Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érdemes mostanság ruházati eladó szakmát tanulni? fórum

Érdemes mostanság ruházati eladó szakmát tanulni? (beszélgetős fórum)

16. 9bbc382386 (válaszként erre: 14. - Db78bacc4f)
2011. jan. 25. 13:18
Persze,felvesznek.De a bérbesorolás szakképesítés nélküli,így kevesebb......
15. e1641dee25 (válaszként erre: 14. - Db78bacc4f)
2011. jan. 25. 12:40
Hát igen, és ez szomorú... meg is látszik sok üzletben, hogy némelyik eladónak fogalma sincs semmiről... :S
2011. jan. 25. 10:18
Szerintem már anélkül is felvesznek ruhaboltba eladónak.
2011. jan. 24. 22:07
Szép kilátások...:S
2011. jan. 24. 20:06
Manapság bármit tanulsz,nem éri meg. Legalábbis megélni nem lehet belőle. Bocsi,de ez van.Kb. kapnál minimálbért vidéken,Pesten többet,de ott meg drágább is minden.Aki diplomás még az sem tud elhelyezkedni. Ráadásul az oktatás80%-a nem is a tanulandó szakmádról szól,hanem mellékes baromságokról amit nem fogsz ruhaeladáskor használni. Ilyen a magyar oktatás.
2011. jan. 24. 18:05
manapség egy szakma lassan többet ér mint az érettségi vagy a diploma. Nem mondom hogy az érettségi nélkül jutsz valamire is mert azért ez sem igaz. De én pl élelmiszer vegyiárú és ruházati eladó vagyok, de a szakmámban még nem dolgoztam köszönhetően elsősorban hogy vidéki vagyok és sehova nem vesznek így fel.
2011. jan. 24. 16:56

Azért átgondolandó.Ha csak egy érettségi van,vagy diploma,akkor a bérbesorolás szakképesítés nélkülire megy,aminek a fizetése kevesebb,mint a szakmabelié.

Pont ezért nem veszik fel az osztályokra a kereskedelmi végzettségűeket,kivéve egynek kötelezően lennie kell.

Máskülönben van olyan ruházati üzlet,ahova kimondottan ruházati eladói végzettséggel rendelkező érettségizett eladó kell.


A baj ott van,hogy inkább leépítések vannak,mivel a kereskedelemben is csökkent a forgalom.

2011. jan. 24. 16:32

Szerintem ma már tök mindegy minek tanulsz, vagy sikerül elhelyezkedned vagy nem.

Divat szakmákat tanulni szerintem nem érdemes.

Patakokból folynak az ilyen olyan managerek, informatikai szakemberek stb.

Ruházati eladó szerintem nem rossz, sok butikba, plázákba keresnek szakképzett eladót.

Minden minden munkának ennek is megvan a hátulütője, a lopások.

Szerintem nem rossz szakma, csak "jó" helyet találj magadnak.

2011. jan. 24. 16:26
Nem nagyon.
7. e1641dee25 (válaszként erre: 3. - V.csilla)
2011. jan. 24. 15:30
Hm. Érettségim van, és egy 3 hós tanfolyamot szeretnék elvégezni... :)
6. f8db0709b8 (válaszként erre: 5. - E1641dee25)
2011. jan. 24. 15:29
pl vendéglátásban mikor szintén a te kontódra bulizik a fönök a haverjaival zárás után....de oda elég egy becsületben szegény váltótárs is.
5. e1641dee25 (válaszként erre: 4. - 0e83dfabc4)
2011. jan. 24. 15:28
De más területen is lehetnek "rossz" főnöke az ember lányának... :S
2011. jan. 24. 15:25
Egyik lány ismerősöm ruházati eladóként dolgozott egy nagy bevásárlóközpontban, és egyre több lett a ruhalopás, bőrkabátlopás az üzletben. Ezeknek az eltünt ruháknak az értékét a dolgozók béréből vonták le hónap végén. A lányok egymásra gyanakodtak eleinte, mert a vevők biztos nem tudtak onnan ruhákat kivinni észrevétlenűl. Pl bőrkabátot. A lényeg az, hogy valahogy kiderűlt, hogy zárás után az üzlet tulajdonos ment be a saját üzletébe, és onnan öltözködött amit késöbb a dolgozóknak kellett kifizetni! Ilyen "jó" főnökök is vannak a ruhaszakmában.
2011. jan. 24. 15:22

Szerintem nem!

Már eladó egy gyorstalpaló tanfolyammal bárki lehet.

Meg szerintem egy ruházati nagyáruházban elsősorban egy érettségit néznek és egy gyorstalpaló tanfolyamot.

Ezért fölösleges 3 évig azt tanulni, hogy az adott anyagot hogyan szőtték, stb.

2011. jan. 24. 15:21
Én is azt szeretném,de én sem tudom érdemes e....
2011. jan. 24. 15:18
Érdemes mostanság "ruházati eladó" szakmát tanulni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook