Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A hasi műtét utáni teendők fórum

A hasi műtét utáni teendők (beszélgetős fórum)


2013. nov. 15. 13:33

Hello !

A hasi műtét után milyen fájdalomcsillapítót szedtetek, mikor érte víz a heget és milyen kötszert tettek rá, mit sportoltatok és mikor mentetek újra dolgozni?


Bocsi a sok kérdésért, de kíváncsi vagyok ! :)


Köszönöm!

2011. jan. 28. 19:51

Helló!

Ha nem probléma még azt szeretném megkérdezni hogy varratszedés után mikor lehet leszedni a kötést?

2011. jan. 26. 11:09
Köszönöm a segítséget:) De tényleg:)
12. 409f3dc117 (válaszként erre: 11. - Vitustánc)
2011. jan. 26. 11:05

Az oldalamon én simán feküdtem, persze nem huzamosabb ideig, csak fél óra órácskára. Aztán egyre könnyebben ment mert egyre kevésbé feszült a hasam, mikor kivették a varratot meg pláne nagy könnyebbség lett.


A hasamra is kb 6 hét után tudtam lefeküdni, úgy, hogy egy jóízűt aludtam.


Kitartás!! Én azt mondom, amit bírsz mindent szabad, próbálgasd, úgyis érzed mi az ami kellemetlen és akkor azt nem csinálod.

Fiatal vagy hamar felfogsz épülni.. az emberi test csodákra képes!

2011. jan. 26. 10:03

Köszönöm a tippeket, most jelenleg mindig így kekszet eszegetek ami egy idő után ugye már uncsi kezd lenni de legalább azzal is próbálom csillapítani az éhségemet de az legalább már megnyugatóbb hogy 6hét múlva már aránylag rendesen ehetek bár addig nehéz lesz kibírni:) Meg azt várom hogy mikor feküdhetek már végre hason vagy oldalt mert az is már nagyon hiányzik:))

Illetve ha van valakinek még tippje azt is szivesen várom mert így kicsit tényleg nehézkésebb hogy nem tudom mit kéne tennem bár így már legalább jobb mert már a válaszoknak köszönhetően most már kicsit okosabb lettem:)

10. 409f3dc117 (válaszként erre: 9. - Vitustánc)
2011. jan. 26. 09:49

Én amiket ettem, csirkehús, (mindenféle formában) rizs, főtt krumpli, héjában sült krumpli.

Ettem zöldséget (nyersen, párolva)- gyümölcsöt mindenféle mennyiségben.


Én amit kerültem mert engem puffasztott, bab, fehér kenyér, péksütemények, banán.


Tejterméket ettem probiotikus joghurtokat, hogy a normál flórám helyre álljon a műtét után (de ezt normaflore-ral is pótolhatod)Ha ez rendeződik a puffadás is ritkul.


Ha mégis vmiért puffadtam volna akkor ettem espumisan gyöngyöt.


3 óránként ettem, de mindig keveset.... mondjuk én nagy zabálásokra nem vagyok képes :))


6 hét után mikor elkezdtem edzeni, akkortól már mindent ettem.

2011. jan. 26. 09:32

Köszönöm így a válaszokat csak ugye tényleg az orvosomtol nem tudtam semi infót kapni mert ő műtét után már ment amerikába és csak egy helyettest kaptunk őmeg nem mondott semmit:\ És ilyen rendes fűréds mikortol ajánlott? Illetve pufasztó ételek mik lehetnek? Mert mondjuk mondva lett hogy diétásan étkezzek ami számomra elég nehéz(persze nem vagyok túlsúlyos csak nagyon sokat szoktam enni ami nem látszik meg) szal nem tudom hogy meddig kell ezt a diétát is tartani vagy mikortól lehet már végre sokat enni.:) A puffasztó ételek meg tényleg azért hátrányosak mert még így is valami miatt állandóan puffadok illetve tejérzékeny is vagyok szóval ha nem gond valaki ilyen ételeket tudna nekem mondani amiket lehet enni nyugodtan?

A sportolás meg azért fontos nekem mert tavaly minden nap futottam illetve kondiztam mikor nem fájt a hasam és nem szeretném teljesen a nulláról kezdeni:\

8. 409f3dc117 (válaszként erre: 7. - Eperlevél)
2011. jan. 26. 09:05

Én csak a saját tapasztalatom mondom, a napi kiadós sétát már a kórházban el kellett kezdeni.


Az első hasi műtétem után pihentem meg sétálgattam , az eredmény újabb összenövések, és újabb műtét....


Ha a 6 hetes kontrollon az orvos engedi, menj nyugodtan sportolni!!! Nekem kifejezetten ajánlották.

Semmi bajod nem lesz. Sőt csak hasznodra válik. Nekem olyan hamar visszaállt az eredetibe a hasam, hogy az csak na.

7. eperlevél (válaszként erre: 6. - 409f3dc117)
2011. jan. 26. 08:58
Azért otthon heverészni nem kell, napi jó kiadós séta is megteszi egy ilyen műtét után.
6. 409f3dc117 (válaszként erre: 3. - Szindike)
2011. jan. 26. 08:47

ez érdekes mert nekem kifejezetten ajánlották a sportot, hogy a későbbiekben ne legyenek újabb összenövéseim, az ugyanis csak mozgással előzhető meg.

6 hét után kezdtem el. műtét után 2 hónappal heti 6x jártam edzeni és semmi bajom nem lett, sőt sokkal hamarabb regenerálódtam mint azok aki otthon csoffadnak a kanapén.

5. 409f3dc117 (válaszként erre: 1. - Vitustánc)
2011. jan. 26. 08:44

szia nekem tavaly volt nagy hasi műtétem nekem is 20 cm a vágásom.

puffasztó dolgokat még ne egyél...

én a 6 hetes kontroll után kezdtem edzeni járni, és egyre többet bírtam.

fogod érezni mit bírsz mit nem. Azért szerintem ne kezdj irtó nehéz súlyokat emelgetni.

Elején mindenképp kíméld meg magad a durva hasat terhelő gyakorlatoktól... de tök hamar visszanyeri az ember a formáját.


Amúgy a gyógyulási idő az orvosok szerint 6 hónap és 1 év között van.

2011. jan. 26. 08:42

de gondolom, h. étel szempontjából semmi puffasztó és fűszeres ételt nem ajánlott, hanem könnyen emészthető kajákat


nekem hasi műtét csak 2 császár volt,


a konditermet legalább 2 hónapig, de inkább 3ig kerüld és akkor is csak óvatosan, fokozatosan

2011. jan. 26. 08:41
Minimum 6 hét!! A konditermet és az úszást kb 6 hónap múlva kezd..Hasplasztikám volt..ez viszonyításnak talán megteszi..jobbulást:)
2011. jan. 26. 08:35

óóóóó sajnálom, tesóm is chrone beteg, de neki ennyire nem volt rossz a helyzete sosem, mindig helyre rázta a gyógyszeres kezelés


nem beszéltél a dokikkal ilyenről? azért pár hét pihenés erősen ajánlott.

2011. jan. 26. 08:30

Azt szeretném megkérdezni hogy egy egyszerű hasi műtét után mi a teendő? Most leszek majd 19 éves és Chrone beteg vagyok fisztulával akartak megműteni amit 3 orvos is félre nézett de rendbe hozták a közben bennem levő fekélyeket és összenövseket, így most lett egy kb 23 cm-es vágás a hasamon, nekem már ugye január 14.én műtöttek és 15.én már mászkálnom kellet így a mozgás már nem olyan nagy nehézség mint az elején. Mennyi idő egy ilyen gyors helyre rázós műtét utáni felépülés? Miket lehet enni? Illetve mikor mehetek konditerembe vagy inkább az úszás-e ami leginkább ajánlott és suliba mikor ajánlatos menni?( félre értés ne essék én már tényleg menni akarok suliba csak még féltem hogy valaki neki megy a hasamnak vagy hasonlók)

A válaszokat vagy egyéb tippeket előre is köszönöm illetve ha valakit zavart hogy újtémának hoztam fel ezt elnézst csak minden oldalon mást írtak:\

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook