Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Költözünk egy másik városba, de csak albérletbe. Lakcímet nem változtatunk, legalább is nincs tervben. Kisfiamat hova vehetik fel bölcsibe? fórum

Költözünk egy másik városba, de csak albérletbe. Lakcímet nem változtatunk, legalább is nincs tervben. Kisfiamat hova vehetik fel bölcsibe? (tudásbázis kérdés)


15. Nyuszkófül84 (válaszként erre: 12. - Mimmo33)
2011. jan. 24. 21:12

Köszönöm.

Akkor egy dolog kipipálva.

Már csak munkát kell találnom és MOST:s

14. Nyuszkófül84 (válaszként erre: 11. - Bf5264a5b9)
2011. jan. 24. 21:02

Nem egyszerű a helyzet semmilyen téren. Az ember agyalhat ezerrel, hogy mi lenne a legjobb, de a vége úgy is az hogy szánalmas ami itt van...

Tesó is akkor és úgy jöhessen, hogy bölcsi/ovi sikerüljön. Számolni, számítani, előre tervezni, folyton csak agyalni és számolni számolni...

De a vége, hogy ember tervez, isten végez.

Na meg ha van gyerek, melyik munkahely veszi fel az anyát. Kikötés, hogy ne legyen... Undorító.

Ha már van mindkettő (munkahely, bölcsi/ovi), azon aggódjak, hogy hogy viszem, hányra, hogy megyek érte, munkaidő tökre nem passzol hozzá...

Szörnyű

2011. jan. 24. 14:12

Ha nem változtatsz lakcímet, akkor ahol eddíg laktatok, oda veszik fel bölcsibe.

Az számít, ami a lakcímkártyán szerepel.

12. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Nyuszkófül84)
2011. jan. 24. 12:48
Ha bejelented az albérletbe(már ha a főbérlő belemegy), akkor felveszik az ottani bölcsibe.
11. bf5264a5b9 (válaszként erre: 10. - Nyuszkófül84)
2011. jan. 23. 22:30

Most azon filózunk, hogy legyen-e és ha igen, mikor legyen második gyerek... nem tudom hogyan fog változni a helyzet, de időzíteni is kellene a másodiknál majd, hogy valamikor augusztus környékén legyen a szülinapja, hogy be tudjuk majd időben íratni... szánalmas ami itt folyik egyébként ovi-bölcsi szinten :(


Meg nálam az is gáz egyébként, hogy az ovik f6-ig vannak nyitva csak, és addigra nem tudok odaérni a lakhelyileg illetékesbe a munkahelyemről, mert az a város másik felén lenne amúgy is :(

10. Nyuszkófül84 (válaszként erre: 9. - Bf5264a5b9)
2011. jan. 23. 22:23

Istenem. Lehet én vagyok ilyen, de a te helyzetedet is tragikusan fogom fel. Nem hogy az enyémet.

Kész röhej, ami itthon megy. Kevés a bölcsi, az ovi. Várólisták és miegymás. Persze mellette munkalehetőség sincsen...

Ilyenkor mit tegyen az ember?

Még nagyszülők sincsenek, ők is jó pár év múlva lesznek nyugdíjasok. A magánovi kizárva, hisz azért kell a meló, mert kevés lesz a pénz...

Vagy a gyes-t növelhetnék meg, mert az is nevetséges...

Nem gondoltam, hogy ez ennyire nehéz...

9. bf5264a5b9 (válaszként erre: 8. - Nyuszkófül84)
2011. jan. 23. 22:16

Azért nem tudok visszamenni, mert februárban betölti Erik a 3-at, de csak szeptemberben fogadják oviban, vagyis 7 hónapig nem tudom hova rakni a gyereket, ha visszamegyek (fizetés nélküli szabit nem adnak), vagy most szeptembertől mehetne bölcsibe, de most meg nem tudják megmondani, hogy addigra megüresedik-e a régi állásom (már a második csak is felmondott, hívtak is vissza, de nem tudtam menni, mert a bölcsiben évközben nincs hely), ezért igazolást sem tudnak adni róla, hogy visszavesznek (meg nem is hallottak még ilyenről soha).


És igen, most kell munkát keresned, és kérned igazolást, hogy lesz munkád (hogy ilyet hol adnak, azt írja meg valaki, mert egyből beadom az önéletrajzomat hozzájuk).

8. Nyuszkófül84 (válaszként erre: 7. - Bf5264a5b9)
2011. jan. 23. 22:10

Hú a te eseted sem egyszerű.

De talán jobb, hogy otthon vagy még a picivel és az ovin kell majd maceráskodni.

Akkor jól értelmezem, hogy már most munkát kell keresnem és onnan vmi igazolást, hogy pl. szeptemberben mehessen??

De ezt sztem nyilvánvaló, hogy lehetetlen...


Nem értem sajnos, hogy neked miért kell felmondanod a munkahelyeden?? Miért nem mehetsz csak úgy vissza?

2011. jan. 23. 22:05

Lakcímhez és munkáltatói igazoláshoz kötött a bölcsi (most jártam utána múlt héten). Munkahelyileg illetékes bölcsibe is felvehetik, ha van hely (azt mondták erre ne is számítsak, mert 1-2 gyereket jelent évente, és általában csókos helyek).

Évközbeni felvételre méteres várólista, májusi beiratkozásnál kell vinni munkaadói szándéknyilatkozatot, hogy szeptembertől van munkahelyed, akkor lehet beíratni, ha nincs szeptemberben munkáltatói igazolás, akkor nem fogadják.


Nálunk jövő februárban tölti majd a 3-at, úgyhogy fel kell majd mondanom, és keresnem munkahelyet, ha szeptemberben kezd az oviban, mert most még nincs felszabadulva a régi állásom. A köztes időben munkanélkülire kell mennem...

2011. jan. 23. 22:00

Húha, akkor elég necces lesz a dolog.

A másik városba ahova költözünk, állítólag éppen akkora épül fel és adják majd át az 1 db bölcsit:) Akkor ha ott lesz tutira, át kell jelentkeznünk ezek szerint? Jah és előtte munkát kell találnom... Wáá. Nincs bajom a munkával, csak ami itthon van... illetve pont az hogy NINCS.

És ha vissza megyek munkanélkülire (1 hónapom van még), akkor úgy felveszik?

2011. jan. 23. 22:00

Nállunk nem feltétlenül lakcímhez kötött, mert még 30 km-ről is idehozzák a kicsit, ha ez van a munkahelyhez közelebb.

De vannak magánbölcsik is,illetve olyan ovik ahová 3-5 2 éves kicsit is bevesznek.

Nekem a bölcsöde vezető mondta.

2011. jan. 23. 21:58
ha dolgozol, ha tanulsz, ha beteg vagy, vagy otthon nem tudod ellátni akkor mehet bölcsibe. Ha Versegyházán vagytok bejelentve, és ott van bölcsi, szerintem kizárt, hogy a másik helyen felvegyék.
2011. jan. 23. 21:55
Munkáltatói igazolás kell a bölcsihez, mivel szociális intézmény lakcímhez kötött.
2011. jan. 23. 21:55

Én most voltma a bölcsibe beíratni a lányomat, és úgy van a papíron,hogy vagy tanulsz, vagy munkahelyed van, vagy fejlesztés miatt adod be, vagy a rossz anyagi helyzet miatt.

Mi sem ott lakunk ahová beírattam, bár nállunk a környéken 20 kmer-es körzetben csak 2 bölcsi van.

2011. jan. 23. 21:53

Kisfiam okt.végén tölti a 2. évet. Munkába kell majd állnom, de a helyzetünk nem egyszerű. Aki ért hozzá, tud róla, sejtése van az kérem segítsen.

Szülésem előtt munkanélkülin voltam, tehát nincs munkahelyem, ahova csak úgy visszamegyek:(

Most Veresegyházán élünk, de költözünk egy másik városba, de csak albérletbe. Lakcímet nem változtatunk, legalább is nincs tervben. Kisfiamat hova vehetik fel bölcsibe és hogyan? Lakcímhez van kötve, vagy ahol élünk (fogunk) oda is bekerülhet? Munkahelynek kell lennie az anyának? Mi alapján vehetnek fel egy gyerkőcöt bölcsibe?

Teljesen össze vagyok kavarodva, ill. inkább tökre nem vagyok tisztában ezzel.

Kérlek segítsetek.


Köszönöm előre is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook