Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Székesfehérvári kismamák fórum

Székesfehérvári kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯
5937. LiliBence (válaszként erre: 5936. - Tidujka)
2012. szept. 24. 10:50

Szia!

Nekem volt, és én is duphastont kaptam. Aztán hasmenésem lett tőle, így utrogestan hüvelygolyó lett belőle a 12.hétig, aztán fokozatosan elhagytam.

A lényeg a sok pihenés, a család csináljon mindent,táppénz, te pedig feküdj. Nálam is így volt, minden rendben zajlott, aztán még dolgozni is visszamentem az 5. hónaptól.

5936. Tidujka
2012. szept. 24. 10:00

Volt valakinek barnázása a terhesség elején? Jelenleg az 5. hétben vagyok, szombaton kezdtem el barnázni, aztán vasárnap csak este, és hétfő reggel egy kicsit. Kaptam rá Duphastont és magne B6-ot.

Nálatok?

2012. szept. 23. 10:45
Átküldtem üzenetben a weboldalt,ahol találtam.
5934. nyecsus (válaszként erre: 5933. - Kiszvorosz)
2012. szept. 23. 10:23

Szia!

Engem érdekelne :)

2012. szept. 20. 10:42
Szoktatok valamit tornázni? Most találtam egy ilyet: Csütörtökönként lebegő torna. Kifejezetten kismamáknak indul csoport jövő héten. Privátban tudok még infót küldeni.
5932. Etkala
2012. szept. 19. 14:37

Csajok, akik még szülés előtt állnak, találtam egy jó programot az újságban!

Szeptember 20.-án, azaz holnap Székesfehérváron 17 órakor mutatják be a Városi Könyvtár Budai úti Tagkönyvtárában a Szabadságot a szülésnek c. filmet. A dokumentumfilben nemzetközi orvosok, bábák, szülésznők és maguk az anyák szólalnak meg.

A belépés ingyenes!

5931. Tidujka (válaszként erre: 5919. - Kiszvorosz)
2012. szept. 19. 10:24

Szia!


Én az 5. hétben lehetek. Olyan érzésem volt azon a héten, amikor meg kellett volna jönnie, mintha minden reggel lázam lenne. Több napon keresztül görcsölgetett a hasam, de az sem folyton, hanem csak 5 percekre 4 óránként talán. Jövő héten megyek UH-ra, a dokim a Csetényi. Nemrég kezdtem el hozzá járni, de eddig jó tapasztalatom van. Mindent elmond, mindenről lehet vele beszélni.

A Blaskó Ervin korábban műtött egy konizációval. Az elején barátságos volt, de aztán annyira felkapott orvos lett, hogy semmi ideje nem maradt a "betegeire", így nem is mentem többet hozzá.

Mástól hallotam, hogy egy komolyabb baj esetén nem állt a helyzet magaslatán...

5930. Bonti74 (válaszként erre: 5929. - Celine1)
2012. szept. 19. 08:14

Mivel előző két esetben azért bele-bele nyúltak a folyamatokba... Sőt a második szülésemet indították és nagyon nehéz is lett. Szóval azt kértem, hogy semmilyen módon ne avatkozzon be csak ha a baba állapota azt kívánja. Ergo se burokrepesztés, se infúzió, oxitocin meg végképp ne. Se felesleges vizsgálatok. A legfurább kérésem az volt, hogy ne fürdessék le a Lucát illetve ne nyomkodjanak csöveket az orrába és a szájába, ha felsír és vesz levegőt.

A többi kérésem meg amúgy is úgy ment ebben a kórházban. Ja és ne legyen gátmetszés sem.

Azt hiszem nagy vonalakban ennyi. Így is lett, igaz egy napig vajúdtam, de kb. 3-4 erős fájásom volta a többi közben ettem, beszélgettem a többi kismamával, járkáltam és stb. Úgy ballagtam át a szülőszobára, hogy már szülésre készen álltam.:)

5929. Celine1 (válaszként erre: 5928. - Bonti74)
2012. szept. 18. 20:26
Milyen kéréseid voltak a szülésnél?
5928. Bonti74 (válaszként erre: 5927. - Nyecsus)
2012. szept. 18. 18:17

Egyetértek! A Blaskó nagyon empatikus, odafigyelő, alapos.

A Schwarzinger humorán én sem tudtam mindig nevetni... De ez legyen a legnagyobb hibája.:)

Velem nagyon megértő volt, minden úgy zajlott a szülésem közben, ahogyan előre elterveztem és elmondtam neki. Pedig volt egy pár kérésem...:) De én is hallottam róla más véleményeket is.

Egyébként ez annyira egyéni, lehet aki nekem a tökéletes az más számára nem annyira. Én az első két lányom a Szőke doktornőnél szültem Móron. Tökéletesen elégedett voltam vele. Valaki meg szidta, hogy a Csnk-ban ilyen meg olyan.... Még mai napig hozzá járok vizsgálatokra. Bár már szülni nem lehet nála! ja és nem is akarok már szülni.:) Elég volt háromszor.

5927. nyecsus (válaszként erre: 5926. - Kiszvorosz)
2012. szept. 18. 17:45

Sziasztok!

Én lassan három éve szültem itt a kisfiamat, és a nővédelmibe jártam terhesgondozásra, a Shwarczingerhez. Végigvitte a terhességemet, és ő vezette le a szülést is, pedig nem fogadtam meg. Épp ő volt aznap. Semmi problémám nem volt vele, kedves volt, és alapos, szóval szerintem jó fej, igaz kissé sokat viccel, és sokszor csak ő nevet rajta.

Most a Blaskóhoz járok, őt meg is fogadtam, csak jót hallottam róla, eddig bevált. Aranyos,kedves, ötször megkérdezi, hogy érzem magam, és ami szempont még, hogy nem érzem, mikor vizsgál. olyan finoman csinálja, hogy észre sem veszem.Ennyi

2012. szept. 18. 16:28
Köszi a véleményeket. Egyetlen nővel vagyok csak ilyen beszélgetős viszonyban Fehérváron, ő is Blaskónál szült. Schwarzingerről nagyon nem jókat hallottam tőle(majdnem ottmaradt már "gyártási szakaszban"az asztalán),és fórumokon sem dícsérték nagyon. Blaskót megkeresem sztem. Köszi a segítséget mégegyszer.
5925. Etkala (válaszként erre: 5924. - Bonti74)
2012. szept. 18. 15:00
Én is a Blaskóhoz jártam, teljesen elégedett voltam vele! De a Csetényiről is csak jókat hallottam. Az utóbbi hölgy meg úgy emlékszem Nikolett.
5924. Bonti74 (válaszként erre: 5918. - Kiszvorosz)
2012. szept. 18. 13:12

Akit nagyon dícsérnek a Blaskó Ervin, nem hallottam róla, hogy túl drága lenne viszont nagyon jó. Sokan járnak hozzá. Nekem a Schwarzinger Zsolt volt a dokim. Nagy előnye, hogy a Csnk-ban is rendel, ergon nem kellett mindig magánra mennem hozzá.

A Csetényit is dícsérik nagyon, nem tudom ő mennyire drága. Van még két hölgy is a Szakács Szilvia és a másik nevére sajna most nem emlékszem, azt hiszem Kalamász Andrea, de ez nem tuti. Szóval ők is elég jók, találkoztam velük már és nagyon szimpik voltak. Nekik van-e magánrendelésük azt nem tudom...

5923. kiszvorosz (válaszként erre: 5922. - Celine1)
2012. szept. 17. 21:52
Igen, légyszi küldd el! Előre is köszi!
5922. Celine1 (válaszként erre: 5921. - Kiszvorosz)
2012. szept. 17. 21:35
Én is Pestről jöttem és ott valóban ennyi az árfolyam. Elküldjem akkor a nevét meg a számát?
5921. kiszvorosz (válaszként erre: 5920. - Celine1)
2012. szept. 17. 20:48
Szia! Nem baj, ha fizetős, csak nem mindegy, mennyire:) Eddig pesten éltem, ott azért találkoztam "érdekes" árakkal nődokik között is. (Tehát a 10-15 ezer-/ hét nem normális szerintem)
5920. Celine1 (válaszként erre: 5918. - Kiszvorosz)
2012. szept. 17. 20:23

Szia!

Üdv Fehérváron és a kismamák között!:)

Én olyan dokit tudok jó szívvel ajánlani akinek magánrendelése van, de úgy vettem ki a szavaidból, hogy nem ilyet keresel... Ha mégis akkor szólj!

5919. kiszvorosz (válaszként erre: 5913. - Tidujka)
2012. szept. 17. 18:32
Szia! A mi babánk most 5-6 hetes. Egy hónapja nem védekeztünk,és egyből sikerült. Két hete késett, viszont folyton az az érzésem volt,mintha meg akarna jönni.Melleim feszülnek,tele vagyok ragyával,és folyton pisilni járok.Sokáig dohányoztam,és szerettem, most meg felfordul a gyomrom a szagától-meg más szagoktól is-, viszont nem hánytam (még).Ma állapították meg, h igazam volt,most kezdtem szedni a Femibiont-eddig semmit nem szedtem.
2012. szept. 17. 18:27

Sziasztok!

Új vagyok Fehérváron és a babázásban is. Ma voltam a nővédelmiben, és az id. Nagy megállapította,hogy igazam volt.5-6 hetes a babánk.Elég sokat olvastam fórumokat,túl sok jót az öregről nem találtam-bár velem normális volt. Szóval érdekelne, tudnátok e jószívvel ajánlani orvos és szülészt, aki normális-nem kell,hogy babusgasson,azt nem bírom-Nagyobb összeget inkább a babára költenék, mint egy orvos zsebét tömném.

5917. patedina (válaszként erre: 5913. - Tidujka)
2012. szept. 17. 18:23

Szia!


Nekem semmi tünetem nem volt, se mellfeszülés se hányinger semmi. A 3. hónapban volt emésztési problémám (néha fetrengtem a görcsöktől pedig semmi puffasztót nem ettem) de ezt leszámítva álom terhességem volt. Remélem majd a következő is ilyen lesz! :D Én Gravidát szedtem végig, mert abban jód is van és nem mellesleg magyar termék! :D

5916. Celine1 (válaszként erre: 5913. - Tidujka)
2012. szept. 17. 14:25

Szia!

Nekem sem volt semmi különösebb a fáradékonyságon kívül , állandóan aludtam volna. Férjem előbb tudta, hogy baba van, mert szerinte az élő fába is belekötöttem, ami nem igaz...:) Aztán jött a szagokra érzékenyég, meg egy kis émelygés és ennyi.

Én femibiont szedtem, és krauterblut szirupot ittam a vaspótlásra.

5915. Etkala (válaszként erre: 5913. - Tidujka)
2012. szept. 17. 11:26

Előtte szinte semmi. Utána is csak úgy a 11-12. hét körül volt hányingerem és hányás (bocs). Aztán lábgörcs, később aranyér. De összeségében kiválóan éreztem magam a 8. hónapig dolgoztam is.

Csak magnézium-kálciumot szedtem, semmi terhesvitamint, illetve vasat, mert a vaskészletem kicsit lemerült a terhesség előrehaladtával.

5914. nyecsus (válaszként erre: 5913. - Tidujka)
2012. szept. 17. 09:54

Szia!

Nekem előtte nem volt semmi tünetem, amikor nem jött mg, az volt az első tünet. Aztán álmosság. Folyton aludtam volna. Azán kb egy hét múlva szédültem, erősebben éreztem a szagokat, nem hánytam, de többször volt hányingerem. Én elevitet szedtem, meg magnéziumot. Mást nem.

5913. Tidujka
2012. szept. 17. 09:39

Sziasztok!


Arról szeretnék érdeklődni, kinek milyen tünetei voltak az eslő kimaradt menstruáció előtt, után...

Ki milyen vitamint szedett?

Mit javasolt inni-enni?

5912. Etkala (válaszként erre: 5898. - Kirda)
2012. szept. 13. 15:09
Az Auchanba is lesz holnaptól.
5911. Etkala (válaszként erre: 5910. - Tidujka)
2012. szept. 13. 15:09
Passz! Nekem az egyik ismerősöm a kórházban volt ez ügyben.
5910. Tidujka
2012. szept. 10. 08:02

Sziasztok!


Volt már valamelyikőtök a LIFE egészségcentrumban? Csütörtökön megyünk Dr. Barabás Tamáshoz, spermavizsgálatot szeretnénk.

Mik a tapasztalatok? Hány nap az eredmény? Ja és mennyit kell fizetni? A honlapjukon az van, hogy a spermavizsgálat 6500.- Ft. De gondolom e mellett még elkérik a konzultációs díjat is... Tud valaki információt adni?

5909. LiliBence (válaszként erre: 5908. - Etkala)
2012. szept. 7. 18:39
Szerintem egy asztalost is kérdezz meg, mennyiért csinálna. Én pl. hintát, homokozót is úgy csináltattam.
5908. Etkala
2012. szept. 7. 14:22
Csajok! Játszóteret keresek. Tele van a net, de aranyáron, ami meg tetszett volna és az ára is megfelelet, azokat mire én látom, már el is viszik. Elképzelés: legalább torony, mászóka, homokozó, 2 állású hinta. Ha van valakinek eladó vagy ismerősének, írjatok privit, hátha, köszi!
❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook