Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem iszik a babám fórum

Nem iszik a babám (beszélgetős fórum)


1 2
36. Hanga babó (válaszként erre: 1. - Gerencsi)
2011. febr. 9. 21:49

Szia!

Azt írtad 6 hónapos, de már eszik főzeléket, gyümölcsöket. Hányszor szopik ezek mellett? Hozzátáplálás nélkül az anyatej önmagában is elegendő egy hat hónapos babának, ha igény szerint szopik.

Régi fajta kávés pohárból apró kortyonként biztosan sikerül megitatni. Nagyon jó dolog, hogy nem használod a cumisüveget. :-)

2011. jan. 25. 12:03
Szia!3gyerekes anyuka vagyok,én mind a háromnál ezt tapasztaltam,de nem adtuk fel sosem az itatást,kb:.a 10-dik hónapnál tapasztaltuk,hogy a kicsik kezdenek nyűgösek lenni és próbálkoztunk az itatással,ami siker élmény volt.Az orvosunk szerint elég volt a kicsiknek a folyadék bevitel és azért nem ittak.DE ne add fel,majd eljön mindennek a maga ideje.
2011. jan. 24. 20:17
Köszönöm, megnyugodtam, hogy nincs gond, ezek szerint a legtöbb kisbabával ez a helyzet. :)
33. Kata 1977 (válaszként erre: 32. - Elszabadult hold)
2011. jan. 24. 12:34

Hát az én babám nem lesz szomjas:-(

Az a baj hogy nem csak kibukja amit iszik de szinte úgy kell beleerőltetni,azt a kicsit is:-(

Remélem ahogy nő változni fog mivel egyre kevesebb tápszert fog inni,most még 7-800ml megiszik egy nap.

32. elszabadult hold (válaszként erre: 30. - 4f8ae69d1b)
2011. jan. 24. 11:52
Jaj de aranyos!! :D A tápszer az más - úgy tudom, arra szomjas lesz a baba, akkor külön kell figyelni, hogy igyon is.
31. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 29. - Elszabadult hold)
2011. jan. 24. 11:42

Így igaz!A kutacs az tényleg árulkodó!Az biztos,ha háromszor szopizik,vagy kétszer,és mellette eszik is már,akkor nincs gond..

vagy ha tápszert eszik,és mellette már mást is,valszeg ugyanez a helyzet!

Az enyém már annyit iszik egy nap,hogy vissza kell fogni,mert már lassan az étvágyára van kihatással..

30. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 24. - Kata 1977)
2011. jan. 24. 11:40

Nem tudom,hogy a tápszer esetében is ez a helyzet..végül is az is folyadék..

egyébként ezek a kismanók nagyon tudják,mit akarnak..ha szomjas lesz,elfogadja majd..

más:

pl,az enyém egésznap rostosat inna..viszont este 6-tól csak kizárólag vizet hajlandó inni..mellette van a kis kulacsa,és éjszaka hallom,ahogy iszik,majd visszapattintja a fedelét..:)

2011. jan. 24. 11:14
Szerintem sem kell aggódnod - az anyatejes babáknak az anyatej étel is, ital is egyben. Ha nem kéri a plusz folyadékot, biztosan nem szomjas. Amire érdemes figyelni ilyenkor: a kis fején a kutacs. Ha be van esve, akkor kiszáradás veszélye fenyeget - de nálatok biztos ez nem áll fenn, csak írtam, mint jó tanácsot.
28. Kata 1977 (válaszként erre: 25. - Macha)
2011. jan. 24. 10:41

Szia!


Köszi én is ebben reménykedem hogy kinövi,mi voltunk hasi uh-n ott azt mondták semmi baj se reflux se más,így nem tudom mitől lehet egyik gyerekemnek se volt ilyen:-(

De ha bejön a nyár és muszáj lesz inni addig nem nyugszom míg valamennyit nem iszik:-))

Kipróbálom mait írtál,hátha segít!

27. zsuzsiim (válaszként erre: 26. - Zsuzsiim)
2011. jan. 24. 10:37
Ja, most olvasom, hogy hat hónapos és szoptatod:) Akkor, meg tényleg ne parázz semmivel nem vagytok elkésve.
26. zsuzsiim (válaszként erre: 1. - Gerencsi)
2011. jan. 24. 10:32
Az én lányom mikor nem szomjas, elfogadja ha kínálom, de nem nyeli le, kiköpi. Ha a babád kanállal szépen eszik akkor a folyadékot azért nem nyeli le mert nem szomjas. Az is lehet, hogy a technikát kicsi lassabban sajátítja el. Amit az előttem szóló tanácsolt jónak tűnik. Kitartás és ne aggódj!!
25. Macha (válaszként erre: 19. - Kata 1977)
2011. jan. 24. 10:18

Szia!

A kislányom is iszonyúan bukós volt, hidd el, egy éves korára megszűnik(én sem akartam elhinni, de így lett:) ). (Amúgy igazoltan refluxos volt, nem csak én beszéltem be).

Ráadásul nyáron még csak 8-11 hónapos volt, szóval akkor még voltak gondjaink a vízzel, inni meg muszáj lett volna:( A híg dolgokat az enyém is gondolkodás nélkül visszaküldte. Ráadásul, mivel szomjas volt, sokat is akart inni. Én azt csináltam, hogy megitattam, majd rögtön adtam neki valami szilárd(abb)at. Igaz, néha így is visszajött egy kevés, mert felhígult a kaja, de lényegesen kevesebb, mint amúgy. És valamennyit az is segített, ha utána nem tettem le, hanem egy kicsit tartogattam függőlegesen. Néha a ruha bánta a hátamon:), de azért működött.


A kérdezőnek: egyetértek azokkal, akik azt írták, majd iszik, ha akar:), de ha mindenképp akarsz neki adni, próbáld meg a csőrösből adni úgy, hogy nincs benne a gumiszelep, mert így nem kell szívnia, sokkal könnyebb. Csak óvatosan, mert így hirtelen sok jön! Kitartás, és ne aggódj: van benne annyi életösztön, hogy szól, ha szüksége van valamire!

(Bocsi, hogy hosszúra sikeredett...)

24. Kata 1977 (válaszként erre: 22. - 4f8ae69d1b)
2011. jan. 24. 10:11
Szerinted ugyan ez csak tápszeres verzióban is elég,mert én is kétségbe vagyok esve.
2011. jan. 24. 10:09

Egyenlőre elég neki az anyatej folyadékpótlásnak, majd ahogy csökkented a szoptatást, úgy fog fokozatosan egyre többet inni. Kínálgasd, de nem kell erőltetni.

Az enyém is nagyon kevés folyadékot ivott amíg szoptattam.

2011. jan. 24. 10:04

Szia!Az én gyerkőcöm sem ivott ..már kétségbe estem én is,hogy miért nem iszik..?Próbáltam pohárral,kiskanállal a folyadékot itatni,de nem volt szomjas..majd amikor már több szilárdat eszegetet,akkor próbáltam csőrös pohárból kínálni,kb.7 és fél hónapos volt,és azóta olyan sokat iszik,hogy állandóan azt hurcolássza..

Lassan 19 hónapos..

ha gondolod,priviben megírom,nekünk melyik vált be..

szóval,ha anyatejes,akkor az a folyadék gyümölccsel,zöldséggel bőven elég!:)

21. maya80
2011. jan. 24. 10:03
Elég neki az anyatej. Mást még nem kell neki erőltetni.
20. Vavy31
2011. jan. 24. 09:57
Az anyatej eleje csak szomjoltó,utána jön a lényeg így nem gond ha nem iszik a babád,végül is iszik de anyatejet,ha megeteted főzelékkel utána kínáld meg a cicivel és a szomjoltás is kész
2011. jan. 24. 09:45

Sajnos az én Kriszem se iszik.6 hónapos lesz tápszeres baba olyan 700ml tápszert iszik emellett kap már főzeléket,gyümölcsöt.

De mivel bukós baba speciális tápszert kap ami sűrű mint a főzelék és a gyümölcspürék,de a a víz a tea az úgy ahogy van kijön belőle.Nagyon nyugtalanít mert azért szerintem kéne innia de a vizet nem tudom besűríteni.

18. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Gerencsi)
2011. jan. 24. 09:37
Szerintem se erőltesd.A főzelék, zöldség, gyümölcs, és a szoptatás biztosítja neki az elegendő folyadékot.
2011. jan. 24. 09:22
Nekem is csak mostanában iszik, már 9 hónapos. És csak vizet fogad el, semmi tea vagy gyümölcslé. Ő is anyatejes. A cumisüvegtől kicsit fulladozik, a csőrös pohárból úgy ahogy sikerül, de a pohárból már egész ügyes. Iszik ő ha szomjas, csak kínálgasd egy nap többször is!
2011. jan. 24. 09:18
Szerintem ne erőltesd ha szopizik kellő folyadékot kap ,ha próbálkozol mégis akkor pedig pohárból próbáld.
2011. jan. 24. 09:12
Nekem a lányaim 7 hónapig szoptak és mellette nem ittak semmit, ez nem gond! Igazából nyáron fontosabb a több folyadék, de nekem elfogadták utána a cumisüveget így azzal nem volt gond, sőt a csőrös pohárból nem tudtak inni és én pohárból szívószállal itattam, azóta is menő nálunk a szívószálas ivás.
2011. jan. 24. 09:06
ha szomjas lesz majd iszik pohárból, felesleges kínálnod, elég a tej neki szerintem. majd nyáron ha meleg lesz kérni fogja, illetve ha nagyobb lesz
13. vov
2011. jan. 24. 08:58

Nálunk sem megy az ivás, én a főzeléket szoktam több vízzel higítani.

Ha nagy ritkán szomjas, akkor iszik kb 3 korty teát cumiból.

Nincs értelme erőltetni.

Ciciből drinkkel:)))

2011. jan. 24. 08:45
Addig, amíg még sokat szopizik, nem kell neki külön folyadék, esetleg nyáron, de hát ugye az most nincs. Ha szomjas lesz, meg fogja inni a pohárból. Ne is adj neki cumisüveget, lagalább nem kell leszoktatni róla.
2011. jan. 24. 08:44
Köszönöm a tanácsokat. Nem biztos, hogy szomjas, csak azt gondolom, hogy neki is kell a folyadék, ha már egyszer enni is eszik mást is. Nem voltam biztos benne, hogy az anyatej még mindig elég -e folyadéknak.
10. 6bdce19b3c (válaszként erre: 8. - Kismanó86)
2011. jan. 24. 08:44
igen:)
2011. jan. 24. 08:44

Bálintom sem iszik..

sokat olvastam és láttam, hogy nem egyedi:) gyakran kínálom..naponta többször..3 hónapos kora óta (most 6 hónapos) kb 3x ivott..


engem is nugtattak..ha szomjas, iszik!!


Bálint még sok tápit eszik..kb 6-700ml-t, és 2x gyümölcsöt, főzeléket..ezekben is sok folyadék van!!

8. Kismanó86 (válaszként erre: 1. - Gerencsi)
2011. jan. 24. 08:43
Az én Lányom sem iszik, 4 és fél hónapos. Szerintem csak annyi a dolgunk, hogy kínálgatjuk és ha nem kér, akkor egyszerűen nem szomjas.
2011. jan. 24. 08:37
Szia!Az én lányom sem ivott,azt mondta a védőnő,hozzájut annyi folyadékhoz abból amit eszik,hogy nem igényel többet.Viszont 8 hónapos korától bőszen iszik,gondolom ebbe az idő is közrejátszik,hisz télen mi sem iszunk annyit...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook