Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Feketéből szőke? fórum

Feketéből szőke? (tudásbázis kérdés)


21. Anda39 (válaszként erre: 15. - Jogica)
2011. jan. 25. 20:34
meg kell védjem a fodrásztanulót és barátnőt: a hajadat kímélve tette, amit tett. Az, hogy elsőre nem sikerült neki, hát istenem, hisz még tanuló volt, sok fodrásznak nem megy... A gyér hidrogén oké, hiszen nem szabad erőssel csinálni. Inkább kétszer a gyengével, mint egyszer az erőssel!
2011. jan. 24. 15:06
Nekem feketéből lett 9-es szőke.2x lett koktélozva,aztán fokozatosan világosabbra festve.Ez kb. 7 hónap alatt.A hajamból semmit nem kellett vágni.
19. e54caf90fe (válaszként erre: 14. - Angica0901)
2011. jan. 24. 11:54

Nha igen. Festeni később mi is itthon festettük. De majd kiakadtam attól, amit az első fodrászom csinált. Bár van egy olyan érzésem, azért szívta annyiszor és alig, mert jól jött neki a pénz. Mert minden alkalommal nem volt rest elkérni 1800 Ft-t. És akkor ezt kb. 2 hetente.

Nekem muszáj volt váltanom, mivel annyira tönkrement a hajam, hogy az valami hihetetlen. Mint a seprű szál... és az állandó erős hidrogénezés, meg kétszeri festés egyre jobban roncsolta. Szóval nagyon megkell gondolni, ha valaki sötét hajszínt szeretne, főleg feketét... mert abból nem lesz egyhamar meg könnyen világos... :S

18. BayBanya (válaszként erre: 15. - Jogica)
2011. jan. 23. 22:57

Hát igen ... vannak nagyon jó fodrászok is ... de ők azért az árát is rendesen elkérik :)

Azért mondtam, hogy tönkrevágja a hajat, mert ahogy olvasom a többségünk nem is próbálkozott az egyszeri szivatással - ahogy én sem ... viszont nekem a vörösből szőke is necces volt, olyan vékony a hajam.... az itteni fodrászok többsége valószínűleg el is tolta volna ... :S

Ha haza tudtam volna menni Pécsre a leányzóhoz, aki évekig festett valószínűleg - gyakori osztások közepette, hogy mért lettem már megint vörös :) - pár óra alatt visszaadta volna az eredeti hajszínemet :)

17. mfv83 (válaszként erre: 2. - F61708a287)
2011. jan. 23. 21:01

Hali !

Nézd meg a képeimet, ha érdekel a dolog leirom hogy volt ez pár hét alatt.

2011. jan. 23. 20:55
Uhh,én nem merem,pedig nagyon változtatós vagyok.voltam már én is szőke,de egyszerűen nem tudtam hordani.Nekem a fekete áll jól,most viszont vörös,mert meguntam.
15. Jogica (válaszként erre: 3. - BayBanya)
2011. jan. 23. 20:52

Nekem annó többéves mahagóni és egyéb sötétvörösre festett hajamat egy délután alatt szőkévé varázsolta a fodrász. Kétszer szőkítette, majd ráment valami aranyszőkével, és egyenletes volt. Egyetlen délután alatt!!!

És nem vágta tönkre a hajamat. Asszem londa termékekkel dolgozott.

Biztos van olyan is, ami tönkre vágja.


Aztán pár évvel később újra szőke akartam lenni. Egy barátnőnek mondott csaj és fodrásztanuló kitalálta, hogy leszőkíti a hajamat. De csak valami gyér hidrogént tett bele, max. 6%-ost. És nem is hagyta rajta sokáig. Narancssárga lettem, a régi melírtincseim előjöttek... Aztán kitalálta, hogy hamvasító sampont tesz rá, és a régi melírcsíkok lilák lettek. Narancssárga haj lila tincsekkel! :D Extravagáns volt...


Szóval egy jó fodrász kell hozzá... de feketéből szerintem sem lesz elsőre szőke. Úgy viszont elég sokba fog kerülni... :S

14. angica0901 (válaszként erre: 12. - E54caf90fe)
2011. jan. 23. 20:51
Fodrász nekem is azt mondta, hogy majd egy fél év múlva. Adtam én a hajamnak fél év helyett egy hétvégét. Festés miatt nem megyek fodrászhoz. Csak vágatni, azt is éppen a végéből. Az itteni barátnőimnek is megoldom a festést, a leszivatást is, sőt le is vágom nekik. Megtanultam melirozni fóliával... Az az igazság, hogy jobban bizok a saját kezemben, még, ha én nem is tanultam.
2011. jan. 23. 20:28
Nha igen, nekem is sokáig sárga volt. Később mivel az eredeti hajam sötétbarna, ha egyszínűt akartam, folyamatosan kétszer kellett festeni, egyszer tövet, utána egészet...
2011. jan. 23. 20:25

Hát én megszenvedtem vele, az biztos. Az első fodrász, akinél voltam fokozatos lépésekben szívta le. Négy hónapig minden színben játszott a hajam... A töve a szőke, a fekete rész inkább vöröses, meg barnás volt. Annyira kiszáradt, hogy az valami hihetetlen. Átmentem másik fodrászhoz. Válasza az volt, pihentessük kicsit, vagy fessünk rá fedő színt. Naná, hogy nem akartam vörös lenni, mégis az lettem, mert amúgy no komment, ahogy kinéztem. Három hónap pihenés után az új fodrászom elsőre leszívta, már szőkén mentem haza. De annyi bajom volt vele, hogy közel egy év szőkeség után most sötét lila lettem. :D


Szerintem sok függ fodrásztól...

Nekem utána annyira hullott a hajam, hogy valami hihetetlen. Szerencsére elmúlt.

2011. jan. 23. 20:25
A hosszú hajamból csináltam szőkét, de rövidet :)) :((. Én bolond vagyok, nem birtam kivárni, mig több lépésben megcsinálják. Megcsináltam egyedül, de csont rövidre vágtuk utána. Imádtam! Péntektől vasárnapig. Leszivattam, majd azt újra, a 2. után lett rézszőkés, utána dupla 12%-os oxis nagyon világos szőke festék után lett kicsit sárgás, de legalább szőke. Soha többé nem festeném a hajam feketére. A fekete egy elszúrt gondolat volt tőlem, a szőkémből csináltam feketét, majd kis idő múlva, és sok sirás után vissza szőke. Még, ha rövid lett is, de nekem megérte.
2011. jan. 23. 20:02

Én feketéből lettem (szép) vörös!

Sztem a szőke 2.-3. lépésből sikerül.:)

2011. jan. 23. 19:59
Én is végigcsináltam,,,,le lett szivatva,,fokozatosan,,,és lett bele szőke melir és igy lett a végén szőke.De volt minden színű nekem is.
8. f61708a287 (válaszként erre: 7. - B826c5a02d)
2011. jan. 23. 19:50
nagyon roncsolódott a hajad? egyszerre leszivattad az egészet?
7. b826c5a02d (válaszként erre: 2. - F61708a287)
2011. jan. 23. 19:49
1 ideig sárga lesz...én végig csináltam, nem volt 1szerű, de megérte.
2011. jan. 23. 19:49
és mmit javasoltok? minden érdekel, de tényleg...
2011. jan. 23. 19:49
Ha azt szeretnéd érdemes,és megéri!Hosszú folyamat,de ha kitartó vagy eredményt nem bánod meg!
2011. jan. 23. 19:47

nem érdemes:(

én is ezzel küszködöm:(

3. BayBanya (válaszként erre: 2. - F61708a287)
2011. jan. 23. 19:47

több lépésben ... több színed lesz ... csak így.

Gyors változásban ne reménykedj!

Az csak a hajadat vágja tönkre :S

2011. jan. 23. 19:45

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Nem szeretném elszarni a hajamat, de nagyon unom a feketét. Ha leszívatom?

2011. jan. 23. 19:44
Feketéből szőke?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook