Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Betörés fórum

Betörés (beszélgetős fórum)


2011. jan. 24. 18:44
pár évvel ezelött mikor még nem laktunk együtt párommal csak szomszédok voltunk épp hátra mentem hozzá este 6 körül mikor elfelejtettem a cuccomat és haza szaladtam 15 percre rá. Otthon édesapám és unokaöcsém volt aki akkor 11 éves volt. unokaöcsém azt hitte én jöttem vissza amikor kiment a nappaliba és pont akkor nyitottak volna be az előszobából a nappaliba elemlámpával hadonászva, felkapcsolta a villanyt és csak annyit látott és hallott hogy : "ez nem az a ház" majd kiszaladtak az illetők tárva nyítva hagyva mindent.Szegény kisgyerek nagyon megijedt és értetlenül állt mire szólt apámnak aki persze egyből kiszaladt de addigra eltüntek kocsival. Én rá pár percre értem vissza. Bár nem tünt el semmi és senkinek nem esett baja és én még csak tanúja sem voltam a dolognak még is mély nyomot hagyott bennem a tudat hogy bejöttek úgy hogy otthon voltak és még csak éjjel sem volt. Jó sokáig minden egyes kocsira felébredtem éjjel és hallgattam a neszeket. Borzasztó érzés volt hogy a biztonságnak hitt otthont "megrontották". Hozzá kell tennem van 2 kutyánk de akkor még kölyök kutyák voltak és nagyon bartáságosak mindenkivel.
2011. jan. 24. 16:54

Rettenetes,ami itt történik hazánkban ez valaha nálunk elképzelhetetlen volt, mert a rendőrök akkor kettesével jártak az utcán nem úgy, mint most. Egyszerűen a közbiztonság teljesen rossz mindenféle szempontból. Ezek ellen a hatóságok szinte semmit sem tesznek hiába, amit mond ez a belügyminiszter, mintha a falrahány borsó lenne az egész. A bünözök teljesen elkanászodtak egyre több a betörés, a különféle bűncselekmények stb. Nem csoda, hogy a lakosság zöme fél és reszket.

A csendőrkorszakot kellene visszahozni, mert azt mondják azoktól nagyon féltek és nem mertek ennyi gazemberséget elkövetni akkor volt tekintély, valahogy a XXI.században teljesen megcsorbult. Üdv.Ágnes

7. Belle01 (válaszként erre: 2. - Elszabadult hold)
2011. jan. 24. 12:45

Otthon voltam a két pici gyerekemmel,ők aludtak,én pihentem,egyszer csak üvegcsörömpölés,megyek ki a szobából,látom,hogy két srác betörte az ablakot egy hatalmas kalapáccsal...és épp befelé akartak jönni.

Rájuk kiáltottam,hogy hívtam a zsarukat,erre elfutottak.

Mondanom sem kell,hogy mennyire megijedtem,csak a gyerekeimre gondoltam,hogy nehogy bajuk essen,esetleg bántsák őket.

Tisztán felismertem az egyiket utána a rendőrségi fotón,mégsem csinálnak semmit sem.

Azóta rettegés az egész életem,állandóan neszeket hallok,és éber vagyok,nem tudok kiengedni,stb...

2011. jan. 24. 10:30

hát borzalom ami van...és egyre rosszabb lesz mert ha a segélyeket szüntetik már pedig fogják munkahely nincs élni meg kell...

visznek amit csak tudnak...

2011. jan. 24. 10:00
De milyen vacak, ocsmány dolog ez is... Mindent bezárni, lakatolni, berácsozni... Svájcban a teljes garázsajtót felnyitva hagyta a szomszéd mikor kitolatott a kocsijával, és elment dolgozni. Ott meg minden szépen ott maradt estig: sífelszerelés, szerszámok, mosógép, kerékpárok, bukósisakok... Mi meg elmentünk egész napra csavarogni úgy, hogy a lakásajtó nem volt kulcsra zárva. Itt ez elképzelhetetlen!!!!!! Szégyen, milyen csöves itt minden.
2011. jan. 24. 09:57
Igen, kell valamennyi idő, míg megnyugszik az ember. A lányomék megerősítették a biztonsági berendezést is - az is megnyugtató.
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Belle01)
2011. jan. 24. 09:38

Ez egyénfüggő, mint minden más.

Én nem vagyok egy hisztérika, de amíg nem mostam át a lakás minden részét domestossal, addig nem tudtam megnyugodni.


1-2 hétig úgy léptem ki a hálóból, hogy előbb feloltottam a folyosón a lámpát, hogyha van lent valaki, legyen ideje elszaladni (ahelyett, hogy rám támadna ijedtében), meg duplán ellenőriztem, hogy tényleg csukva vannak-e az ajtók, ablakok, de elmúlt.

Már eszembe sem jut. :)

2011. jan. 24. 08:54

Szia, az egy rémálom azon felül, hogy mit vittek el. A tudat, hogy idegen emberek nyúltak a személyes holmijaidhoz, járkáltak az OTTHONODBAN - egy jó ideig még biztosan zavaró lesz és csak lassan tudod magad túltenni rajta. A lányoméknál ugyanez volt tavaly: láttuk a felforgatott lakást, a sáros lábnyomokat, a turkálások nyomait... Mindent lemostunk Domestossal - legalább a nyomukat ne is lássuk /érezzük.

Veled mi volt?

2011. jan. 24. 08:19
Betörnek az ember házába,hogyan lehet ezt feldolgozni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook