Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szuperbruttósítás fórum

Szuperbruttósítás (beszélgetős fórum)


15. Lolita63 (válaszként erre: 12. - Cb82b220ce)
2011. jan. 25. 10:35

Én is néztem a 2012-es szörnyű lesz:(

Ez már nagyon durva:(((

14. cb82b220ce (válaszként erre: 13. - Zsanci79)
2011. jan. 24. 18:14

És sajnos nagyon nagy gondok...

Komolyan erre csak az a megoldás, hogy külföldre meneküljünk?

13. zsanci79 (válaszként erre: 12. - Cb82b220ce)
2011. jan. 24. 17:11
Igen, erről beszéltem. Mikor megláttam, azthittem rosszul látok...Lesznek itt még gondok.
12. cb82b220ce (válaszként erre: 11. - Zsanci79)
2011. jan. 24. 17:10

Nekem a kalkulátor a 12-es éve úgy számolta, hogy már nincs adójóváírás... brutális lesz. Minden feljebb megy és az embereknek már nem lesz mit enniük sem.

Nem tudom meddig mehet ez még így tovább.

2011. jan. 24. 16:55

Nem kellet volna az adójóváírást csökkenteni, akkor legalább nem lennének mínuszban fizetések.

Nagyon nagy réteg fog pár ezerrel kevesebbet kapni, akiknél ez a pár ezres is sokat számít....

Az egyedülálló szülőkre pl. most sem gondoltak.

Én sem tudom kihasználni az egy gyerekre a teljes tíz ezer forintot havonta, pedig én még egyedülálló is vagyok. De sajnos nem lehet mindenkinek jó, de ehelyett meglehetett volna úgy csinálni, hogy azért rosszabb se legyen.

Arra viszont kíváncsi leszek, ha jövőre tényleg kivezetik az adójóváírás intézményét, akkor milyen fizetések lesznek itt? Mert még 12 ezerrel kevesebbet keresni, az már nagyon durva.....

10. 8625c5bd9b (válaszként erre: 7. - Cb82b220ce)
2011. jan. 24. 15:57

Hát az egész lényege nagyjából annyi, ha van egy jól kereső házaspár, aki vígan el tudna tartani egy rakás gyereket, na az vállaljon is.


Ha gyermeket vállal munka helyett, akkor sem jár rosszul anyagilag, míg, ha nem lenne ez a dolog akkor nem érné meg neki(még akkor sem, ha vígan megélnének)több gyereket szülni.


Magyarul azokat akarják "szaporodásra" ösztönözni, akiknek nem okoz gondot a gyerkőcök nevelése.


Senkinek, még neked sem érdeked, hogy azokból legyen sok, akiket aztán a TE adódból kell fenntartani. Őket viszont a szülők saját adójából segítik...qvázi körforgásban van a pénzük.

2011. jan. 24. 15:55
Szomorú,hogy majdnem 5 ezerrel kapok majd kevesebbet:(
2011. jan. 24. 13:05
A minimálbért megemelték pont emiatt, hogy senki ne járjon rosszabbul. Az, hogy a munkáltató nem emel legalább ennyit az elég sajnálatos, de nem lehet kényszeríteni
2011. jan. 24. 12:37

Nyilvánvaló, hogy érdekel még akkor is ha nem értek vele 1-et.

Akármi is az okuk attól még nekem sem most, sem pedig a közeljövőben nem lesz jobb.

6. 8625c5bd9b (válaszként erre: 1. - Cb82b220ce)
2011. jan. 24. 12:32

Olvasd el a januári HVG erről szóló cikkét.

Én már értem miért csinálták ezt és valahol jónak tartom annak ellenére, hogy nem én vagyok a haszonélvező.


Ha akarod elmagyarázom....de csak, ha tényleg érdekel.

5. cb82b220ce (válaszként erre: 4. - Babli)
2011. jan. 24. 12:07

Vicces...

Tudod mi ebben a vicces?

Azt, hogy sem én pl sem a párom nem járunk sehova sem. Itthon vagyunk vagy dolgozunk, soha semmire sem költünk kaján kívül mégsem tudunk semmilyen fényes jövőre gondolni...

Az, hogy más fiatal mit csinál az engem nem érdekel. A saját érdekeimet nézem nem pedig másét.

Így, hogy nem szórom a pénzt, nem veszek minden hónapba új dolgokat mégsem merek gyereket vállalni mert nem szeretnék azon agyalni, hogy miből tudok majd pelenkát venni...

4. babli (válaszként erre: 3. - Cb82b220ce)
2011. jan. 24. 12:01
Igen napról napra élve nem igazán jó gyereket vállalni,azt aláírom,de elég korán el kel kezdeni a jövőre gondolni.Nem azt mondom,hogy ne járjon az ember szórakozni,mert néha az is kell de ne minden nap vagy minden héten,azt a pénzt félre lehet tenni.
2011. jan. 24. 11:59

Nem tudom....

Kiszámoltam ha pl 250 lett a bruttó bérem akkor sem járnék jól....és szerintem nincs túl sok ember akinek a bruttó bére 300 felett van.

Na de könyörgöm. Az állam arra nem gondol, hogy az emberek nem jókedvűkből nem vállalnak gyereket???

Havi plusz pár ezer Ftért én nem fogok gyereket vállalni mert tudom, hogy ahhoz nem csak az kell.

Vállalni úgy gyereket, hogy napról napra élünk és arra kell gondolni, hogy mit fogunk enni? Kizárt dolog!

2011. jan. 24. 11:56
Azért csinálja az állam hogy még több gyerek szülessen,s be kell vállalni a gyereket,ha megoldható és minden körülmény meg van hozzá én ezt így látom.És nem minden esetben járnak jól a családosok ill aki magasan van bejelentve az biztos jól jár.Hiába van 3 gyerekem nem mondhatom,hogy olyan jól fogunk járni.Vannak kedvezmények az biztos,ami segítség pl. gyermekvédelmi kedvezmény.
2011. jan. 24. 11:53

mivel nincsenek gyerekeim de attól még ugyanúgy szükségem van a pénzre mert élnem kell valamiből.

Ismételtem a gazdagok fognak jól járni és a családosok.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook