Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Székesfehérvári kismamák fórum

Székesfehérvári kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
6687. Riapa (válaszként erre: 6686. - Lepke99)
2013. jún. 9. 08:48

Na, örülök neki, hogy nem vagyok ezzel egyedül. Már azt hittem csak Én vagyok kakukk tojás :-) Mert Én sem vagyok egy otthon ülős típus...

Vannak ilyen baba-mama klubbok is fehérváron, nem?

6686. lepke99 (válaszként erre: 6685. - Bonti74)
2013. jún. 9. 08:09
Nekünk már van hordozónk :) a tárasaság miatt gondolkodtam leginkább. nem vagyok az az otthonülős fajta és már nagyon hiányzik. szerinted hány hónapos kortól érdemes odamenni a babákkal?
6685. Bonti74 (válaszként erre: 6683. - Lepke99)
2013. jún. 8. 19:40

Mi jártunk! Van netes levesezése is a klubnak. Nagyon hasznos, minden megbeszélünk! A hordozás külön jó! A hordozós klubban minden fajtáját a hordozásnak ki lehet próbálni és bármiről beszélgetni a többi anyukával. Ami külön jó, hogy lehet hordozókat kölcsönözni, kipróbálni, mert azt sose tudni előre mi is válik be aztán igazán...

[link]


Olvassátok és nézzétek meg!:)

6684. Riapa (válaszként erre: 6683. - Lepke99)
2013. jún. 8. 16:36
És annak mi a lényege? Mert szégyen nem szégyen, én biz-ony nem tudom.
6683. lepke99
2013. jún. 8. 10:20
Jár valamelyikőtök a babahordozó klubba? én gondolkodok rajta, hogy jövőhéten elmenjünk.
6682. Riapa (válaszként erre: 6681. - Kitkev)
2013. jún. 7. 11:46
Még nincs két hónapos, szerintem nem a foga jön.Aztán ki tudja! A babakocsiban el van, de csak kint, ahogy behozom felkel. A hordozó kendőt nem próbáltam. Igazából nem is tudom, hogy hogyan lehet lekötni egy 7 hetes csecsemőt, úgy hogy ne fogjam ölbe, mert ahhoz nehéz, és nem is szeretném hozzá szoktatni.Nem sír amúgy csak nyavajog. De azt megfigyeltem hogy a szelet nagyon megérzi,lehet hogy a frontok miatt nyűgös?Arra is gondoltam, hogy azért problémás ez a hajnaltól délelőttig időszak, mert mikor terhes votlam sokáig dolgoztam vele, 7,5 hónaposan hagytam abba, és minden reggel 5-re mentem dolgozni. Lehet hogy megszokta a korai kelést és ez most visszaüt nekem? :-)
6681. kitkev (válaszként erre: 6680. - Riapa)
2013. jún. 7. 10:05

Szia!

nehéz kérdés... napközben amúgy sokat alszik? Nem lehet, hogy kipiheni magát és nem fáradt reggelre?

Nekem a nagyobbik sosem volt jó alvó, max 12 órát aludt/nap csecsemőnek is, most jó, ha a 10 összejön 7 évesen, de van, hogy 8 is elég neki.

Próbáltad esetleg bbkocsiban, hordozókendőben nem nyugszik meg? vagy mivel próbálod lefoglalni, ha nyűglődik? foga nem jöhet még? tudom, korai, de vannak kivételek.

6680. Riapa (válaszként erre: 6679. - Bonti74)
2013. jún. 7. 08:25
Hát általában este fél 9 fele teszem le aludni, aztán vagy rögtön elalszik vagy nyüglődik még kicsit, attól függ mennyire fáradt. Éjjel felkel enni 2 fele, aztán reggel 5 körül, de akkor nem mindig eszik, van hogy csak pelus cserét kér, de olyankor felkel 7 körül megint, enni ugye, és onnantól nyűglődés délelőttig,. Nem hasfájós, mert nincsenek meg azok a hasfájós tünetek!Tudom hogy elmúlik, aztán majd jön más! :-) A levegőn jókat szokott aludni, inkább csak ez a reggel problémás...
6679. Bonti74 (válaszként erre: 6677. - Riapa)
2013. jún. 7. 07:54

Nekem is mondták, hogy nem szeretik a kórházban a homós bogyókat, de én szedtem, a fiókban tartottam és onnan adagoltam. Két fajtát 30 percenként, az egyik izgalomra volt, a másik természetes oxitocin, azaz segítette a tágulást. Nekem sokat segített!

Más:

6 hetes korban vagy egy ugrás a fejlődésben, végül is a gyermekek fejlődése ilyen, nem folyamatos, hanem mint a lépcsőfokok olyan. Időről-időre ugrások következnek be. Ez gyakran nyűgösséggel járhat, pl. ilyenkor ugrik meg a tejciigénye, szóval lehet többet kérne, de ne aggódj, mert napokon belül a tejtermelésed behozza ezt! Mikor alszik el? Hányszor ébred éjszaka?

Nekem pl. a középső lányom volt olyan, hogy minden este 6-kor elkezdte a sírást és kb. 9-ig folytatta... Persze aztán elhagyta. Ne aggódj, minden csoda három napig tart. Lesznek ilyen időszakok. Még valami eszembe jutott, nem lehet, hogy fáj a hasa? Nem hasfájós? Ez szinte minden babánál eljön és kb. 3-4 hetesen kezdődik.

6678. Ggitta84
2013. jún. 6. 19:41
36. héttől szedtem én is homeós bogyókat, szülés után a kórházban a tejci miatt,nem is figyelte senki
6677. Riapa (válaszként erre: 6673. - Bonti74)
2013. jún. 6. 18:07
Ja,és nekem azt mondták,h a fehérvári kórházba nem engedélyezik a homeós bogyókat szülés közben,sem utána a bent lét alatt,csak a terhesség alatt saját felelösségre...
6676. Riapa (válaszként erre: 6675. - Bonti74)
2013. jún. 6. 18:05

Én meg málna levél teát ittam. Homeós bogyót a vizesedésemre szedtem de nem használt!

Más! 6 hetes a fiam.Elég nyugodt baba,de pár napja azt csinálja,h felkel hajnalban 4_5 körül és nem akar vissza aludni,majd csak 11 fele,aztán nyügös egész délelött. Nem tudom mit csináljak már!!

6675. Bonti74
2013. jún. 6. 17:18
Persze vannak helyzetek mikor kell az oxitocin, de sokszor gyorsítás miatt adják, rutinból stb. Én szedtem homós bogyót, homeopátiás oxitocint, szülés előtt is közben is.
6674. Riapa
2013. jún. 6. 17:09
Én meg tök gyorsan tágultam, de kaptam az oxitocin infúziót, mert a baba nem jól reagált a stressz helyzetre és minden összehúzódásnál vissza esett a szívhangja. Ezzel tesztelték, hogy mennyire bírja, mert ha nem akkor nem fogja bírni a kitolást sem.De bírta.És vákumozni is akartak. Persze az adatfelvételnél aláírattak velem egy beleegyező nyilatkozatot, hogy szükség esetén adhatnak infúziót, használhatnak vákumot, császározhatnak...
6673. Bonti74 (válaszként erre: 6672. - Riapa)
2013. jún. 6. 11:24
Pontosan! Az az egy biztos, hogy minnél erőssebb az összehúzódás, annál közelebb a szülés. De nekem tényleg kb. délután 4 körül volt 3-4 erőssebb összehúzódásom és azok is 5-6 percre jöttek csak és 5-kor már teljesen kitágultam. Igaz hogy reggel 9-kor kezdődött, de soha nem sűrűsödtek be igazán és nem is voltak erősek. Ha olyan orvosom lett volna vagy én hagytam volna magam már régen infúziót és oxitocint adott volna fájásgyengeség címén....:( Az pedig tényleg erős fájásokat csinál és be is sűríti, igaz le is rövidíti a folyamatot... De én ezt nem akartam és nem is járultam hozzá!
6672. Riapa (válaszként erre: 6669. - Bonti74)
2013. jún. 5. 10:34
Én meg a 'Lenkei- Méltósággal megszületni' című könyvét olvastam! az is nagyon jó, és hasonlókra alapoz. A fájásokat tévesen hívjuk fájásoknak, nem kell annak fájnia! Mivel a fájdalom a félelemből ered! (nem is féltem a szüléstől, sokkal inkább vártam, és nem hagytam, hogy belémmagyarázzák hogy márpedig a szülés fj!!!)rávilágított, hogy minden egyes összehúzódással egyre közelebb lesz hozzám a gyermekem, és csak erre gondoltam végig, nem arra hogy fáj-e! Nagyon jó az a könyv!
6671. zsike2013 (válaszként erre: 6665. - Tidujka)
2013. jún. 4. 13:37
Szia! Persze megírom! Nekem 2 conisatiom is volt!Rossz rákszűrés eredmény miatt!Először P3 utána P4 lett!Az első conisatio amikor 18 hetes terhes voltam, és simám szültem! A 2.amikor a kisfiam 4 hónapos volt, mert megint rossz volt a rákszűrés eredményem! Persze amikor tehes voltam nem metszett ki akkor darabot, de végig össze volt varrva a méhszájam.2012.02.02-re voltam kiírva és 1-én született!:-) Rubliczky nagyon jó orvos szerintem! Most 1 éve jó a rákszűrés eredménye :-)Bízom benne nem lesz baj!Nekem a nővédelmibe mondták, mikor érdeklődtem mire számíthatok ha terhes leszek! Tudnék szülni simán is csak nem szertnék ha bolygatva lenne a méhszáj!De majd a doki megmondja, bízok döntésében!A műtött méhszáj hátránya, hogy vagy nehezen vagy hirtelen tágul a méhnyak!Szerencsére én simán tágultam! Ne aggódj! Majd akkor írok! Szia!
6670. zsike2013 (válaszként erre: 6664. - Riapa)
2013. jún. 4. 13:20
Szia! Ki az a szülésznő?
6669. Bonti74 (válaszként erre: 6667. - Riapa)
2013. jún. 4. 07:54
EZ ÍGY VAN! Csupa-csupa nagybetűvel. Végül is a könyv is erre alapoz, annyi hogy többféle gyakorlatot ír még le, vizualizáció, meditáció, légzésgyakorlatok! Nekem ezek nagyon sokat segítettek. Pl. tenger hullámaihoz hasonlította a fájásokat és ezzel segítette a túljutást rajtuk. Ezt most baromi egyszerűen írtam le,azért ennél bonyolultabb a gyakrolat és rá is kell készülni, de sokat segíthetnek. Ezt a könyvet egy sokgyermekes anyuka írta és nagyon jó példákat hoz fel arra, hogy miért nem is kell, hogy a vajúdás feltétlenül erős fájásokkal járjon. De van benne masszírozás is, sőt a végén még a szoptatásról is nagyon jókat ír!
6668. Ggitta84 (válaszként erre: 6661. - Patedina)
2013. jún. 3. 20:48
Én azon sem tudtam ülni :(
6667. Riapa (válaszként erre: 6666. - Bonti74)
2013. jún. 3. 17:48
Biztosan jó, bár én nem olvastam ezt a könyvet, de a terhességem elejétől kezdve a pozitív gondolatokra alapoztam! A kisfiamnak is csak pozitív gondolatokat küldtem, és minden úgy történt ahogy elterveztem. Gyorsan lement a szülés, elég jól viseltem ( csak a legvége volt picit nehezebb) és olyan volt az egész mintha nem is szülés közben lennék. Jó volt, hangulatos volt, nevetgélem, viccelődtünk. A (málnalevél teától és a) jó hozzáállástól lesz könnyű a szülés!!!!!!
6666. Bonti74 (válaszként erre: 6657. - Tidujka)
2013. jún. 3. 16:31
Van egy könyv: A szülés, ahol én irányítok! Nem semmi könyv! Két szülés után olvastam el, de nagyon sokat segített, teljesen átszellemültem és megnyugodtam. Ilyen volt a vajúdásom is, én haláli nyugodt voltam és nem is voltak erős összehúzódásaim. Talán a vége felé 2-3 és aztán már jött a kitolás...:) Vedd meg ezt a könyvet és olvasd el minél előbb!
6665. Tidujka (válaszként erre: 6663. - Zsike2013)
2013. jún. 3. 13:57

Megírod, hogy mit mondott a doki? Csak azért érdekelne, mert nekem is volt műtétem.

Méhnyak-plasztika, vagyis conisatio.

6664. Riapa (válaszként erre: 6663. - Zsike2013)
2013. jún. 3. 09:27
Nekem az volt a szülésznőm akivel a Rubliczky együtt szokott dolgozni. Egy tündér! És a doki is rendes!
6663. zsike2013 (válaszként erre: 6644. - Riapa)
2013. jún. 3. 08:09
Szia! Hát azt még nem tudom, lehet! Attól függ, mit mond a doki! Simán szülök, vagy császárral még nem tudom! Nekem volt egy méhszáj műtétem!Jövőhéten megyek dokihoz!
6662. Riapa
2013. jún. 3. 07:40

Tényleg, nyomta felülről a hasamat a doki, segített kinyomni. Hát ez a lista teljes körű. Ebben tényleg minden benne van!

Az úszógumi valóban jó ötlet, vagy a nyakpárna, itthon meg a szoptatós párna :)

6661. patedina (válaszként erre: 6660. - Ggitta84)
2013. jún. 3. 07:16
Nekem még egy felfújt úszógumi volt nagy segítség, mivel a varratok miatt sokáig nem tudtam ülni csak ezen. Szerintem ha tudsz vigyél azt is be, legfeljebb nem használod.
6660. Ggitta84
2013. jún. 2. 21:50

Három csomagom volt.


1 Szülőszobás:

- papucs. kétféle, amibe tusolsz és jó ha van egy száraz

- törölköző egy nagy és egy kicsi. kicsi jó vizezni

- köntös, ha a folyóson sétálsz

- hálóing

- wc papír, wc papír ülőke, vagy fertőtlenítő kendő

- eldobható bugyi 2 vittem be

- betét. hát vigyél 1 csomaggal ide nem fontos hogy tena legyen. csak jó nagy és vastag

- víz. érdemes vinni egy él literest mert könnyebb inni+ minimum egy nagy

- zokni

- zsepi, fényképezőgép, hajgumi,

- esetleg homeosgolyó, orbáncfűolaj, meggymagzsák aloevera spry

- apukának papucs. (de ez maradjon kint vele)


2 kórházas:

- pizsama

- köntös. szülőszobásból mehet

- papucs. úgy szintén két fajta. de mehet a szülőszobás

- zokni

- törölköző

- melltartó, melltartóbetét

- mellszívó, bimbóvédő, bimbóvédő krém. engem megnyugtatott hogy van és kelett is. de apuka is be tudja vinni

- eldobható bugyi + betétek, aloa vera spray

- wc papír, ülőke vagy fertőtlenítő kendő

- fogkrém, fogkefe, pohár

- kés, villa, kanál, konyharuha

- tusfürdő, golyós,

- zsepi, telefontöltő, hajgumi, fésű

- toll


3. babás csomag

- pelenkázófeltét, ehelyett jó pelus is

- pelenka, popsitörlő, popsikrém

- alkohol, hintőpor a köldökre. (védőnő vagy gyerekorvos írja fel)

- vatta, 10*10 mull lapp

- textilpelus

- kis kesztyű. kis sapka

- cumi, én mondjuk nem adtam oda neki

- hazahozós ruhát majd apa beviszi amikor megy értetek

6659. Ggitta84
2013. jún. 2. 21:46
Nekem sem volt elég erőm, belekönyököltek a hasamba, de így pillanatok alatt kint volt a lányom! Rakom a listát! Természetes a félelem, és a fájdalom, de hidd el, ahogy azt mondják lehet nyomni, már nem fogsz rettegni és akkor már nem úgy fáj! Ah kibújik a pici, valóban minden elmúlik!
6658. Riapa (válaszként erre: 6657. - Tidujka)
2013. jún. 2. 20:34
Én pont így jártam! Voltak 1 perces jó erős fájásaim, oxiocin infúziót azt kaptam, pedig tágultam gyorsan ( mondjuk én nem a tágulásra kaptam), de fájdalom csillapítót nem ajánlottak fel nekem sem. Pedig szülésznőm is volt! Mondjuk nem is kértem. A végére el is fáradtam, meg nem ettem napközbe, ezért vigyél be csokit, és amikor nyomni kellett már nehzen ment. Elő is szedték a vákumot, csak Én nem akartam, így beleadtam mindent és 2 nyomásra kint volt a bab! NE FÉLJ! Meg fogod csinálni, lesz ott aki segít, nem lesz semmi baj. Meglátod 2 héttel később már szép emlék lesz csak a fejedben!!!!
❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook