Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » APEH - Ajándékozási illetékre van kamat? fórum

APEH - Ajándékozási illetékre van kamat? (tudásbázis kérdés)

2011. jan. 25. 09:10

Köszönöm a segítséget!


Filcike, azért mert eltörölték vérrokonok között, de mi elötte intéztük "szerencsére".

2011. jan. 25. 08:50
Nekünk most jött papír a tavalyi tárgyalásról.Ajándékozás volt,illeték 0 ft.
2011. jan. 25. 01:01
Azt évente egyszer írják elő az előző évi után, tehát a 2010-es évet terhelőt majd csak 2011. októberében...
4. sleepin (válaszként erre: 3. - Ancsurii)
2011. jan. 24. 23:13
És az akkor lehetséges, hogy a gépben a kamat nem látszik, ma amikor bent voltam, ugyanannyit mondott, mint az egy évvel ezelőtti összeg.
3. Ancsurii (válaszként erre: 2. - Sleepin)
2011. jan. 24. 23:09

Sajna az esedékességtől kamatozik, tehát akkortól, amikor a folyószámlán előírták.

Jegybanki alapkamat kétszeresével, arról majd küldenek értesítést, 2010-ről utólag 2011. augusztus körül, 2011-ről 2012 aug-ban.

2011. jan. 24. 23:01
Sziasztok! kérdésem az lenne, hogy több mint egy éve írtunk a testvéremmel egy ajándékozási szerződést, a házunkról (megörököltük, felét nekem ajándékozta). Tudtuk, hogy lesz illeték, összeget is tudtunk mindent. Vártunk a papírra, csekkre stb... Legalább egy értesítőre. Nem kaptunk semmit. Most nemrég kaptam egy APEH folyószámla kivonatot, aminek a legalsó sorűban ott van, hogy EGY ÉVE!!! rá van terhelve a nevemre (gondolom a házra, vagy fogalmam sincs...) az illeték. SEMMIT SEM KAPTAM RÓLA!!! Ma bementem az APEH-hez és azt mondták, hogy az összeg ugyanannyi, adtak egy részletfizetési papírt és ennyi. Kérdésem az lenne, hogy akkor most ez kamatozik, vagy sem? Olvastam olyat is, hogy nem tudtak kamatról később meg felszámolták... :S Ha van kamat, akkor nekem elvileg nem számolhatnának még semmit, hisz' semmit nem írtam alá, nem kaptam, nem értesítettek...
2011. jan. 24. 22:57
APEH - Ajándékozási illetékre van kamat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook