtam,és újra átolvastam,kissé szétszórtnak gondoltam...De most újra elolvastam és azt hiszem ez így kerek,mert minden benne van,aminek benne kell lennie...


Néhány válasz:

-Bubu:jól megragadtad a lényeget,ezt akartam kifejezni "kábé"...:)

-Cammie:totál egyetértek,köszi,rávilágítottál arra,amit a cikkel próbáltam keresni magamban.:)

-Florrr,Winny,Barát1,Ritus70(druszám:D),Éva:KÖSZIKÖSZIKÖSZI NEKTEK ÉS SOK-SOK PUSSSSSSZZI!!!!

-Ági05: felkészülni én is csak azért tudok,mert ez az illető az elmúlt 2 évben hibát-hibára halmoz,és ha még egyszer beszól,finoman megejtek 1-2 esetet,amit helyette csináltam,vagy utána javítottam..(Persze,csak ha nem leszek megint "tutyi-mutyi")És igen:ő végzi a leghanyagabbul a munkát közülünk->csoportos észrevétel,nem személyeskedés!!

-Lhara,és Ilim!Egyem a szíveteket!!:) Észre vettétek könnycsatornáim porzását,és ezen felbuzdulva összebeszéltetek,hogy megríkattok?!


Merthogy Drága Hoxás Barátnőim,Barátaim:könnyekig hatódtam,és a lelkem még mindig melengeti az a sok jó,amit Tőletek kapok,mióta ezen közösség tagja vagyok!!Azt hiszem nem túlzás,ha azt mondom:Szeretlek Titeket,és Áldom a napot,mikor ide(-haza-)találtam!!!!

2011. jan. 27. 14:33
Okosan cselekedtel....Es csak kemenyen!
10. t.Ili (válaszként erre: 1. - 6fe1d096a6)
2011. jan. 27. 12:23

Babocskám!

A cikkből lerí,hogy Te jó ember vagy!

A főnököd jó főnök,a kollégáid kétszínűek.

Milyen a jó főnöknek való?Sokszor letol,és csak keveset dicsér!

Az alkalmazott soha ne érezze,hogy jól teljesít!

A kollégáid egymáson átgázolva keresik a kegyeit.

Ahogy a nagy könyvben meg van írva!

Te nem akartál ebbe a műsorba szerepelni,ezért a jó főnök más praktikához folyamodott.Most már benne vagy!

Igaz,csak nehezen törtél meg,de hátha ezek után nem Te leszel az ügyeletes "balek".

Ne bízz senkiben!

2011. jan. 27. 12:12
Gratulálok, tetszett.:)
8. Lhara (válaszként erre: 1. - 6fe1d096a6)
2011. jan. 27. 11:37

Mióta olvaslak azaz érzésem, jó ember vagy. El is gondolkodtam, hogy miért érzem ezt ilyen stabilan, ilyen kevés információ mellett... ?


Ez a cikked most megválaszolta: ...mert magasszintű igyekezettel, állandó törekvéssel keresed a lehetőségeket, hogy még jobb légy. Ez pedig mindenkinél a legnemesebb vonás előttem, bármely szintről akar ezáltal eirugaszkodni, egy magasabb szintre jutni emberi mivoltában.


Nem csak a cikkedhez, leginkább az emberi mivoltadhoz gratulálok!

2011. jan. 27. 11:25
Gratulálok!
2011. jan. 27. 11:12
Nagyon jó a cikked!
2011. jan. 27. 11:09

Jó a cikk,sajnos,ez minden munkahelyen előfordul.Nem tudom,mennyire lehet előre felkészülni válaszokkal...?!Pedig jó lenne.Sajnos mindig vannak olyan emberek(munkatársak),akik többnek képzelik magukat és méltatlan hangnemben beszélnek a másikkal.(Általában pont ezek nem végzik tisztességesen a munkájukat.)Viszont,ahogy Te is írtad,van pozitív példa is,hogy megbánja,ahogy beszélt,amit tett.

Te csak maradj ilyen,de ne hagyd magad :)

2011. jan. 27. 11:03
Jó cikk, tetszett nagyon. Talán mert megtaláltam benne magamat..(?):)
3. 745c235007 (válaszként erre: 1. - 6fe1d096a6)
2011. jan. 27. 11:02
Jó a cikk, bár Én annyival kiegészíteném hogy ha mostanában többször fordult Veled elő, hogy csalódtál vagy nem úgy bántak Veled ahogyan úgy érzed megérdemelted volna, akkor azért érdemes a tanulságot levonni és elgondolkodni hogy mi lehet az oka annak hogy ez mostanság ismétlődik Veled?! Szerintem nem kész válaszokkal kell készülnöd, hanem kész lelkiállapottal arra, hogy nyitott legyél a másik ember felé és ne az indulataid vagy sértettséged vezéreljen hanem próbáld meg objektíven nézni a dolgot. Egyébként, a címed is nagyon tetszik... tényleg sokszor úgy érezzük őrülten magas a tandíj, de lássuk be, hogy a költségek még inkább nőnek ha pótvizsgáznunk kell vagy évet ismételni... ezt pedig csak úgy tudjuk kikerülni ha rendesen tanulunk :)))
2011. jan. 27. 10:22

:)


Nagyon tetszik, hogy leírtad, hogy megváltozott a véleményed, amiről a másik tudatossága tehet csak.


Ha valakit szeretnél a bizalmasaid között tudni és ez az illető bizonyítottan erős ellenszenvet érez irántad, akkor kérd meg egy személyes szívességre őt. Váratlanul fogja érni és az eredmény a cikkben is olvasható. Azt hiszem, hogy az alkalmazott pszichológiában is lehet erről olvasni.


A munkahelyen meg kell tanulni bánni az emberekkel, hogy mi magunk nyugodt körülmények között, a lehetőségekhez és főnökökhöz mérten egyenrangú munkatársként dolgozzunk és akkor otthon nem lesz mit "levezetni".


Nem baj, ha tudatosságot viszünk a viselkedésbe, akkor is, ha az az aktuális érzelmeink ellentettje is, mert meghozza a gyümölcsét... :)


Másról azt hiszem nem szólt a cikk. Vagy igen?

2011. jan. 27. 10:08
Érdekes, hogy azzal, aki közel áll/él/dolgozik hozzánk, hogyan alakul/formálódik a kapcsolatunk, van, hogy percről percre, van, hogy napról napra...
És mennyire döntő fontosságú lehet egy szó, egy hangsúly, egy jó időben jókor kimondott mondat, vagy egy rosszabb pillanatunkban egy hevesebb reakció! Több éves kapcsolatokat dönthet romba, ha nem gondoljuk meg, mit is mondunk a másiknak...

Ugrás a teljes írásra: Jó iskola az ÉLET, csak baromi magas a tandíj!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook