Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyukák!Normál szülés-császármetszés! fórum

Anyukák!Normál szülés-császármetszés! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
33. fe20557d00 (válaszként erre: 22. - Jenka)
2007. szept. 11. 11:34

Köszönöm Jenka!Altatásban műtöttek?

Sajnálom a beteg babust..:((nagyon rossz lehetett így szülnöd.A történetedből azt veszem ki,hogy a császárra voksolsz.Vagy tévedek?

32. fe20557d00 (válaszként erre: 31. - 70a5a27405)
2007. szept. 11. 11:32
Mármint?Császárt választanád inkább?Volt részed mindkettőben?Bővebben is kifejtenéd:))Köszi!
2007. szept. 11. 10:27
Hát császármetszés.
30. gerna (válaszként erre: 29. - 92ba3c78f9)
2007. szept. 11. 09:09
Muszáj! de majd visszanézek.
29. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 28. - Gerna)
2007. szept. 11. 09:08
Abszolút nem vagy az! Tényleg jobb, ha mész!
28. gerna (válaszként erre: 26. - 92ba3c78f9)
2007. szept. 11. 09:07
Nem vagyok kedves! mondjuk inkább megértő Jenkával. De már megyek is.
27. 7130b15964 (válaszként erre: 26. - 92ba3c78f9)
2007. szept. 11. 09:05
Nekem egyből a vízfejűség jut róla az eszembe.
26. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 24. - Gerna)
2007. szept. 11. 09:04
Hogy Te milyen kedves vagy?! Azt hittem, ide beszélgetni jövünk...
25. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 8. - Mocori)
2007. szept. 11. 09:02

Nekem császár volt az első, a mostanit nem tudni, hogyan alakul.

Az enyém is "simának" indult, én is megszenvedtem, borzasztó fájdalmaim voltak, végül a baba szívhangjai nagyon rosszal lettek, így megműtöttek.

De azért azt nem mondhatom, hogy mindkettőt átéltem egyszerre, hiszen a legfontosabb momentum, a kitolás elmaradt! Sőt, úgy érzem, nem a legmegfelelőbb szó erre a szülés, kivették belőlem.

24. gerna (válaszként erre: 23. - 92ba3c78f9)
2007. szept. 11. 09:00
Miért nem nézel utána a Google-on??
23. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 22. - Jenka)
2007. szept. 11. 08:55
Bocsánat, hogy megkérdezem, de mit jelent a hydrochephalia?
22. Jenka (válaszként erre: 1. - Fe20557d00)
2007. szept. 11. 08:44
Szia!Nekem 3 szülésem volt(császár-sima-császár sorrendben)!Az elsőnél komplikációk miatt kellett "vágni",de nagyon féltem,mert szinte csak azt hallottam,hogy utána sokkal rosszabb és nehezebb lesz,mint sima szülésnél!Hajnalban műtöttek,és a rákövetkező reggel már fel is kellett kelnem,gondoltam bolondok ezek:)Ám a mellettem lévő ágyon egy nagyon helyes kis hölgy úgy felpattant összepakolt,sertepertélt....Na mondtam magamnak Te is felállsz,de nyomban...:)Jó 5 perc után sikerült és utána semmi gondom nem volt,viszont abban"segített"hogy talán sima szülés után(ha könnyebb lett volna)nem figyeltem volna BEFELÉ ÉS A BABÁMRA ennyit!A második szülésem,egy beteg 7 hónapos bab volt,akit hydrochephalia(nem biztos,hogy jól írtam)miatt meg KELLETT szülnöm,elindították és ott hagytak....13 óra múlva egyedül a férjem kezét fogva félig ülve-félig állva kinyomtam az akkor már "nem élő"kislányomat!Szörnyő volt!!A fájdalom,a megaláztatás,az hogy úgy éreztem én vagyok a hibás....egyszóval minden!Kétszer kaptam EDA-t,amit rosz helyre adtak így semmi hatása nem volt!Az az egy orvos aki végül az egész bagázst leszúrta,amiért engem ilyen helyzetbe hoztak megértette,hogy a következő terhességemnél én kértem,hogy császár legyen!Ha nem egyezett volna bele nem hordtam volna ki a babát,mert SOHA NEM AKARTAM AZT A SZÜLÉST MÉGEGYSZER ÁTÉLNI!Végül két egészséges nagylányom van és egyenlőre nem tervezem a harmadikat!:)Hát ez az én sztorim!:) Szép napot!
21. fe20557d00 (válaszként erre: 19. - Anettt01)
2007. szept. 10. 20:31

Köszi hogy megosztottad az élményedet:)Én nagyon irigyeltem a simán szülőket amikor ott feküdtem félnyomorékon...

Viszont belegondolva, hogy akár sérülhetett volna is a baba ha simán szülöm,akkor inkább szenvedek.

20. gerna (válaszként erre: 19. - Anettt01)
2007. szept. 10. 17:39
Na nekem nem lehetett választani! és nem hiszem, hogy 60-as szívfrekvencia mellett bárkinek is lehet választani.
2007. szept. 10. 16:48
Én természetes úton szültem és ha véletlenül még egysze sor kerülne rá, biztos,h megint azt választanám. Sajnos vércsoport összeférhetetlenség miatt vércseréje volt a kislányomnak és ezért átszállították a Gyermekkorházba, így már 2napos sebbel mentem hozzá. egy hétig jártam be és én már simán jöttem le a lépcsön, meg szinte szaladtam, míg a császárosok, akik ugyanazon a napon szültek csak csoszogtak. Tény,h ülni alig bírtam,de azt is meg lehetett oldani. Ja és a sexel sem volt gond ki sem vártk a 6hetet. Egyébként azt hallottam,h ilyenkor a nőnek kell felül lenni és úgy nem fog fájni, nekünk bejött!Nem fájt,sőtt! :)
18. gerna (válaszként erre: 17. - Fe20557d00)
2007. szept. 8. 20:34
Naná! méghozzá gyorsan.
17. fe20557d00 (válaszként erre: 16. - Gerna)
2007. szept. 8. 20:28
Akkor téged elaltattak?
16. gerna
2007. szept. 8. 20:25

Nem piszkálták a gerincemet! mondjuk nem is akartam volna.


Velem tulajdonképpen várni akartak még! kaptam szurit arra, hogy a gyerek légzésfunkciója javuljon, ezzel várni kellett volna azt hiszem 12 órát a szülésig. De mivel egyre romlott a szívhang, előbb megműtöttek.

15. fe20557d00 (válaszként erre: 11. - Gerna)
2007. szept. 8. 20:21

Nekem már a műtét előtt ott kezdődött a cirkusz,hogy nem találták el a vénámat,először szétszurkodtak a kezemen,majd a csuklomnál utána hívták az orvost és neki sikerült a kézfejemen bekötni az infúziót.Aztán amikor megkaptam a gerincembe az érzéstelenítőt rosszul lettem tőle annyira elkezdett a mellkasom szórítani és nem kaptam levegőt, hogy elsötétült elöttem minden akkor kaptam egy injekciót amitől észhez tértem,de akkor már műtöttek.A műtét alatt töbször leesett a vérnyomásom és olyankor kapptam a maszkot plusz az injekciókat.Aztán amikor kiment a fájdalomcsillapító alig tudtam a babus felé fordulni szopinál:((Továbbá a katéterrel felsértették a húgyvezetéket,amit akkor ott injekciós kúrával ugyan kikezeltek,de sajnos krónikus betegségként a mai napig vissza-vissza tér.Akartak vért adni mert annyira vérszegény lettem a műtét után,de nem engedtem így a felépülésem biztos ezért is volt nehéz.Szóval voltak gondok amik másoknál nem... és az is igaz hogy mások sokkal hamarabb kipattantak az ágyból mint én...:(

Az viszont nekem is jó élmény volt hogy megkaptam babukát rögtön a szülés után,hiába volt műtét:)

2007. szept. 8. 20:12
Köszönöm megnézem,de még nem volt rá időm:)
13. Mocori
2007. szept. 7. 18:45

A gátmetszésem csak az első időben "hasogatott", azóta semmi gond (fél éve történt), sosem fáj. Inkább a szexuális élet visszatérte volt gond, de az is megoldódott egy idő után.

Az biztos, hogy gyönyörű érzés, mikor a hasamra tették a babám.

12. gerna
2007. szept. 7. 17:50
Lelki vonatkozásokról azért nem tudok írni, mert mindegyik szülésnél volt probléma a gyerekkel. Összességében annyi, hogy nem foglalkoztam a vágásaimmal annyit, mint a gyerekekkel való problémákkal. Az biztos, hogy mind3 esetben a szülés utáni napon már járkáltam, hogy másik emeleten látogassam a gyerekeket! úgyhogy muszáj volt menni, egyiket sem tudták "hozni".
11. gerna (válaszként erre: 10. - Fe20557d00)
2007. szept. 7. 17:46

Át, de már régen! a szüléseknél előtte csak 4, illetve 1 órát töltöttem "vajúdással", az elsőnél kb. 3 órát sétáltattak, a szülőszoba előtt, mondván hogy feküdni a legrosszabb. A másodiknál nem volt már idő sétálgatni.

Császár: biztos tudtam volna ülni a fenekemen, ha egyáltalán fel tudok ülni... sokkal rosszabb volt a hasamon a vágással, mint alul.

Érzékenység "utána": csak pár hétig, utána elmúlt.

10. fe20557d00 (válaszként erre: 7. - Gerna)
2007. szept. 7. 17:38
Vártam hogy írsz:))Tudtam hogy te mindkettőt átélted!
2007. szept. 7. 17:37

Köszike hogy írtok:)))

Valójában eddig nagyon megoszló véleményeket hallottam,és már itt is írtatok pro és kontrát.

Nekem nagyon rossz élmény volt a császár,és igencsak foglalkoztat a sima szülés,mert hát ott egyszercsak legalább is sokan ezt mondják,elszakad a fájdalom,mintha elvágták volna... a csaszi után meg az első hetek számomra nagyon nehezek voltak.Bár ugyis tudom ezt a doki dönit el,ha szülnék még hogy szabad-e vállakoznom simán vagy pedig jobbanak látja megint a császárt.

Nekem a mai napig érzékeny a metszés pl:időjárásra,mensikor erősebben görcsölök.Mi van ha már két vágás van az ember hasán???

de ahogy hallom a sima szülésnél meg a gátmtszés tud érzékeny lenni időjárásra stb...igaz?

írjatok még,mert nagyon érdekel a téma!:)

Ha valaki gondolja a lelki vonatjozásairól is írhatna!!Sajnos a császáros anyákról igencsak lehúzó véleményeket tudnak gyártani az anya-gyerek kapcsolat alakulása szempontjából,de erről megintcsak az tud hitelesen állást foglalni,aki mindkettőt átélte!!:))

2007. szept. 7. 17:12

Nekem természetes szülésem volt, ha megint szülni fogok, mindenképp így szeretném megint. Sokkal jobb, mint a császár. Persze megoszlanak a vélemények.

De az egyik barátnőmről akartam neked írni, mert ő mind a kettőt átélte egyszerre: 15 órát vajúdott, mikor végre a dokik eldöntötték, hogy császár legyen, mert nem fér ki a gyerek. Sokat szenvedett, azt mondta, hogy megváltás volt neki a császár. És mindenkinek elmondja, hogy akit császároznak, az nem tudja, milyen a szülés. Ő mindig arról álmodott, hogy természetesen szül és majd a hasára teszik a babát, nem így lett. Máig is fájlalja a dolgot, de egy ideje megváltozott a véleménye, és azt mondja, a következőt is mindenképp császárral akarja szülni, sehogy máshogy. Pedig még szülés után is mondogatta, hogy természetesen akarja.

2007. szept. 7. 16:54
2 szülés, utána (mert sürgős lett) 1 császár. A szülés jobb.
6. a820912c87 (válaszként erre: 5. - 8a68aecda6)
2007. szept. 7. 15:52

Ez ismerős... :) (leülési probléma...)

Bár én csak "simán" szültem, de bármikor újra átélném... :)

Nem azt mondom, hogy "hú de klassz volt", de ... hát értitek, hisz Ti is Anyák vagytok :)

(Nem konkrétan erre megy a válaszom-bocsi)

2007. szept. 7. 15:33
Bocsi, a fájdalomról csak annyit hogy ,miután kiszedték a varratokat semmi bajom nem volt.A sima szülésnél hónapokig nem tudtam normálisan leülni.
2007. szept. 7. 15:28

sZIASZTOK!

Én mind két szülést átéltem.Az első lányomat simán szültem, a másodikat már császárral.Az elsővel minden simán ment,elég hamar meg is született hála a dokimnak nem hagyott sokáig szenvedni ,de azt a fájdalmat soha többé nem szeretném átélni.A császárral már sokkal könnyebb volt.Este nyolckor otthol elkezdtem vérezni,félkilenckor már a korházban voltunk .Semmi fájásom nem volt ,csak a vérnyomásom ment fel majdnem kétszázra.Azt tudni kell hogy az egész terhességem alatt 90 körülvolt. Az orvosom nem játszott sokat ,nem akart már kockáztatni ,mert a méhlepény is kezdett már leválni , tehát kezdett veszélyessé válni a dolog.Ha a sors úgy hozná és még egyszer szülnék ,és választhatnék akkor mindenképp a császárt választanám.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook