Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Székesfehérvári kismamák fórum

Székesfehérvári kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
6567. Riapa (válaszként erre: 6565. - Kirantra)
2013. máj. 14. 08:28
Szia, a C&A-ba is vannal kismami ruhák, elfogadható áron, de van amikor jók kis leárazások is vannak, meg a Brendonba is, de ha ott nincs akció az is elég drága. Meg a skála...
6566. Bonti74 (válaszként erre: 6565. - Kirantra)
2013. máj. 14. 08:02
Kérdés mennyi pénzt szánsz rá? Mert van a Távirda utcában is kismama cucc, elég drágák... De van a Skálában is, kínai, de jók és olcsóbban. Illetve még a turkálókban is szoktak lenni, pl. a Falközben. Mondjuk én ajánlom, hogy olyat vegyél, ami pl. mell alatt szabott, onnan bővülő és nem kimondottan kismama felső, mert azt később is hordhatod!
6565. Kirantra
2013. máj. 14. 07:25
Sziasztok! tudna nekem valaki ajánlani olyan üzletet ahol kismama blúzt tudnék venni fehérváron?
6564. kiszvorosz (válaszként erre: 6563. - Riapa)
2013. máj. 13. 19:54

Persze, tudom, meg mindig mindenki mindet jobban tud majd, mint én. HÁla az égnek mindenkink baromi messze lakik, így nem sok látogatónk lesz, a telefon meg ugye le tud merülni, meg lenémítva maradt "altatás óta" :)

Köszi a jókívánságokat, neked is jó babázást!

6563. Riapa (válaszként erre: 6562. - Kiszvorosz)
2013. máj. 13. 18:56

:-)

Nyugi, ha majd megszülsz, akkor meg majd minden második kérdés az lesz, hogy "és, tejci, van?" Aztán meg, "és átalussza már az éjszakát?" aztán meg a kettő felváltva!

Kitartás! Gyors szülést, aztán jó babázást nektek :-)

6562. kiszvorosz (válaszként erre: 6561. - Kitkev)
2013. máj. 13. 18:27

Tudom ám, hogy igazad van, és nem bántani, szeretni akarnak még az "idegen fórumozók" is :) És valóban rosszabbul esne, ha mindenki letojná a fejem :D

Ismerős csajszi 05.07- re volt kiírva, őt már berendelték a hétvége előtt, de ő sem tudja, mit csináljon bent, napi 1 NST, 1 vizeletvizsgálat, 1 vérnyomásmérés, semmi több nem történik. Én meg hajlamos vagyok csecsemők közelében tejet termelni (évek óta, terhességtől függetlenül), ami viszont csökkenti az oxitocin szintet, ami most nem lenne praktikus, hisz azt várom, hogy az emelkedjen. Úgyhogy ezért is próbálom kerülni a befekvést. Ha bármi változás áll be, szólni fogok :) Köszi a törődést :)

6561. kitkev (válaszként erre: 6560. - Kiszvorosz)
2013. máj. 13. 17:17

Szia!

A végén csak elővigyázatosságból szokták kérni, hogy legyél kórházban, így folyamatosan tudják figyelni a picit NST-vel, akár napi többször is, meg Téged is. Persze ez mindenkinek a saját döntése, a dokik szokták magukat védeni azzal, ha befektetnek.

A telefont meg elhiszem :). Mi anno a kórházban kacsoltuk ki, mert bár csak a nagyszülőknek szóltunk, hogy itt a nagy nap, attól függetlenül mindenki megtudta a családból/barátok közül, így a férjem ahelyett, hogy velem foglalkozott volna, a telefonközpontos szerepét töltötte be. Egy darabig, mert utána szóltam neki, ha nem kapcsolja ki, akkor kidobom a telefonját a kukába azonnal. :)

Oké nem kérdezek én sem többet, ha vmi van, akkor majd jelentkezz. Gyors és kompikáció mentes szülést kívánok.

A többiekre meg ne haragudj, hiszen ilyen sokan vannak, akik szeretnek és figyelnek Rátok! Még akkor is, ha ez a figyelem az agyadra megy jelen pillanatban. (Ezt is meg tudom érteni.) Sokkal rosszabbul esne, he nem lenne senki, aki érdeklődik felőled, hidd el.

6560. kiszvorosz (válaszként erre: 6559. - Kitkev)
2013. máj. 13. 15:59

Oda-vissza 130 km.,és nincs választott dokim. Nem értem, mennyivel lenne jobb, ha kórházban feküdnék, és nem itthon tenném a dolgom.

Hogy vagyunk? Jól. Ma döntöttem el, hogy ezentúl nem veszem fel a telefonomat senkinek a férjemen kívül. Rohadtul bosszantó a napi 10-15 hívás, amiben 10 percig kell magyarázni, hogy köszi jól vagyok, nem még mindig nem szültem meg tényleg, és persze, hidd el, szólni fogok, és képzelem, te hogy izgulsz, de hidd el, nekem sem könnyű...a f*szom kivan! Úgyhogy ennek VÉGE! Most lett tele a hócipőm.

6559. kitkev (válaszként erre: 6554. - Kiszvorosz)
2013. máj. 13. 15:01

Szia!

És a 130 km-re levő dokid sem akar befekteteni a kórházba, így, hogy "túlóráztok" a picivel?? :)

Bátor vagy, hogy ilyen messzire mész, ha nem titok, hova és hogyan keveredtél el addig?

Amúgy jól vagytok?

6558. Riapa (válaszként erre: 6557. - Bonti74)
2013. máj. 13. 14:33
az Én fiam is minden este 6 körül kezd el nyügösködni. És nem jó akkor semmi! De hát majd ahogy nő úgy változnak a dolgok gondolom! Most kitalálta, hogy nem akar egyedül elaludni :-) Minden alvás előtt egy kis hiszti, egy kis sírás,már a cumit is be kellett vetnem, pedig nagyon nem akartam :-)
6557. Bonti74 (válaszként erre: 6556. - Riapa)
2013. máj. 13. 10:46
Tényleg, most ahogyan írod, az én gyerekeim is mikor még újszülöttek voltak, mindig nyűgösek voltak szeles idő esetén. Meg azt is megfigyeltem, hogy pl. esős idő esetén viszont akkorákat tudtak aludni... Az is visszajött most, hogy talán a középső esetében volt az gyakori, hogy minden nap este 6-kor elkezdett nyűglődni, majd sírni. Eleinte aggódtam, de aztán rá kellett jönnöm, hogy ezt minden nap eljátszotta... Elfáradt, összegyűltek a napi élmények stb...
6556. Riapa (válaszként erre: 6555. - Bonti74)
2013. máj. 13. 09:18

Tényleg nagyon gyorsan megy az idő. Most született és mindjárt egy hónapos lesz! Igen, biztos neki is új még minden, próbálom beleképzelni magamat az ő helyébe, csak az a rossz mikor sír és nem tudom hogy segíthetnék rajta. Például ezt a szeles időt nem bírja úgy vettem észre. Drágám már 3 napja szenved, alig tud aludni.

De amúgy egy tündér, ok nélkül nem is szokott sírni! Sokszor csak állok kiságy mellett és nézem, gyönyörködöm benne :-)

6555. Bonti74 (válaszként erre: 6550. - Riapa)
2013. máj. 12. 16:06

Persze! Az első babánál mindenki így van. Legalább is eleinte, aztán majd belejössz, meg ő is. Neki is minden idegen itt. Meg kell sok mindent szoknia, na meg beszélni sem tud, hát sír...

Az emésztő rendszere is most kapja az első megpróbáltatásokat. Persze hogy hasfájós és hogy néha sokat bukik. Majd az is megedződik és elmúlik minden. Ezek nehéz hetek és hónapok, de közben meg olyan gyorsan elmúlnak. Próbáld meg minden pillanatát kiélvezni, igaz én is igazán csak a harmadiknál tudtam ezt megtenni.

6554. kiszvorosz (válaszként erre: 6553. - Kitkev)
2013. máj. 11. 21:54
Nem mondanak ezek semmit. Baromira nem vagyok elégedett a helyi kórházzal, úgyhogy nem is itt fogok szülni, de naponta 130 km lenne az Nst a választott kórházban. Biztos, hogy nem fekszem be, csak ha az életünk múlik rajta- szó szerint! Eddig próbáltam pihenni, most váltottam egy 180 fokot :) Reggeli NST után egész nap Joyos shopping, útközben gyorskaja, hazaérve mosás-takarítás,főzés, és tök jól vagyok :)
6553. kitkev (válaszként erre: 6551. - Kiszvorosz)
2013. máj. 11. 21:03

Szia!

Nem mondták, hogy esetleg befektetenek, ha nem jön a pici hétfőig? Tudom, nem az az álmod, hogy kórházban legyél, de talán kényelmesebb lenne, mint naponta bejárogatni a vizsgálatokra, meg látod is a végét, mert gyakorlatilag a jövő hét folyamán kb. be kell indulnia vagy mit mondanak, mi a végső határidő, amíg beindítják a szülésedet?

Talán ezek az utolsó napok telnek a leglassabban nem? Kissé elcsépelt jótanács, de próbálj meg pihenni, amennyit csak tudsz, szülés után úgysem teheted majd meg egy darabig. (én 2 évig nem aludtam át egy éjszakát sem egyhuzamban, bár ez egy extrém eset :)

6552. kitkev (válaszként erre: 6550. - Riapa)
2013. máj. 11. 20:59

Szia!

Emlékeim szerint az első 3 hónap egy rémálom volt... Aztán majd jobb lesz ám! Belejöttök, Ti is ő is, illetve elmúlik az a bizonyos hasfájás. Nekem vagy evett vagy sírt az elején, mást nem is csináltunk. Senki sem tudott segíteni rajtunk, mert szépen hízott, fejlődött. Nem aludt valami sokat, de ezzel nem tudtak mit kezdeni, a mai napig sem alszik valami sokat. A sok sírás meg szerencsére lassan abba maradt. Szóval kitartás, az eleje tényleg nagyon melós és kimerítő tud lenni, és nem mindig találsz okot mindenre, ne is keress. :) Ha szépen fejlődik napról-napra, akkor biztos minden rendben lesz.

6551. kiszvorosz (válaszként erre: 6549. - Kitkev)
2013. máj. 11. 17:40
Első baba :) Tegnap még 3 kismama ismerősöm volt, ma már csak egy van...remélem, azért a 12 hetes barátnőmnél hamarabb fogok szülni :) Csak én vagyok ilyen szerencsés, hogy nem érzem a frontot? Viszont rájöttem: akár örülhetnék is, hogy bent van még, még nem hordja haza a pasikat, nem viszi el az autómat a kérdezésem nélkül, meg ilyenek :)
6550. Riapa (válaszként erre: 6546. - Bonti74)
2013. máj. 11. 12:24

Köszönjük szépen! Igen, ez tényleg fontos. Tartottam is tőle, hogy mi lesz velem, mivel nincs patronált orvosom, és hát hallottam rémhíreket ezzel kapcsolatban. De hála a jó orvosi csapatnak nagyon kellemes élmény maradt a szülésem!

Most meg már a kicsi körül forog minden! Miért sír ma egyfolytában, pedig ok nélkül sosem szokott, miért nem tud elaludni, miért bukik olyan sokat stb... De hát ez gondolom ismerős...

6549. kitkev (válaszként erre: 6548. - Kiszvorosz)
2013. máj. 11. 08:16

Szia!

Akkor nagy az izgalom gondolom. Hamarosan túl leszel rajta és kezdődhet a második félidő. :). Első babátok lesz vagy van már tesó?


Nekem az első pont a kiírás napján jött... rendes gyerek, nem? Pont készültem a kórházi befekvésre, mert túl fogom hordani, erre gyorsan elfolyt a magzatvíz, nehogy tovább kelljen maradnunk.. :)


Most a másodikkal viszont folyamatosan szorítunk, hogy maradjon bent még egy kicsit, nekem pl. a 35. héttől már c 2222... de azért még egyben vagyunk, hétfőtől kezdjük a 38. hetet. Szóval nincs semmi logika, minden, ami így volt az elsővel az most úgy van a másodikkal.

6548. kiszvorosz (válaszként erre: 6547. - Kitkev)
2013. máj. 10. 17:45

Szia!


Semmi történés. Naponta NST, ma volt vizsgálat is, meg újraszámolták a napjaimat, mert a mai dokinak gyanús volt a CG:2100...Még a könyvben is átírta a dátumot (vissza a kezdetire 05.12-re). Keményedés, jóslók vannak folyamatosan, kisasszony este kalimpál, napközben alszik :)

6547. kitkev (válaszként erre: 6537. - Kiszvorosz)
2013. máj. 10. 17:37

Szia!

Mi újság a picivel, kíbújt?? :)

6546. Bonti74 (válaszként erre: 6543. - Riapa)
2013. máj. 10. 17:01
Gratulálok és sok egészséget, boldogságot Nektek! Nem is hallottam még ezt a nevet, mármint az orvosodét...! De nagyon örülök, hogy szép élményed maradt, azért ez fontos...:)
6545. temmp
2013. máj. 10. 00:06

Ingyenes gyermekelsősegély tanfolyamot tartanak országszerte, csak jelentkezni kell és várni, vagy ha van elég jelentkező, akkor nyilván előbb megy a dolog.


[link]

6544. Ggitta84
2013. máj. 5. 00:35
Engem a szülőszobára való felvételnél vizsgált meg Ruben Imre, de nagyon korrekt, óvatos orvosnak találtam!
6543. Riapa (válaszként erre: 6542. - Kiszvorosz)
2013. máj. 3. 18:16
Köszönöm! Írtam neked privátban...
2013. máj. 3. 15:23
Én is gratulálok! Bartánőm jár Imre Rubenhez, most 36 hetes. Találkoztam már vele, szimpatikus, kedves ember, barátnőm tökéletesen elégedett vele. (az első babáját Blaskónál szülte, ő ajánlotta a fiatal dokit)
6541. Riapa
2013. máj. 3. 15:15
Köszönöm szépen!
6540. kitkev
2013. máj. 3. 15:04

Gratulálunk a kisfiadhoz!

Az orvost nem ismerem.

6539. Riapa
2013. máj. 3. 12:38

Sziasztok!

Túl vagyunk a szülésen,Teljesen egészséges kisfiam született, már itthon vagyunk, pihenünk,a pici szépen gyarapodik...

Nagyon gyors, és emlékezetes szülésem volt. A szülésznőm egy tündér volt végig, az orvos pedig lelkiismeretes és kedves. A neve Dr.Imre Ruben. Van v.ki közületek aki szintén nála szült és azóta is hozzá jár??

6538. kitkev
2013. máj. 2. 20:26

Szia!

Majd írd meg mindenképpen, ha megérkezik a kislányod!

❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook