Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petevezeték elzáródás. Te mivel próbálkoznál (lombik kivételével)? fórum

Petevezeték elzáródás. Te mivel próbálkoznál (lombik kivételével)? (beszélgetős fórum)


2017. febr. 18. 15:35

Sziasztok!

Egy kedves barátnőmnek el volt záródva mindkét petevezetője. Több sikertelen lombik után sikerült természetes úton a terhesség 6 évig küzdött. Tehát ha orvosilag ki is van mondva, hogy nem átjárható egyik sem attól még simán sikerülhet a baba.

Gondoltam leírom, hogy ilyen is van.

14. Veronka30 (válaszként erre: 12. - Stella73)
2017. febr. 8. 09:27
Csak annak akinek átfújható, nekem mondjuk nem azok.Én elkezdtem avivázni,bejelentkeztem Harkányba-a kénes gyógyfürdőjükben nagyon bízom,addig vettem itthonra Parajdi jódos-kénes fürdősót és azt használom.Ha ezek nem jönnek össze akkor jöhet a laparoscopiás műtét.
13. Veronka30 (válaszként erre: 7. - Papagajka)
2017. febr. 8. 09:23

Szia!


Arra még nem gondoltál, hogy a januári vizsgálatod során sikerült épp elegendőre megnyitni a petevezetéked és ezért lettél rögtön februárban terhes? Sokaknál ez van ahogy olvasgattam.

2011. nov. 27. 10:12
Az elzáródást nagyon egyszerűen megszüntetik egy átfújással nekem is volt és nem olyan nagy dolog,főleg ha utána minden klappol még ezt is ki lehet bírni !! :)
11. onnanoko (válaszként erre: 10. - Virág53)
2011. nov. 10. 15:09
Egy héten vagy egy hónapon keresztül kaptad az iszappakolást? Én is megyek hamarosan Harkányba rehabilitációra egy hónapra átjárhatatlan petevezető miatt...
2011. márc. 6. 08:50
Lányok 15-évre született a lányom,nekem is elvoltak záródva a pete vezetékek!!!Minden fürdőhelyen megfordultam,hogy hátha segít és Harkányi iszap pakolás amit naponta kaptam 1-h keresztül végre járható volt magától és műtétre nem került sor.Mindenkinek ajánlom.
2011. márc. 6. 08:12
esetleg Bemer terapia?
2011. jan. 26. 12:05
Ja, még annyit, hogy az étkezés megváltoztatása megoldást jelenthet, ha gyulladás okozza az elzáródást. Csináltass terheléses cukor és terheléses inzulin vizsgálatot (éhgyomori, 60, 120 perces). Ha a cukor szint jó is, előfordulhat, hogy az inzulin magas, és inzulinreziztenciád van (nekem volt), ami okozhat gyulladást és így elzáródást (nekem még ciszta is volt az egyik petevezetékemben). Ezért fontos a cukorfogyasztás csökkentése, emellett a torna segíti az összetapadt szövetek szétválását. (nyújtó gyakorlatok)
2011. jan. 26. 11:46

Szia!

Nekem tavaly januárban azt mondták (Hycosy vizsgálat eredményeként), hogy mindkét oldalon el vannak záródva a petevezetékeim. Februárban spontán terhes lettem.

Az említett vizsgálat után kétségbeestem, majd felhívtam Németh Tündét (www.arwentorna.hu), megbeszéltünk egy időpontot és kaptam étkezésre vonatkozó személyes tanácsokat.

A megoldás tehát: Arwen torna + makrobiotikus étrend. Ezekről a honlapon találsz infókat. Mindenképpen csökkenteni kell a cukorfogyasztást, lassan felszívódó szénhidrátok kellenek és CH szegény étrend.

6. Bri*
2011. jan. 24. 19:49
Petevezeték-átfúvás. Bogyó, zselé, krém, csodaszer stb. nem segít. Egyébként a lombikot miért zárod ki?
2011. jan. 24. 14:00
Petevezeték átfúvás.Spontán sajna ez esélytelen. Az egyoldali témával az a gond, hogy lehet, hogy abban a petefészekben érik adott hónapban a tüsző, ahol el van záródva...így az a hónap esélytelen.
4. trapiti (válaszként erre: 2. - Ritamoto)
2011. jan. 24. 13:08

Ha egy oldali, akkor nem okoz különösebb gondot, a másik oldali petesejt megtermékenyülhet.


Ha kétoldali, akkor lehet az átfújással próbálkozni, de ha sikertelen, akkor nem valószínű, hogy magától megoldódna. Marad a csodavárás, lombik.

2011. jan. 24. 11:08

Egyik ismerősömnek volt ilyen problémája.

Petevezeték-átfúvást végeztek nála. Utána sorban jöttek a kisbabák : )

Más megoldásról sajnos még nem hallottam.

2011. jan. 24. 10:55
Igazából biztató szavakat várok, és ötleteket, tapasztalatokat.Van e köztetek ,vagy a környezetetekben hasonló gond, és vannak e sikersztorik?Van e valamilyen bogyó, tea, bármi, ami segíthet.Szerintetek spontán módon megszűnhet egy elzáródás?
2011. jan. 24. 10:52
Petevezeték elzáródás.Te mivel próbálkoznál?(lombik kivételével)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook