Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A cicám gyomrát felvágták, lenyelt egy hajgumit. Műtét után mennyi idővel kéne, hogy széklete legyen? Mi az, ami már nem normális? fórum

A cicám gyomrát felvágták, lenyelt egy hajgumit. Műtét után mennyi idővel kéne, hogy széklete legyen? Mi az, ami már nem normális? (tudásbázis kérdés)


18. Peggy Ruth Carpenter (válaszként erre: 17. - 2d8287fe22)
2011. febr. 3. 10:48

Jó étvágya volt a kutyusnak :)

..és megtudtuk a hosszú élet titkát is :)

2011. febr. 2. 07:23
A nővérem előző kisméretű kutyája bohó gyermekkorában megevett egy térdzoknit(44-es lábra) pár napra rá egy bontatlan ferrobondot dobozostul, leírással együtt. A kutyuli 20 éves korában hunyt el. Istenke nyugosztalja.
16. Peggy Ruth Carpenter (válaszként erre: 14. - MelisUK)
2011. febr. 1. 22:38
Szia! Hogy van a cicó? :)
15. emagdi (válaszként erre: 14. - MelisUK)
2011. jan. 26. 11:24

totál igaza van, hgoy nem eszi meg az alutasakos kajákat (májkrémről nem is beszélve:)), mert azokban általában mindenféle hulladék "hús" található.

a jó minőségű száraz tápoknak magasabb a hústartalma, persze gondolom azokban is van aztán mindenféle amit csak el lehet képzelni:/

de gyakorlatilag a száraz táp is nedves táp lesz, ha iszik elég vizet hozzá :))


további sikeres lábadozást!!

2011. jan. 26. 11:22

Köszönjük a gratulációkat, tényleg rendbe van a kis Fluffyka, most is itt van épp az ölemben és tisztálkodik.


Peggy, nem eszi meg a májkrémet és a tejfölt, furi ízlése van. Kezdetben szerette a gombát, gyümölcs joghurtot, rizst, kuszkuszt, székely káposzta levét, nameg a száraz tápot. Mára már csak a száraz táp jöhet. Mindig is mondtam somolyogva, hogy ez a macska vega, csak meg ne tudja, hogy a ropijában van husi. :)

Kínálgatom mindenfélével, de nem kell. Többféle alutasakost is és konzervet is próbáltunk, a vége mindig az éhezés, majd megsajnálom és kikaparom, kap tápot. Nem tudom miért, de tényleg csak ez kell. A dokinak mondtam, hogy így eszik, azt mondta, hogy ez egyáltalán nem baj, csak jó tápot kapjon - ebben meg nincs hiánya. :)

2011. jan. 26. 09:33

örülök, hogy jól van a cicód!


esetleg májkrémmel, tejföllel próbálkoztál? már ha azt kaphat így műtét után..

12. emagdi (válaszként erre: 11. - MelisUK)
2011. jan. 25. 12:23

szuper, hogy minden rendben van a cicával! :)

csak így tovább! :)

2011. jan. 25. 12:15

Tegnap nagyon izgultam a széklet végett, majd egyszer csak hallom a nagy kaparást a macskaalomban, szóval megvolt az első, és még kettő utána is! :) Szóval már nincs semmi gond.

A doki is azt mondta, hogy minden rendben van vele és hogy továbbra is fele-fele arányban kapjon puha és száraz tápot. A gond csak az, hogy a puhát ez előtt se szerette és ez után se igen fogja. Kapott a dokitór Royal Canin érzékeny gyomorra való alutasakosat, egyet megevett 3 nap alatt. Most már nem kínzom, csak ül a tányérja felett és nyávog, nem kell neki a puha, csak a szárazat eszi meg, majd sír, hogy még éhes, szóval csak száraz tápot kap, plusz cica kolbászt, meg sok-sok vizet.

Nagyon jól viseli a dolgot, nagyon eleven, rengeteget játszik, ugrándozik, rosszalkodik, sokat ölbe kéreckedik, simogattatja magát. Ez utóbbiak korábban nem voltak a tulajdonságai, most jobban igényli a társaságunkat, sajnáltatja kicsit magát. :) Aminek én kifejezetten örülök, végre igazán macskázhatok.

Játszani eddig is nagyon szeretett, rengeteget, teli volt mindig is energiával, de ölben nem maradt meg, meg a simogatást is kerülte. Ő ilyen.

10. Peggy Ruth Carpenter (válaszként erre: 7. - MelisUK)
2011. jan. 24. 18:57

Köszi, az én cicám jól van, olyan eleven és rosszcsont mint korábban :)


Majd mesélj, mi volt az orvosnál!!! Kíváncsi vagyok!


Azért egy gyomorműtét más mint az ivartalanítás a kaja szempontjából. Mondta az orvos, hogy mit ehet a cicusod?

Egyelőre csak könnyen emészthető dolgot adj neki, ami nem nem fekszi meg a gyomrát.


Remélem mielőbb teljesen rendbe jön. Ha jó a kedve és azért eszik valamennyit, az jó jel. Napról napra fogod látni hogy gyógyul! :)

9. töhöske (válaszként erre: 2. - MelisUK)
2011. jan. 24. 17:52

Mi ugyanebben a cipőben voltunk,mikor a lánycicánkat ivartalanították,neki sem volt még 2 nap múlva se kakija.

A Fr...pf áruházban az egyik eladó mondta hogy adjunk neki pár csepp étolajat a száraztápjára. Bevált, aznap már produkált este.

2011. jan. 24. 17:43
jobbulást a cicának!
7. MelisUK (válaszként erre: 5. - Peggy Ruth Carpenter)
2011. jan. 24. 13:26

Ez megnyugtató, köszi szépen. Szombaton még ő is alig evett, vasárnap már egy picit többet, de még ma (hétfőn) se eszik annyit, mint régen. Biztos nincs annyi széklet akkor, ami kijöhetne.

Remélem a cicád már jól van.

6. MelisUK (válaszként erre: 4. - Emagdi)
2011. jan. 24. 13:24

Megyünk este mindenképp, 5:40-re van időpontja. Kissé izgulok érte, mert szegénykém olyan szarult volt a műtét előtt is, rengeteget hányt, nem evett, nem ivott. Lehet, hogy csak azért izgulok ennyire, mert úgy féltem, hogy mi van vele. De már megműtötték, látszólag tökéletesen rendben van, csak csupasz a pocija és az egyik lába egy kis helyen, meg ott a varrás ugye.

Gondolom ha eszik rendesen akkor csak nincs gond, ha megint lenne valami elzáródása, akkor nem akarna enni és megint gubbasztana, fájlalná a pociját.

Csak nagyon féltem a kis rosszcsontot.

5. Peggy Ruth Carpenter (válaszként erre: 1. - MelisUK)
2011. jan. 24. 13:21

Szia!


Az én lány cicámat nem rég ivartalanították. Csütörtök reggel műtötték, pénteken szinte semmit nem evett, szombaton kicsit, és széklete, csak vasárnap vagy hétfőn lett.

2011. jan. 24. 13:15

vagy ha úgyis ma viszitek ellenőrzésre, akkor beszéld meg vele ott.

remélem minden rendben lesz!

2011. jan. 24. 13:15
hívd fel az állatorvost, az a biztos
2011. jan. 24. 13:11

Szombaton délbe hoztuk haza a cicát, most hétfő dél van és még midnig nem volt széklete, csak pisilni jár.

Nagyon kis adagokat szabad adni neki csak enni, csak kis kanálnyit egyszerre. Ma este vissza kell vinni egy ellenőrzésre, de már kezdek nagyon izgulni miatta, mert nekem soknak tűnik ennyi idő széklet nélkül.

Egyébként teljesen rendben van, nagyon szépen épül fel, játékos, mozgékony. Van valakinek valami ötlete vagy tapasztalata e téren?

2011. jan. 24. 13:08
A cicám gyomrát felvágták, lenyelt egy hajgumit. Műtét után mennyi idővel kéne, hogy széklete legyen? Mi az ami már nem normális?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook