Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Mennyibe kerül egy gyermek?" - van-e értelme a külön órának? fórum

"Mennyibe kerül egy gyermek?" - van-e értelme a külön órának? (beszélgetős fórum)


1 2
2018. ápr. 23. 15:15

Egy gyerek sokba kerül, több gyerek a többszörösébe, nekünk pedig kötelességünk a feltételek biztosítása számukra. Nem ők akartak megszületni.


Nálunk két fogszabályzós, és három szemüveges van, átfedésekkel. Nem sztk vagy állami alapon kapják meg, amit kell. Emellett iskolásak mind, nyelvet tanulnak, sportolnak, zenélnek, ruházkodnak, esznek, élnek valahol. El lehet képzelni.


Van-e értelme? Igen. Mennyibe kerül? Sokba. De ez nem oka annak, hogy ne fizessük ki.

2018. ápr. 23. 15:06

Sokba!

Bármilyen különórának van értelme. Sőt, anélkül nem tudom, hogy megy-e. Pluszt ad és előbb utóbb meghozza a gyümölcsét.

35. fincsi5 (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2018. ápr. 23. 14:20

Ez tök korrekt árban is, a gyerek idejéből is.

És jó választások. Angol eleve.

A lovaglás-néptánc különösen tetszik.



A tábort nem vettem bele, mert nem havi.:)))

34. andi6020 (válaszként erre: 33. - Petrikek)
2012. okt. 26. 21:14

Határozottan állítom, nálunk igen.


Te nem így érzed?

2012. okt. 26. 21:00
Eltelt majdnem 2 év. Sokat változott az élet. Ma van értelme? Van rá lehetőségetek? "Megtérül" valaha?
32. andi6020 (válaszként erre: 22. - Man dula)
2011. jan. 29. 17:56

Mégis milyen konkrétumokra gondolsz?

Ki mit csinál, kinek miből telik a felsoroltakra?

Én a magam részéről dolgozok, mint ahogy a férjem is. Hitelem nincs, kozmetikushoz, fodrászhoz, manikűröshöz havonta járok. Mindig a magam lábán álltam, szüleinket is segítjük.


Mi is a kérdés?

31. petrikek (válaszként erre: 30. - Man dula)
2011. jan. 29. 17:43

Szia!

Ne haragudj, hogy ha megbántottalak. Kíváncsi voltam Rád. Egyébként általában megnézem, hogyha valakivel itt "beszélgetésbe" elegyedek, hogy mik érdeklik, mi a véleménye másról.

Ez egy ilyen oldal. És nem volt olyan a hozzászólásodban, ami ne tetszett volna. A másik fórumból úgy tűnt, mintha a te megtakarításod volna (olvasd el újra) és egyébként félig meddig viccnek szántam.

És... bár én csak azokat az információkat olvastam el, amiket itt több ezer ember láthat Rólad, Te egyből a jövedelmi viszonyaimat firtattad....

Na mindegy, bocs ha megbántottalak...

30. man dula (válaszként erre: 24. - Petrikek)
2011. jan. 29. 14:21
Sejtem melyik fórumcímre gondolsz, de az nyilván nem az én megtakarításom, ha az lenne, nem gondolkodnék a különórákon, nem gondolod? Amúgy meg elég gusztustalan, hogy valaki hozzászól egy fórumhoz olyat, ami nem tetszik, és mindjárt az ő hozzászólásai és indított témái között kuftálkodsz. Én szívem szerint le is tiltanám a hozzáférést az interaktivitásomhoz, mert már bocs, de semmi közös hozzá.
29. andi6020 (válaszként erre: 25. - Jollymama)
2011. jan. 29. 09:12

Irigy vagy, és felháborító a feltételezésed is!

Szerinted, aki megengedheti magának, hogy különórákat fizessen a gyerekének, az nem ismeri az értékeket? Törődök a gyermekeimmel, hidd el!

Szerinted a különórák arra vannak, hogy a gyereket lepasszoljuk magunkról? Nevetséges!

Nagy fiam középsuli 3. osztályába jár, van jogsija, meg középfokú nyelvvizsgája, lányom angolozik, néptáncra, informatikára jár, és tavaly a Póniklub Országos Bajnokságán 4. lett.

Hidd el, egyik sem törtető, udvarias, szorgalmas gyerekek. Igaz, a lányom nem éltanuló, de Ő a jég hátán is meg fog élni, olyan természete van. Mindent megkapnak, de hidd el, egy kinder-tojásnak is tudnak örülni. (mielőtt valaki belén kötne, nyilván a fiam már nem, de neki a kiskorára értettem).

Egész egyszerűen nem értem, hogy miért kellene szégyellnem magam azért, mert esetleg több mindent tudok anyagiakban megadni a gyerekeimnek, mint a nagy átlag.


A fórumcím meg tök feleslegesen irritál, szerintem rossz az, aki rosszra gondol.

2011. jan. 29. 09:03

Kedves Petrikek!

Úgy gondolom hogy így már teljesen más az összkép.A fórum címe konkrétan csak az anyagiakról szól,az hogy a gyermek mit tud vállalni egyéni képességeket takar ,nekem három fiam van(most),és mindegyiknek más a teherbírása.Nem lehet mindtől ugyanazt elvárni,ha valamelyik fél a víztől az nem fog megtanulni úszni akárhogyis szeretném.Munkámból adódóan viszont pontos képet kapok arról hogy mik azok az alapvető dolgok az életben amire igazán szükség van és mi az ami csak formaság(ezeket gondoltam én értékeknek).A mai világban egy gyereknek teljesen természetes hogy az anyja ha kell az életét is áldozza azért hogy neki jobb legyen (megjegyzem így normális),mivel természetes ez soha nem is gondolkoztataja el,csak az marad ki a nevelésből hogy igenis ezért tartozik nekünk :tisztelettel és megbecsüléssel. Imádom a gyermekeimet és az enyémeken kívül mások gyermekét is próbálom tanítani az igazi értékekre.

27. mimmo33 (válaszként erre: 25. - Jollymama)
2011. jan. 29. 08:58
Azért mert különórákra, és a nevében is benne van hogy órákra, nem napokra hetekre van lepasszolva, leterhelve a gyerek, nem hiszem hogy törtető lenne belőle.Mindenkinek más az érték.A család is ad neki, értéket, értékrendet, és az amit pluszban kap tanul, az megint egy másik érték.
26. petrikek (válaszként erre: 25. - Jollymama)
2011. jan. 29. 08:48

Kedves jollymama!

Még a feltételezés is felháborító...

Én rendszeresen túrázok a gyerekkel, társasjátékozunk stb.

De!!!! Igen, bizony úgy érzem, hogy ha nem tanul meg rendesen egy nyelvet (vagy kettőt), akkor lemarad... a mai iskolarendszerű oktatásban nem tanulja meg!!!!

Én sok pénzért kínkeservesen tanultam meg nyelvet felnőtt fejjel. Azok a tehetős osztálytársaim, akik már gyerekkorukban különórára jártak röhögve beszélnek 2-3-at.

Az hogy úszni tudjon alapfeltétel. Az hogy teniszezni, az nem, de ő választotta és nem mondtam neki nemet. Örülök, hogy mozog és nem a tv meg a számítógép előtt ül.....

amikor másodikos korában elment egy idegen iskolával erdei táborba, gratuláltak nekem, amikor érte mentem. Az én gyermekem (a 30-ból) ismerte és használta egyedül a kérem és köszönöm szavakat! (Pedig én szerinted nem ismerem az igazi értékeket). Én aki - ezer teendőm mellett - ingyen és bérmentve veszek részt rendszeresen társadalmi munkákban... stb.

Tudod, én meg alapból elítélem azokat az embereket, akik ismeretlenül ítélkeznek - rólam!!!

2011. jan. 29. 07:25
Már a téma címe is irritál!Elsősorban szeretetre és törődésre van szüksége.A legtöbb családban nem lesz több a bevétel egy gyermek érkezésénél ,mint előtte,sőt van ahol még inkább kevesebb.Tehát ha eddig nem tudtunk félretenni akkor ezután sem fogunk.HA mindenki arra várna hogy legyen havi 100.000 forintja amit majd a gyerekre tud költeni akkor kihalna az emberiség. A kényszer nagyon jól megtanít beosztai ,terrmészetesen nem lehet a gyereknek mindenre nemet mondani,az én fiaim is járnak különórákra,heti 3 Judó=5000/hó, zeneiskola=szolfézs és citera= 6000/félév ez az amit ki tudunk gazdálkodni.Hozzáteszem emelett a gyerek heti háromszor 1/2 7-kor ér haza a suliból hulla fáradtan ,más bele sem férne az idejébe.Persze én is bírnám ha járhatna még 6 féle különórára vagyonokért csak hoppá ,kapjunk észhez elmúlik a gyerekkora és már azokat a drága éveket is végig gürizte.Miért nevelünk/neveltek olyan gyerekeket akik 30 évesen idegösszeroppanással küzdenek majd a hajtás miatt?Legyen kevesebb a munka így kicsivel kevesebb a fizetés és menjünk egyet focizni INGYEN a gyerekkel!!!! De aki nem így gondolja nyugodtan neveljen törtető ,rohanó boldogtalan embert a gyerekiből ahelyett hogy megtanítaná neki az igazi értékeket,bár kétlem hogy aki ilyen fórumot kiír az ismerné azokat.
24. petrikek (válaszként erre: 22. - Man dula)
2011. jan. 29. 06:36

Azért ha Te le tudsz kötni havi 80-100 ezer forintot, akkor te sem csinálhatod rosszul... vagy valamit félre értettem egy másik fórumban?

És akkor itt adja is magát a következő fórumhoz kapcsolódó téma: mi térül meg jobban? a gyerekbe fektetni a pénzt vagy egyéb kötvénybe?

23. petrikek (válaszként erre: 22. - Man dula)
2011. jan. 29. 06:19

Az az igazság, hogy ez elég összetett dolog nálunk.

Az én fizetésem jelenleg 4 órásban nettó 90.000,-Ft, ez el is megy lakáshitelre egy az egyben. Az autóm ki van fizetve. Minden egyéb más a munka melletti saját vállalkozásomból ered. Adóbevallásokat csinálok, adminisztrálok cégeknek és van egy saját kis bababizományi és gyerekruha üzletem, az ezekből eredő bevétel változik. És persze csak év végén realizálódik, mert ezekről számlát adok év végén adózok. Végzettségem: közgazdász.

A férjem "fix" nettó jövedelme 180.000,-Ft (ebből lejön az ő autó lízingje, egy 100 m2-es ház rezsije és ő is vállal saját egyéni vállalkozásban informatikai munkákat - ennek bevétele is havi szinten változik.)

Végzettsége informatikus.

A napom úgy néz ki, hogy reggel 6-ra elmegyek dolgozni 10-ig. (fél ötkor kelek, reggelit készítek ki a családnak stb.) Az üzletünk 10-kor nyit (van egy kisegítőnk vagy ő nyit vagy a férjem). Végzek melóban és leváltom őket, férjem megy a dolgára (ő kötetlenben van). Az üzletben (ha nincs vevő) csinálom a maszek adminisztrációs munkáimat, így úgy is mondhatjuk, hogy két legyet ütök egy csapásra. Este 5-kor végzek. Ez után jön a lecke átnézés, gyerekkel játszás, bevásárlás, posta, torna, takarítás, esetenként főzés stb.

A fix kiadásainkhoz még hozzájön a két autó egyéb költsége (benzin, biztosítás, javítás stb.) ezen kívül egy 4 tagú család havi kajája és egyéb rezsije.

Szóval nem ülünk otthon ölbe tett kézzel. Mint látod, a munkahelyi fizetésünkből nem nagyon jönnénk ki, így minden extra kiadásra jutó pénz a másodállásainkból ered.


Nem konkrétumokat nem akartam írni, hanem elég nehéz ezt életszerűen leírni... ha egyéb kérdésed van szívesen válaszolok.

22. man dula (válaszként erre: 21. - Tücsimücsi)
2011. jan. 28. 21:18

Érdekes, hogy senki nem írt konkrétumot, nem? Még mindig nem tudom, hogy csinálják, vagy mennyiből. Nekünk a házunk full hitel. Kocsi nincs. Turiba járok én is. Kozmetikusnál 5 éve voltam, fitnesszteremben soha életemben.


Dombon ülő vadászkutya legyek, ha tudom, hogy csinálják......

21. tücsimücsi (válaszként erre: 15. - Man dula)
2011. jan. 27. 22:45

Igen, nekem is ez jutott eszembe, különösen az 1. hsz-on hidaltam le.

A lányomat ( 3.osztályos) is tanítja angolból egy egyetemista lány, de azt ki lehet bírni. havonta max 5-6 ezer. De többet nem is tudnék megengedni. 1 óra 1000 ft. és házhoz jön, megéri. Ha matekból nem ért valamit azt is elmagyarázza.

20. andi6020 (válaszként erre: 15. - Man dula)
2011. jan. 26. 15:12

Mire gondolsz? Vagy az én hozzászólásomra ez nem vonatkozik? Én nem érzek semmi túlzót. Sőt! Töredékét írtam le annak, amennyit költök rájuk. Már az üzemanyag is rengeteg, amivel a különórákra eljutunk.

Egyénként nálunk 2 gyerek van.

19. petrikek (válaszként erre: 15. - Man dula)
2011. jan. 26. 14:42
ja és magamnak is általában turizok... így mi ruhára pl. alig költünk. Az autóm 20 éves, hitel nincs rajta, de munkába járni jó, másra meg nem használom, a városon belül csak gyalog járok... Karácsonyra szinte mindenkitől utalványt kérek kozmetikushoz, fodrászhoz, így arra is inkább már csak az év második felében költök. Annyi mindenen lehet ... Szerintem össze lehet hozni, ha az ember ügyeskedik kicsit
18. petrikek (válaszként erre: 15. - Man dula)
2011. jan. 26. 14:40
Átlagosan vagy picit az átlag felett kereső 4 tagú család vagyunk (a férjem kisebbik fia él velünk a lányomon kívül, de ő már egyetemista és néha vállal munkát). Én úgy próbálom megoldani, hogy spórolok máson. Pl.: szinte csak használt ruhát veszek a gyereknek, ritkán vagy inkább soha nem utazunk drága helyekre (néha egy-egy wellness hétvége, pár nap Erdély), inkább "csak" sokat túrázunk a környékbeli hegyekben. Nem járok fitness terembe 1000,-Ft/alkalom, hanem tornázok otthon dvd-re stb. Néha mama is kifizet egy-egy havi angolt. Hát valahogy így.
17. Mosoly30 (válaszként erre: 15. - Man dula)
2011. jan. 26. 13:16
A gyerekekre mindig jut pénz:)
16. mimmo33 (válaszként erre: 15. - Man dula)
2011. jan. 26. 13:13

dehogy nem;)

Inkább magadtól fogsz elvenni, hogy nekik megadd;)

2011. jan. 26. 11:50
Kérlek benneteket, ne sértődjetek meg, senkitől nem irigylem, de megáll az eszem a soraitokat olvasva. Mégis mennyit kerestek, és hányan vagytok a családban, hogy ezt megengedhetitek magatoknak? Mi sem keresünk olyan átok rosszul, de ezt biztos nem fogjuk tudni kiszorítani ( egy 5.5 és egy 1.5 éves fiú anyukája )
14. andi6020 (válaszként erre: 11. - Petrikek)
2011. jan. 26. 10:37

Na ja! És ez csak a vizsgadíj.

Ha megvágják, ami esélyes, fizetheted újra. :(

2011. jan. 26. 08:23
Rengeteg pénzbe kerülnek a gyerekek. Havi szinte kb. 30-40ezerFt a két gyerek.
12. fnagyzs (válaszként erre: 11. - Petrikek)
2011. jan. 26. 08:20
És ez még "csak" egy nyelvvizsga, mellette millió más "kötelezően" fizetendő dolog akad (osztálypénz, ballagás, szalagavató, osztálykirándulás, bérlet, stb.), mire kitaníttatod a gyerkőcöt, esetleg gyerkőcöket. És akkor még csak a középiskoláról beszélek. :DD
11. petrikek (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2011. jan. 26. 05:18

Hát erre nem is gondoltam. A "nagy gyerek" igényeire..

Ennyibe kerül már egy nyelvvizsga?

10. mimmo33 (válaszként erre: 9. - Nagylány67)
2011. jan. 25. 21:56

Ezek a különórák gondolom 1 max másfél órásak, nem veszi el minden idejét a családtól;)

Az én nagyobbik fiam nem hiperaktív, de eléggé túlmozgásos.Ő heti négy napot jár kempo edzésre(13000.-),az oviban van heti 2X45 perc angol, torna, és már iskola előkészítő is.

Jut idő a családra bőven, és marad benne energia is bőven;)

9. Nagylány67 (válaszként erre: 5. - Mikebubu)
2011. jan. 25. 20:46
Öt évesen ennyi fele járatni a gyereket nekem igen fura. Akkor mikor van a családdal????
8. fnagyzs (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2011. jan. 25. 20:41

Kis gyerek=kis gond, nagy gyerek=nagy gond.

Mármint anyagi......:DDDD

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook