Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy mondjak fel? fórum

Hogy mondjak fel? (beszélgetős fórum)

2011. jan. 24. 14:17
írásban
9. e962ec2414 (válaszként erre: 8. - 6b08b99072)
2011. jan. 24. 11:43

Akkor ha meg ilyen a hozzáállásuk, akkor biztos örülnének ha nem is mennél vissza, mert a terhességnél még a kisgyerekes anyukákat is kevésbé kedvelik. Majd menne a rosszallás, ha beteg a gyerek stb.


Szerencsés vagyok, hogy nem ilyen a munkahelyem. Bezzeg ha a férfiak hordanák ki a gyerekeket, akkor az nem volna gond:(

8. 6b08b99072 (válaszként erre: 7. - E962ec2414)
2011. jan. 24. 11:34

Nagyon szépen köszönöm, meg fogom próbálni!


Bár a terhesség hírét borzasztó rosszul fogadták anno, nem volt éppen kellemes egy beszélgetés.

2011. jan. 24. 11:30

Szia!

Én is a közös megegyezésre szavazok. Mond el a problémádat. Szerintem meg fogják érteni. A szabidat pedig valóban vagy kiveszed, és annyival tovább tart a munkaviszonyod, vagy megváltják. Csak találnod kell egy új munkahelyet a közelben.

6. 6b08b99072 (válaszként erre: 4. - 92c7c20f7e)
2011. jan. 24. 11:29

Itt nincs olyan étterem - a legközelebbi az a 70km-re lévő, ahol dolgoztam.

De szüleim, és a keresztszülei itt élnek, szóval az oviból való elhozatal, illetve hogy amíg nem végzek legyen kivel lennie az maximálisan megoldott - mindenki imádja, és szívesen segít.

2011. jan. 24. 11:28

A munkaügyibe itt már beregisztráltam, ők tudják mi a helyzet. Gyes mellett nyilvántartásba vettek.

Ez egy kisváros, az átvételről tehát nem lehet szó, vissza pedig, hogy őszinte legyek nem szívesen mennék - mármint nem a munkával lenne bajom, mert azt szerettem, csak ez, hogy a gyereket nem tudnám kire hagyni, ez pedig nagyon sokat nyom a latba... még ha az apjával vagy az ő családjával jó lenne a viszony, vagy érdekelné őket a gyerek... de nem így van.

Szóval akkor van egy hónapom, hogy elintézzem a főnökkel, aki alig van bent :)

2011. jan. 24. 11:24
Ahol laktok van ott olyan éttermi lánc tag, vagy a közelben? Lenne aki a lakóhelyeteken tudna vigyázni a gyerkőcödre délutános műszakban? Arra gondolok, hogy oda esetleg átvennének, nagyon nehéz munkahelyet találni.
2011. jan. 24. 11:24

Mérlegelj: Ki tudod-e venni a GYED alatt felhalmozódott szabidat? Ha igen akkor vedd ki annyival is hosszabb a munkaviszonyod.

Nincs azt étterem láncnak étterme a te városodban? Meg lehetne próbálni oda kerülni és kérni pl 2 műszakot ha lehet. stb.

Ha nincs akkor marad még a közös megegyezés és a szabik kifizetése ha nem veheted ki.

Egyébként itt lehet munkád? Találtál tálánál valamit?

Hasonló cipőben járok én is.. én sem tudok visszamenni a 100 km-re levő munkahelyemre. Én közös megegyezéssel eljövök a gyes lejártát követő napon aztán irány a munkaügyi.

2. 17bf95899f (válaszként erre: 1. - 6b08b99072)
2011. jan. 24. 11:18

Elmondod a főmöködnek ugyanezt!

Én legalábbis ezt tenném!én ugyanigy voltam,egyedül egy gyerekkel 3 szaban.A főnök elé álltam és elmondtam neki a problémámat.Megértette és elengedett közös megegyezéssel.

Ja és nekem egy férfi volt az akkori főnököm.

2011. jan. 24. 11:16

Sziasztok!

Nem tudom, mennyire ritka a helyzet, amelyben vagyok, de gondoltam tanácsot kérek Tőletek.

Nemsokára 3 éves lesz a gyerkőc, akit egyedül nevelek, 1 éves volt amikor elhagytam a férjem, és más városba költöztünk a picivel.

Az elmúlt 2 évben tehát nagyot változott az életünk, és most az a helyzet, hogy a régi munkahelyem (egy gyorséttermi lánc tagja) "visszavár", csakhogy nem tehetem meg azt, felpakolom a gyereket és visszamegyek a másik városba, ami több mint 70km-re van.

Ő itt töltötte jóformán eddig az életét, nem szakíthatom ki ebből a közegből - no és ha elmennénk, akkor ott lenne a 3 műszak, ami azt jelenti, hogy ha este 10ig dolgozom, 4-10ig hol a gyerek?! Az apjára és nagyszüleire nem számíthatnék, mert mióta eljöttünk azt sem kérdik él-e vagy meghalt? :S

Hogyan mondjak fel ebben a helyzetben szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook