Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Főállású anyaság: Ha a munkahelyemen határozatlan időre szóló szerződésem van, ez megoldható? fórum

Főállású anyaság: Ha a munkahelyemen határozatlan időre szóló szerződésem van, ez megoldható? (tudásbázis kérdés)

22. erusanyu (válaszként erre: 21. - F8db0709b8)
2011. jan. 26. 13:38
Semmi gond, nem bántódtam meg, csak a szitu keserített el, amivel most hirtelen szembesültem:( De másik fórumon meg azt olvastam, talán van vmi lehetőség mhely megőrzésére+főállású anyaságra. Asszem, keresek egy munkajogászt...
21. f8db0709b8 (válaszként erre: 19. - Erusanyu)
2011. jan. 26. 11:37

Nem mondtam,hogy az állam nyakán élősködnél,légyszi ne forgasd ki a szavaimat.:)

Arra értettem az egészet,ha most felmondasz a munkahelyeden,ne adj isten párod is elveszti a munkáját,nem lesz könnyű új munkát találni,és az adott pénzből megélni.itt tovább kell gondolkodni,mert semmi sem biztos a mai világban!

Az én gyerekem azért napközis,mert első osztályos és kötelező,bár mikor hazajön kieszi a hűtőt,szal alig várom én is,hogy ne a menzát egye.

Ne haragudj ha esetleg megbántottalak,nem állt szándékomban!De én a biztosat a bizonytalanért soha.:)

2011. jan. 26. 09:34
Merthogy a mai világban felmondani nem merek. Mikor találnék újra állást? Kábé soha.
2011. jan. 26. 09:33
A gyerekeim most sem napközisek, és a jövőben sem szeretném, ha azok lennének, épp ezért szerettem volna főállású anya lenni... És menzára sem járnak, nekem ez a "mániám", szóval filcike, nem az állam nyakán akarnék élősködni, hanem itthon nevelni a gyerekeimet a kötelező iskolai ellátáson túl. De épp most tudtam meg, hogy ez lehetetlen:((((( Legszívesebben sírnék, olyan szépen elterveztük:((
18. fnagyzs (válaszként erre: 16. - F8db0709b8)
2011. jan. 26. 09:25

Szerintem pont az ellenkezője kavart nagy port, hiszen 5 órában limitálta a törvény a gyerekek nappali intézményben való elhelyezését, ami azt jelenti, hogy ha pl. 6 órája van a gyerekednek az iskolában, akkor a 6. órán már nem vehetne részt.

Na ezt pontosították.

17. fnagyzs (válaszként erre: 13. - F8db0709b8)
2011. jan. 26. 09:20

Nem egészen pontosak az infóid, hiszen pontosan fordítva tudod. Nem lehet dolgozni max. otthon vagy hétvégén 4 órában, valamint a gyerek nem lehet egész nap oviban, sőt nappali intézményben max. 5 órát tartózkodhat, kivéve ha a kötelező foglalkozások tovább tartanak.....

Főállású anya vagyok és nem nélkülöznek a gyerekeim. Sem anyagiakban, sem időben, sem szeretetben nem szenvednek hiányt.

Mint mondtam mindenkinek más a fontos, neked az, hogy dolgozhass, nekem az, hogy minél több időt tudjak a családomra szánni.

Emellett nagyon szerencsésnek tartom magunkat, hiszen ha a férjemnek nem lenne jól fizető munkája, akkor nyilván nem engedhetnénk meg mi sem magunknak, hogy ezt a megoldást válasszuk.

2011. jan. 26. 09:17
Itt is volt egy fórum ezzel kapcsolatban,elég nagy port vert,hogy dolgozni is lehet és egész nap ott lehet a gyerek.
15. f8db0709b8 (válaszként erre: 14. - Fnagyzs)
2011. jan. 26. 09:15
Pont ezt írtam.Tavaly módosították,egész nap ott lehet.
2011. jan. 26. 09:14
Amit még érdemes tudni, hogy a főállású anyasági mellett a gyermekedet sem adhatod napközibe (bár ellenőrizni senki nem fogja :D), óvodából pedig általában ebéd után kell hazavinni a gyerkőcöt.....
13. f8db0709b8 (válaszként erre: 7. - Fnagyzs)
2011. jan. 26. 09:10

Csak tudod mióta módosították a törvényt,hogy anyasági mellett is egész nap ott lehetnek a gyerekek az oviban és dolgozni is lehet mellette,nem értem miért kell anyaságira menni.


Nekem az a fontos,hogy a gyerekeim ne nélkülözzenek,hiába élünk aránylag jól,nem mernék 28ezerért itthon maradni,ha lenne 3 gyerekem..Alig várom,hogy a gyesem lejárjon és menjek dolgozni,bár eddig is azt csináltam.

12. fnagyzs (válaszként erre: 11. - Erusanyu)
2011. jan. 26. 09:10
Lehetőségként figyelembe vehető, ha más lehetőséged nincs, de ha szeretnél visszamenni dolgozni, akkor szerintem nem érdemes számolni vele....:((
2011. jan. 26. 08:39

Hú, ez nekem magas. Szóval tanítsak szombaton meg vasárnap félálásban????????? Biztosan kinyitják nekem a sulit, kérdés, hogy ki jön be az óráimra...

De most komolyan: akkor ez a félállás sem opció, felejtsem el a főállású anyaságot?

2011. jan. 26. 08:33

"24. § (1) A gyermeknevelési támogatásban részesülő személy kereső tevékenységet napi 4 órát meg nem haladó időtartamban folytathat, vagy időkorlátozás nélkül, ha a munkavégzés otthonában történik.


(2) Az (1) bekezdés alkalmazásában napi 4 órát meg nem haladó időtartamban folytatott keresőtevékenységnek kell tekinteni, ha a gyermeknevelési támogatásban részesülő személyt a Munka Törvénykönyvéről szóló 1992. évi XXII. törvény rendelkezései szerint a felek megállapodása alapján rendes munkaidőben kizárólag szombaton és vasárnap részmunkaidőben foglalkoztatják oly módon, hogy a rendes és rendkívüli munkaidejének együttes mértéke egy naptári héten a 20 órát nem haladja meg."

9. fnagyzs (válaszként erre: 8. - Erusanyu)
2011. jan. 26. 08:27
Tudomásom szerint nem. :(
2011. jan. 26. 08:19

Nem unatkoznék itthon, a férjemnek segítenék a vállalkozásában. De biztos ez, hogy fel kell mondanom? Mert akkor sztornó, pár év múlva vissza szeretnék térni a munkahelyemre, és ugyan hogy vennének vissza egy 40 évest, mikor hemzsegnek a pályakezdő tanárok? Most elkeseredtem:(((

De a félállás ugye megy a főállású anyaság mellett? nemrégen itt azt írták, igen.

7. fnagyzs (válaszként erre: 6. - F8db0709b8)
2011. jan. 26. 08:13
Aki otthon marad, az nem a 28 e Ft-ért teszi....mindenkinek más az értékrendje és ezáltal más a fontos. :D
6. f8db0709b8 (válaszként erre: 3. - Mmacus)
2011. jan. 26. 07:11

Ez így van!


Én nem értem,miért éri meg 28ezerért otthon maradni,mint visszamenni dolgozni.Más örülne ha lenne hova visszamenni.de örülök hogy van aki megteheti a mai világban hogy otthon marad negyed annyi pénzért.

2011. jan. 25. 21:18
?
4. mmacus (válaszként erre: 3. - Mmacus)
2011. jan. 25. 20:55
A családok támogatásáról szóló 1998. évi LXXXIV. törvény 23. §-a szerint.
2011. jan. 25. 20:53

Munkajogi szempontból a munkáltató fizetés nélküli szabadságot csak a gyermek 3 éves koráig köteles biztosítani, kivéve a tartósan beteg gyermeket (ekkor a gyermek tizennegyedik életéve betöltéséig, ha a munkavállaló a gyermek gondozása céljából gyesben részesül).


Tehát, ha a főállású anya a fizetés nélküli szabadság (gyes) lejárta után nem kíván visszamenni dolgozni, akkor - főszabályként - fel kell mondania. A felmondási időt - ellenkező megállapodás hiányában - le kell tölteni, végkielégítésre pedig nem jogosult.

2011. jan. 25. 20:52
A főállású anyaságit az Államkincstártól kapod, de mellette nem lehet munkahelyed. Mellesleg meggondolandó, hiszen mindegy hány gyereked van, mindösszesen 28 e Ft-ot kapsz.
2011. jan. 25. 20:48
Szeretnék a 3. gyermekemmel itthon maradni főállású anyaként, miután a 3. életévét betölti. Ha a munkahelyemen határozatlan időre szóló szerződésem van, ez megoldható? Arra gondoltam, hogy fizetés nélküli szabira mennék 1-2 évre, amíg főállású anya leszek. A szerződésemet semmiképpen nem szeretném módosítani. Lehet ezt így?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook