Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Székesfehérvári kismamák fórum

Székesfehérvári kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯
6269. fullflower (válaszként erre: 6260. - Tidujka)
2013. jan. 21. 10:39

Tidujka, nem tudom beszedted e az antibiotikumot már, de ha még nem, szedd nyugodtan. Sokkal nagyobb baj lehet egy felfázásból, ha nem kezelik ki, mint a gyógyszer mellékhatása. Nekem is volt felfázásom tavaly és próbálkoztam mindenféle népigyógymóddal, de 2 nap múlva már véres volt a vizeletem is.

Biztos nálad figyelembe vette a doki, hogy babát vársz és úgy írta fel a gyógyszert. Bielőbbi gyógyulást neked!

6268. fullflower (válaszként erre: 6263. - Mucika 84)
2013. jan. 21. 10:28

Mucika, őszinte részvétem a kisfiad miatt. El sem tudom képzelni min mész most keresztűl. Én is Karácsony körül voltam 24 hetes, belegondolva, én nem is tudom, hogy tudnám feldolgozni. Neked nagyon sok erőt kívánok hozzá.

Szerintem is egy ügyvéd felfogadása lenne a legjobb. Ő biztos segítene neked abban is, hogy a feljelentést hogyan tedd meg. Szerintem már ott hibáztak a dokik, hogy amikor először bementél, nem fogtak bent a kórházban megfigyelésre, kivizsgálásokra, mikor egy sima magasvérnyomással is egy hétre bentfogják az embert.

Nagyon remélem, hogy megtalálod a kérdéseidre a választ.

6267. lepke99
2013. jan. 21. 09:22
nem tudjátok, hogy fehérvári kórházban mennyit szoktak kérni a dokik szülésnél? ez mennyire változó dokinként?
6266. Celine1 (válaszként erre: 6265. - Bonti74)
2013. jan. 20. 16:57
Neeee!!! :(
6265. Bonti74 (válaszként erre: 6263. - Mucika 84)
2013. jan. 20. 16:52

Persze megértelek! És együtt is érzek, hidd el!

Csak próbáltam valahogyan segíteni, mert a vége az lesz, hogy csak az ad majd megnyugvást, ha szülsz egy babát.

Ennek ellenére, hozzáteszem, én is ezt tenném! Sokkal kisebb dolgok miatt is elmegyek a végsőkig. Tedd ezt! Megérdemlik, annyi disznóság van, hogy nem is igaz. A legjobb barátnőm 10 éve halt meg szülés közben és a babája is. Itt Fehérváron!

6264. Mucika 84
2013. jan. 20. 15:38
De köszönöm Bonti neked is a kedves szavakat!Tényleg...
6263. Mucika 84 (válaszként erre: 6261. - Bonti74)
2013. jan. 20. 15:35

Bonti!

Tisztában vagyok azzal, hogy bármit teszek, a kisfiamat már nem kapom vissza!Viszont válaszokat, az igazságot tudni akarom!Jogom van hozzá!

Arról, hogy meg sem próbáltak segítei a fiamon...

Még a szülés előtt közölte a doki, hogy nem fognak rajta segíteni, mert még nagyon kicsi!De az Uh-n le sem mérte...Szóval megszültem és már el is vitték!A szövettanból derült ki, hogy 570g és 28 cm volt!Az ok,hogy nem volt 24 hetes és ezért nem !De csomó helyen azt írják, komolyab veboldalakon is, hogy itthon az a "szabály", hogy 24 hét alatti, vagy 500g alatti, vagy 30 cm alatti babákat nem próbálnak megmenteni!Meg sem mérték szülés után a fiamat...Meg sem próbálták vizsgálni, hogy mi van vele!Azonnal elvitték...És sehol sem szerepelt olyan egyik papíromon sem, hogy a baba életjelenséget nem mutatott, vagy bármi azzal kapcsolatban, hogy bármit tettek-e érte!De bemegyek a kórházba éskikérem az össze papíromat dec 29-től!jogszabály van rá, hogy ki kell adniuk!Igaz állítólag 5-6 ezer, de ez kicsitz sem izgat!!!!!Csak kapjam meg őket és így talán egy nem itteni orvos válaszokat ad nekem!!!!Vűlaszok kellenek és kész!

6262. Ggitta84 (válaszként erre: 6244. - Tidujka)
2013. jan. 18. 20:48
Szia! D-mannóz erre keress rá neten, én két éve csak ezt használom felfázásra, nem olcsó de használ! Sok-sok folyadék amit tenni tudsz, én kamillateával törölgettem lent magam az is segitett! Meleg jó rá még, de terhesség alatt én nem mertem ezzel játszani!
6261. Bonti74 (válaszként erre: 6246. - Mucika 84)
2013. jan. 18. 13:15

Istenem! Nem is tudom mit írjak, nagyon megrázott, ami veled történt! Ismerve magamat én is tuti nekimennék a kórháznak. Kikérném a papírokat, elmennék betegjogi képviselőhöz, rendőrségre, ügyvédhez mindenhova, az tuti.

DE!

Muszáj leírnom, hogy rajta már sajnos nem segíthetsz!:(( Kicsordul a könnyem, annyira sajnálom , ami történt, de muszáj túltenni magad rajta és utána járni, hogy milyen fertőzést kaptál , kigyógyítani magad és újra nekiveselkedni! Lehet gyermeked, megfogantál, erre gondolj! Nekem sem sikerült az első terhességem, bár összehasonlíthatatlan az én esetem a tiéddel, 8 hetesen halt el. Nagyon megviselt engem is, de minél előbb kismama szerettem volna lenni, mert tudtam csak ez hozhat megnyugvást. 4 hónapra rá az is lettem és ma már 10 éves az első lányom...

Lehet és lesz is gyermeked!!! Mindezek ellenére őszinte részvétem!:(( Mélységesen megrázott az ügy, hogy semmit nem tettek érte! Biztos ez? Hogy nem próbáltak meg rajta segíteni? Mondtak erről valamit?

6260. Tidujka
2013. jan. 18. 10:44

Ma elmentem a nővédelmibe.

A babóval minden rendben, 41 mm.


A kis felfázásomra és laboreredményemre Dalacin kapszulát írtak fel. Nem tudom, hogy be merjem-e szedni.


Szedett valaki ilyen antibiotikumot terhesség elején?


Lepke99 a védőnővel beszéltem, azt mondta nyugodtan szedjem be, ezt szokták felírni, és ez nem megy át a placentán...

6259. Etkala (válaszként erre: 6246. - Mucika 84)
2013. jan. 18. 10:41
Hu, totál kivagyok!!!:((( Már "nagy" babád volt ahhoz, hogy élhetett volna, nem értem az egészet! Őszinte részvétem! Nem tudom, mit tegyél, de ez borzasztó!:(
6258. lepke99 (válaszként erre: 6257. - Tidujka)
2013. jan. 17. 20:53
van már védőnőd? mert ha igen szerintem felhívhatnád, amikor nekem kicsit magasabb lett az afp őt hívtam
6257. Tidujka
2013. jan. 17. 20:44

Lányok!

Az első laborvizsgálat után vagyok... és nagyon aggódom, ugyanis a vizeletemben a vörösvértest magas. A látótérben 11 van a 0-2 tartomány helyett, illetve 61 /ul a 0-25 tartomány helyett.

A többi eredmény teljesen jó.


Volt valakinek hasonlóan magas vörösvértest a vizeletében?

Jobb oldalon fáj is a hasam kicsit....


A 10. hétben vagyunk, hasszúrkálás tegnap este volt először. Kb. 5 rövid... Ez normális?

6256. Mucika 84 (válaszként erre: 6253. - Temmp)
2013. jan. 17. 19:33

Megköszönném, ha utánakérdeznél!

De mégis milyen papírokat kérjek ki?zárójelentésem megkaptam, szövettani megvan!a terhesség alatti leleteim megvannak, kivéve arról a bizonyos tragédia előtti estéről, mikor bementünk az ügyeletre és hazaküldtek, hogy nincsen baj, másnap meg megszületett a baba...Szóval arról hogy ott jártam nincsen papírom!Pedig nyilván az is kéne...Menjek az ambulanciára vissza és kérjem ki???És mit kérjek??szerinted???????



Egyébként mindenkinek köszönöm az együttérző szavakat!És hogy próbáltok segíteni!Lehet a betegjogi képviselőt mégis kikerülöm???nem is tudom már mit tegyek!Át kell ezt gondolnom...

6255. rinike (válaszként erre: 6246. - Mucika 84)
2013. jan. 17. 19:00
Részvétem. :-(
6254. Tidujka (válaszként erre: 6246. - Mucika 84)
2013. jan. 17. 17:17
Részvétem, szívből sajnálom... :(
6253. temmp (válaszként erre: 6246. - Mucika 84)
2013. jan. 17. 16:59

Részvétem! :(( Nem is tudom mit mondjak, de veled sírok én is.

Igazad van, meg kellett volna próbálni megmenteni.

Legelőször is be kell menni a kórházba, és minden papírt kikérni, de azonnal, hogy ha még nem vették ki a rájuk nézve terhelő papírokat,akkor ne kezdjék el hírtelen kimazsolázni. kb 5-6000Ft, és ha kell, akkor ordíts üvölts velük ha nem akarják kiadni, vagy halasztgatni akarják.

Feljelentést kell tenni a rendőrségen mert a betegjogi képviselő c*rt sem ér. Ügyvéd kell, de nagyon komoly.

Gondolom a kis testét már elhamvaszották és nem lehet sajnos igazságügyi vizsgálatnak alávetni.

Nekem van egy ismerősöm, aki sajnos hasonlóan járt hozzád, ha gondolod megkérdezem ki az ügyvédje (2.), bár nem tudom most hol tart az ügy.

6252. nyecsus (válaszként erre: 6246. - Mucika 84)
2013. jan. 17. 16:56

Jajj, de borzasztó...Sajnálom!

Ezt nem lehetett könnyű átélni. Én Jan. 1.-én szültem, ezért is rázott meg most a dolog... belegondoltam, és én biztos megőrültem volna...de ilyen hogy létezhet, hogy senki nem mond semmit??? Kiakadtam, és én sem adnám fel a helyedben a válaszok keresését. Remélem, lesz vki, aki elmondja, mi történhetett. És hogy nem vették észre. Addig is rengeteg lelki erőt kívánok, és fogadd mély együttérzésem.

6251. LiliBence
2013. jan. 17. 16:40

Nagyon-nagyon sajnálom, részvétem.

Szerintem a betegjogi képviselőt meg lehet próbálni, de én egyszer írtam neki, amikor a nőgyógyászaton nem adtak igazolást arról, hogy megjelentem a 19. heti kötelező UH-n, pedig a munkahelyemen le kellett volna adni. Na ő azóta is válaszol. Ennyit róla. Mondjuk ez sokkal-sokkal durvább. Össze sem lehet hasonlítani.

Ez talán ügyvédi kategória.

6250. Mucika 84
2013. jan. 17. 15:59

Köszönöm lányok!a betegjogi képviselőre gondoltam már!De félek a kórház érdekeit védené és nem az enyémet!De első körben lehet mégis megpróbálom, hogy

mit mond...köszönöm

6249. kiszvorosz (válaszként erre: 6247. - Mucika 84)
2013. jan. 17. 14:57

Borzasztóan sajnálom, ami történt veled. Sajnos segíteni nem tudok, csak a részvétemet kifejezni.

Elméletileg létezik olyan, hogy betegjogi képviselő, talán vele is megoszthatnád a történetedet, a miértjeidet, hátha segítene válaszokat találni.

6248. lepke99 (válaszként erre: 6246. - Mucika 84)
2013. jan. 17. 14:53
Nagyon sajnálom, ami Veled történt, ilyenkor szerintem sajnos nincsenek megfelelő vigasztaló szavak... Szerintem megkérdezhetnél egy ügyvédet, hátha tudna valamiben segíteni, mert felháborító az, ami Veled történt! Vállalni kell az ilyenért a felelősséget a Téged kezelő orvosoknak.
6247. Mucika 84
2013. jan. 17. 14:47
Ja és Székesfehérvári vagyok!!!!
6246. Mucika 84
2013. jan. 17. 14:32

Sziasztok lányok!Rég jártam itt!Tanácsért jöttem és hogy kiírjam magamból a fájdalmat, és hogy figyeljetek kismamik minden apróságra, szóval akár esetem tanulság is lehet, bár előjele nem volt a dolognak...

A lényeg: utsó mensitől száolva pont 23.hetes voltam dec 30-án (vasárnap), első baba!!!!!

Szombaton este pecsételő vérzéssel, 1-2-3 óránként tökre változóan (némelyik igen fájdalmas volt már)görcsökkel,keményedésekkel kínlódtam, bementünk az ügyeletre!Az ügyeletes doki, (nevet direktbe nem írok) egy UH után hazaküldött, hogy nincs gond, nem is lesz, csak feküdjek szedjek 4×2 magnéziumot és ha darabos vérzés jelentkezne jöjjek!KÉZZEL NEM VIZSGÁLT MEG!CSAK UH-VAL!!!!!

Csak nem múltak ezek a görcsök/keményedések! pedig szedtem a magnéziumot!Vasárnap már minden órában volt fájdalmas "keményedésem"!Este besűrűsödtek, letusoltam, adigra kb 10 percenként jöttek, tudtam hogy nagy lehet a baj!De a páromat nem akartam megrémíteni!kb dec31 hajnali fél 1-kor értünk be!Ügyeletes doki, azonnal KÉZZEL VIZSGÁLT!Közölte eltűnt a méhszáj, nem lehet megállítani a dolgot!Kiborultam!!!!!Kérleltem csináljon valamit!Nyugtatott, menjünk nézzük meg UH-val, hátha nem teljesen tűnt el a méhszáj!Nos az UH-n is látszott, hogy megállíthatatlan a dolog!A baba szíve erősen ver, mocorog(én is éreztem, ugyanúgy mint máskor), viszont csak a magzatburok tartja még bennt!MEg kell szülnöm!Még jobban kiborultam a párommal már nem is beszélhettem már toltak is a szülőszobára!Burokrepesztés, 4-5 nyomás a baba kint volt!MEg sem nézhettem, meg sem próbálták megmenteni, azonnal elvitték!a lepény nem akart kijönni, altattak, műszeres befejezés!kb hajnali negyed 2-körül altattak el, amikor ébresztettek hajnali 3/4 3 volt!Közölték, hogy fertőzésre gyanakszanak, de a szövettan majd többet mond!Rengeteg vért veszítettem a műtét alatt, mert "a méhlepény agresszívan tapadó" volt!A szülőszobán délelőtt fél 10-ig voltam!Aztán vittek a nőgyógyászatra!jan. 2-án jöhettem haza!Meglett a szövettan jan 11-én, méhen belüli fertőzés, nem most szedtem össze, a véremben volt valami, ami megfertőzte a babát ettől indult be a szülés, a baba állítólag életképtelen lett volna, alakulhatott volna úgy a doki szerint , hogy hetek múlva meghal a pocimban, de úgy is hogy kihordom és szülés után hal meg!Ennyit mondott a doki amikor a szövettanos papírt átadta!Kicsit gyanúsan szűkszavú volt, hiába próbáltam kérdezgetni!Lehet csak kíméletből!De nekem konkrét válaszok kellettek volna, ő meg csak mintha hárított volna!(nem magán doki volt!)Magán dokim volt, bár szülésre nem lett megfogadva, de mondjuk ő meg sem próbált velem beszélgetni, pedig a kórházban jópárszor összefutottunk!!!

A szövettanon szereplő szövegben szó nincs erről az állítólagos fertőzésről, se arról hogy vírus, vagy baktérium okozta,arról meg pláne nincs szó, hogy konkrétan mi a neve az ezt okozó fertőzésnek!Nem is értem...

a baba 570g, 28 cm volt!A pocakomban még az utolsó pillanatokban is mozgott!Miért nem róbálták megmenteni?MEg sem vizsgálta senki, csak elvitték!!!500 g feletti babákat már meg próbálnak menteni, vele meg sem próbálták!!!!

A szövettant nem értem, latinul van szinte minden!Lefordítani próbáltam neten, de akkora baromságok jöttek ki, hogy el sem hinnétek!

Hova menjek, hogy biztosan valós magyarázatot kapjak?És a történtekről véleményt mondjon valaki nekem úgy,hogy nem a kórházat, az orvosokat takargatja ha esetleg hibázott valaki???Nem is értem hogy nem veszik észre a fertőzést, hiszen vérvételekre is kell menni kötelezően!!!!A kórházban levett véremben csaknem a duplája volt a fehérvérsejtszám, mint a határérték és visszanézve a legutóbbin és azelőtt is emelkedettebb volt, de ezekre azt mondták terhességnél ez normális!Most meg kiderül, hogy fertőzést mutatott és senkinek nem volt gyanús?????

Rettenetesen fáj, hogy elvesztettem a kisfiamat!Ennél nagyobb fájdalom nincs is!Beleőrülök!!!_Nyugtató nélkül, hol dührohamot kapok, hol hangosan zokogok, hol folynak a könnyeim!De így gyógyszerrel is csak keresek és kutatok!Csak válaszokat akarok!!!!Visszakapni ettől nem fogom, tudom jól, de tudnom kell az okokat!!!Hova forduljak?????Segítsetek kérlek!!!!azt hiszem tartozom annyival a pici fiamnak hogy kiderítem mégis hogy történhetett ez ilyen hirtelen, miért nem vett észre senki semmit?Mindenhol azt olvasom hiába 24 hét előtti baba volt, meghaladta az 500g-ot így meg kellett volna próbálniuk életben tartani!De meg sem vizsgálták, semmit nem tettek!El sem búcsúzhattam tőle!Semmi...

Ha valaki tud segíteni,hova kihez forduljak, hogy az igazat megtudjam, nagyon hálás lennék érte!A válaszok jöhetnek itt is üzenetben, de a maicímemre is! majorosdina@citromail.hu!!

Ne haragudjatok, hogy ilyen hosszú lettem!

6245. kiszvorosz (válaszként erre: 6244. - Tidujka)
2013. jan. 17. 12:28
Nekem volt. Doki antibiotikuot írt fel, meg hüvelykúpot. Előbb próbáltam a tőzegáfonya+ sós-kamillás ülőfürdőt, semmit nem ért. Sajna tényleg csak az antibiotikum használt:( Azóta hallottam olyanról, hogy joghurtba és teafaolajba áztatott tampont kell fent hagyni 2-3 órán át, lepucolja a bacikat- de ezt még nem próbáltam.
6244. Tidujka
2013. jan. 17. 11:41

Volt valakinek felfázása a terhesség elején?

Mit szedtetek rá?

6243. Bonti74 (válaszként erre: 6242. - Cserfescsillag2)
2013. jan. 17. 08:12
Írtam privit!
6242. Cserfescsillag2 (válaszként erre: 6239. - Bonti74)
2013. jan. 16. 11:44

Szia!

Jó régen voltam erre, de engem érdekelne 80-86os ruci, meg 20as csizma is. :)

6241. Bonti74 (válaszként erre: 6240. - Etkala)
2013. jan. 16. 08:25
Hát igen, bár ez szerintem unixes, narancs a nagy része és a vállnál meg egy-két helyen citromsárga. Fényképet, méreteket készítsek, küldjek?
6240. Etkala (válaszként erre: 6239. - Bonti74)
2013. jan. 15. 15:53
Olyan kár, hogy nem fiú cuccaid vannak, de ezt már beszéltük.
❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook